הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 25-12-09, 14:50   # 11
Vitalist
חבר וותיק

Vitalist's Avatar

מיני פרופיל

Vitalist לא מחובר  

קב"א לא פקטור?
דווקא כן.
רק כדי לקבל מיונים אתה צריך לעבור סף.
52 (+/-) כדי להתמיין לגאמא.
54 (+/-) כדי להתמיין לשחקים.

ואני מאמין שקב"א גם משפיע על הקבלה עצמה.
המבחנים של שחקים באמת בודקים את היכולת המוחית שלך.
אבל המבחנים של גאמא יותר מתמקדים בידע המוקדם שלך. (למרות שכמובן גם הם בוחנים באיזשהי רמה אתה היכולת המוחית שלך).
לכן כנראה לקב"א כנראה כן תיהיה משמעות.... (במיווחד כאשר ישווה משהו עם קב"א 52 למשהו עם קב"א 56).

גם בנוגע לפרופיל לא הייתי ממהר להגיד שאין לזה משמעות. אני אישית כשהתמיינתי למודיעין שאלו אותי ולא פעם אחת מה הפרופיל שלי.....
למרות שכן מי שאמת באמת טוב הפרופיל לא ימנע ממנו להתקבל....
  Reply With Quote
ישן 25-12-09, 14:58   # 12
עמרי שוסטר
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

עמרי שוסטר לא מחובר  

אם אני אגיד משהו, אתם מבטיחים לא להתעצבן?
אני יודע שאנחנו בפורום טכנולוגי ושכולנו "ילדי מחשבים" שכאלו, אבל מחשוב זה לא הכל. במיוחד בצה"ל... בתור אחד שהתמיין לתחום המחשוב בצה"ל ובחר בדרך אחרת, תאמינו לי שיש הרבה מעבר למחשוב. במידה ויש פרופיל מתאים, למה לא קרבי? למה לא תפקידים מודיעיניים לאלו עם פרופיל עורפי? יש המון תפקידים מעניינים.
  Reply With Quote
ישן 25-12-09, 15:02   # 13
Tal
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

Tal לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי עמרי שוסטר צפה בהודעה
אני יודע שאנחנו בפורום טכנולוגי ושכולנו "ילדי מחשבים" שכאלו, אבל מחשוב זה לא הכל. במיוחד בצה"ל... בתור אחד שהתמיין לתחום המחשוב בצה"ל ובחר בדרך אחרת, תאמינו לי שיש הרבה מעבר למחשוב. במידה ויש פרופיל מתאים, למה לא קרבי? למה לא תפקידים מודיעיניים לאלו עם פרופיל עורפי? יש המון תפקידים מעניינים.
אין ממה להתעצבן.
אני חושב שכל אחד צריך לתרום במה שהוא טוב. מלש"ב שחושב שהוא יכול לתרום מעצמו יותר בתחום הפיזי, שילך לקרבי. לעומת זאת מלש"ב שחושב שהוא יכול לתרום מעצמו בתחום הטכני, שינסה להתקבל ליחידות טכנולוגיות.
ישן 25-12-09, 15:54   # 14
Slash
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Slash לא מחובר  

ציטוט:
כי חסר אנשים לתחום המודיעין לפחות כמו שחסר לקרבי , התרומה היא לפחות כמו התרומה בקרבי ותמיד צריכים עוד אנשים .

זה שיש הרבה אנשים שרוצים להגיע למודיעין לא אומר שיש מספיק אנשים , רובם לא עוברים דרישות סף ומאוד קשה לקבוע מי מתאים ומי לא לפני שאנשים הוכיחו את עצמם בשטח .

Always account for variable change
  Reply With Quote
ישן 25-12-09, 16:30   # 15
עמרי שוסטר
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

עמרי שוסטר לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Slash צפה בהודעה
כי חסר אנשים לתחום המודיעין לפחות כמו שחסר לקרבי , התרומה היא לפחות כמו התרומה בקרבי ותמיד צריכים עוד אנשים .

זה שיש הרבה אנשים שרוצים להגיע למודיעין לא אומר שיש מספיק אנשים , רובם לא עוברים דרישות סף ומאוד קשה לקבוע מי מתאים ומי לא לפני שאנשים הוכיחו את עצמם בשטח .
אז זהו... שלא כל כך.
כמות החיילים הקרביים היא קרובה לאפסית. הגענו למצב שלא רק יש עדיפות להשתמט משירות, אלא שגם המגויסים בוחרים בג'וב על גבי שירות קרבי. בתוך "קרבי" יש חי"ר, תותחנים, שריון, מודיעין שדה, הנדסה וכו'. הקרבי הוא למען המדינה, אך יש אינסוף תפקידים קרביים לכל דבר שיכולים להוות עניין אישי לכם. זה אומר תותחן, צלף חי"ר, כלבן, קשר וכו'. אל תשללו שירות שלא רק תורם למדינה ולכם, אלא גם יכול להיות מעניין (אמנם הזיכרונות הרבה יותר ורודים אחרי השירות, אבל הם שם).

משום מה הדור שלנו מביט על הלוחמים כפועלים שחורים. הג'ובניק הוא פתאום היוקרתי. אני לא מזלזל באף אחד, אבל הבחור שיושב במשרד ופותח תקלות לא מקריב הרבה. מה קרה לימים שבהם השאיפה היתה סיירות וטיס?
  Reply With Quote
ישן 25-12-09, 16:40   # 16
Slash
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Slash לא מחובר  

ציטוט:
אז זהו... שלא כל כך.
כמות החיילים הקרביים היא קרובה לאפסית. הגענו למצב שלא רק יש עדיפות להשתמט משירות, אלא שגם המגויסים בוחרים בג'וב על גבי שירות קרבי. בתוך "קרבי" יש חי"ר, תותחנים, שריון, מודיעין שדה, הנדסה וכו'. הקרבי הוא למען המדינה, אך יש אינסוף תפקידים קרביים לכל דבר שיכולים להוות עניין אישי לכם. זה אומר תותחן, צלף חי"ר, כלבן, קשר וכו'. אל תשללו שירות שלא רק תורם למדינה ולכם, אלא גם יכול להיות מעניין (אמנם הזיכרונות הרבה יותר ורודים אחרי השירות, אבל הם שם).

משום מה הדור שלנו מביט על הלוחמים כפועלים שחורים. הג'ובניק הוא פתאום היוקרתי. אני לא מזלזל באף אחד, אבל הבחור שיושב במשרד ופותח תקלות לא מקריב הרבה. מה קרה לימים שבהם השאיפה היתה סיירות וטיס?
אז אתה לא יודע את כל האמת , גם למודיעין חסר אנשים , לקרבי אפשר לשלוח כל אחד עם פרופיל 97 , למודיעין אי אפשר לשלוח כל אחד כי צריך כישורים שונים ומשונים ולא תמיד יש , זה הסיבה שצה"ל נותן עדיפות למודיעין על פני כל דבר אחר .

אין מה לעשות , מודיעין הוא הנשק הכי חזק של צה"ל . במדינה שההבדל בין חיים למוות הוא 300 קילומטר זמן התרעה (במקרה הטוב ביותר) אין ברירה אלה להעשיר את המודיעין גם על פני דילול הכוחות בשטח .

Reply With Quote
ישן 25-12-09, 16:45   # 17
עמרי שוסטר
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

עמרי שוסטר לא מחובר  

ציטוט:
אז אתה לא יודע את כל האמת , גם למודיעין חסר אנשים , לקרבי אפשר לשלוח כל אחד עם פרופיל 97 , למודיעין אי אפשר לשלוח כל אחד כי צריך כישורים שונים ומשונים ולא תמיד יש , זה הסיבה שצה"ל נותן עדיפות למודיעין על פני כל דבר אחר .

אין מה לעשות , מודיעין הוא הנשק הכי חזק של צה"ל . במדינה שההבדל בין חיים למוות הוא 300 קילומטר זמן התרעה (במקרה הטוב ביותר) אין ברירה אלה להעשיר את המודיעין גם על פני דילול הכוחות בשטח .
לקרבי אפשר לשלוח כל אחד עם פרופיל מתאים, אבל העובדה היא שהם לא הולכים לשם.
אני משרת בבסיס שכמות הג'ובניקים בו לבד משתווה לכמות הקרביים כללית בצה"ל.
  Reply With Quote
ישן 25-12-09, 17:13   # 18
Slash
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Slash לא מחובר  

ציטוט:
לקרבי אפשר לשלוח כל אחד עם פרופיל מתאים, אבל העובדה היא שהם לא הולכים לשם.
אני משרת בבסיס שכמות הג'ובניקים בו לבד משתווה לכמות הקרביים כללית בצה"ל.
יש לך ראיה מאוד לא נכונה , יש הבדל בין ג'ובניק שלא עושה כלום לבין איש מודיעין שעובד מסביב לשעון .

מסלול גאמא הוא מסלול שמשתווה לסיירת , הרבה רוצים , מעט מתקבלים ומי שמתקבל תורם הרבה למדינה .

אם יש נושא אחד שאתה לא יכול לצאת נגדו זה הניסיון של אנשים להתקבל למודיעין ,אנשים שחותמים קבע , עובדים מסביב לשעון ותורמים מהידע שלהם והיכולות שלהם למדינה .

להתייחס לכל הג'ובניקים כמו אל טפילים זה ראיה מאוד מאוד מעוותת של המציאות , אני חושב שהגיע הזמן שתצא מהפוזה הקרבית .

Reply With Quote
ישן 25-12-09, 17:15   # 19
syn
הוסטסניון

מיני פרופיל

syn לא מחובר  

אני מעדיף להשתמש בשכל שלי בצבא ולתרום פה 100% מהיכולות שלי כי אני עובד עם זה כל החיים שלי.
אני מקווה שאתם מסכימים שהצבא זקוק למוחות בדיוק באותה המידה שהוא זקוק לכמות חיילים קרביים מינימלית...
  Reply With Quote
ישן 25-12-09, 17:25   # 20
עמרי שוסטר
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

עמרי שוסטר לא מחובר  

ציטוט:
יש לך ראיה מאוד לא נכונה , יש הבדל בין ג'ובניק שלא עושה כלום לבין איש מודיעין שעובד מסביב לשעון .

מסלול גאמא הוא מסלול שמשתווה לסיירת , הרבה רוצים , מעט מתקבלים ומי שמתקבל תורם הרבה למדינה .

אם יש נושא אחד שאתה לא יכול לצאת נגדו זה הניסיון של אנשים להתקבל למודיעין ,אנשים שחותמים קבע , עובדים מסביב לשעון ותורמים מהידע שלהם והיכולות שלהם למדינה .

להתייחס לכל הג'ובניקים כמו אל טפילים זה ראיה מאוד מאוד מעוותת של המציאות , אני חושב שהגיע הזמן שתצא מהפוזה הקרבית .
ג'ובניקים הם לא טפילים. זה שיש כאלו עם תפקידים מונפצים ולא עושים כל היום, זה כבר עניין אחר. אלו חיילים שנפלו בין הכיסאות. אני לא מזלזל, אבל כיום צורת החשיבה היא שג'וב עדיף על קרבי. כל אחד שיתרום בדרך שלו, פשוט אף אחד לא רוצה קרבי. גאמא לא משתווה לסיירת. אתה יודע מה גודל הכוח הלוחם בסיירות? אתה יודע כמה עבודה נעשית?
אני לא חלק מהפוזה הקרבית. אני ידידי, ג'ובניק (תומך לחימה, ארר...). אני עוסק במחשבים (לא יכול לפרט בדיוק במה) ובתהליכים לעבור לשירות קרבי. הבחירה שלי שונה משלך, כי אני פשוט לא מרגיש סיפוק בתפקיד. אני לא מדבר על עליונות הקרביים, אני סך הכל אומר שחייל במחסום לא פחות חשוב ממנ"ת וכו'.
בעולם מושלם החלוקה תהיה הגיונית בין קרבי וג'וב, אבל האמת היא שיש חסך מטורף בחיילים קרביים.
ציטוט:
נכתב במקור על ידי syn צפה בהודעה
אני מעדיף להשתמש בשכל שלי בצבא ולתרום פה 100% מהיכולות שלי כי אני עובד עם זה כל החיים שלי.
אני מקווה שאתם מסכימים שהצבא זקוק למוחות בדיוק באותה המידה שהוא זקוק לכמות חיילים קרביים מינימלית...
אני מסכים שיש צורך במוחות... צורך עצום האמת! אבל "כמות חיילים קרביים מינימלית" לא קיימת. יש מחסור, גם בבט"ש וגם בגזרה הלוחמת. אנחנו יכולים להיות חזקים מבחינה מודיעינית וטכנולוגית, אבל בלי כוח אדם בשטח זה לא שווה הרבה.

שורה תחתונה אני לא אומר "ג'ובניק זה בזבוז זמן... לכו לקרבי", אלא "שקלו את האפשרות לתרום בצורה אחרת... יש צורך ממשי".
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום