הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 04-12-11, 21:52   # 1
ofekns
חבר בקהילה

מיני פרופיל

ofekns לא מחובר  

שאלה: מה ללמוד לחייל משוחרר?

שלום קוראים לי אופק, בן 21 חייל משוחרר (משוחרר טרי... =])
לפני הצבא ההיתי מקודד (לפחות אני זוכר שככה קוראים לזה בפורום) הכוונה שלי שההיתי הופך תמונה לקוד HTML בשילוב עם CSS לפי התקן העולמי.
ההיתי גם מתכנת מתחיל בתחום הPHP ועבדתי עם מסד נתונים MYSQL. כמה שההיתי בתחילת הדרך ראיתי שיש לי תובנה גבוהה בתחום ויש לי יכולת למידה והבנה עצמאית.
בצבא ההיתי מנהל רשת (זה יותר לכיוון הHELP DESK). פירמוטים חימום נקודות תמיכה וכו'...
חוץ מכל מה שציינתי יש לי נגיעה בתחומים נוספים בתחומי המחשוב.

כרגע אני קצת מחפש את עצמי... אני שוקל ללמוד או תוכנה או תואר ראשון במערכות מידע.
חוץ מההתלבטות שלי במקצוע מה ללמוד רציתי לחזור לתחום (אם יהיה אפשר להרוויח מזה כסף זה יהיה מבורך אבל לא הכרחי)

חשבתי לחזור לחזק את תחום ה PHP או אולי ללכת לשפות תכנות אחרות (כגון VB ואחרים).
רציתי לשאול מה אתם ממליצים לי ללמוד (או לחזק)?
אני מקווה שלא בלבלתי אותכם יותר מדי עם ההסבר שלי.... תודה רבה לכל העוזרים.
  Reply With Quote
ישן 05-12-11, 01:26   # 2
בניה
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

בניה לא מחובר  

*תבקש ממנהל שיערוך לך כותרת למשהו ענייני.

אני הייתי במצב דומה, השתחררתי לפני פחות מחצי שנה ולא היה לי שום קשר למחשבים.
את הזיקה לבניית אתרים שמרתי, ובחפש"ש כבר מצאתי עבודה בתחום.

אם אתה רוצה למצוא עבודה כדי לחסוך כסף לטיול/לימודים אני חושב שעדיף לך להתמקד בתחום שיש לך נסיון בו מהצבא כי בטווח הקצר(וגם אין סיבה שלא בטווח הארוך אם תרצה) אתה תוכל לעשות מזה יותר כסף כי יש לך נסיון.

יש חברות שמחפשות אנשים עם ידע בסיסי+ בבניית אתרים והמשכורת בהתאם אבל אם אתה מוצא משהו כזה ליד הבית של ההורים ולא תצטרך לצאת ולשכור דירה אתה תוכל גם לחסוך וגם לחזור לעניינים.
  Reply With Quote
ישן 05-12-11, 11:58   # 3
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

ערכתי את הנושא.

אני מתחבר למה בניה אמר. אם המטרה היא לחסוך כסף במשך חצי שנה עד שנה, אז אכן כדאי להתעסק עם משהו מוכר. משכורת בבניית אתרים לחייל משוחרר יכולה לנבוע בין כ-7 עד 9 אלף ש"ח בערך, בתנאי שיש לו ניסיון כלשהו כמובן.

אם המטרה היא טווח ארוך, אז צריך לבחון מה מעניין אותך יותר (לדוגמה צד שרת או לקוח? אולי DBA?) ובמה אתה הכי טוב?
כמו כן אם אתה מחפש משכורות ספציפיות אז עדיף שתבדוק גם טבלאות שכר. יש תפקידים שבהם מתחילים משכר גבוהה יותר אבל לאחר הוא לא גדל כמו תפקיד שבו מתחילים ממשכורת יותר נמוכה ולאחר שאתה צובר ניסיון המשכורת גדלה יותר.

חשוב רק לזכור, שצריך לבחור משהו שאתה נהנה ממנו. גם ככה קשה לשבת במשרד במשך 8-9 שעות יום יום. אחת כמה וכמה יותר קשה כאשר אתה עושה משהו שאתה לא אוהב או בחברה שלא מעריכה אותך כראוי.
תבחר משהו שאתה אוהב ונהנה ממנו כך שגם יהיה לך מעניין לעבוד ולהתפתח בתחום שלך.
  Reply With Quote
ישן 05-12-11, 12:34   # 4
ofekns
חבר בקהילה

מיני פרופיל

ofekns לא מחובר  

קודם כל תודה,
שנית, חוץ מזה שאני רוצה לעסוק במחשבים בתור מקצוע (כמו שאמרתי כנראה אני ילמד תואר ראשון במערכות מידע) זה גם תחביב בשבילי. אם זה לפתור תקלת תוכנה/חומרה או ללמוד דברים בתחום התכנות או בכל תחום אחר.
אם אני יוכל לעסוק במשהו שקשור במחשבים בתור עבודה כרגע זה יהיה מצוין, אבל מחייב אני יכול לעבוד גם בעבודה אחרת ובזמן הפנוי כל יום להשקיע בפיתוח התחביב דבר שבסוף יבוא לקראתי (ידע זה כוח ואם אני ילמד מערכות מידע כל ידע נוסף בתחום הIT או התכנות יכול לבוא לקראתי).

אני גר ליד חיפה ולצערי רוב משרות הHELP DESK נמצאות במרכז. מה שיש באזור שלי זה משרות תמיכה במוקדי HOT נטוישן וכו'. שאני לא חושב שאני יכול להעשיר שם את הידע שלי... לכן אני מעדיף לעבוד במשרה אפילו שלא קשורה למחשבים ולפתח את הידע בזמן הפנוי.

כרגע אני מאוד רוצה לפתח את עצמי אבל אני לא סגור באיזה שפות...
לחזור לקידוד וללמוד את החידושים? להעשיר את הידע ב PHP וMYSQL ולהכין מערכות בשביל להשתשפף? ללמוד אולי JAVE (ניראה לי שפה מאוד שימושית).
בכל מקרה אני ינסה לחפש עבודה בתחום ה HTML או משהו בסגנון עד שאני יעשיר את שאר השפות שלי
אשמח לשמוע תגובות ממכם.
  Reply With Quote
ישן 06-12-11, 15:31   # 5
trupix
חבר מתקדם

trupix's Avatar

מיני פרופיל

trupix לא מחובר  

אתה רוצה ללמוד PHP, או קידוד אתרים כשאתה בעצם רוצה בעתיד ללמוד תוכנה?

זו לא הגישה הנכונה.. אתה גם לא סגור על עצמך.. תיהיה החלטי

אם אתה מעונין ללמוד תוכנה, אני חושב שהכי בטוח היום זה ללכת על C#

עד אז - תתחיל ללמוד C# מהיסוד.. יש לך שפע מבורך של מדריכים באינטרנט, בספרים ועוד.

(שים לב להשוואה שהצגת - מקודד XHTML לצד מתכנת C# - אי אפשר להשוות ביניהם ולו במעט)

בהצלחה!

Last edited by trupix; 06-12-11 at 15:35..
  Reply With Quote
ישן 06-12-11, 22:08   # 6
ofekns
חבר בקהילה

מיני פרופיל

ofekns לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי trupix צפה בהודעה
אתה רוצה ללמוד PHP, או קידוד אתרים כשאתה בעצם רוצה בעתיד ללמוד תוכנה?

זו לא הגישה הנכונה.. אתה גם לא סגור על עצמך.. תיהיה החלטי

אם אתה מעונין ללמוד תוכנה, אני חושב שהכי בטוח היום זה ללכת על C#

עד אז - תתחיל ללמוד C# מהיסוד.. יש לך שפע מבורך של מדריכים באינטרנט, בספרים ועוד.

(שים לב להשוואה שהצגת - מקודד XHTML לצד מתכנת C# - אי אפשר להשוות ביניהם ולו במעט)

בהצלחה!
אני יודע שאין קשר בין הדברים שאמרתי, אמרתי שיש לי רגע קצת מכל דבר.... ואני לא יודע מה הכיוון הכי כדאי להתפתח בו...(ביקוש, היצע, כיווני התפתחות וכו')
מה אתה אומר על JAVA?
  Reply With Quote
ישן 06-12-11, 23:29   # 7
daNN
חבר בקהילה

daNN's Avatar

מיני פרופיל

daNN לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי ofekns צפה בהודעה
אני יודע שאין קשר בין הדברים שאמרתי, אמרתי שיש לי רגע קצת מכל דבר.... ואני לא יודע מה הכיוון הכי כדאי להתפתח בו...(ביקוש, היצע, כיווני התפתחות וכו')
מה אתה אומר על JAVA?
זה תלוי מה הכיוון שלך.. פיתוח למכשירים סלולריים (אייפון / אנדוראיד), פיתוח אפליקציות דסקטופ, פיתוח אתרים.. יש המון כיוונים והרבה שפות שמומלצות לכל כיוון...

בנוגע לתיכנות אפליקציות דסקטופ
הייתי ממליץ לך בחום על C (שפה פרוצדורלית) ולאחר מכן ללמוד C++ (שפה מונחית עצמים)
יתרונות:
1. אפשרות לשלב קוד פרוצדורלי עם קוד מונחה עצמים (C עם C++ !)
2. אפשרות לשלב אסמבלי בקוד שלך! שזה שליטה אמיתית במחשב.
3. תיכנות דרייברים בווינדוס (לא יודע איך במערכת אחרות) אפשרי רק בC או C++
בגלל האפשרות לשלוט בזיכרון ולשלב קטעי אסמבלי בקוד
4. כל וירוס רציני (כן.. כן.. גם Stuxnet שחדר למחשבים בכור באיראן) כתוב בשפות הללו. מאותן סיבות.. אפשר לחדור לעומק המערכת ולהסוות קבצים/תהליכים ולהטעות אנטיורוסים לא סתם כל ה"ליטים" משתמשים בה..!
5. מאחר שהקוד קרוב יותר למערכת הוא מתקפל מהר יותר וכמובן שרץ מהר יותר משפות מונחות עצמים טהורות (C#/ Java)
6. תומכת בכל מערכות ההפעלה!

חסרונות
1. לדעתי צריך ללמוד קודם C ורק לאחר מכן C++ בשביל להכיר את העקרונות הפרוצדורליים קודם..
2. טיפול בזיכרון יכול להיות מייאש ולגרום להמון שגיאות בתיכנות לא נכון! (מה שקורה הרבה למתכנתים מתחילים) מה שאין לך בשפות מונחות עצמים טהורות (C#/ Java)
3. בשפות מונחות עצמים טהורות (C#/ Java) יש המון ספריות שמקלות עליך עבודה רבה ובכך מקצרות את זמן הפרוייקט שלך..

יתרונות של Java (ההמלצה שלי לשפה מונחית עצמים טהורה!)
1. בג'אווה יש אפשרות לתכנת applets שזה אפליקציות לאינטרנט
2. אפליקציות במכשירי Android מתוכנתות ב-Java כשפת תכנות וכך תוכל לתכנת אפליקציות לנייד (אגב: אייפון - Objective C).
3. ג'אווה תומכת בכל מערכת הפעלה לעומת C# שתומכת רק בווינדוס
4. יש המון כלים שמקלים עליך לפיתוח ובכך מקצרות אז זמן הפיתוח!
5. לא צריך לדאוג לזיכרון ! (התוכניות לא קורסות בשגיאות מוזרות של זיכרון ! יאי!)
חסרונות
1. דורשת שיתקינו במערכת Java על מנת להריץ את הקובץ (לא מתקמפלת לקובץ ריצה EXE)

לסיכום:
C\C++ - מומלץ לידע כללי ולשליטה עמוקה במערכת בעזרת שילוב קטעי קוד של אסמבלי והשכר בו גבוהה רק שמחפשים את הממש תותחים בשפות האלו
גם בצבא אגב, את כל השפיצים לוקחים לתכנת בC\C++ ואת הפחות טובים אבל עדיין מצויינים! לוקחים לתכנת בC#/Java (בעיקר C# מאחר שהם עובדים בסביבת ווינדוס)

Java - ללא ספק השפה שהולכת להיות חזקה בשוק עוד שנים רבות והשכר בה מצויין ואף גבוהה יותר במעט ממתכנתי סי שארפ!

Last edited by daNN; 06-12-11 at 23:34..
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום