הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 16-11-08, 18:53   # 1
KingSnake
חבר מתקדם

מיני פרופיל

KingSnake לא מחובר  

Fuck the system - פוסט חדש שכתבתי, על מערכת החינוך.

ערב טוב,
אני בד"כ לא נוהג לפרסם כאן פוסטים, אבל לדעתי הפוסט האחרון שכתבתי בבלוג הנחש יכול לעניין אותכם.
בעיקר בגלל שחלק גדול ממשתמשי הפורום נמצאים בשלבי סיום של הלימודים/סיימו ללמוד.
הפוסט עוסק במערכת החינוך הדפוקה בארץ, ולמרות שהוא נוגע רק בקצה הקרחון, אני בטוח שלכל אחד יש מה להגיד בנושא.
קישור לפוסט: http://www.thesnake.co.il/?p=334

אשמח לשמוע את דעתכם, גם כאן וגם בבלוג.

ערב טוב,
איתי.

נ.ב כדי למנוע שאלות מיותרות- אני בן 14.
ישן 16-11-08, 19:00   # 2
Matan Levy
חבר מתקדם

Matan Levy's Avatar

מיני פרופיל

Matan Levy לא מחובר  

כמובן שלא כולם ככה,
אבל יש דברים שאתה בהחלט צודק בהם.
  Reply With Quote
ישן 16-11-08, 20:52   # 3
ani
חבר וותיק

מיני פרופיל

ani לא מחובר  

לא מסכים איתך,
ואני חושב שחלק ממה שאתה אומרזה בגלל הגיל ובגלל זה שאתה עוד לא בתיכון.
אני יכול לספר לך על הבית ספר שאני נמצא בו, אורט חלל ותעופה.
אצלנו בבית ספר, יש אווירה של לימודים וגם אווירה של כיף צחוקים, ובכלל, כיף לבוא לבית ספר.
אצלנו בבית ספר המורים הם מקצועים, כל מורה ותחום ההתמקצעות שלו, כל מורה יודע את המקצוע שלו ויודע בדיוק מה הוא אמור לעשות וללמד.
הבית ספר שלנו הוא כביכול בית ספר צבאי, והמשמעת בו היא קשוחה +-.
המורים באמת טובים וכיף ללמוד.
כל תלמיד שיש לו רעיון, חברתי או לימודי, יכול להציע וליישם את זה, וזה גם עובד ואני אומר את זה מנסיון.
מבחינת הציונים, כל תלמיד שנכשל- מקבל שיעורים פרטיים על חשבון הבית ספר כמה שרק ירצה וכמה שהוא צריך על מנת לעבור את בחינת הבגרות כמו שצריך ועל מנת שהוא ידע את החומר.
כל תלמיד שמתקשה במקצוע מסויים יכול לבוא לבקש ולקבל תגבורים באותו המקצוע הזה אם זה מהמורים ואם זה ממתגברים שנמצאים במיוחד בשביל זה בבית ספר.

אז ככה שההכללה שעשיתה היא לא נכונה,
לא כל בתי הספר בארץ הם ככה,
ולא כל מערכת החינוך שלנו היא כזאת,
ברור שיש הרבה דברים לא טובים,
אבל בשביל זה אתה בתור תלמיד יש לך את הזכות לבחור בית ספר ללמוד בו.

שיהיה ערב מצוין
  Reply With Quote
ישן 16-11-08, 21:12   # 4
KingSnake
חבר מתקדם

מיני פרופיל

KingSnake לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי ani צפה בהודעה
לא מסכים איתך,
ואני חושב שחלק ממה שאתה אומרזה בגלל הגיל ובגלל זה שאתה עוד לא בתיכון.
אני יכול לספר לך על הבית ספר שאני נמצא בו, אורט חלל ותעופה.
אצלנו בבית ספר, יש אווירה של לימודים וגם אווירה של כיף צחוקים, ובכלל, כיף לבוא לבית ספר.
אצלנו בבית ספר המורים הם מקצועים, כל מורה ותחום ההתמקצעות שלו, כל מורה יודע את המקצוע שלו ויודע בדיוק מה הוא אמור לעשות וללמד.
הבית ספר שלנו הוא כביכול בית ספר צבאי, והמשמעת בו היא קשוחה +-.
המורים באמת טובים וכיף ללמוד.
כל תלמיד שיש לו רעיון, חברתי או לימודי, יכול להציע וליישם את זה, וזה גם עובד ואני אומר את זה מנסיון.
מבחינת הציונים, כל תלמיד שנכשל- מקבל שיעורים פרטיים על חשבון הבית ספר כמה שרק ירצה וכמה שהוא צריך על מנת לעבור את בחינת הבגרות כמו שצריך ועל מנת שהוא ידע את החומר.
כל תלמיד שמתקשה במקצוע מסויים יכול לבוא לבקש ולקבל תגבורים באותו המקצוע הזה אם זה מהמורים ואם זה ממתגברים שנמצאים במיוחד בשביל זה בבית ספר.

אז ככה שההכללה שעשיתה היא לא נכונה,
לא כל בתי הספר בארץ הם ככה,
ולא כל מערכת החינוך שלנו היא כזאת,
ברור שיש הרבה דברים לא טובים,
אבל בשביל זה אתה בתור תלמיד יש לך את הזכות לבחור בית ספר ללמוד בו.

שיהיה ערב מצוין
אני מבין את טענתך, וברור לי שלא הכל שחור ולבן.
אבל לדעתי לפחות, אין סיבה שכל בית ספר בארץ לא יהיה כמו שתיארת. והמצב בדיוק הפוך.
אולי בגלל שהתיכון שלך הוא חלק מרשת גדולה יחסית, שהתקציב שלה גדול משל שאר בתי הספר, הם יכולים לספק לכם את הלימודים ברמה הגבוהה ביותר. אבל ברוב המקומות- זה ממש לא כך. ועל זה- שמתי דגש.
ערב טוב גם לך
ישן 16-11-08, 21:57   # 5
Labs
חבר וותיק

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to Labs

Labs לא מחובר  

לא קראתי את הכל אחרי אימון אין לי כוח לכלום
עכשיו כתבתה שם שהמטרה זה ציונים וכו'

שמע אני לא רוצה לנפץ לך את הבועה(דווקא כן אני רוצה)
יש אנשים מטומטמים אלו החיים לא כולם שווים

והציונים והבית ספר זו דרך להבדיל בין האנשים אני לא אומר שזאת דרך טובה אבל זאת דרך
בדיוק כמו הפסיכומטרי ועוד כמה דברים המיונים של הצבא וכו'
אלו פשוט דרכים להבדיל אנשים
וכמובן שהמערכת דפוקה אתה לא מחדש דבר! שתקום ותכתוב פתרון ותנסה ליישם אותו
אז אני הולך להצדיע לך אפילו אבל להגיד שהבית ספר דפוק וכו' כן זה בעאסה
עכשיו אני תלמד כיתת מופת אני לא משקיע בכלום לא לומד בבית מה לעשות הציונים אצלי בין 54-97 =\
וכן עכשיו אני ישקיע יעבור את הבגרות בתנך וינסה להוציא פסיכו גבוהה יותר כדי לגשת לטכניון

ואם בבית ספר תלמיד אומץ מבר או איך שלא קוראים לכיתות האלו שווה כמוני ואף יותר למה הוא מקבל שעות נוספות ושעות עזר וכו'
ושאני אפילו לא יכול ללמוד מדעית הנדסית ו2 יח' תרגום באנגלית בגלל בעיות תקציב
למרות שאם התקציב הזה ילך לדברים כאלו זה בהחלט יעזור יותר

בכל מקרה זה העולם וצריך לחיות בו ולהגיע לפסגה ואני אישית יודע שזה שבור ואני רק מחפש את ה"חור"
כדי להשתמש בו ולהגיע לפסגה

ואני יגיד לך בשיא האמת מורים שלדעתך מפגרים אל תשים עליהם!
לדוג' המורה למטמטיקה שלי אחד הטובים חינוך מחול מלמד כמו שצריך ולא המורים החראט שקנו את התואר שלהם אם יש להם בכלל אחד כזה בתחנה המרכזית
ויש לי מורה לתנך לדוג' שפשוט לא יודעת ללמד קודם כל היא פשוט לא יודעת תנך פשוט קוראת מהספר (ספר סיכומים כזה כחול) וזהו
עכשיו פעם אחת היא השאירה אותי לבד לעשות מתכונת כמובן שהעתקתי הכל מילה במילה והיא הביאה לי 55
אז... =\
ושלא תגיד שזה בגלל שאני אוהב מצקועות מדעיים למה המורה שלי לכימיה פשוט לא יודעת ללמד
היא יודעת את החומר אבל לא יודעת ללמד לא יכולה להשתלט על כמה אנשים שמפריעים מתחילה ללמד פתאום עוברת לי להיסטוריה מתחילה לספר שטויות
אלו החיים!
  Reply With Quote
ישן 16-11-08, 22:22   # 6
Dima
אקס מנהל

מיני פרופיל

Dima לא מחובר  

הפוסט שלך נראה כאילו אחד המורים שלך בבית הספר ביקש ממך לחבר סיכום קצר על כל מה שרע בבתי הספר.
בגדול, אני יכול לומר לך שבארץ קיימות מסגרות חינוכיות שלא הרבה יודעים עליהן, טכ"ם זה לא הכל בחיים... זה שאתה נדבקת לטכ"ם כמו דבק ואתה חושב שזה הדבר היחיד שצריך לעניין את כל מי שרוצה להתעסק במחשבים, אתה טועה.
בגדול, אתה עוד צעיר, מוקדם לך מידי עדין לחשוב על טכ"ם ומגמות, תעבור את כיתה ט' קודם ואז תחליט לאן אתה רוצה ללכת, יכול מאוד להיות שטכ"ם זה בכלל לא בשבילך.

Fartboy - בקשר למורים, אם היית יודע איזה מורים היו לי, היית יושב בשקט ולומד בכיתה ואומר תודה לאל שאין לך מורים כאלה.
אין כזה דבר מורה שלא יודע ללמד, כל הקטע בלימודים הוא שאם לא הבנת את החומר, אתה צריך לסכם אותו בבית.
אף אחד לא חייב ללעוס לך את החומר בכיתה, מורה יכול לתת נקודות עניין בחומר או להפנות אותך לנושא מסויים או צורת חשיבה מסויימת כדי להקל עליך להבין את החומר, לא יותר מזה.

לילה טוב לכולם.
  Reply With Quote
ישן 17-11-08, 16:14   # 7
KingSnake
חבר מתקדם

מיני פרופיל

KingSnake לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי FartBoy צפה בהודעה
לא קראתי את הכל אחרי אימון אין לי כוח לכלום
עכשיו כתבתה שם שהמטרה זה ציונים וכו'

שמע אני לא רוצה לנפץ לך את הבועה(דווקא כן אני רוצה)
יש אנשים מטומטמים אלו החיים לא כולם שווים

והציונים והבית ספר זו דרך להבדיל בין האנשים אני לא אומר שזאת דרך טובה אבל זאת דרך
בדיוק כמו הפסיכומטרי ועוד כמה דברים המיונים של הצבא וכו'
אלו פשוט דרכים להבדיל אנשים
וכמובן שהמערכת דפוקה אתה לא מחדש דבר! שתקום ותכתוב פתרון ותנסה ליישם אותו
אז אני הולך להצדיע לך אפילו אבל להגיד שהבית ספר דפוק וכו' כן זה בעאסה
עכשיו אני תלמד כיתת מופת אני לא משקיע בכלום לא לומד בבית מה לעשות הציונים אצלי בין 54-97 =\
וכן עכשיו אני ישקיע יעבור את הבגרות בתנך וינסה להוציא פסיכו גבוהה יותר כדי לגשת לטכניון

ואם בבית ספר תלמיד אומץ מבר או איך שלא קוראים לכיתות האלו שווה כמוני ואף יותר למה הוא מקבל שעות נוספות ושעות עזר וכו'
ושאני אפילו לא יכול ללמוד מדעית הנדסית ו2 יח' תרגום באנגלית בגלל בעיות תקציב
למרות שאם התקציב הזה ילך לדברים כאלו זה בהחלט יעזור יותר

בכל מקרה זה העולם וצריך לחיות בו ולהגיע לפסגה ואני אישית יודע שזה שבור ואני רק מחפש את ה"חור"
כדי להשתמש בו ולהגיע לפסגה

ואני יגיד לך בשיא האמת מורים שלדעתך מפגרים אל תשים עליהם!
לדוג' המורה למטמטיקה שלי אחד הטובים חינוך מחול מלמד כמו שצריך ולא המורים החראט שקנו את התואר שלהם אם יש להם בכלל אחד כזה בתחנה המרכזית
ויש לי מורה לתנך לדוג' שפשוט לא יודעת ללמד קודם כל היא פשוט לא יודעת תנך פשוט קוראת מהספר (ספר סיכומים כזה כחול) וזהו
עכשיו פעם אחת היא השאירה אותי לבד לעשות מתכונת כמובן שהעתקתי הכל מילה במילה והיא הביאה לי 55
אז... =\
ושלא תגיד שזה בגלל שאני אוהב מצקועות מדעיים למה המורה שלי לכימיה פשוט לא יודעת ללמד
היא יודעת את החומר אבל לא יודעת ללמד לא יכולה להשתלט על כמה אנשים שמפריעים מתחילה ללמד פתאום עוברת לי להיסטוריה מתחילה לספר שטויות
אלו החיים!
ראשית,
ברור לי שהציונים נועדו להבדיל בין האנשים לפי רמת הידע והחוכמה, אבל זה פשוט לא עובד בפועל.
למשל, כיום ארגון המורים משבית את הלימודים חלקית. מה זה אומר? המורים בתיכונים (של הארגון) לא מעניקים שיעורי עזר לתלמידים חלשים, ולא מאפשרים שימוש בהקלות המגיעות לאותם תלמידים (עקב ליקויי למידה). נכון שחלק קטן מהמורים מתעלמים מההחלטה ובכך עוברים על החוק ומסתכנים בפיטורים, אך כרגע נפגע ציונם של תלמידים רבים אשר לא אשמים במצב כלל
.
ציטוט:
נכתב במקור על ידי Dima צפה בהודעה
הפוסט שלך נראה כאילו אחד המורים שלך בבית הספר ביקש ממך לחבר סיכום קצר על כל מה שרע בבתי הספר.
בגדול, אני יכול לומר לך שבארץ קיימות מסגרות חינוכיות שלא הרבה יודעים עליהן, טכ"ם זה לא הכל בחיים... זה שאתה נדבקת לטכ"ם כמו דבק ואתה חושב שזה הדבר היחיד שצריך לעניין את כל מי שרוצה להתעסק במחשבים, אתה טועה.
בגדול, אתה עוד צעיר, מוקדם לך מידי עדין לחשוב על טכ"ם ומגמות, תעבור את כיתה ט' קודם ואז תחליט לאן אתה רוצה ללכת, יכול מאוד להיות שטכ"ם זה בכלל לא בשבילך.

Fartboy - בקשר למורים, אם היית יודע איזה מורים היו לי, היית יושב בשקט ולומד בכיתה ואומר תודה לאל שאין לך מורים כאלה.
אין כזה דבר מורה שלא יודע ללמד, כל הקטע בלימודים הוא שאם לא הבנת את החומר, אתה צריך לסכם אותו בבית.
אף אחד לא חייב ללעוס לך את החומר בכיתה, מורה יכול לתת נקודות עניין בחומר או להפנות אותך לנושא מסויים או צורת חשיבה מסויימת כדי להקל עליך להבין את החומר, לא יותר מזה.

לילה טוב לכולם.
תראה,
אני מודע לכמות המסגרות והמגמות הקיימות, ולא רמזתי לדלות בהן (אולי רק לדלות התקציבית שמושקעת בהן). אני מדבר על מה שמציגים בד"כ בחטיבת הביניים. ואגב, אתה יודע מה? משיחות שלי עם תלמידים רבים שמתי לב חלקם הגדול רוצה ללמוד בטכ"מ, וכששאלתי מה מלמדים שם, הם פשוט לא ידעו לענות.
רובם לא ידעו על עיניין המחשבים שם בכלל, וברור לי שכדי להיות איש מחשבים לא צריך ללמוד בטכ"מ.
ובקשר לשיטת ההוראה? לא צריך ללעוס חומר, גם אותי זה מייבש ומעצבן. אבל המרחק גדול מאוד בין לעיסת חומר, לבין בחירה של המורה לשלוח תלמידים לשינון של שעות על גבי שעות (שברוב המקרים הם ישכחו את תוכנו לאחר פחות משבוע).

מצפה לתשובה משניכם.
יום טוב,
איתי.
ישן 17-11-08, 16:24   # 8
Labs
חבר וותיק

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to Labs

Labs לא מחובר  

ציטוט:

לילה טוב לכולם.
שמע אני בעד זה אני רוצה שיהיה ככה שבית ספר יהיה "רשות" רוצה תבוא רוצה אל תבוא רק תעשה את הבגרות ואני יודע שאפשר להרשם כאקסטרני אבל זה סיבוכים והרבה כסף

אם לא שכחתה המורה נותנת לך את המגן
יש קיבלתי 96 בבגרות בפיזיקה אבל המורה שלי הביא לי מגן 80
מטמטיקה קיבלתי 95 מגן 80
אנגלית קיבלתי 98 מגן 92
כימיה
בגרות 86 מגן 60
וכו'

וחוץ מי זה אם המורים כבר שם אני מצפה שהם יעשו משהו ולא היו בובות
מילא שלא יכוונו שלא ילמדו אבל שלא יתקעו מבחנים ברמה של טכניון או דברים שלא לימדנו
המורה שלי בחטיבה לדוג' כל מבחן נתנה לנו תרגילים לא קשורים לחיים
בטענה שזה דומה למה שעשינו בעבר
  Reply With Quote
ישן 17-11-08, 16:48   # 9
Dima
אקס מנהל

מיני פרופיל

Dima לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי KingSnake צפה בהודעה
ראשית,
ברור לי שהציונים נועדו להבדיל בין האנשים לפי רמת הידע והחוכמה, אבל זה פשוט לא עובד בפועל.
למשל, כיום ארגון המורים משבית את הלימודים חלקית. מה זה אומר? המורים בתיכונים (של הארגון) לא מעניקים שיעורי עזר לתלמידים חלשים, ולא מאפשרים שימוש בהקלות המגיעות לאותם תלמידים (עקב ליקויי למידה). נכון שחלק קטן מהמורים מתעלמים מההחלטה ובכך עוברים על החוק ומסתכנים בפיטורים, אך כרגע נפגע ציונם של תלמידים רבים אשר לא אשמים במצב כלל
.

תראה,
אני מודע לכמות המסגרות והמגמות הקיימות, ולא רמזתי לדלות בהן (אולי רק לדלות התקציבית שמושקעת בהן). אני מדבר על מה שמציגים בד"כ בחטיבת הביניים. ואגב, אתה יודע מה? משיחות שלי עם תלמידים רבים שמתי לב חלקם הגדול רוצה ללמוד בטכ"מ, וכששאלתי מה מלמדים שם, הם פשוט לא ידעו לענות.
רובם לא ידעו על עיניין המחשבים שם בכלל, וברור לי שכדי להיות איש מחשבים לא צריך ללמוד בטכ"מ.
ובקשר לשיטת ההוראה? לא צריך ללעוס חומר, גם אותי זה מייבש ומעצבן. אבל המרחק גדול מאוד בין לעיסת חומר, לבין בחירה של המורה לשלוח תלמידים לשינון של שעות על גבי שעות (שברוב המקרים הם ישכחו את תוכנו לאחר פחות משבוע).

מצפה לתשובה משניכם.
יום טוב,
איתי.
אז אתה בעצם מחזק את מה שכתבתי קודם, החברים שלך בכלל לא יודעים מה זה טכ"ם, זה מצלצל להם יפה אז הם נדבקו לזה.
רוב הסיכויים בכלל שטכ"ם לא מתאים להם, המגמה הזאת מתאימה לאנשים מסויימים שיש להם חשיבה עמוקה.
אני יכול לומר לך שאני יודע מה מלמדים שם ובחיים לא הייתי הולך למגמה הזאת.

Fartboy - זה מה שמלמד אותך עוד שיעור בחיים: אל תסתמך על אף אחד אלא רק על עצמך.
  Reply With Quote
ישן 17-11-08, 19:36   # 10
Amits
חבר וותיק

מיני פרופיל

Amits לא מחובר  

ציטוט:
אז אתה בעצם מחזק את מה שכתבתי קודם, החברים שלך בכלל לא יודעים מה זה טכ"ם, זה מצלצל להם יפה אז הם נדבקו לזה.
רוב הסיכויים בכלל שטכ"ם לא מתאים להם, המגמה הזאת מתאימה לאנשים מסויימים שיש להם חשיבה עמוקה.
אני יכול לומר לך שאני יודע מה מלמדים שם ובחיים לא הייתי הולך למגמה הזאת.

Fartboy - זה מה שמלמד אותך עוד שיעור בחיים: אל תסתמך על אף אחד אלא רק על עצמך.
אתה יודע שזה ממש שטויות, בקשר לטכ"ם.
זה ממש לא חשיבה עמוקה, זה חרשנות נטו ואני אומר לך כי אח שלי שם (בלי להעליב אותו, הוא חכם בלי קשר).
ואני מתכנן ללכת, מכיוון שרק שם אני באמת יכול ללמוד לתכנת / ובכלל להתעסק ברצינות עם מחשב, ואחרי שה3 שנים יסתיימו זה רק יעזור לי בהמשך החיים.
בקשר לפוסט, לפי דעתי אתה צודק - חוץ מזה שכולם רוצים ללכת לטכ"ם (חלק מהחברים שלי מתים להגיע לעיונית רגילה).
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום