הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Hosting ושירותים נלווים > ניהול עסק ומודעות דרושים לעסקים רשומים בלבד

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 06-01-08, 17:34   # 21
OrPol
א.פורום תוכנה
עסק רשום

OrPol's Avatar

מיני פרופיל

OrPol לא מחובר  

בעקרון. כל דבר הוא הוצאה מוכרת במידה והוא משמש את העסק.
לדוגמא, העסק שאני עובד בוא הוא מפעל לזיווד אלקטרוניקה ("עסק משפחתי"),
ואני אחראי על מחלקת המחשוב והאינטרנט.
אם לדוגמא אני רוכש עיצוב, מקדם אתרים או אתר.
הכל מוכר כהוצאה של העסק. אפילו אם זה כיסא או עט שאני קונה לשימוש בעסק...
אם הכיסא נשבר וזרקתי אותו. מישהו יבוא אליי בתלונות?.

תשובות תמיד קל לתת. ורצוי שהן תמיד יהיו מוכנות.
בקיצור, דוד שלך יכול להגיד שאתה אחראי על החלק של בניית אתרים ושאתה מדווח דרכו על הכנסות והוצאות.
ושהשרת יושב בחווה.
  Reply With Quote
ישן 07-01-08, 08:30   # 22
Labs
חבר וותיק

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to Labs

Labs לא מחובר  

מפעל משהו גדול אני משער
חוץ מי זה לפי איך שתיארתה את זה מישהו שונא את בעל המפעל הזה >< חח

זה לא עסק כזה גדול והם לא יסתכלו לך על כל דבר שאתה קונה אין להם מספיק כוח אדם לזה
  Reply With Quote
ישן 15-01-08, 14:30   # 23
Omri Shalev
חבר וותיק

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Omri Shalev שלח הודעה באמצעות MSN אל Omri Shalev

Omri Shalev לא מחובר  

אין בעיה, אתה יכול לקנות את השרת ולבקש קבלה ודוד שלך יעשה את זה כהוצאה מוכרת...
ככה אנחנו עושים בעסק של דוד שלי...יש לו עסק של חברת הסעות אז יש לנו במגרש מכלים של 20 אלף ליטר של סולר ושל בנזין, את המכוניות הפרטיות אנחנו מתדלקים שם ואז הוא הוא עושה את זה כהוצאה מוכרת, כמובן שכל האוטובוסים עובדים על סולר ולא על בנזין אבל שבאו ושאלו אותו למה הוא מחזיק בנזין במגרש הוא אמר שהוא לא יכול לעשות את הנסיעות הפרטיות שלו עם אוטובוסים אז הוא עושה אותם ברכב פרטי שמשתמש בבנזין.

עוד משהו, קנינו לבית שלי שתי מדפסות את שתיהם הוא עשה הוצאה מוכרת, לא בדקו אותו, קניתי פלאפון עשיתי את אותו דבר וגם את זה לא בדקו.
קניתי מסך דק עשיתי את אותו דבר ופה באו ובדקו, שבאו ובדקו ראו שיש מסך דק במשרד אז לא עשו כלום.

עכשיו לשאלה שלך, אם אתה תקנה שרת לא יעשו לך בעיות כי דוד שלך יכול לגיד שהשרת משמש את האתר של החברה שלו, אז למקרה שיבדקו פשוט מאוד תעשה איזה דף מסכן שהשם של החברה שלו יופיע וזהו.
  Reply With Quote
ישן 15-01-08, 15:20   # 24
Beesites
משתמש - היכל התהילה
עסק רשום [?]

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Beesites שלח הודעה באמצעות MSN אל Beesites

Beesites לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Omri Shalev צפה בהודעה
אין בעיה, אתה יכול לקנות את השרת ולבקש קבלה ודוד שלך יעשה את זה כהוצאה מוכרת...
ככה אנחנו עושים בעסק של דוד שלי...יש לו עסק של חברת הסעות אז יש לנו במגרש מכלים של 20 אלף ליטר של סולר ושל בנזין, את המכוניות הפרטיות אנחנו מתדלקים שם ואז הוא הוא עושה את זה כהוצאה מוכרת, כמובן שכל האוטובוסים עובדים על סולר ולא על בנזין אבל שבאו ושאלו אותו למה הוא מחזיק בנזין במגרש הוא אמר שהוא לא יכול לעשות את הנסיעות הפרטיות שלו עם אוטובוסים אז הוא עושה אותם ברכב פרטי שמשתמש בבנזין.
סתם תסריט - נניח שלדוד שלך יש עובד ממורמר (או שהוא מתגרש). העובד הממורמר מחפש דרכים לנקמה. העובד יכול להיות אחראי לזה שדוד שלך ייכנס לכלא.

אגב - יש גם "מלשינון" (או אולי כבר אין, אבל לפחות בזמנו היה) שבו מי שמדווח על העלמות מס מקבל 10-20% מההעלמה, לא יודע אם יש את זה עכשיו.
  Reply With Quote
ישן 16-01-08, 11:04   # 25
SITEAM
משתמש - היכל התהילה
עסק רשום [?]

SITEAM's Avatar

מיני פרופיל

SITEAM לא מחובר  

טוב שלא ערבבתם כאן 10 סוגים שונים של רשויות.
הבנאדם שאל אם הוא יוכל להתקזז במע"מ ואתם הכנסתם לו את עניין ההוצאה המוכרת.
הבעיה בתשובות שלכם היא שהוצאה מוכרת זה עניין למס הכנסה בעוד שמע"מ זה עניין למע"מ.

עסק מורשה/חברה - במידה והוא מחויב במע"מ שהוא גובה מלקוחותיו יכול להתקזז עם מע"מ ההוצאות של העסק.
לדוגמא אם אני בתור חברה צריך לשלם מע"מ של 100 ש"ח על הכנסות מלקוחות, יכול להתקזז עם מע"מ של 50 ש"ח שאני שילמתי על הוצאות שקשורות לעסק (נניח דומיינים, קבלני משנה וכד') ואז המע"מ שאשלם בפועל יהיה רק 50 ש"ח.
לכן, אם העסק הזה של הדוד חייב בתשלומי מע"מ, כל עוד החשבונית על השרת תהיה על שם העסק שלו, הוא יוכל להתקזז במע"מ.
בפועל לא מקבלים החזרים כספיים. אם חודש אחד לא היו לי הכנסות אלא רק הוצאות, אני לא מקבל החזר לחשבון הבנק את מע"מ ההוצאות, אלא מע"מ שומר לי יתרת זכות להתחשבנות הבאה.

בנוגע להוצאה מוכרת זו כבר שאלה אחרת. בעקרון, הוצאה מוכרת נחשבת ככזו אך ורק אם היא הביאה בסופו של דבר להכנסה.
במילים אחרות, אי אפשר להצהיר על 10 ש"ח שווארמה שקניתם לארוחת צהריים כהוצאה מוכרת, כי היא לא גרמה להכנסה.
מצד שני, גם עסק שלא קשור למחשבים או אינטרנט יכול לטעון שקידום אתר היא הוצאה מוכרת, כי היא נמצאת בתחום הוצאות השיווק של העסק שאמורות בסופו של דבר להביא להכנסות.

בקיצור, הנושא לא כזה פשוט, ומומלץ להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס לפני שעושים דברים שעלולים להתחרט עליהם אח"כ.
  Reply With Quote
ישן 16-01-08, 11:16   # 26
Beesites
משתמש - היכל התהילה
עסק רשום [?]

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Beesites שלח הודעה באמצעות MSN אל Beesites

Beesites לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי SITEAM צפה בהודעה
טוב שלא ערבבתם כאן 10 סוגים שונים של רשויות.
הבנאדם שאל אם הוא יוכל להתקזז במע"מ ואתם הכנסתם לו את עניין ההוצאה המוכרת.
הבעיה בתשובות שלכם היא שהוצאה מוכרת זה עניין למס הכנסה בעוד שמע"מ זה עניין למע"מ.

עסק מורשה/חברה - במידה והוא מחויב במע"מ שהוא גובה מלקוחותיו יכול להתקזז עם מע"מ ההוצאות של העסק.
לדוגמא אם אני בתור חברה צריך לשלם מע"מ של 100 ש"ח על הכנסות מלקוחות, יכול להתקזז עם מע"מ של 50 ש"ח שאני שילמתי על הוצאות שקשורות לעסק (נניח דומיינים, קבלני משנה וכד') ואז המע"מ שאשלם בפועל יהיה רק 50 ש"ח.
לכן, אם העסק הזה של הדוד חייב בתשלומי מע"מ, כל עוד החשבונית על השרת תהיה על שם העסק שלו, הוא יוכל להתקזז במע"מ.
בפועל לא מקבלים החזרים כספיים. אם חודש אחד לא היו לי הכנסות אלא רק הוצאות, אני לא מקבל החזר לחשבון הבנק את מע"מ ההוצאות, אלא מע"מ שומר לי יתרת זכות להתחשבנות הבאה.

בנוגע להוצאה מוכרת זו כבר שאלה אחרת. בעקרון, הוצאה מוכרת נחשבת ככזו אך ורק אם היא הביאה בסופו של דבר להכנסה.
במילים אחרות, אי אפשר להצהיר על 10 ש"ח שווארמה שקניתם לארוחת צהריים כהוצאה מוכרת, כי היא לא גרמה להכנסה.
מצד שני, גם עסק שלא קשור למחשבים או אינטרנט יכול לטעון שקידום אתר היא הוצאה מוכרת, כי היא נמצאת בתחום הוצאות השיווק של העסק שאמורות בסופו של דבר להביא להכנסות.

בקיצור, הנושא לא כזה פשוט, ומומלץ להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס לפני שעושים דברים שעלולים להתחרט עליהם אח"כ.
א. לא יודע מה לגביך, אני כן מקבל החזרים ממע"מ אם יש לי יותר הוצאות מהכנסות בתקופת הדיווח.
ב. ולגבי אי פשטות הנושא אני מסכים בהחלט
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום