הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 20-08-09, 14:54   # 1
Light
חבר וותיק

מיני פרופיל

Light לא מחובר  

רקוויאם לדודו טופז

השעה 09:37
בערך שעה אחרי שקמתי למשמע ההודעה:
"דודו טופז תלה עצמו ושם קץ לחייו בתא המעצר ניצן ברמלה, 20.8.09"

דבר שאני לא יכול לעכל, בטח לא עכשיו, ולמען האמת, לא נראה לי שאפילו שבוע יספיק..
איך?! איך זה קרה? איך הראשון בבידור מסיים את חייו ככה?!

ולפני המשך המכתב- גילוי נאות- מעולם לא הייתי ב"מועדון המעריצים" של מר טופז ז"ל, וגם אני הנדתי את הראש וצקצקתי בלשוני כאשר שמעתי על חשיפת הפרשה עם שירה מרגלית ואבי ניר, אבל עדיין.. המוות שם אותנו תמיד בפרופורציות שונות,גדולות ונוראות, תמיד.

לא הכרתי את דודו מספר לגולו,או את קריירת הסטנדאפ שלו, הייתי צעיר מדי.
אבל מה שאני כן זוכר, ואפילו זוכר היטב, זה את התוכנית "הראשון בבידור"...
הייתי ילד ממש קטן, בגיל 7 או 8 אני חושב, ובמשך כל שבוע הייתי מחכה ליום ראשון בערב, כדי לראות את דודו טופז.
אני לא יודע, היה בו משהו, בכריזמה שלו, בצורת ההגשה, בתוכנית המעניינת, בעזרה שהוא עזר לאנשים, שפשוט שבו אותנו, הקהל הישראלי, בתוכנית הזו שלו.

כן, גם את אותה "תוכנית החייזרים" אני זוכר היטב, איך נשארתי (לראשונה!) ער עד סוף התוכנית כדי לראות את החייזר.. התאכזבתי, אבל גם צחקתי כשיצאה ציפי שביט. בהחלט הגיעו לו 51 אחוזי הרייטינג שהוא קיבל באותו ערב.

וגם את התוכנית בה הגיעה נטליה אוריירו אני זוכר, לא הייתי ממעריציה של הטלנובלה הארגנטינאית, אך אז כמעט כולם ראו טלנובלות, ואיך צחקתי כשטופז נשך לה את הזרוע. זה היה קטע מפחיד אבל גם מצחיק..

אבל בכל התוכניות שלו, בלטה בעיקר הנתינה. אני לא יודע של מי הרעיון, אם הוא של צוות התוכנית או של טופז עצמו, אבל בתוכנית הגיעו אנשים קשיי יום, והרבה, ובכל תוכנית הוא היה נותן להם מקרר, ומכונת כביסה, ומטבח , וכל מה שהיו צריכים. למזלו, היות התוכנית כל כך נצפית, כנראה עזר לו עם המפרסמים.

ולאחר אותה תוכנית, ניסה טופז לחזור במסגרות אחרות לטלויזיה, בין אם ברשת או בערוץ 10.. אבל זה כבר לא היה אותו דבר. התוכניות שלו שם לא הצליחו, וזכו לאחוזי רייטינג בודדים... וזו הייתה תחילתה של הסוף.

כי מכאן, דודו הגיע למחוזות שונים ומשונים. החל מתפקיד בטלנובלה , ועד לנתינת שמו ללונה פארק (?!) , זו כבר הייתה תחילתה של הסוף. כי פעם, היינו עם אחד, מול תוכנית אחת. היום, זה כבר לא ככה.

אז איך הגיע , אותו כוכב-מגה סטאר, לשפל החדש שלו היום?
אנסה להסביר:
כאחד שהיה שם , בסיטואציה הזו, של לעמוד מול קהל, או מול מצלמה, ולעשות את מה שאתה אוהב, ולהצליח בזה, ושאנשים עוצרים אותך ברחוב , ומזהים אותך, ואתה כבר לא סתם NOBODY, תנו לי לומר לכם: אין הרגשה טובה מזו . כמות האדרנלין, שאפשר לשאוב מתוכנית אחת מול קהל, ואפילו מאיש אחד או שניים שמזהה אותך ברחוב, גבוהה מאוד מאוד, גם התוספת לאגו, מיותר לציין, דומה.
זה כאילו אתם הבנאדם הכי חשוב בארץ, שאין כמוהו, בכל העיתונים מספרים עליו שבחים, והופס- בתוך חודש חודשיים כל העניין נגמר, ואתם שוב אנונימיים. לאחר כמה זמן, כל מה שנותר לו הם אותם אנשים ברחוב, שרואים אותו ואומרים "היי אתה , מהתוכנית הזו, מה שמה?!"

לזכותו של טופז ייאמר, שהוא לא נח על זרי הדפנה וחיכה להצעות. הוא יזם. וניסה לחזור, וניסה.
חשב על רעיונות, הוציא לעצמו את המיץ לכתיבת הרעיונות האלו. הוא היה צריך את זה, את הקאמבק, כמו חמצן לנשימה. כי קהל,חברים, הוא כמו סם.

אז הוא הלך. לשירה, ולאבי, ולשאר אנשים. והם זרקו אותו מכל המדרגות.
והוא ראה איך צביקה, ואברי, וארז, כולם מצליחים הרבה יותר ממנו, שהוא , כמעט גידל אותם, למעשה.

וזה שיגע אותו. העובדה, שהוא יושב בבית, והם, להם יש את הסם הזה, הקהל , בשפע.

אז הוא עשה מעשה. נקם את נקמתו.

וכן , הוא שילם על המעשה שלו , עוד הרבה הרבה לפני המשפט. עצם הפיכתו על ידי התקשורת לפושע, נתעב, חלאת אדם, ועוד שאר כינויים, פשוט מוטטו אותו.
הוא לא יכל לסבול את זה! אותו קהל, שלפני רק כמה שנים שם אותו בראש, היום זורק אותו לאלפי אלפי עזאזל. אז כן, בבית המשפט הוא חייך, אבל כולם ראו, שזהו חיוך שבור. שהוא לא שייך לכאן. הוא לא כמו שאמרו שהוא . הוא בנאדם טוב, שכל חטאו הוא שהוא אכול קנאה.

אני חושב, שהוא לא הרג את עצמו. שזה לא הוא עצמו שם את חוט החשמל של הקומקום סביב צווארו ותלה, זה לא היה הוא.

זאת הייתה התקשורת.

בפעם המליון, הם הרגו מישהו. אותם אלו, שהפכו אותו לפושע, לא הסתכלו הצידה, או אחורה, ורק ראו בעיניהם הנבזות את כמות העיתונים (או הרייטינג) שימכרו מחר.
שהפכו אותו לבובה.
שביזו אותו.
שהרגו אותו.

לא מזמן, סיימתי לקרוא את ספרו של יוסי בנאי, "מכתבים ברוח", בו הוא כותב מכתבים לאנשים, או דמויות , שליוו אותו במהלך חייו.
אמנם הוא מת ממחלת הסרטן הארורה, אך במכתבו לקהל הנכבד הוא מתאר את האהבה לקהל בצורה המדוייקת ביותר:
"ובעצם, קהל שלי, אם לא הייתם אתם, לא הייתי אני"

עשו עם המכתב הזה, מה שאתם רוצים. שלחו אותו, מחקו אותו, אבל זכרו אותו.
וזכרו את דודו טופז- אגדת טלויזיה.
יהי
זכרו
ברוך.

10:10.
ישן 20-08-09, 15:12   # 2
Pavel
WBD.co.il

מיני פרופיל

Pavel לא מחובר  

מסכים עם כל מילה שלך !
  Reply With Quote
ישן 20-08-09, 22:15   # 3
Jacks
חבר בקהילה

מיני פרופיל

Jacks לא מחובר  

כמו שאמרתי באשכול אחר..חבל שזה נגמר ככה..
  Reply With Quote
ישן 20-08-09, 23:25   # 4
HOLD
חבר מתקדם

מיני פרופיל

HOLD לא מחובר  

יש משהו במה שאתה אומר,
אבל עדיין הוא היה פושע, אני מנסה להבין גם את הצד השני,
תחשוב על אנשי התקשורת שהוא תקף ואיים עליהם שלא יכלו לישון בלילה כי הם לא יודעים אם המטורף תיכנן דברים לפני שנכנס למעצר.

אני מסכים שהתקשורת נכנסה בו, אבל אותו דבר היו עושים לכל בן אדם שעובר על החוק בצורה הזאת.

שלא תבין לא נכון, אני מרחם עליו,
אבל אל תהפוך אותו לקורבן, זה לא שלא היה לו כסף לחיות, הוא פשוט לא הבין שדברים השתנו.
  Reply With Quote
ישן 21-08-09, 01:05   # 5
yNaxon
אקס מנהל

yNaxon's Avatar

מיני פרופיל

yNaxon לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי HOLD צפה בהודעה
יש משהו במה שאתה אומר,
אבל עדיין הוא היה פושע, אני מנסה להבין גם את הצד השני,
תחשוב על אנשי התקשורת שהוא תקף ואיים עליהם שלא יכלו לישון בלילה כי הם לא יודעים אם המטורף תיכנן דברים לפני שנכנס למעצר.

אני מסכים שהתקשורת נכנסה בו, אבל אותו דבר היו עושים לכל בן אדם שעובר על החוק בצורה הזאת.

שלא תבין לא נכון, אני מרחם עליו,
אבל אל תהפוך אותו לקורבן, זה לא שלא היה לו כסף לחיות, הוא פשוט לא הבין שדברים השתנו.
זה שהתקשורת נכנסת בכל אחד לא אומר שזה בסדר.
התקשורת זה גוף שיש בו רק רפש. חורצים דין של אנשים, מקצינים וציניים.

לנושא,
לדודו טופז הייתה מחלה נפשית שבאה לידי ביטוי בצורך שלו להיות מוכר ואהוב.
הוא היה מכור שרצה לעשות הכל בשביל לקבל את מה שעושה לו טוב.

לא מצדיק את רצח האופי שעשו לו.
ישן 21-08-09, 15:57   # 6
sheeze
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

sheeze לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי YsTyle צפה בהודעה
להזכיר לך מה הוא עשה? איך בית המשפט תיאר אותו?
כל הדברים הטובים שהוא עשה (וגם זה, רק בשביל הריטינג) נשכחים בשניה מול הרעים.
ישן 22-08-09, 11:03   # 7
artista
חבר חדש

מיני פרופיל

artista לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי sheeze צפה בהודעה
מסכים, אומנם הוא הייה דמות מאוד בולטת בטלוויזיה הישראלית אבל אין מה לעשות
הוא הייה מטורף.
האמת גם לא ממש אהבתי את התוכניות שלו.

-יהי זכרו ברוך-
  Reply With Quote
ישן 22-08-09, 12:16   # 8
Light
חבר וותיק

מיני פרופיל

Light לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי YsTyle צפה בהודעה
זה שהתקשורת נכנסת בכל אחד לא אומר שזה בסדר.
התקשורת זה גוף שיש בו רק רפש. חורצים דין של אנשים, מקצינים וציניים.

לנושא,
לדודו טופז הייתה מחלה נפשית שבאה לידי ביטוי בצורך שלו להיות מוכר ואהוב.
הוא היה מכור שרצה לעשות הכל בשביל לקבל את מה שעושה לו טוב.

זוהי לא מחלה נפשית, זה חיידק. וברגע שאתה נדבק בחיידק, ברגע שזה כבר קורה, ההרגשה הזו היא הטובה מכולם.
הסכם איתי, כשאתה איש מה"שואו ביז" , נניח מוזיקאי, אתה ודאי תרצה להופיע בערוץ 24, לקבל כמה שיותר הופעות, שהאלבום שלך יהיה אלבום זהב, וכן, כשתלך ברחוב אני לא בטוח שתתעצבן אם מישהו יבקש ממך חתימה.
כך אותו בנאדם- שכבר נדבק בחיידק אתה רוצה את זה יותר ויותר, ממש כמו שרשמתי "כי קהל, חברים, הוא כמו סם"

ציטוט:
נכתב במקור על ידי sheeze צפה בהודעה
וחבל שכך.
ישן 22-08-09, 19:25   # 9
Beesites
משתמש - היכל התהילה
עסק רשום [?]

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Beesites שלח הודעה באמצעות MSN אל Beesites

Beesites לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Light צפה בהודעה
לזכותו של טופז ייאמר, שהוא לא נח על זרי הדפנה וחיכה להצעות. הוא יזם. וניסה לחזור, וניסה.
חשב על רעיונות, הוציא לעצמו את המיץ לכתיבת הרעיונות האלו. הוא היה צריך את זה, את הקאמבק, כמו חמצן לנשימה. כי קהל,חברים, הוא כמו סם.

אז הוא הלך. לשירה, ולאבי, ולשאר אנשים. והם זרקו אותו מכל המדרגות.
והוא ראה איך צביקה, ואברי, וארז, כולם מצליחים הרבה יותר ממנו, שהוא , כמעט גידל אותם, למעשה.

וזה שיגע אותו. העובדה, שהוא יושב בבית, והם, להם יש את הסם הזה, הקהל , בשפע.

(1) אז הוא עשה מעשה. נקם את נקמתו.

וכן , הוא שילם על המעשה שלו , עוד הרבה הרבה לפני המשפט.

אני חושב, שהוא לא הרג את עצמו. שזה לא הוא עצמו שם את חוט החשמל של הקומקום סביב צווארו ותלה, זה לא היה הוא.

(2) זאת הייתה התקשורת.

בפעם המליון, הם הרגו מישהו. אותם אלו, שהפכו אותו לפושע, לא הסתכלו הצידה, או אחורה, ורק ראו בעיניהם הנבזות את כמות העיתונים (או הרייטינג) שימכרו מחר.
שהפכו אותו לבובה.
שביזו אותו.
שהרגו אותו.
(1) דודו טופז הזמין בריונים ששברו לאישה את הפנים מול הילד הקטן שלה. זאת השורה התחתונה (יותר נכון - אחת מהשורות התחתונות, כי הוא הזמין עוד מעשי פשע). לא היה רחוק מזה שהוא במעשיו יקח את החיים של אחרים.

לא, דודו טופז לא שילם על מעשיו.

(2) דודו טופז, כמי שנהנה מהתקשורת בתור סלבריטי, לא ציפה הרי שכשהוא מבצע מעשים כאלה פתאום יתייחסו אליו כאילו הוא אדם אנונימי.

דודו עשה מעשים נפשעים, מגעילים, מעוררי פלצות, וראויים לכל גינוי. נקודה. לא התקשורת הרגה אותו אלא ההיבריס, הגאווה, והמחשבה שהוא המציא את הטלוויזיה ואין עוד מלבדו, ואם לא לוקחים אותו לעבודה - סימן שמשהו לא בסדר "איתם", ושאפשר לפגוע בהם בדרכים לא חוקיות.
  Reply With Quote
ישן 23-08-09, 18:34   # 10
aharon_katz
חבר חדש

מיני פרופיל

aharon_katz לא מחובר  

צודק בן אדם גדול חבל שעשו לו את העוולה הזו וכך זה ניגמר.

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום