הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 17-11-10, 12:38   # 1
yAkirz
חבר חדש

מיני פרופיל

yAkirz לא מחובר  

המלצה | עורך PHP טוב /zend

אני מחפש עורך PHP שנוח לעבוד איתו
שמעתי על zend ממישהו , מה אתם אומרים עליה ?
דרך אגב קצת מסובכת אם מישהו קצת יוכל להסביר עליה או להביא מדריך אני אשמח
  Reply With Quote
ישן 17-11-10, 15:25   # 2
BlueNosE
אין כמו ב127.0.0.1

BlueNosE's Avatar

מיני פרופיל

BlueNosE לא מחובר  

כבדה מאוד. לא אהבתי. היא אמנם נוחה בשוטף אבל היא יותר מדי מסורבלת לפיתוח Web פשוט.
אני כרגע כותב את הקוד בDreamweaver ומרוצה פלוס מינוס, למרות שהוא מלא בשטויות וגם לא הכי קל (מבחינת משקל).
התכונה החשובה שיש בו (וגם בזנד) זה חיבור FTP מובנה שמאפשר לך לראות את עץ התיקיות ולערוך קבצים שמועלים לשרת ברגע ששמרת את השינויים. אבל היתרון הזה מאבד את החשיבות שלו בזמן האחרון, כי שמתי לב שהרבה ממשקי FTP מאפשרים את התכונה הזאת בגירסאות החדשות שלהן.

בכל מקרה, אני אחד שגם הסתפק בnotepad עד שהייתי צריך להיפטר מה-BOM, אז זה ממש תלוי מה הצרכים שלך.

בניית אתרים Rely

סלנג מילון סלנג utter
  Reply With Quote
ישן 17-11-10, 16:23   # 3
AlmogBaku
חבר וותיק

AlmogBaku's Avatar

מיני פרופיל

AlmogBaku לא מחובר  

היום ה-IDE הפופולריים ביותר לסביבת php הם eclipePDT ו netbeans..

אני באופן אישי מאוד אוהב את ה-PDT. כי הוא פשוט מאוד מאוד נוח, ומתממשק למלא דברים(ייתרון של האקליפס כמובן)..
אגב, אצלנו זה התחיל מכך שרק אני עבדתי עם האקליפס מהח'ברה של הצוות פיתוח(של php), ואחרי שהצטרף עוד בחור שגם הוא אוהב את האקליפס, לאט לאט החלה תנודה לעבר האקליפס..

לפי מה שהבנתי מהם גם הנטבינס מאוד נוח, ויש לו כמה ייתרונות מאוד חשובים- כמו למשל להחיל על תיקייה בודדת SVN ולא על כל הפרויקט(מצד שני זה גם ייתרון כמובן! זה מכריח אותך לנתק את הקור מהפיתוח)..

לגבי ה- ftp: אני בכל אופן רגיל לעבוד על לוקאלי וsvn לפני הפרודקשין והftp, כך שזה לא ממש מפריע לי. בפרויקטים קטנים שלי(ששם אני לפעמים חוטא בעבודה על הפרודקשיין ישירות..) אני עובד עם תוכנת ftp - פשוט מצאתי את ההרגל הזה מאוד נוח..

--
ההבדל בין zend studio for eclipse ל PDT:
באופן עקרוני, לדעתי- אין יותר מידי הבדל.
הזנד מגיע כ"פקה" שלמה. הכל כלול: עורך משופר, עוד אופציות, FTP, SFTP, SVN, TICKET INTEGRATION, DEBUGGER, COMPILER וכו'..
ה-PDT מגיע מאוד סימפל, וחלק מהתוספים והעדכונים תצטרכו לבצע לבד(למשל ה SVN), אבל זה ממש שטויות. עבודה של חצי שעה ויש לכם סביבה מותקנת ומקונפגת כמו שאתם אוהבים.
אך כמובן שלזנד יש ייתרונות שלPDT אין: כמו תמיכה עמוקה יותר בזנד דיבאגר ופרימוורק, תמיכה ב JQ ועוד כל מיני פיתוחים בלעדיים שלהם(וכמובן לחלקם יש תחלופות אופן-סורסיות: jQuery יש, Dupal integration יש, XDebbug יש..).

לסיכום-
אם אתה משתמש כבד, מפתח רציני, עובד על פרוייקטים: אני ממליץ על PDT
אם אתה משתמש כבד, מפתח רציני, מישהו ממן לך את התוכנה או שאתה סתם עשיר: לך על זנד
אם אתה מפתח מתחיל, בלי יותר מידי חוכמות, פה ושם עושה שינויים.. או עובד על פלטפורמות קטנות ועושה דברים כמו סלייסינג וכד': notepad++

בהצלחה!
  Reply With Quote
ישן 17-11-10, 18:27   # 4
yAkirz
חבר חדש

מיני פרופיל

yAkirz לא מחובר  

אני חושב שאני יסתפק בנוטפד ++
ממש תודה על העזרה
  Reply With Quote
ישן 17-11-10, 19:50   # 5
yAkirz
חבר חדש

מיני פרופיל

yAkirz לא מחובר  

מעניין למה אני לא מצליח לעשות עריכה , לא מצאתי אפשרות כזאת
בכל אופן , הורדתי נוטפד++ ואני לא יודע איך מריצים את מה שכתבתי זה לא מגיב
צריך להתקין עוד איזה משהו נלווה אליו כדי שיפעל ?
  Reply With Quote
ישן 17-11-10, 22:20   # 6
~The_Sultan~
חבר על

מיני פרופיל

~The_Sultan~ לא מחובר  

מה ז"א להריץ? זה רק עורך את הקבצים (עורך מצויין, אני גם משתמש בו). כמו הפנקס רשימות הרגיל שבא עם הווינדווס. אתה מתכוון להרצת שרת על המחשב שלך? בשביל זה אתה צריך WAMP (תריץ חיפוש בגוגל, אתה תמצא המון מדריכים).
  Reply With Quote
ישן 17-11-10, 22:48   # 7
BlueNosE
אין כמו ב127.0.0.1

BlueNosE's Avatar

מיני פרופיל

BlueNosE לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי yAkirz צפה בהודעה
מעניין למה אני לא מצליח לעשות עריכה , לא מצאתי אפשרות כזאת
בכל אופן , הורדתי נוטפד++ ואני לא יודע איך מריצים את מה שכתבתי זה לא מגיב
צריך להתקין עוד איזה משהו נלווה אליו כדי שיפעל ?

Wamp, או EasyPHP (התוכנות העיקריות בתחום) מאפשרות לך להשתמש במחשב שלך כשרת - ובעצם להריץ עליו קוד צד-שרת.
המשמעות של זה היא שהמעבד שלך מבצע את הפענוח של הקוד ומחזיר לך את התשובה בתור, לצורך הדוגמא, קוד HTML.

בלי תכונה כזאת אתה לא תוכל לראות תוצאה אלא אם תעבוד עם שרת. יש גם IIS (מאוד לא מומלץ, תצטרך להתחיל להתעסק עם התקנת אפצ'י/Compiled CGI וזה סתם כאב ראש), עדיף ללכת על Wamp לדעתי.

בהצלחה (:

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Baku צפה בהודעה
...
אלמוג, אם אני מפתח Web בלבד בPHP היית ממליץ לי לנסות את PDT? אני מכיר את אקליפס לJava אבל אתה יודע, מכוח ההרגל אני בנתיים נשאר בDreamweaver.

בניית אתרים Rely

סלנג מילון סלנג utter
  Reply With Quote
ישן 18-11-10, 11:03   # 8
AlmogBaku
חבר וותיק

AlmogBaku's Avatar

מיני פרופיל

AlmogBaku לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי BlueNosE צפה בהודעה
Wamp, או EasyPHP (התוכנות העיקריות בתחום) מאפשרות לך להשתמש במחשב שלך כשרת - ובעצם להריץ עליו קוד צד-שרת.
המשמעות של זה היא שהמעבד שלך מבצע את הפענוח של הקוד ומחזיר לך את התשובה בתור, לצורך הדוגמא, קוד HTML.

בלי תכונה כזאת אתה לא תוכל לראות תוצאה אלא אם תעבוד עם שרת. יש גם IIS (מאוד לא מומלץ, תצטרך להתחיל להתעסק עם התקנת אפצ'י/Compiled CGI וזה סתם כאב ראש), עדיף ללכת על Wamp לדעתי.

בהצלחה (:

אלמוג, אם אני מפתח Web בלבד בPHP היית ממליץ לי לנסות את PDT? אני מכיר את אקליפס לJava אבל אתה יודע, מכוח ההרגל אני בנתיים נשאר בDreamweaver.

הPDT והנטבינס הם כלים מאוד חזקים לפיתוח פרוייקטים.
אם אתנ עובד על פרויקטים(min: 15-20 files) אני מאוד ממליץ..
לפרויקטים קטנים ועבודה על דברים פשוטים(סלייסינג, הטמעת וורדפרס וכו') זה כמעט ולא רלוונטי.. זה נוח! אבל זה לא קריטי.

בכלל אני מצאתי שפיתוח בתוך לינוקס(להשתמש ראסמי במערכת הפעלה במשחב של המפתח) הוא הרבה מאוד נוח.. בבית אין לי את הפריבילגיה הזו לצערי(עד שאתקפל ואעבור ללינוקס)..

בהצלחה! =]
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום