הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

צפה בתוצאות הסקר: מה לדעתכם יהיה שימושי יותר למתכנת חדש ללמוד
PHP 37 80.43%
ASP 3 6.52%
ASP.NET 6 13.04%
מצביעים: 46. אינך יכול להצביע לסקר הזה

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 16-06-06, 18:52   # 31
HighA
מתאורר / יצא בחוץ

מיני פרופיל

HighA לא מחובר  

לבסיס של PHP לא צריך לדעת JS או CSS
גם לי היה יחסית קל אבל אני למדתי בדרך קצת משונה :\
אבל למדתי
  Reply With Quote
ישן 16-06-06, 20:14   # 32
Morishani
חבר בקהילה

Morishani's Avatar

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Morishani

Morishani לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Eye-Soft
ASP - שפת השוק העליון.
PHP - שפת הילדים והאתרים חסרי הכסף (רובם של בני נוער).
אני לא כולל פה את ASP.NET כי זה ליגה אחרת וזה לא למתכנת מתחיל.
http://answers.yahoo.com/question/;_...=1005120800236

כנראה שyahoo נבנתה על ידי ילדים, וכנראה שחסר שלהם כסף.

אתה מזלזל יותר מדי בשפות הקוד הפתוח

ד.א , שלא תבין אותי לא נכון - לדעתי אם משווים PHP לASP.NET אז PHP היא ממש ממש ממש קטנה לעומתה.
מי שרוצה מידע נוסף - שיחפש בגוגל ויבין למה.

נראה לי שאני אעבור לASP.net מתישהו, למדתי אותה לפני שנה והתאכזבתי מהנסיון שלה לשלב בין צד שרת לצד לקוח - אחד הדברים המעצבנים.

עוד ד.א - אם משווים perl לASP וPHP, תדעו שבהשוואת טקסטים perl שמה את שניהם בכיס הקטן (גם כשהם ביחד).
אבל אם משווים אותה בכל שאר הדברים האחרים, אז היא לא ממש טובה בגלל שלא בנו את ה"גשר" (CGI - Common Gateway Interface) בצורה הטובה ביותר.

Last edited by Morishani; 16-06-06 at 20:34..
  Reply With Quote
ישן 16-06-06, 20:15   # 33
Morishani
חבר בקהילה

Morishani's Avatar

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Morishani

Morishani לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי SsH S Scripts
לבסיס של PHP לא צריך לדעת JS או CSS
גם לי היה יחסית קל אבל אני למדתי בדרך קצת משונה :\
אבל למדתי
אוקיי לא צריך לדעת CSS או JS
אבל אם לא תדע לתכנת טוב בצד הלקוח (HTML,JS, וכן גם CSS חשוב (לא שהיא שפה)!) , בחיים לא תגיע ליישום טוב של צד השרת.
ישן 16-06-06, 20:39   # 34
MasterNir
חבר פורום

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל MasterNir שלח הודעה באמצעות MSN אל MasterNir

MasterNir לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי BlueNosE
לדעתי ידע של PHP וHTML לא יקדם אותך בכלום וגם לא יביא לך הכנסה.
שטויות.
ASP (ובהקשר הזה Asp.Net ו-Asp שוות) היא השפה ה-"חמה" בשוק בגלל ש-MS דחפו אותה, לעומת PHP שלא היה מאחוריה גוף חזק בתחילת התקופה של הקמת האתרים האלה (לפני למעלה מ-5 שנים). היום הקוד הפתוח מקבל גב חזק, דבר שמאפשר למערכות, שפות, תוכנות בקוד פתוח להצליח למרות שאין להן גב כלכלי חזק.

עוד כמה שנים, שבני ה-20 של היום (שפתוחה בפניהם האפשרות לבחור PHP או ASP) ייכנסו לשוק הכלכלי ומלאו אותו, תראה שרוב האתרים יוקמו ב-PHP.

צור קשר:
MSN Messanger: MasterNir@gmail.com
E-mail: MasterNir@gmail.com
ICQ #: 171963672

Last edited by MasterNir; 16-06-06 at 20:42..
  Reply With Quote
ישן 16-06-06, 20:51   # 35
Virtual NET
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Virtual NET לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי MasterNir
שטויות.
ASP היא השפה ה-"חמה" בשוק בגלל ש-MS דחפו אותה, לעומת PHP שלא היה מאחוריה גוף חזק בתחילת התקופה של הקמת האתרים האלה (לפני למעלה מ-5 שנים). היום הקוד הפתוח מקבל גב חזק, דבר שמאפשר למערכות, שפות, תוכנות בקוד פתוח להצליח למרות שאין להן גב כלכלי חזק.

עוד כמה שנים, שבני ה-20 של היום (שפתוחה בפניהם האפשרות לבחור PHP או ASP) ייכנסו לשוק הכלכלי ומלאו אותו, תראה שרוב האתרים יוקמו ב-PHP.
די לדבר שטויות, פשוט די!
אתה חושב שאם מנכ"ל של חברת ענק השתמש ב-PHP בילדותו הוא ידאג שהאתר של החברה יהיה גם ב-PHP? אתה חושב שהוא בכלל יתכנת את האתר של החברה שלו? אתה חושב שזאתי תהיה הדאגה שלו?

ASP פשוט טובה, ודוט נט יותר, תתמודדו עם זה.
אני הכי שונא את הילדים הקטנים שהתחילו עם PHP ושונאים את מיקרוסופט בלי סיבה, סתם בא להם..
אתם משווים את כל הטכנולוגיות האלה על-פי דברים בסיסיים ביותר, תחדרו קצת יותר לעומק ותראו מה באמת יותר משתלם.

אף אחד לא אומר ש-PHP היא לא שפה טובה, פשוט לדעת כמה חבר'ה פה (ואני ביניהם) היא מתאימה לסוג מסויים מאוד של מפתחי אתרים.

לדעתי גם אתרים גדולים יכולים להיבנות ב-PHP, אין סיבה שלא, אבל הטענות שאתם מביאם פה פשוט מגוכחות, מיקרוסופט עומדת מאחורי ASP ודוט נט ו-Zend (חברה ישראלית אגב!) עומדת מאחורי PHP, זנד היא לא חברת צעצוע...
כאילו מה?

אתם באים בטענה "PHP היא קוד פתוח" וכמו שאלעד אמר פה, מה אתם עושים עם זה ש-PHP היא קוד פתוח ולא הצלחתם לעשות עם ASP?
מה אתם עושים עם זה ש-PHP היא קוד פתוח בכלל?

אתם מדברים פה על רמה בסיסית בטכנולוגיות האלה שבכלל לא מגיעה למה שהן מסוגלות בניצול מלא ואתם עוד מתווכחים על זה, סתם וויכוח מיותר..

אתם סתם פאנז בויז של קוד פתוח, מצא חן בעיניכם הרעיון והשילוב של "אנטי מיקרוסופט" אז החלטתם להיות גם כאלה?
  Reply With Quote
ישן 16-06-06, 21:01   # 36
MasterNir
חבר פורום

מיני פרופיל

MasterNir לא מחובר  

לא.. אני חושב שאם מתכנת יתחיל עם PHP הוא גם ימשיך איתה.
ההבדל הוא של-"דור העתיד" יש אפשרות בחירה, בשונה מהדור שממלא את השוק הקיים.

"ASP פשוט טובה, ודוט נט יותר, תתמודדו עם זה.", אתה אומר שהטענות שלנו מגוחכות, אבל אתה קובע עובדה בלי לבסס אותה? אתה עושה צחוק מעצמך.

בקשר לשאר ההודעה שלך, שהתעסקה בעיקר סביב השורה "אתם פשוט פאנ בויז של קוד פתוח ששונאים את MS בלי שום סיבה" אני פשוט אתעלם, כי זה כל כך רחוק מהמציאות... אתה סתם זורק "משפטי מחץ" חסרי משמעות...

צור קשר:

Last edited by MasterNir; 16-06-06 at 21:03..
  Reply With Quote
ישן 16-06-06, 21:13   # 37
Virtual NET
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Virtual NET לא מחובר  

אני לא צריך לבסס את הטענות מכיוון שאלעד, שחר ודן הסבירו לכם את זה טוב מאיך שאני אוכל להסביר אי פעם.

בקשר לטענה שלך שתהיה להם יותר בחירה מכיוון ש-ASP נכנסה ראשונה - מה עם CGI? ומישהו יודע מתי Perl נוסדה (לא שאלה רטורית, אני באמת שואל)?

והנה משהו להוכיח שאתה לא מבסס טענות:

ציטוט מהאתר PHP ישראל מבית איתן:

רזמוס לרדורף (Rasmus Lerdorf) חיפש דרך קלה להכניס נתוני קורות חיים דרך האינטרנט באמצעות מפענח שפה שירוץ על צד השרת. בשנת 1994/5 הוא יצר את מפענח השפה PHP/FI (שעומד עבור Personal Home Page tools / Forms Interpretter) שנועד בעיקר לטיפול בטפסים. לרדורף פיתח גם את הגרסה השניה, PHP/FI 2.

ציטוט מהאתר של למידת ASP מבית איתן:

אז ראיתם ושמעתם על ASP ברשת, ואתם תוהים מה זה "לכל הרוחות", ובמה הוא יכול להועיל לכם. Microsoft הציגה את ASP בדצמבר 1996, והפכה אותו זמין לשרת האינטרנט (Internet Information Services) IIS שלה ,תחילה עם גרסה 3.0 . זוהי מסגרת עבודה טכנולוגית, הכוללת כמה וכמה שיטות תכנות נפוצות. הדבר מקל לשלב תוכניות כבדות ומסדי נתונים לתוך דפי האינטרנט. בלבו של ASP נמצא את VBScript. הוא פועל כדבק המאחד את כוחו של ה- ASP , ולרב כאשר אנשים מדברים על ASP או ASPcode , הם , בעצם , מתכוונים ל- VBScript code.

מי בדיוק טען פה ש-ASP נוסדה לפני PHP?

Last edited by Virtual NET; 16-06-06 at 21:17..
  Reply With Quote
ישן 16-06-06, 21:32   # 38
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי MasterNir
"ASP פשוט טובה, ודוט נט יותר, תתמודדו עם זה.", אתה אומר שהטענות שלנו מגוחכות, אבל אתה קובע עובדה בלי לבסס אותה? אתה עושה צחוק מעצמך.
אני עדיין מחכה ל httpmaster שיתחיל לעלות את התחומים שבהם PHP טובה יותר -
ציטוט:
נכתב במקור על ידי httpmaster
php ללא ספק.
היא עוקפת את asp בכל תחום אפשרי....
ואתה מוזמן לעלות גם אתה תחומים שבהם PHP טובה יותר, אני מתנדב להשיב לכל טענה (עד כמה שאוכל), ואם בסופו של דבר יתברר ש PHP טובה יותר - אני גם מוכן להתנצל

---
שוב אני חוזר שאני לא פאנט מיקרוסופט, פשוט לדעתי כל העניין של של קוד פתוח זה בולשיט (:
ישן 16-06-06, 21:40   # 39
HighA
מתאורר / יצא בחוץ

מיני פרופיל

HighA לא מחובר  

עניין הקוד הפתוח לא בולשיט
אני לא פאנ בוי של קוד פתוח ולא של מיקרוסופט
יש לי XP בבית בשלושה מחשבים, אבל אני מתכנת בPHP
זה יותר נח לדעתי ויותר פשוט ואפשר לעשות הכל
  Reply With Quote
ישן 16-06-06, 22:47   # 40
MasterNir
חבר פורום

מיני פרופיל

MasterNir לא מחובר  

virtual net, לא אמרתי ש-ASP נוסדה הרבה לפני, אבל ההבדל הוא שה-"פוש" הראשוני שמיקרוסופט נתנו ל-ASP היה מוקדם יותר וחזק יותר מה-"פוש" הראשוני של PHP.

עכשיו, כש-PHP ו-ASP מוכרות פחות או יותר באותה רמה, הרוב בוחר ב-PHP.

בקשר ליתרונות, PHP לא צריכה תמיכה של ארגון כלכלי גדול, מכיוון שכל אדם (עם ידע) יוכל לתמוך בה.
לעומת זאת, ASP.net תמות מתישהו בעתיד, כי MS תפסיק לתמוך בה, כמו שכבר קרה עם ASP.

PHP הרבה יותר נוחה מבחינת הסיינטקס שלה (לטעמי, לטעם הבחור שמעליי ולטעמם של מתכנתים נוספים בגלל הקרבה שלה ל-C/Cpp, במיוחד בגרסה 5, שתומכת גם במחלקות בצורה טובה ביותר).

PHP פורטבלית בעוד ש-ASP מכריחה אותך להשתמש ב-IIS ו-windows. זה חיסרון ענק אם אתה מחשב את הייתרון של שרתי Linux לעומת שרתי Windows. או שאתה חושב שעדיף שרת Windows?

עלות, PHP חינמית כשלעומתה ASP דורשת שרת IIS עליו עליך לשלם ומערכת Windows עליה עליך לשלם. MS-SQL גם כן עולה כסף. ל-PHP יש תחלופות טובות לא פחות (ואולי יותר, Linux VS Windows).

מהירות, PHP על פי רוב מובילה בנושא על פני ASP ו-ASP.net. אתה מוזמן לחפש בגוגל "PHP VS ASP speed" ולקרא לבד, הנושא נטחן. ולקטני האמונה, עינו במבחנים המעשיים באתר הבא: http://www.wrensoft.com/zoom/benchmarks.html ההפרשים מגיעים למעל 5 שניות לטובת PHP באתרים גדולים, תפוז, וואלה, וכו'. שימו לב גם, שככל שהאתר יותר גדול כך ההפרשים לטובת PHP גדולים יותר.

בסיסי נתונים, PHP יכולה להתחבר לרוב בסיסי הנתונים המובילים הקיימים בשוק, ASP לעומתה מתחברת בעיקר ל-MS-SQL.

הייתי יכול להמשיך, אבל באמת שאין לי כוח...

צור קשר:

Last edited by MasterNir; 16-06-06 at 23:11..
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום