הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 26-09-10, 06:22   # 1
yonatan
I am root

yonatan's Avatar

מיני פרופיל

yonatan לא מחובר  

Arrow אז למה פייסבוק קרסה באמת?

למי שלא מחובר לפייסבוק ( כמוני למשל ) - ביום שישי האחרון קרס אתר פייסבוק למשך שעתיים בערך.
אמנם אני לא מחובר , אבל תאמינו לי שסיפרו לי מספיק אנשים על הקריסה ( מעבר לכך ששמתי לב שרשמו על זה באתרי החדשות ).

לולאה אין סופית בתכנות גרמה למסד הנתונים של פייסבוק לקרוס.

זה קורה גם לגדולים מסתבר, טעות של מתכנת שהכניס לולאה שאמורה לעשות בדיקה של ערכים למערכת פייסבוק גרמה לשרתים שלהם לעומס רב.

בפועל מה שקרה, במקום שהלולאה תעשה את הבדיקה שלה ותטפל בבעיה, היא פשוט חזרה על עצמה שוב ושוב, וכל פעם שגולשי האתר ניסו להזין מידע , המידע שלהם נכנס ללולאה האין סופית הזו.

בסופו של דבר הפתרון היחיד שלהם היה לסגור את האתר על מנת שיוכלו לייצב את השרתים ולהסיר את קטע הקוד השגוי.

כמאחסן אתרים , לא פעם אני נתקל במשתמשים שמתכנתים לעצמם את המערכות שלהם, אבל לא עושים בדיקות לקוד ... התוצאה ידועה מראש, השרת נכנס ללולאה אין סופית ושרת מסדי הנתונים נסגר תחת הלחץ הרב שמופעל עליו מהאפליקציה שכתובה בצורה שגוייה.
כמובן שישנם אמצעים להגן מפני לולאות שכאלה, אך מסתבר שכשמדובר בשירות בהיקף בגודל של פייסבוק, הם לא בדיוק לקחו בחשבון אפשרות כזאת, ולא בדקו את הקוד שלהם לפני שהכניסו אותו לאתר החיי.

מסיבה זו , תמיד אמליץ לכל מפתח אתרים שמכבד את עצמו - נסיונות וניסויים בקוד - יש לבצע על המחשב האישי שלכם, או על שרת VPS בו לא מפריעים להרמוניה של השירות, הרי לא תרצו שמישהו אחר יעשה לכם את זה גם, לא כך?
( אגב שרת VPS לא אומר שאתם חייבים לרכוש שרת .. יש היום המון פתרונות נחמדים וקלים שיעזרו לכם להריץ VPS על המחשב הביתי שלכם ללא כל בעיה ).

לדעתי המקרה הזה צריך להוות דוגמא לכל מתכנת מתחיל ומתקדם - תמיד תמיד תבדקו את הקוד שלכם מספר פעמים, תכניסו " מכשולים " שיעצרו את הלולאה שלכם במידה ויש שגיאה , איך קוראים לזה בפשטות? sanity check ?

קצת על לולאות אין סופיות: ( אנגלית )
http://php.about.com/od/learnphp/qt/...ur-Program.htm

מקור: ( אנגלית )
http://www.pcworld.com/businesscente...html?tk=hp_new

Last edited by yonatan; 26-09-10 at 06:25..
  Reply With Quote
ישן 26-09-10, 07:55   # 2
kfirfer
חבר בקהילה

מיני פרופיל

kfirfer לא מחובר  

מה לעשות, קורה גם לגדולים ביותר..
אני לא מבין למה חברה ששווה 5 מילארד דולר עושה ניסיונות על האתר ב-live ולא בשרתים ניסיוניים נפרדים וניתוחים סטטיסטיים. חוסר אחריות לדעתי=/ למדו לקח
  Reply With Quote
ישן 26-09-10, 13:55   # 3
golanba
חבר בקהילה

מיני פרופיל

golanba לא מחובר  

kfirfer זה מה שנקרה שחצנות
הם חושבים שהם יותר מייד טובים והם פשוט גאונים שכל מה שהם ייעשו ויירשמו יהיה 100% טוב,כמו שהיה אפשר לראות לא כולם מושלמים ואני חושב שהבם הבינו שלא כולם מושלמים ועדיף לשלם מכל המליארדי דולרים שלהם עוד כמה שקלים על שרת קטן לבדיקות.
מה שבטוח יש להם בכמויות
  Reply With Quote
ישן 26-09-10, 13:58   # 4
~The_Sultan~
חבר על

מיני פרופיל

~The_Sultan~ לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי golanba צפה בהודעה
kfirfer זה מה שנקרה שחצנות
הם חושבים שהם יותר מייד טובים והם פשוט גאונים שכל מה שהם ייעשו ויירשמו יהיה 100% טוב,כמו שהיה אפשר לראות לא כולם מושלמים ואני חושב שהבם הבינו שלא כולם מושלמים ועדיף לשלם מכל המליארדי דולרים שלהם עוד כמה שקלים על שרת קטן לבדיקות.
מה שבטוח יש להם בכמויות
למה שחצנות, סה"כ טעות של מתכנת.. אתה בא להגיד לי שאף פעם לא קרה לך שניסית לשנות משהו קטן ופתאום הכל השתבש?
ו"שרת קטן לבדיקות" צריך להחזיק אתר כמו פייסבוק.. לא ממש עוד כמה שקלים
  Reply With Quote
ישן 26-09-10, 14:11   # 5
Kernel
אושיית הוסטינג

מיני פרופיל

Kernel לא מחובר  

כל דקה ש-FB לא מתפקד שווה ערך להמון המון כסף(מפרסמים, מוניטין, זמן שרתים),
לכן, אני מאמין ש-FB לא עושים ניסויים בשידור חיי על המערכת,

אני מניח שיש ל-FB מערכת לפיתוח, אבל יש לזכור כי FB עובדים עם CACHE ו-CDN כך שלא תמיד מקבלים העתק(100%) מושלם.

מעבר לזה, טועים, קורה.

הנושא מעלה תהייה, מה יקרה ביום בו גוף גדול מאוד(לדוגמא: Google או Akamai) יפשוט את הרגל/יסגור את השלטר - כמה שעות שפייסבוק לא מתפקד והעולם השתגע.
ישן 26-09-10, 14:12   # 6
AmStAf
חבר על

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל AmStAf שלח הודעה באמצעות MSN אל AmStAf

AmStAf לא מחובר  

הנה תגובה ישראלית טיפוסית .
golanba - למה אתה לא מעריך את פייס בוק ?
שהם מתעצמים מרגע לרגע , אז קורה שיש טעות אם לא שמת לב
את כול העידכונים שלהם הם עושים בלייב .
תמיד יש מישו שסובל מזה .
הם משלמים על שרת שעולה המון כסף כדי לספק לך "סחורה" בחינם !!
נכון הם מרווחים ממך בצורה כזו או אחרת, אבל זו הייתה תשובה של ישראלי טיפוסי
שלא יודע להעריך שום דבר .
ולא אני לא בא לפגוע בך .
  Reply With Quote
ישן 26-09-10, 14:24   # 7
עסקים4U
חבר בקהילה

עסקים4U's Avatar

מיני פרופיל

עסקים4U לא מחובר  

היה תקלה בכל העולם הוא רק בארץ?
ישן 27-09-10, 00:36   # 8
~The_Sultan~
חבר על

מיני פרופיל

~The_Sultan~ לא מחובר  

סער.. אז מה אתה בא לעשות אם לא לפגוע בו.. אם זו ביקורת חיובית תרשום לו אותה בפרטי, אם אין לך כוח אז תרשום אותה פה בצורה יותר נעימה כי אם אני הייתי במקומו בטח לא היה נעים לי לקבל דבר כזה.. ועוד אתה אומר "ישראלי טיפוסי" כאילו משהו רע בישראלי הטיפוסי הזה.
עסקים4U בכל העולם
  Reply With Quote
ישן 27-09-10, 13:52   # 9
golanba
חבר בקהילה

מיני פרופיל

golanba לא מחובר  

דווקא לא נעלבתי,סך הכל הגבתי ,זה מה שאני חושב,שהם נהגו בצורה חסרת אחריות,זה נכון שאנחנו מקבלים מהם בחינם את הרשת הזאת,זה נכון שהם שווים 5 בליון דולר או כמה שתירצו,אבל זה לא כמו האתרים שאתם בונים שעולים עשרות אלפי שקלים,אתר כמו זה הוא האתר הכי גדול בשרת והכי פעיל ועוד לפני גוגל,נכון שלכל אחד יש טעויות ונכון שקורה,זה ברור לחלוטין,אבל הטעות שלהם גרמה להם לתקלה של שעתיים וחצי ששווה המון כסף
לא היה עדיף לעשות את זה בצורה יותר אחראית כדי למנוע את זה?הרי יש להם את היכולת והמשאבים.
וגם אם אני ישראלי טיפוסי,אז מה!
  Reply With Quote
ישן 27-09-10, 16:31   # 10
Kernel
אושיית הוסטינג

מיני פרופיל

Kernel לא מחובר  

1. לפייסבוק יש בממוצע 73 מיליון מבקרים ביום, שבשעתיים וחצי זה כבר 85 אלף דולר הפסד רק מקליקים. (אם נניח ש-1% מקליק).
2. אחר כך יש שרתי CDN שצריכים לבצע CACHE מחדש ובעצם לבנות את הרשת מחדש - מיליוני GB בתעבורה = הרבה כסף.
3. אחרי זה יש את עלות הטכנאים, היועצים והמומחים ואנשי ה-DB שהועסקו בהתקנה של השינוי הנוכחי שגרם לקריסה של האתר, ובתיקון השינוי שגרם לקריסה = עוד המון כסף.
4. לקינוח, יש את הדו"ח של חברת אנליזת שקר כלשהו, שתציג לפייסבוק כמה כסף הם הפסידו מהנפילה הזו(וייקחו עוד כסף על זה).
5. ובתור טיפ, נוסיף את שעות העבודה שהשקיעו בדוברות של FACEBOOK, עוד כסף.

סך הכל, מדובר בהמון כסף של מכונה משומנת, זו בדיוק הסיבה למה יש להם QA, רשת מקבילה וכו' כדי למנוע תקלות כאלו

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום