הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 16-02-09, 19:56   # 21
AlmogBaku
חבר וותיק

AlmogBaku's Avatar

מיני פרופיל

AlmogBaku לא מחובר  

ניצן כתב לך פה על הרבה דברים נהדרים שאפשר ללמוד.
אומנם אני לא מסכים עם הכל(אהם, מה לעזאזל המחלקה המעצבנת הזו של ה SQL?? אם כבר אז PDO)

עקרונית- במצב שלך הייתי מתחיל עם משהו הרבה יותר בסיסי-
רכישת ניסיון.

אתה אומר שאתה יודע ויודע ויודע, אך הקוד שלך לא מראה שאתה יודע ויודע ויודע.
תעבוד יותר מסודר ויותר נקי-
החל מאימות משתמש בSQL ולא ב PHP
וכלה בשבירת סטרינגים כדי להכניס משתנים.

פשוט ניסיון, זו מילת המפתח.
  Reply With Quote
ישן 16-02-09, 20:29   # 22
intercooler3819
חבר וותיק

מיני פרופיל

intercooler3819 לא מחובר  

מה קורה אלמוג =>
קבא 55 דפר 80 - מחכה לזימונים P:

ובחזרה לנושא
על איזה מחלקה מעצבנת אתה מדבר חח? לא דיברתי על שום מחלקה לדטאביס
וPDO זה נחמד אבל יש יותר נוחים P: (לא יודע למה אני שנוא PREPARED STATEMENTS)
ישן 16-02-09, 21:46   # 23
Shay Ben Moshe
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

Shay Ben Moshe לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Baku צפה בהודעה
ניצן כתב לך פה על הרבה דברים נהדרים שאפשר ללמוד.
אומנם אני לא מסכים עם הכל(אהם, מה לעזאזל המחלקה המעצבנת הזו של ה SQL?? אם כבר אז PDO)

עקרונית- במצב שלך הייתי מתחיל עם משהו הרבה יותר בסיסי-
רכישת ניסיון.

אתה אומר שאתה יודע ויודע ויודע, אך הקוד שלך לא מראה שאתה יודע ויודע ויודע.
תעבוד יותר מסודר ויותר נקי-
החל מאימות משתמש בSQL ולא ב PHP
וכלה בשבירת סטרינגים כדי להכניס משתנים.

פשוט ניסיון, זו מילת המפתח.
אני לא יודע מה אתה יודע שאני לא יודע אבל אני למדתי שאם אני אשים קוד שכזה:
PHP קוד:
SELECT FROM admin WHERE name='$post_name'pass='$post_pass' 
ניתן יהיה בקלות להזריק דרך הpost קוד כמו ' or a='a וזה פשוט עוקף את זה. אז אמרתי לעצמי, למה לא לעשות את האימות בPHP שזה השוואה של שתי מחרוזות? זה הרבה יותר מאובטח ככה.

חוץ מזה לא ראית מערכת, ראית קטע קטן ממערכת. ולפי מה זה לא נקי ולא מסודר? אתה לא מסביר אתה מה שאתה אומר, במיוחד שזה לא נכון. הקוד שלי דווקא כן מסודר, ולזה אני מודע בוודאות.
ישן 16-02-09, 22:36   # 24
Elad-A
הוסטסניון

מיני פרופיל

Elad-A לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי The Chosen Generl צפה בהודעה
אני לא יודע מה אתה יודע שאני לא יודע אבל אני למדתי שאם אני אשים קוד שכזה:
PHP קוד:
SELECT FROM admin WHERE name='$post_name'pass='$post_pass' 
ניתן יהיה בקלות להזריק דרך הpost קוד כמו ' or a='a וזה פשוט עוקף את זה. אז אמרתי לעצמי, למה לא לעשות את האימות בPHP שזה השוואה של שתי מחרוזות? זה הרבה יותר מאובטח ככה.

חוץ מזה לא ראית מערכת, ראית קטע קטן ממערכת. ולפי מה זה לא נקי ולא מסודר? אתה לא מסביר אתה מה שאתה אומר, במיוחד שזה לא נכון. הקוד שלי דווקא כן מסודר, ולזה אני מודע בוודאות.
אתה אמור לאבטח את המשתנים לפני שהם מגיעים לשאילתה..
במקרה הנוכחי, mysql_escape_string יספיק.
  Reply With Quote
ישן 16-02-09, 22:47   # 25
vadimg88
חבר מתקדם

מיני פרופיל

vadimg88 לא מחובר  

ציטוט:
4.3.0 This function became deprecated, do not use this function. Instead, use mysql_real_escape_string()
תשתמש ב mysql_real_escape_string גם לפותח האשכול וגם לאלעד.
  Reply With Quote
ישן 16-02-09, 22:52   # 26
Shay Ben Moshe
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

Shay Ben Moshe לא מחובר  

אוקי תודה לכם.
ישן 16-02-09, 23:16   # 27
Elad-A
הוסטסניון

מיני פרופיל

Elad-A לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי vadimg88 צפה בהודעה
תשתמש ב mysql_real_escape_string גם לפותח האשכול וגם לאלעד.
כן, זה ידוע
תודה על ההערה בכל זאת.
  Reply With Quote
ישן 17-02-09, 12:26   # 28
Adir
חבר מתקדם

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Adir

Adir לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי nitsanbn צפה בהודעה
ממ אם אתה ממש רוצה בסיס אז ככה.. אני מקוה שאני לא יברח לדברים אחרים פשוט יש כ'כ הרבה עקרונות שצריך לישם בדבר כזה

קודם כל אני חושב שכדאי להתחיל ממשהו מוכן.. תמיד אם יש לך אפשרות תתבסס על משהו מוכן ואל תתחיל לכתוב מאפס (על פרויקט קודם שלך על מערכת מוכנה על משהו ששלחו לך על משהו שמצאת - כל דבר עם שורשים טובים יכול להיות בסיס טוב למערכת גדולה)
תכתוב קוד מודולארי - קוד שתוכל לעדכן בעתיד, שעוד חצי שנה תרצה ל שפר תוכל
פרק את הדברים לפונקציות - כמה שיותר פונקציות
תהיה הגיוני עם הכמות של הפונצקיות אבל הגיוני גם בשימושיות שלהם, אין צורך להפריד כל דבר לפונקציות אבל הפרדה כזו תיתן לך יותר כוח - כמובן שלא להגזים ולהיות קיצונים
שימוש בפונקציות - תנסה ליישם כמה שיותר פונקציות בתוך פונקציות אחרות ככה שלבסוף הראשי שלך רק יגע בפונקציות ולא יגע במסד נתונים
השאיפה שלך צריכה להיות כזאת - אתה צריך לשאוף להפרדה בין הפלט (HTML וכו') לבין הקוד הראשי לבין הגישה לדטאביס
[להפרדה הזו קוראים MVC בדרך כלל - MODEL VIEW CONTROLLER
כאשר VIEW אלו הקבצי פלט שלך (HTML, שפות, AJAX, JAVASCRIPT, תמונות והלאה)
MODEL - פונקציות ומחלקות שרק הם ורק הם מבצעות עיבודים וניגשות לדטאביס
CONTROLLER - הקוד הראשי שלך - השאיפה שלך היא שבקונטרולר אתה תיגש רק לפונקציות ומחלקות בMODEL ובVIEW
הקונטרולר אמור למעשה להשתמש בתוצאות של הMODEL וליישם אותם בVIEW
כאשר הVIEW רק כולל הצגה של המידע - אבל לא בהכרח סטאטית - לדוגמא אם תרצה להדפיס 10 שורות אחרונות מטבלה מסוימת אתה לא תבצע הדפסה 10 פעמים בקונטרולר, אלא תשלח לVIEW אוביקט עם כל עשרת האוביקטים הקטנים שכל אחד מייצג שורה ובVIEW תהיה לולאה שתדפיס את הערכים - אתה מבין?

אני יכול להמשיך ולהמשיך אבל באמת שאין טעם

תנסה לכתוב קוד ותשפר אותו ותשפר אותו
מתישהו אתה תראה שאתה תנסה כמה שיותר ליצור את ההפרדות האלה בעצמך (מבלי שאפילו תקרא את מה שכתבתי) ותפרק בעצמך ותראה עד כמה זה נוח

בהצלחה ולהת'
תודה על המידע, רואים שאתה מבין בזה
אני רוצה לדעת עוד על מערכת plugins.
כמו בDotNetNuke או בהרבה CMSים אחרים, אפשר להוריד נגיד קובץ ZIP ולהתקין אותו על ידי הפאנל ולהוסיף את הפונקציונאליות שלו לתוך אתר.
  Reply With Quote
ישן 17-02-09, 15:27   # 29
Slash
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Slash לא מחובר  

בתור מתכנת בעל עבר עשיר בהרבה שפות ,
יצא לי להעשיר את הידע מהתגובות של אנשים פה .

אז נשאר לי רק להגיד , תודה .

Always account for variable change
  Reply With Quote
ישן 17-02-09, 18:19   # 30
intercooler3819
חבר וותיק

מיני פרופיל

intercooler3819 לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Adir|HomeServ.co.il צפה בהודעה
תודה על המידע, רואים שאתה מבין בזה
אני רוצה לדעת עוד על מערכת plugins.
כמו בDotNetNuke או בהרבה CMSים אחרים, אפשר להוריד נגיד קובץ ZIP ולהתקין אותו על ידי הפאנל ולהוסיף את הפונקציונאליות שלו לתוך אתר.
אממ תראה באמת שאני לא תותח C#, וגם אני לא מתיימר להיות (יודע C# על כל בוריה אבל לא יצא לי לפתח משהו וגם את האמת לא רוצה - רק OPEN SOURCE ), אבל בגדול אני יכול לתת לך סקירונת על איך התהליך עובד

פלאגינים הם למעשה תוספות, השאיפה שלך בכתיבת מערכת פלאגינים היא שהפלאגינים ידעו להשתלב במערכת הבסיסית בלי לפגום בה - כלומר אם תרצה לשפר את ההרשמה תוכל לעשות את זה מבלי לפגוע בקוד ולכתוב את הפלאגינים HARDCODED מה שנקרא
שאיפה נוספת שלך זה כמו שיותר מודולאריות כלומר כאשר תעדכן גרסה של המערכת כמה שיותר פלאגינים ימשיכו לפעול (תאימות לאחורה) ותוכל לעדכן גרסה מבלי לחשוש שהפלאגינים ימותו

אתה משיג את הדברים האלה בעזרת מספר נקודות חשובות שיש להתיחס אליהם בזמן הפיתוח:
הוקים - HOOKS - אממ לא יודע איך לומר את זה בעברית, בגדול אתה צריך ליצור מערכת HOOKS שמה שהיא עושה זה למעשה EVALUATE() לקוד של הפלאגין שאמור להכנס באותו מקום

דוגמא קלאסית - אני רוצה בסיום הצגת טופס ההרשמה להוסיף שדה שבו המשתמש יכניס לינק לפייסבוק, אז יש HOOK בקצה הטופס הרשמה, שאליו כל פלאגין יכול לשלוח מידע וכאשר העמוד הרשמה ירוץ במהלך זריקת הפלט המערכת תבדוק אם יש פלאגינים מותקנים שיש להם דברים להוסיף לאותו HOOK ואם כן היא תדפיס אותם.
אותו דבר תקף גם בעיבוד (הרצה של קודי PHP) של הטופס - לאחר שהמשתמש שלח את הטופס יש עוד HOOK שבו יטען החלק שמעבד את המידע של הפיסבוק, לצורך הענין שולח אותו במייל
בנוסף לזה כיוון שלפעמים יש שימוש באותו הוק על ידי 30 פלאגינים כדאי להגדיר סדר עדיפויות מ1 עד 10 כאשר הפלגינים בעלי הסדר עדיפות הכי רב יורצו קודם וכך הלאה

מערכת דיבאגינג - עדיף לכתוב מערכת דיבאגינג לפחות ברמת הבסיס (סוג של SCAFFOLDING ) שתציג מה קורה בכל HOOK ותיתן למפתח אפשרות לדבג את הפלאגין שלו מבלי לגעת בקוד המקור - לא יודע אם אנשים נורמלים היו עושים את זה אבל עקב חיבה מיותרת לפיירפוקס הייתי יוצר INSTANCE של המחלקה של FIREPHP ונותן לאנשים לדבג איתה (:

מערכת פלאגינים לאזור ניהול - כתיבת אפשרות נוחה ליצירת עמודי ניהול חדשים, עדיפות לתת טבלאת אקסטרה להגדרות קבועות של הפלאגינים - עוד רגע אסביר לעומק

תהליך ההוספה וההסרה של פלגינים
בדיוק לפני מספר ימים יצא לי לכתוב פלאגין לWORDPRESS אז יש לי כמה דברים להוסיף בנוסף לנאום הקבוע..

נקודות חשובות במערכת בנוגע להוספה:
* כדי ליצור טבלאת משתנים שלמעשה תהיה במבנה כזה שכל שורה תקבל ID, NAME, VALUE
וכמובן UNIQUE NAME וID AUTO INCREMENT
כאשר הטבלה הזו מיועדת להחזיק ערכים כמו משתנים לדוגמא
$a = 2;
אז בדטאבייס נחזיק בNAME את a ובVALUE את 2
אולי אפשר להחזיק עוד עמודה לסוג המידע

אחרכך יש לכתוב פונקציות להוספה של אופציחות לטבלה הזו ולשאיבה שלהם ולתת אופציה להשתמש בהם בפלאגינים

* עמודי ניהול
השיטה הכי נוחה ליצירת עמודי ניהול היא לתת כמה שיותר כוח - כוח ניתן בגישה מלאה - אין צורך ליצור (לפחות לדעתי) API לכתיבת עמודי ADMIN, אלא פשוט לבצע את זה באופן הבא:
פונקציה A מחזיקה את התוכן של הADMIN PAGE, פונקציה B היא פונקציה שמוגדרת בAPI שכאשר אתה קורא לה כך:
B('A', 'Menu Link Text', 'Page Title');
היא יוצרת עמוד חדש בעל לינק בתפריט שהוא כמו שהוזן וכותרת כמו שהוזנה
כל שאר העמוד נוצר לאחר הרצה של הפונקציה A שהוזנה לפונקציה B שהיא כמובן מהAPI שכתבנו

תהליך ההתקנה
כאשר אתה מתקין פלאגין צריכים להיות מספר שלבים - כמובן שאפשר לשנות את זה ולALTER את זה כמה שתרצה (שוב - זה לפי מה שאני היתי עושה.. UP TO YOU)

העלאת הקבצים
צריכה להיות תיקית פלאגינים בשרת שאף אחד מלבד הקוד עצמו לא יכול לגשת אליה - אם ממש רוצים לחסום אפשר למקם מחוץ לתיקית הHTTP אבל HTACCESS יעשה את העבודה

בעמוד התקנת הפלאגינים תראה את כל הקבצים בתיקיה
קבצי ההתקנה של הפלאגינים יכילו איזהשהו מבנה של ההערות לדוגמא
PHP קוד:
<?php
/*
name: abcd
author: abcddd
website: abcdsfds
*/

// your code goes right here
והמערכת תעבור פשוט כל הקבצים בהיררכית תיקיות הזו עם ביטוי רגולרי או סתם פונקציות של סטריגנים ותשאב את המידע שכתוב בקומנטים אל תוך העמוד הוספה והסרה

ברגע של הוספת הפלאגין אתה תגדיר HOOK מסוים וברגע של ההסרה עוד HOOK

ברגע ההתקנה אתה תכתוב בפלאגין שלך קוד שיורץ כאשר נגיע לHOOK של ההתקנה
(יצור טבלאות מסד נתונים יכניס דברים לזיפ יוסיף הגדרות לטבלאת המשתנים שהזכרתי קודם והלאה והלאה)

לאחר מכן הכנסתי את הפלאגין
בנוסף המערכת עצמה למען מערכת ניהול בפלאגינים תוסיף לטבלאת הפלגינים כי הפלאגין בעל שם הקובץ XYZA.PHP נוסף וכאשר תחזור לעמוד הצגת ההתקנות/הסרות תוכל לראות כי הפלאגין מסומן כפלאגין שמותקן

מכאן והלאה הפלאגין מתפקד עם הHOOKS של המערכת לכל בוריה ויכול לגשת לכל דבר

רצוי לספק בAPI את הROOTPATH של התיקיית פלאגינים למען גישה לוקאלית (להעלאת קבצים וכו') וגם URL מלא לכתובת האתר וURL לפאנל הניהול שמכאן הפלאגין ידע לנהל את עצמו לבד

בתהליך ההסרה של הפלאגין מה שיקרה זה כשיגיע האינטרפרטר לHOOK של ההסרה הוא יריץ את קוד ההסרה של הפלאגין שלפני כן בפלאגין עצמו ביצענו ASSIGNMENT לפונקציית הסרה שכתבנו אל תוך הHOOK הזה וככה הוא יוסר
מאותו הרגע נסיר אותו גם מטבלאת הפלגינים וכרגע הוא יוצג בתור פלאגין שלא מותקן

קבצי הפלאגין ישארו בשרת - באמת שהם לא מפריעים לאף אחד

אני הייתי עושה כמה שיפוצים אבל זאת הגישה הכי חכמה לכתיבת מערכת פלאגינים

אני בטוח שיש פה חזרות שכתבתי ודברים שנכתבו לא טוב וכו' - אני לא ספץ עברית וגם קצת ישן כרגע

בהצלחה לך (:

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום