הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 30-06-13, 17:00   # 1
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

האם כדאי ללמוד מדמ'ח?

ראיתי ששכר של מתכנת php‏ אפילו בלי ניסיון זה אזור ה12 אלף אפילו יותר
אז אני לדוגמא.יודע את השפה,ואף בניתי מספר אתרים ללקוחות.האם יש לי עניין להוציא תואר במדעי המחשב? הרי 3 שנים לימודים.גם עולים כסף.וגם בזמן הזה אוכל לעבוד משרה מלאה בחברה ולהתקדם.
האם כדאי לי ללמוד תואר במדמ'ח?
  Reply With Quote
ישן 30-06-13, 17:12   # 2
mayden
Авторитет

מיני פרופיל

mayden לא מחובר  

עשית חיפוש בפורום?

מספר מקורות ידע:
http://www.hosts.co.il/forums/showth...E4%EE%E7%F9%E1

עכשיו אחרי שקראת את כל זה,
מה אתה אומר?

ציטוט:
" זוכרים בשביל ללמוד, יודעים בשביל ללמד, מבינים בשביל לתכנת.."
  Reply With Quote
ישן 30-06-13, 18:03   # 3
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי mayden צפה בהודעה
אני לא שואל על הבדלים בין הנדסת תוכנה לבין מדמח.אלא האם בכלל ללמוד.או ללכת על הידע שלי בphp‏ ‏hosts.co.il/forums/showthread.php?p=879062#post879062 כאן רשום מה הוא כולל.וכמובן להשלים את הידע החסר מהאינטרנט.
  Reply With Quote
ישן 03-07-13, 16:32   # 4
Rhost
עסק רשום [?]

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to Rhost

Rhost לא מחובר  

במידה ותיתקבל לעבודה בלי תואר זה יפה וטוב והניסיון תורם הרבה
במידה יש לך תואר זה יכול להוסיף לך עוד 3-5 אלף למשכורת רק בגלל שיש תואר
שיקולים שלך.
ישן 05-07-13, 17:27   # 5
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Rhost צפה בהודעה
במידה ותיתקבל לעבודה בלי תואר זה יפה וטוב והניסיון תורם הרבה
במידה יש לך תואר זה יכול להוסיף לך עוד 3-5 אלף למשכורת רק בגלל שיש תואר
שיקולים שלך.
מאוד לא מסכים איתך.
במשרות של מפתחים, ואולי אפילו ראשי צוותים בד"כ לתואר אין תרומה רבה, במיוחד למפתחים שעוסקים בתחומי הווב.
בסופו של דבר, אם אתה מפתח ממוצע ומטה, תואר כן יכול טיפה להטות את הכף לטובתך במידה וחברה כלשהי מחפשת כמות גדולה של מפתחים ולא יכולה להיות בררנית מדיי בבחירות שלה.
מנגד, אם אתה מפתח טוב, ואולי אפילו טוב מאוד, לא הייתי דואג יותר מדיי בכל הנושא של שכר ויציבות תעסוקתית.

ואני רק אשים את זה פה ואמליץ לקרא כחומר למחשבה:
http://www.calcalist.co.il/local/art...606675,00.html
  Reply With Quote
ישן 05-07-13, 17:58   # 6
satan
חבר וותיק

מיני פרופיל

satan לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי IgalSt צפה בהודעה
מאוד לא מסכים איתך.
במשרות של מפתחים, ואולי אפילו ראשי צוותים בד"כ לתואר אין תרומה רבה, במיוחד למפתחים שעוסקים בתחומי הווב.
בסופו של דבר, אם אתה מפתח ממוצע ומטה, תואר כן יכול טיפה להטות את הכף לטובתך במידה וחברה כלשהי מחפשת כמות גדולה של מפתחים ולא יכולה להיות בררנית מדיי בבחירות שלה.
מנגד, אם אתה מפתח טוב, ואולי אפילו טוב מאוד, לא הייתי דואג יותר מדיי בכל הנושא של שכר ויציבות תעסוקתית.

ואני רק אשים את זה פה ואמליץ לקרא כחומר למחשבה:
http://www.calcalist.co.il/local/art...606675,00.html
בדיוק סיימתי לקרא את המאמר הזה בכלכליסט ונכנסתי להוסטס לראות את התגובה שלך ישר בפוקס.

המאמר ממש מרתק ושופך עוד קצת אור על תעשיית התארים.

צריך לזכור גם שבסופו של דבר אוניברסיטה זה עסק לכל דבר, ההבדל הוא שנותנים לו נפח אבל בשורה התחתונה מדובר במפעל תעשייתי לכל דבר למטרות רווח וכסף. כמו בקפיטליזם אין איזשהו אינטרס הרואי ונשגב לחנך אנשים כי אם היה כזה הוא לא היה נמדד ביכולת הכספית של האנשים. אם היו מניעים הרואים לחנך את הציבור אז היו מעדיפים באוניברסיטה לוותר על השכר ופשוט להכניס לאקדמיה אנשים חכמים וממש לצוד אותם גם אם הם גרים בפריפריה וההורים שלהם עניים ולא יכולים לשלוח אותם ללמוד באוניברסיטה נחשקת.

ושלא תבינו אותי לא נכון. אם אתה רוצה להיות פסיכולוג כמקצוע הדרך הכי טובה היא פשוט לשחק את המשחק.

במאמר הועלה רעיון השוליה, שבו אתה לומד באופן תאורטי תוך כדי עשייה מעשית - וזה נראה לי רעיון לא רע בכלל מאשר לשבת בכיתה 5 שנים..

ושוב.. אני לא אומר שזה רע להוציא תואר או משהו כזה.
  Reply With Quote
ישן 06-07-13, 14:35   # 7
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי satan צפה בהודעה
ושוב.. אני לא אומר שזה רע להוציא תואר או משהו כזה.
כנ"ל. אני אישית עשיתי את החשבון בעצמי אחרי שלמדתי שנה בבינתחומי מדמ"ח ובמקביל בדיוק התחלתי לעבוד. החשבון של איבוד זמן, איבוד הכנסה, שכר הלימוד הלא זול וגם העובדה שהרגשתי שהלימודים בחלקם לא רלוונטים גרמו לי להחליט להקפיא את הלימודים.
  Reply With Quote
ישן 06-07-13, 20:16   # 8
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי IgalSt צפה בהודעה
כנ"ל. אני אישית עשיתי את החשבון בעצמי אחרי שלמדתי שנה בבינתחומי מדמ"ח ובמקביל בדיוק התחלתי לעבוד. החשבון של איבוד זמן, איבוד הכנסה, שכר הלימוד הלא זול וגם העובדה שהרגשתי שהלימודים בחלקם לא רלוונטים גרמו לי להחליט להקפיא את הלימודים.
יש 3 נקודות...
1.השאלה קודם האם אתה עוסק היום בתיכנות?הרבה מקומות דורשים אדם עם תואר....מקומות שבדקתי ראיתי דרוש תואר במדמח או הנדסת תוכנה.לפחות בחברות הגדולות.שהרי זה השאיפה
2.בלי תואר רמת השכר יורדת...
3.אמרו לי אנשים שאם יש פיטורים בחברה מי שאין לו תואר יפוטר קודם(ברור שאם אתה שפיץ עולם לא תפוטר אבל אם אתה ברמה זהה +- אדם לא תואר הוא בעמדת נחיתות.
אשמח להתייחסות ל3 הנקודות. מציאת עבודה.רמת השכר.וביטחון תעסוקתי
  Reply With Quote
ישן 08-07-13, 08:58   # 9
בניה
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

בניה לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי dabi צפה בהודעה
יש 3 נקודות...
1.השאלה קודם האם אתה עוסק היום בתיכנות?הרבה מקומות דורשים אדם עם תואר....מקומות שבדקתי ראיתי דרוש תואר במדמח או הנדסת תוכנה.לפחות בחברות הגדולות.שהרי זה השאיפה
3.אמרו לי אנשים שאם יש פיטורים בחברה מי שאין לו תואר יפוטר קודם(ברור שאם אתה שפיץ עולם לא תפוטר אבל אם אתה ברמה זהה +- אדם לא תואר הוא בעמדת נחיתות.
בתוכנה בחברות פרטיות (לא כל מיני גופים ממשלתיים ובנקים)
אם אתה טוב אתה תמצא עבודה בתחום שאתה טוב בו.
ואם אתה יותר טוב ממישהו עם תואר, אתה תשאר.

רק לקידום לתפקידי ניהול מסויימים שבדרך כלל אומרים לעזוב את הקוד (מנהל מוצר, וכאלה) בדרך כלל רוצים תואר, אבל זה פחות משנה איזה ובדרך כלל אתה תוכל לעשות תוך כדי העבודה תואר יותר קל ממדעי המחשב שמיועד למטרה הזו.

מה שגם בטוח שתואר ממכללות לא מוכרות או אפילו מאוניברסיטה אבל בלי ציונים טובים/סבירים גם לא שווה יותר מידי.
  Reply With Quote
ישן 08-07-13, 19:28   # 10
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי dabi צפה בהודעה
יש 3 נקודות...
1. למה השאיפה שלך לעבוד בחברות גדולות? לפעמים בחברות קטנות ובינויות יש אווירה הרבה יותר טובה, אתה מקבל הרבה יותר אחריות ואתה באמת מרגיש שאתה יכול להזיז דברים ויש לך השפעה. לעומת זאת, בחלק גדול מהקורפורייסט והחברות הגדולות אתה מרגיש רק אחד מ-X אלפי (או עשרות אלפי) עובדים.
מילה נוספת על חברות גדולות כמו מיקרוסופט: חברות כאלה מעדיפות לגייס סטודנטים או בוגרים ובעצם להתחיל איתם מדף נקי ו"לחנך" אותם לעבוד בצורה שהחברה רוצה. בחברות כאלה יש את היכולות הכלכליות להשקיע בעובד במשך תקופה ארוכה לפני שרואים פירות. והן גם יכולות לבחור (ואכן עושות זאת) את הבוגרים המצטיינים בלבד. מנגד, בחברות הקטנות יותר ההעדפה היא בד"כ לעובדים מנוסים יותר. עם זאת, לדוגמה בנטקראפט אנחנו מגייסים עובדים ללא כל רקע ונותנים להם הכשרה בשכר במשך מספר חודשים וגם ממשיכים אח"כ לשלב אותם בפרוייקטים אמיתיים עם הרבה נחיה וחניכה. מאז המחזור הראשון עברה כמעט שנה וזה היה מאוד מאוד מוצלח.

2.לא נכון. עד היום לא ראיתי שום מקום שהתייחס לנושא הזה בהחלטה על תנאי ההעסקה ובינהם השכר.

3. אפשר להגיד שזה נכון. אכן סביר להניח כי אם יהיו שני עובדים זהים לחלוטין, בתקופה של צמצומים יעדיפו את העובדה שאין לו תעודה. אבל יש בעיה בלוגיקה הזאת - אין דבר כזה עובדים זהים לחלוטין. תמיד תמיד תמיד תמיד יהיו הבדלים בינהם. מישהו יהיה חזק יותר בנושא אחד, אבל האחר יכיר מערכת חשובה יותר לעומק מהראשון. יהיה מישהו שיותר קל לעבוד איתו ואפשר לסמוך עליו יותר, ומנגד יהיה מישהו שצריך ליווי יותר צמוד. אין דבר כזה שני עובדים זהים. כך שזה פשוט לא נכון להניח את ההנחה הזאת.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום