הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 09-07-12, 09:26   # 1
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

חנות ווירטואלית-רעיון וביצוע?

שלום רב
יש לי ידע בשפות התיכנות כמובן PHP MYSQL ,HTML CSS ,
הקמתי מספר אתרים הכוללים מערכת משתמשים,עבודה מול DB וכו'
אני רוצה לעשות עכשיו סוג של חנות ווירטואלית
קודם כל אני רוצה לחשוב על הקמה עצמית אחר כך נדבר על שימוש במערכת מוכנה...
1-לגבי הקמה עצמית-חשבתי על 2 סוגים כמובן של ביצוע
א)
סיישנים-בצורה כלשהי שעדיין לא חשבתי עליה כל עגלת הקניות של המשתמש תישמר בסיישן כלשהו וזה כמובן יוצג לו בסוף הקניה עם אופציה לסליקה
ב)
DB-כאשר אדם מוסיף מוצר וכו' זה מתעדכן ב DB תחת אותו ה IP שלו בטבלה מסודרת, וכך אם הוא חוזר לאחר זמן וכו'(ללא שינוי IP) יראה את המוצרים שלו
ההעדפה שלי היא אכן עבודה עם DB, כמובן תוצרך כאן מחשבה לייעל את העבודה וכו' אבל רציתי לדעת מה אתם אומרים....

2-עד היום לא עבדתי עם סליקה-רציתי לדעת בשורה התחתונה,בסוף במידה ויש לי על המשתמש טבלת DB עם הנתונים המלאים שהוא קנה מחיר וכו', כמה מכאן ההמשך לסליקה ולאישור רכישה הוא "מסובך" ?או מצריך ידע באבטחה וכו'? או שמכאן זה פשוט לעבוד עם מערכות סליקה המסתובבות ברשת(אשמח להמלצה על אחת נוחה)

כמובן שאני לא הולך לסלוק לבד אלא להשתמש במשהו כמו
tranzila
השאלה שלי לגבי הסליקה היא שיש לי את כל הנתונים מחיר וכו' ואני צריך להעביר את זה ל tranzila על מנת לחייב
עד כמה זה יכול להיות "מסוכן" שכדאי שכל התהליך לא יתבצע אלא דרך מערכת מוכנה

3)לנושא האחרון,האם כדאי ללכת על שילוב של מערכת מוכנה וזהו? חלילה מלחסוך זמן אבל אני מאמין שישנם מערכות מוכנות ברשת אף ביעיברית שיתנו כבר מענה לכל רעיון החנות+הסליקה וכו'

אשמח לשמוע תשובות לכל שלושת השאלות בניפרד
תודה

Last edited by dabi; 09-07-12 at 10:14..
  Reply With Quote
ישן 09-07-12, 12:29   # 2
AlonMi
חבר על

מיני פרופיל

AlonMi לא מחובר  

1 - כמובן שבסשן (וכמובן שצריך להגדיר אותו, כך שלא יפוג אחרי חצי שעה)

2 - הסליקה היום ברשת היא מאוד בעייתית. תו התקן החדש דורש ממך לסלוק דרך החברות בלבד.
משמע אין לך בכלל נגיעה בתהליך הרכישה, אתה רק מעביר פרמטרים שהם מבקשים ממך לשלוח וכאן נגמר הסיפור מבחינתך.
אתה יכול להגדיר כל מיני הגדרות, האדר-פוטר-דף הפניה בסיום וכו', אבל התהליך עצמו של הסליקה לא מתבצע ברמת האתר שלך.

3 - המערכות המוכנות נותנות תמיד מענה מצוין לרעיון הבסיסי. השאלה מה קורה כשרוצים לשדרג.
בנושא של חנויות, אני חושב שהתחום מספיק מפותח, ויש מספיק פיתוח מסביב של חברות חיצוניות שאתה כן יכול להסתמך על מערכת כזו.
פן אחר שכן צריך לקחת בחשבון הוא נושא האבטחה. תמיד צריך לזכור שהאקרים יעדיפו ללמוד ולפרוץ מערכות מוכנות בגלל התפוצה הרחבה שלהן. זו כן סיבה שבגללה הייתי שוקל לא להשתמש במערכת מוכנה.

אלון
  Reply With Quote
ישן 09-07-12, 12:49   # 3
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי AlonMi צפה בהודעה
1 - כמובן שבסשן (וכמובן שצריך להגדיר אותו, כך שלא יפוג אחרי חצי שעה)

2 - הסליקה היום ברשת היא מאוד בעייתית. תו התקן החדש דורש ממך לסלוק דרך החברות בלבד.
משמע אין לך בכלל נגיעה בתהליך הרכישה, אתה רק מעביר פרמטרים שהם מבקשים ממך לשלוח וכאן נגמר הסיפור מבחינתך.
אתה יכול להגדיר כל מיני הגדרות, האדר-פוטר-דף הפניה בסיום וכו', אבל התהליך עצמו של הסליקה לא מתבצע ברמת האתר שלך.

3 - המערכות המוכנות נותנות תמיד מענה מצוין לרעיון הבסיסי. השאלה מה קורה כשרוצים לשדרג.
בנושא של חנויות, אני חושב שהתחום מספיק מפותח, ויש מספיק פיתוח מסביב של חברות חיצוניות שאתה כן יכול להסתמך על מערכת כזו.
פן אחר שכן צריך לקחת בחשבון הוא נושא האבטחה. תמיד צריך לזכור שהאקרים יעדיפו ללמוד ולפרוץ מערכות מוכנות בגלל התפוצה הרחבה שלהן. זו כן סיבה שבגללה הייתי שוקל לא להשתמש במערכת מוכנה.

אלון
תודה לך על תגובתך...
אם יורשה לי..

1)מדוע העדפת את השימוש של סישן ולא של DB המבוסס על שמירת המידע של כל הפריטים שהלקוח רכש באמצעות טבלת DB פשוטה?
שכן לשמור מידע של 6/10/15 פריטים שהוא רכש, כמות וסוג יווצרו סישנים מאוד מסובכים(אפשר לחשוב לעשות סישן לכל מוצר וכו' אבל זה לדעתי מיותר...)
למה לא העדפת ללכת על DB של טבלה של כל המוצרים שכל מוצר שהלקוח בוחר פשוט מעלה לו את המונה באותה עמודה ב 1?

2)זו כוונתי ,האם אני מגיע עם הלקוח לסיום תאריך הרכישה, משמע הוא רואה דף ורואה
רכשת 10 חולצות+5 מכנסיים=600 ש"ח,
ואז יש דף שמעביר אותו לתשלום ואני מקבל אישור לתשלום? אם כך זה נהדר! אינני באמת רוצה לגעת באופן התשלום פשוט אני רוצה שזה ישתלב באתר שלי...האם זו הכוונה?
  Reply With Quote
ישן 09-07-12, 15:07   # 4
meshuga
הנהלת הפורום לשעבר

meshuga's Avatar

מיני פרופיל

meshuga לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי dabi צפה בהודעה
תודה לך על תגובתך...
אם יורשה לי..

1)מדוע העדפת את השימוש של סישן ולא של DB המבוסס על שמירת המידע של כל הפריטים שהלקוח רכש באמצעות טבלת DB פשוטה?
שכן לשמור מידע של 6/10/15 פריטים שהוא רכש, כמות וסוג יווצרו סישנים מאוד מסובכים(אפשר לחשוב לעשות סישן לכל מוצר וכו' אבל זה לדעתי מיותר...)
למה לא העדפת ללכת על DB של טבלה של כל המוצרים שכל מוצר שהלקוח בוחר פשוט מעלה לו את המונה באותה עמודה ב 1?

2)זו כוונתי ,האם אני מגיע עם הלקוח לסיום תאריך הרכישה, משמע הוא רואה דף ורואה
רכשת 10 חולצות+5 מכנסיים=600 ש"ח,
ואז יש דף שמעביר אותו לתשלום ואני מקבל אישור לתשלום? אם כך זה נהדר! אינני באמת רוצה לגעת באופן התשלום פשוט אני רוצה שזה ישתלב באתר שלי...האם זו הכוונה?
אפשר לעשות סשן שהוא מערך...אפשר לעשות סשן שהוא אובייקט..הכל פתוח בסשן...אבל גם האופציה של DB לא "נוראית". רק צריך לזכור לנקות אותו אחרת יהיה לך הרבה "מידע זבל".

בקשר לסליקה כמו שאמרו פה, היום הנגישות שנותנים לך היא ממש קטנה. רוב הסיכויים שתשתמש או בדף מעבר (כלומר, אתה שולח את הנתונים, הדף עובר לדף של חברת הסליקה ולאחר הסליקה זה חוזר אליך עם הנתונים) או בIFRAME (שזה פשוט דף המעבר בעיצוב מינימלי ויותר קטן כדי שיהיה מותאם לאתרים) .
ב2 המקרים התוצאה זהה, אתה שולח נתונים (משתנים בדרישות ובאפשרויות מחברה כזו או אחרת, הנתון העיקרי הוא המחיר הסופי ולא פר מוצר ובלי רשימת מוצרים). ואתה מקבל תשובה חזרה נסלק או לא (שוב, חוזרים פרמטרים לאימות משתנה מחברה לחברה..), כמובן שמבחינת אבטחה הם מאפשרים לך שליחת הפרמטרים במקביל לדף אחר (ולא דרך הדפדפן של הלקוח) כדי שתוכל להיות בטוח שהתשובה מהם.

בסופו של דבר, זה משתנה מחברה לחברה, ולכולם יש מדריכים ותיעודים של איך לעשות אני ממליץ שתפנה אליהם. הם מאוד עוזרים בד"כ.
  Reply With Quote
ישן 09-07-12, 15:54   # 5
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי meshuga צפה בהודעה
אפשר לעשות סשן שהוא מערך...אפשר לעשות סשן שהוא אובייקט..הכל פתוח בסשן...אבל גם האופציה של DB לא "נוראית". רק צריך לזכור לנקות אותו אחרת יהיה לך הרבה "מידע זבל".

בקשר לסליקה כמו שאמרו פה, היום הנגישות שנותנים לך היא ממש קטנה. רוב הסיכויים שתשתמש או בדף מעבר (כלומר, אתה שולח את הנתונים, הדף עובר לדף של חברת הסליקה ולאחר הסליקה זה חוזר אליך עם הנתונים) או בIFRAME (שזה פשוט דף המעבר בעיצוב מינימלי ויותר קטן כדי שיהיה מותאם לאתרים) .
ב2 המקרים התוצאה זהה, אתה שולח נתונים (משתנים בדרישות ובאפשרויות מחברה כזו או אחרת, הנתון העיקרי הוא המחיר הסופי ולא פר מוצר ובלי רשימת מוצרים). ואתה מקבל תשובה חזרה נסלק או לא (שוב, חוזרים פרמטרים לאימות משתנה מחברה לחברה..), כמובן שמבחינת אבטחה הם מאפשרים לך שליחת הפרמטרים במקביל לדף אחר (ולא דרך הדפדפן של הלקוח) כדי שתוכל להיות בטוח שהתשובה מהם.

בסופו של דבר, זה משתנה מחברה לחברה, ולכולם יש מדריכים ותיעודים של איך לעשות אני ממליץ שתפנה אליהם. הם מאוד עוזרים בד"כ.
משוגע, אני מודה לך על התגובה
כן,האופציות של הסישן שאמרת עלו במוחי הקודר...
אגב, לא הבנתי מדוע כינית את רעיון ה DB "לא רע",במידה ואני מציב בטבלה את ערכי הקניות שהוא קנה,והטבלה היא לפי היוזרים הקיימים האתר(רק יוזרים יכולים לקנות) , אז מן הסתם שלא יווצר לי מידע זבל,וכך גם לעניות דעתי אני חוסם פרצות אבטחה קטנוניות של משחקי סישנים באתרי
  Reply With Quote
ישן 09-07-12, 16:05   # 6
meshuga
הנהלת הפורום לשעבר

meshuga's Avatar

מיני פרופיל

meshuga לא מחובר  

ציטוט:
משוגע, אני מודה לך על התגובה
כן,האופציות של הסישן שאמרת עלו במוחי הקודר...
אגב, לא הבנתי מדוע כינית את רעיון ה DB "לא רע",במידה ואני מציב בטבלה את ערכי הקניות שהוא קנה,והטבלה היא לפי היוזרים הקיימים האתר(רק יוזרים יכולים לקנות) , אז מן הסתם שלא יווצר לי מידע זבל,וכך גם לעניות דעתי אני חוסם פרצות אבטחה קטנוניות של משחקי סישנים באתרי
במידה וזה רק לרשומים אז כן, זה אופציה טובה מבחינת אבטחה כמובן.
אבל ה"יתרון" של סשן שהוא נמחק. לדוגמא מישהו הוסיף לסל קניות ויצא מהאתר וחזר אחרי יומיים. אתה תצטרך להחליט האם זה מתרוקן או נשאר בעגלה שלו...זה יכול להיות לטוב ולרע.

העניין של "מידע זבל" הוא לדוגמא אם תשכח למחוק את המוצרים מהעגלה לאחר הזמנה וכד'....
  Reply With Quote
ישן 09-07-12, 16:14   # 7
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

ציטוט:
במידה וזה רק לרשומים אז כן, זה אופציה טובה מבחינת אבטחה כמובן.
אבל ה"יתרון" של סשן שהוא נמחק. לדוגמא מישהו הוסיף לסל קניות ויצא מהאתר וחזר אחרי יומיים. אתה תצטרך להחליט האם זה מתרוקן או נשאר בעגלה שלו...זה יכול להיות לטוב ולרע.

העניין של "מידע זבל" הוא לדוגמא אם תשכח למחוק את המוצרים מהעגלה לאחר הזמנה וכד'....
כמובן,תודה על הכיוונים שנתת לי
אני לא רואה אצל טרנזילה API לעבודה שלהם עם PHP או משהו אוטומטי, חבל שצריך להרים טלפון אליהם בשביל להתחיל לברר ולדבר איתם וזה לא כמו PAYPAL ששם אפשר בלי לדבר עם אף אחד להתחיל לעבוד
אם אתה מכיר שירות סליקה בישראל שיש לו כבר API פתוח בלי להתקשר לנציגי שירות וכל הבולשיט הזה אשמח
  Reply With Quote
ישן 09-07-12, 22:12   # 8
meshuga
הנהלת הפורום לשעבר

meshuga's Avatar

מיני פרופיל

meshuga לא מחובר  

ציטוט:
כמובן,תודה על הכיוונים שנתת לי
אני לא רואה אצל טרנזילה API לעבודה שלהם עם PHP או משהו אוטומטי, חבל שצריך להרים טלפון אליהם בשביל להתחיל לברר ולדבר איתם וזה לא כמו PAYPAL ששם אפשר בלי לדבר עם אף אחד להתחיל לעבוד
אם אתה מכיר שירות סליקה בישראל שיש לו כבר API פתוח בלי להתקשר לנציגי שירות וכל הבולשיט הזה אשמח
זה לא בדיוק API, נראה לי שיספיק לך מייל אליהם כדי שהם ישלחו לך את המדריך שלהם. תכתוב שאתה מתכנת ששוקל להשתמש בשירות שלהם ומבקש את המדריך שלהם להתממשקות עם אתר.
  Reply With Quote
ישן 09-07-12, 23:02   # 9
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

ציטוט:
זה לא בדיוק API, נראה לי שיספיק לך מייל אליהם כדי שהם ישלחו לך את המדריך שלהם. תכתוב שאתה מתכנת ששוקל להשתמש בשירות שלהם ומבקש את המדריך שלהם להתממשקות עם אתר.
בדקתי כבר
הם דורשים להיות לקוח
ואז ....לדבר עם נציג שלהם וכו'
לא שיש בעיה פשוט זה סתם מתיש,חשבתי שבמאה ה 21 לא צריך לדבר עם אף אחד אלא כל חברה מציגה API ואתה בתור מפתח עושה מה שצריך לעשות

אגב, אם אפשר לשאול מיטב ידיעתך
כמובן שיש להם סוג API כמו פייפל כזה שאני שולח סכום חיוב ומקבל תשובהאם חיוב בערך
האם זה בטיחותי...?היכן יכולה להיות לי כאן בעיית אבטחה כלשהי
אם אנסה לתאר את המערכת במילים...
יוזר נירשם ויש טבלה של מוצרים ב DB
כל יוזר משוייכים לו את כל המוצרים שהוא בחר ואז אני מציג לו עמוד חיוב על פי המוצרים שמעוניין לרכוש ומשם אני שולח אותו לעמוד החיוב
האם זה נחשב "מאובטח"?, או שאני צריך להתעסק עם SSL וכו' וכו'
  Reply With Quote
ישן 10-07-12, 06:28   # 10
BuildDream
עסק רשום [?]

BuildDream's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to BuildDream

BuildDream לא מחובר  

האמת שלעגלת קניות הכי טוב יהיה להשתמש בLocal Storage
ככה זה נשמר אצל הגולש ולא צריך לעבור כל פעם אצל השרת
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום