הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 19-01-11, 04:43   # 1
georgyp
חבר בקהילה

מיני פרופיל

georgyp לא מחובר  

Question קרבי-קל (קרקל) או גו'בניק, מה כדאי לי?

זה קצת ארוך, אבל מומלץ לקרוא, אני מקווה שלא סתם כתבתי את זה.

תשמעו אני מתלבט קצת לאן ללכת, אני מתגייס עוד כמה חודשים בודדים.
עכשיו, למה אני שואל את זה בעצם דווקא בהוסטס? אז ככה...
בעיקרון אני כמו כולם בפורום בנאדם של מחשבים (כמובן שלא אחד שתקוע מול המחשב 24 שעות ביממה.) לרובנו יש מכנה משותף ורציתי לראות מה אתם חושבים.

לא יצא לי נתונים מי-יודע-מה בצו ראשון, ככה שמחשבים זה כבר לא יהיה...
וכמה שאני טוב בדברים האלה, חשבתי על זה קצת לעומק ונראה לי שגם אם היו לי את הנתונים המתאימים לא היתי הולך לזה, תכף אסביר גם למה.

אז אני מתלבט כרגע בין גו'ב או - אם מישהו מכיר יש גם גדוד שנקרא קרקל.
שזאת בעצם יחידה שמשולבת עם בנים ובנות (70%). ומכיוון שלבנות אין יכולות פיזיות כמו של בנים עשו את השירות הזה קל יחסית לקרבי האמיתי. (בוא נגיד שהבנים נהנים שם מההטבות של הבנות)
מה שהכי יפה פה זה שאני גם עושה שירות שנחשב קרבי וגם בקרקל לא יוצאים למלחמות, ככה שאין גם סיכון.

או שאפשר ללכת על גו'ב.

למה אני רוצה ללכת לקרבי-קל?

1. קודם כל, תחשבו על זה ככה, צבא זה צבא, זה לא משחק ילדים, אם הולכים להיות גובניקים לא עדיף כבר לעשות שירות לאומי או ישר לצאת לעבוד? דוגרי...

2. אני בנאדם של מחשבים, ונראה לי שגם אם היו מציעים לי מחשבים בצבא, לא נראה לי שהיתי לוקח, כי בכל זאת, מחשבים יהיו לי כמו מים באזרחות... לא עדיף לעשות את מה שהצבא באמת עושה ולהרגיש קצת אחרת חוץ ממתכנת שיושב כל היום במחשב?

3. אני לא מחפש איך הצבא יפתח לי דלתות בעתיד (כמו שההורים של כולנו בטח אומרים), אני מחפש איך הצבא יחזק אותי לעתיד. צבא עושים פעם בחיים, זאת חוויה, שמוציאה אותך לעולם הגדול. אני לא רוצה להגיע לצבא ואורח החיים שלי יהיה דומה לזה של אזרח רגיל, אני רוצה להתגייס ולהיות רחוק מהבית - כדי לדעת מה זה בית, אני רוצה להיות בשטח - כי לפעמים צריך לדעת איך לשרוד בשטח, אני רוצה ללכת לקרבי - כי אני רוצה להרגיש ככה.
תמיד תזכרו, בצבא וגם בחיים האמיתיים: "קשה באימונים - קל בקרב"

4. בחרתי בקרבי-קל כי אני לא רוצה שירות קשה מידי או מסוכן.

אז לסיכום, אשמח לשמוע לאן אתם מציעים לי ללכת לאחר מה שקראתם או כל דבר אחר שאתם חושבים, תודה
  Reply With Quote
ישן 19-01-11, 06:14   # 2
DrA
חבר בקהילה

מיני פרופיל

DrA לא מחובר  

סלח לי אבל להיות ג'ובניק בתפקידים מסוימים (כמו שלי) אני מאמין ששווה מבחינת תרומה למדינה לפחות כמו חייל קרבי

חשוב לדעת לאיזה תפקיד אתה תגיע, אם תהיה מנקש עלים, ברור שאין טעם להכנס לזה,אבל אם תהיה תפקיד בכיר איפה שהוא אז כדיי לחשוב על זה ברצינות.
ישן 19-01-11, 06:19   # 3
georgyp
חבר בקהילה

מיני פרופיל

georgyp לא מחובר  

נכון, אבל במקרה שלי, עם קבה שאין לי מושג איך הגיעו אליה, לא יתנו גו'ב שתורם.

Last edited by georgyp; 19-01-11 at 06:21..
  Reply With Quote
ישן 19-01-11, 16:23   # 4
עמרי שוסטר
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

עמרי שוסטר לא מחובר  

אם בא לך ג'וב, קח ג'וב... אבל אם אתה קרבי, תהיה קרבי. לך לחי"ר. יש לך פרופיל 72? שריון. רק לא קרקל.
  Reply With Quote
ישן 19-01-11, 18:22   # 5
DrA
חבר בקהילה

מיני פרופיל

DrA לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי georgyp צפה בהודעה
נכון, אבל במקרה שלי, עם קבה שאין לי מושג איך הגיעו אליה, לא יתנו גו'ב שתורם.
אתה לא יכול לדעת מה תעשה בסופו של דבר,כמה קב"א יש לך ?
ישן 19-01-11, 20:28   # 6
Texture
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Texture לא מחובר  

לאח שלי יש נתונים דיי גבוהים 56 ודפר 70
פרופיל 72 לקחו אותו לשיריון לא התפנה
מאז רק מעבירים אותו תפקידים הוא היה נראה לי בכל חיל אפשרי בצה"ל בסוף הוא כבר איזה חודשים בקירייה נהג במשרד הביטחון

אם למדתי מיזה משהו זה שיהיה לך מטרה.. גם אם אתה הולך לג'ובניק תידע מה אתה הולך לעשות אל תגיד להם סתם אני רוצה ג'ובניק
הם ייתקעו אותך באיזה מקום חרא אתה תחזור בשעות לא שעות וגם כל אלה שבקירייה וכל היום בעזריאלי תאמין לי שאל תילך לזה
אח שלי רק סובל שמה ועוד אח שלי בעליתה של הקירייה.. הוא נהג בוס שמה לפעמים זה הכי אחלה בעולם למה הוא נהג של מישהו פרטי אז יכול להיות שהוא בחו"ל
ואז לאחי יש איזה שבוע בבית עם אוטו ודלקן וזה קורה לפחות פעם בחודש, חודשיים.. אבל בשאר הימים זה לפעמים הוא מגיע הביתה בשעה 10 בלילה גמור והכל..
אם אתה הולך לג'ובניק אז לך למשהו שבאמת מעניין אותך.. דרך אגב כל המודיעין ואלה קוראים להם תומכי לחימה לא? לא נראה לי שאפשר להגיד שאיזה אחד מתכנת ב-8200 הוא ג'ובניק.. (עם כל הכבוד לקרביים..)

אם יש לך 72 לך לשיריון
אם יש לך פרופיל יותר קרבי הייתה ממליץ לך ללכת לחי"ר.. קרק"ל לא מכיר אבל אני ששיריון זה אחלה חיל ואחלה אנשים אם יש לך 72 לך לשמה..
אני גם הייתי במצב כמוך רק שלי יש נתונים טובים קב"א 56 ודפר 80 קיבלתי זימונים מחא"ן ומעוד מקומות.. אבל אני רוצה רק קרבי ואם להיות ספציפי אז מג"ב מקווה להגיע לשמה
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום