הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 13-08-06, 01:38   # 21
Bla123Bla
חבר פורום

מיני פרופיל

Bla123Bla לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי עומר
מה שאתה טוען בעצם זה שמי שלא מאמין במה שאתה מאמין , לא יכול להאמין יותר ממה שמאמין במאמין בתורה מאמין(יצא מבלבל).. סלח לי על המילים אבל אלו פשוט זיוני שכל! יודע מה אם אתה לא
מסוגל לקבל אמונה של מישהו אחר זה אומר שמשהו דפוק אצלך.. לא כל בן אדם חייב להאמין שבמה שאתה מאמין, ויכול להיות שאני מאמין שאני יהיה הכוכב הבא בטלוויזיה יותר משאתה תאמין באלוהים!
אם אתה חושב שאמונה זה ללכת לבית הכנסת ולקורא תורה אתה מוציא את המשמעות מיזה, אתה חייב באמת להאמין.
סבתא שלי הייתה דתייה, היא חזרה בשאלה, אתה יודע למה? כי היא ראתה שאנשים מסביבה לא באמת מאמינים,
היא ראתה שהם הולכים לבית הכנסת רק בשביל הרושם החברתי.
אלוהים, אתה בכלל לא יודע במה אני מאמין (באיזו דת, באילו חלקים מהדת, אילו מצוות אני מקיים מהדת וכו...) ובכל זאת אתה מצהיר שמי שלא מאמין באותה אמונה שלי (מהי אמונתי?) אני חושב שהוא טועה.
אני דווקא תומך בחופש האמונה בישראל ולדעתי כל אדם צריך להאמין בכל אמונה שבה הוא בוחר ללא כל התנגדות משום צד אחר במדינה. אבל מה לעשות, כאשר אלוהים בעצמו נותן ספר (שכל הזרמים ביהדות, נצרות ואיסלאם מסכימים על כך) והוא כותב איך צריכה להתנהל האמונה, זה קצת מוזר שאתה תגיד שאתה מאמין בדרך אחרת והיא גם נכונה...הדרך היחידה שנכונה היא הדרך שכתובה בתורה שבכתב (ואני לא מקיים את מה שכתוב שם, אז אל תזבל תשכל על זה שאני חושב שמי שלא מאמין באמונתי דפוק).

ציטוט:
ויכול להיות שאני מאמין שאני יהיה הכוכב הבא בטלוויזיה יותר משאתה תאמין באלוהים!
אז כבר יש הבדל ביני לבינך, אני כבר מספר שנים לא מאמין באלוהים, אלא יודע אותו (משמע- יודע שהוא קיים, לא מאמין שהוא קיים).

ציטוט:
מה שאתה טוען בעצם זה שמי שלא מאמין במה שאתה מאמין , לא יכול להאמין יותר ממה שמאמין במאמין בתורה מאמין
אפשר להאמין במה שאתה רוצה, אבל אלוהים כתב במפורשות במה "אמונה" מתבטאת (קיום מצוות התורה).

בקיצור, אין תקוה לדיון הזה. אני מאמין לדבריו של אלוהים שכתובים במפורשות בתורה (דת ישראל).
אם אתה מאמין באלוהים אך לא בדברים שכתובב בתורה (ולא, בתורה לא כתוב ללכת לבית כנסת למשל) אתה לא מאמין ביהדות ואז כן- אני לא מקבל את מה שאתה מאמין בו. לא איכפת לי שאתה מאמין בו ולא מפריע לי אבל אני לא מקבל את זה.
ולפני שתגיד שמשהו דפוק אצלי- זה כמו שתיקח מוסלמי, הוא יגיד לך שהוא מקבל את כל דברי הנצרות? (אם כן זה אומר שמותר לן לאכול חזיר, מה שאסור עפ"י האיסלאם). אז כלום לא דפוק אצלי, ככה פועל העולם: אתה לא יכול לקבל את כל האמונות, אלא רק את האמונה שלך (אלא אם כן האמונה שלך היא שכל האמונות נכונות).

Last edited by Bla123Bla; 13-08-06 at 01:45..
  Reply With Quote
ישן 13-08-06, 01:42   # 22
uni
חבר וותיק

מיני פרופיל

uni לא מחובר  

מצטער שלא הגבתי עד עכשיו הייתי בשיחת טלפון

אוקיי התייאשתי באמצע הדיון אך לגבי זה שאחד ממכם אמר שהוא מעוניין בהוכחה שהתורה לא השתנתה ולא משתנה כל כמה שנים או שונתה בשנים האחרונות

עיין ערך גמרא.
עיין ערך מוזיאונים [לחקר הדת]
ולא חסר מקומות שתוכל לעיין בהם ולראות
עיין תנ"ך
עין הברית החדשה [הנצרות הוסיפה לשם מספר ספרים וערכה כמה שינויים קטנים].

נ.ב

בנוגע לכך שאמרתם על המפץ הגדול לידעתכם לפי התורה יש דבר כזה שהיה מפץ גדול פס' ראשון
בראשית ברא אלוהים את השמיים ואת הארץ והארץ תוהו ובוהו וחושך על פני תוהם - פירוש מפץ הגדול...

תוכיח אחרת.

ובוא נגיד ככה עוד דבר

אתה הולך לפי הסתברויות...
אז מה ההסתברות שבנאדם יווצר ובדיוק בכוכב שהוא חי מכל הגלקסיה כולה לאותו בנאדם יהיה חמצן שממנו הוא יכול לחיות ויהיה לו אוכל וכ'ו וכ'ו וכ'ו באמת בוא לא ניכנס לזה
אתה יכול לשלול הכל ויכול להאמין באמונה שלמה שזה נכון
הבעיה היא שזה לא הקטע שלא מאמינים זה הקטע שלא רוצים לקבל מצוות וחיובים שונים
הכי קל להגיד לא! ולא להתחייב למצוות או לדרכים מסויימות שהתורה מחייבת אותנו.

ובנוסף אם אין אלוהים אז איך זה שעוד מהתקופה העתיקהההההההההההההה מימי התנ"ך תמיד היה לבני האדם סוג של להעריץ משהו שגדול ורב מהם

עיין חטא העגל
עיין נצרות
עיין מוסלמים [מוחמד הנביא]

ולא חסר לך.......
ועוד שכל האמונות שציינתי לעיל העתיקו מאתנו את התורה.

עוד משהו סתם אם עדיין יש לך פקפוק גם בנוגע לקבלה... [לי היה שלב שלא האמנתי בזה]

תעשה את הדבר הבא ותחזור ותגיד לי אם זה לא עובד
לי אישית זה עבד 4 שנים!
במקרה שאתה שומע תנים/זאבים מיללים בלילה...
תרים נעל [נעל בית אפילו ] ותכוון אותה בזווית ישרה [בזווית כמו שהיא מונחת על הרצפה] לכיוון התנים עד שהם יפסקו ליילל ותראה שהם לא יללו כל הלילההההההה
בדוק!
אני יודע שזה נשמע הזוי ולא אמיתי אבל אני אישית בדקתי את הדבר הזה במשך 4 שנים ועד היום אין לי תשובה לזה

וזה כתוב בקבלה!

Last edited by uni; 13-08-06 at 01:47..
  Reply With Quote
ישן 13-08-06, 01:44   # 23
WiseStyle
חבר מתקדם

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל WiseStyle

WiseStyle לא מחובר  

נו ו..?
כל דור אנשים מייחסים את מה שכתוב בתורה / בברית החדשה וכל זה לדור שלהם , כל דור אנשים אומרים "הוא יבוא" , "סוף העולם" , "מושיק" עפיה" ושאר חיות..
  Reply With Quote
ישן 13-08-06, 01:47   # 24
Bla123Bla
חבר פורום

מיני פרופיל

Bla123Bla לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי WiseStyle
נו ו..?
כל דור אנשים מייחסים את מה שכתוב בתורה / בברית החדשה וכל זה לדור שלהם , כל דור אנשים אומרים "הוא יבוא" , "סוף העולם" , "מושיק" עפיה" ושאר חיות..
כי אנשים מחכים לזה, אם הם היו רואים את התוכנית היום בערוץ הראשון הם היו מבינים שהתקופה שלפני סוף העולם היא כלל לא תקופה רעה, אלא תקופה מעולה (ואז יבוא הרע).

חרטטנים, שתבוא שעת הגאולה היא תבוא ואף רב לא יגיד מתי זה יקרה.
ישן 13-08-06, 01:47   # 25
Panda
הוסטסניון

Panda's Avatar

מיני פרופיל

Panda לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Bla123Bla
אלוהים, אתה בכלל לא יודע במה אני מאמין (באיזו דת, באילו חלקים מהדת, אילו מצוות אני מקיים מהדת וכו...) ובכל זאת אתה מצהיר שמי שלא מאמין באותה אמונה שלי (מהי אמונתי?) אני חושב שהוא טועה.
אני דווקא תומך בחופש האמונה בישראל ולדעתי כל אדם צריך להאמין בכל אמונה שבה הוא בוחר ללא כל התנגדות משום צד אחר במדינה. אבל מה לעשות, כאשר אלוהים בעצמו נותן ספר (שכל הזרמים ביהדות, נצרות ואיסלאם מסכימים על כך) והוא כותב איך צריכה להתנהל האמונה, זה קצת מוזר שאתה תגיד שאתה מאמין בדרך אחרת והיא גם נכונה...הדרך היחידה שנכונה היא הדרך שכתובה בתורה שבכתב (ואני לא מקיים את מה שכתוב שם, אז אל תזבל תשכל על זה שאני חושב שמי שלא מאמין באמונתי דפוק).

אז כבר יש הבדל ביני לבינך, אני כבר מספר שנים לא מאמין באלוהים, אלא יודע אותו (משמע- יודע שהוא קיים, לא מאמין שהוא קיים).

אפשר להאמין במה שאתה רוצה, אבל אלוהים כתב במפורשות במה "אמונה" מתבטאת (קיום מצוות התורה).
בשני המשפטים הבאים אתה סותר את עצמך, מצד אחד אתה אומר שאת תומך בחופש האמונה ומצד
שני אתה אומר את מה שאלוהים אמר, ותחשוב שאולי לאחרים יש אלוהים אחרים שאתה לא יודע על קיומו.
ומה שכתבתי כנראה לא ברור, אני הבנתי ממך שמי שלא פועל לפי מצוות התורה לא יכול להאמין יותר ממך.

בכל מקרה בכדי שלא יהיו טעויות נוספות, אני מסתדר אם כל אמונה שהיא בין אם זה באלוהים או פרות
קדושות ,למרות שאני בכלל לא משווה, שכל אחד יחיה עם האמונה שלו והדברים שיגרמו לו להגיש
בטוח לגבי האמונה שלו וזהו.

ואני מאמין בקיומו של אלוהי ישראל , למרות זאת ,אני חושב שהוא תומך בכולם למרות הכל.
  Reply With Quote
ישן 13-08-06, 01:50   # 26
Bla123Bla
חבר פורום

מיני פרופיל

Bla123Bla לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי עומר
בשני המשפטים הבאים אתה סותר את עצמך, מצד אחד אתה אומר שאת תומך בחופש האמונה ומצד
שני אתה אומר את מה שאלוהים אמר, ותחשוב שאולי לאחרים יש אלוהים אחרים שאתה לא יודע על קיומו.
ומה שכתבתי כנראה לא ברור, אני הבנתי ממך שמי שלא פועל לפי מצוות התורה לא יכול להאמין יותר ממך.

בכל מקרה בכדי שלא יהיו טעויות נוספות, אני תומך בכל אמונה שהיא בין אם זה באלוהים או פרות
קדושות ,למרות שאני בכלל לא משווה, שכל אחד יחיה עם האמונה שלו והדברים שיגרמו לו להגיש
בטוח לגבי האמונה שלו וזהו.
ערכתי בזמן שכתבת את ההודעה הזו, שמתי לב שבטעות הייתה סתירה קטנה:
ציטוט:
בקיצור, אין תקוה לדיון הזה. אני מאמין לדבריו של אלוהים שכתובים במפורשות בתורה (דת ישראל).
אם אתה מאמין באלוהים אך לא בדברים שכתובב בתורה (ולא, בתורה לא כתוב ללכת לבית כנסת למשל) אתה לא מאמין ביהדות ואז כן- אני לא מקבל את מה שאתה מאמין בו. לא איכפת לי שאתה מאמין בו ולא מפריע לי אבל אני לא מקבל את זה.
ולפני שתגיד שמשהו דפוק אצלי- זה כמו שתיקח מוסלמי, הוא יגיד לך שהוא מקבל את כל דברי הנצרות? (אם כן זה אומר שמותר לן לאכול חזיר, מה שאסור עפ"י האיסלאם). אז כלום לא דפוק אצלי, ככה פועל העולם: אתה לא יכול לקבל את כל האמונות, אלא רק את האמונה שלך (אלא אם כן האמונה שלך היא שכל האמונות נכונות).
גם אני חושב שכל קשר עם אלוהים או אמונה כלשהי הם טובים למרות שזה לא אומר שהוא נכון ומיועד לכל עם. ואני תומך בהפצת האמונות האחרות בעולם, אך אני חושב שהן מוטעות מהיסוד ושאסור להפיצןבקרב העם היהודי.

ציטוט:
ואני מאמין בקיומו של אלוהי ישראל , למרות זאת ,אני חושב שהוא תומך בכולם למרות הכל.
אם אתה מאמין בקיומו משמע שאתה לא יכול לתמוך ולראות לנכון עבודה זרה (כמו שאמרת- אתה מקבל אמונה בפרות קדושות).

אבל למה להמשיך בדיון? אתה לא תשכנע אותי שאני צריך לקבל ולתמוך בכל האמונות בעולם ואני לא אשכנע אותך שאי אפשר להאמין באלוהים באיזו דרך שאתה רוצה (לשתינו דעות שונות בנושא).

אז...חיים נפלאים. אין לי מה להגיב פה יותר.

Last edited by Bla123Bla; 13-08-06 at 01:53..
  Reply With Quote
ישן 13-08-06, 01:50   # 27
uni
חבר וותיק

מיני פרופיל

uni לא מחובר  

ציטוט:
כי אנשים מחכים לזה, אם הם היו רואים את התוכנית היום בערוץ הראשון הם היו מבינים שהתקופה שלפני סוף העולם היא כלל לא תקופה רעה, אלא תקופה מעולה (ואז יבוא הרע).

אני לא בטוח בנוגע לזה שבתקופת הגאולה תהיה תקופה טובה

אבל מה שאני זוכר זה שאומרים שיהיה ניקיון מכל הפריצות והעוול שיש בעולם ומשם תצמח הגאולה

כאילו שיהיה המון המון שחיתות ופריצות וכד'
והכל יעלם ואז תצמח הגאולה מתוך הטהרה...
  Reply With Quote
ישן 13-08-06, 01:52   # 28
WiseStyle
חבר מתקדם

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל WiseStyle

WiseStyle לא מחובר  

ציטוט:

יגידו , לא יגידו , יבוא היום , יבוא מחר , יבוא בשנה , בעוד כמה זמן זה לא השאלה.
השאלה היא אם יבוא.
  Reply With Quote
ישן 13-08-06, 01:55   # 29
uni
חבר וותיק

מיני פרופיל

uni לא מחובר  

אלעד סתם שאלה...

אתה דוגל בעולם של שלום בין כל העמים ואמונה וכבוד שלם בין אדם לאדם
או
עולם כמו שיש היום פריצות שחיתויות וכ'ו...

תענה על זה בכנות.
  Reply With Quote
ישן 13-08-06, 01:57   # 30
Bla123Bla
חבר פורום

מיני פרופיל

Bla123Bla לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי WiseStyle
יגידו , לא יגידו , יבוא היום , יבוא מחר , יבוא בשנה , בעוד כמה זמן זה לא השאלה.
השאלה היא אם יבוא.
מכיוון שזה לא קשור לדיון שלי אם המשתמש עומר, אני אגיב.
כל אחד יחשוב מה שהוא רוצה, למי שמאמין בנבואות אז אין פה שאלה של "אם".

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום