הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 12-03-14, 23:39   # 1
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

Exclamation לימודים גבוהים בישראל או באמריקה או באירופה?

מתלבט בין 3 דברים:
- עתודאי בישראל. הרבה יתרונות אבל חיסרון אחד שעומד לי מול הראש כל הזמן : להשתחרר לאזרחי בגיל 26-27. מאוד מבאס אותי להעביר את כל השנים היפות תחת מדים ומשכורות נמוכות.

- לימודים באירופה: לא בדיוק הבנתי איך זה הולך, אני בעל דרכון אירופאי וקראתי קצת באינטרנט שיש אוניברסיטאות של האיחוד האירופאי ששם הלימודים בחינם. לא באמת בדקתי מה רמת הלימוד ומה הדרישות ומה אפשר להוציא שם. אולי מישהו מכאן יודע?

- לימודים באמריקה: דוד שלי עשה מסלול כלשהו, הוא טס בכיתה י"א לאמריקה, שם השלים את כיתה י"ב בתיכון, וישר הלך להתקבל לקולג'. הוא הצליח, השלים תואר ראשון בגיל 20 או 21, ועכשיו הוא עובד שם עם חיוך מאוזן לאוזן עם התואר שלו מהקולג'.

איך זה הולך? רק מי שמשלים שם תיכון רשאי להתקבל לקולג'? אם אני עכשיו אחרי כיתה י"ב מעונין להתקבל לקולג', אני אוכל לפחות לפתוח בתהליך בקשה כלשהו? כי הציונים והבגרויות פה שונות ב180 מעלות ממה שיש שם. (השיטה עצמה).

או שבכלל... לא ללמוד? ללכת לצבא ל3 שנים, לשרת בתור קרבי/משהו חוויתי נטו שלא יעניק לי שום עזרה לעתיד או השכלה, ואחרי ה3 שנים הללו לראת לאיפה אני מתכנן את החיים.
חיסרון: רוב בני ה21 שמשתחררים מהצבא שאני מכיר, היו אבודים כשהם יצאו מהצבא, הם לא ידעו לאן הם הולכים ומתי, לא ידעו מה ללמוד, לא ידעו איך להתחיל ללמוד (כל החומר מהתיכון כבר נשכח).
  Reply With Quote
ישן 30-03-14, 18:03   # 2
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

up?
  Reply With Quote
ישן 30-03-14, 19:16   # 3
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

אין לי מושג איפה ראית את השטויות האלו.. אני הייתי 3 שנים קרבי, זה נתן לי המון עזרה לעתיד והשכלה, ידעתי מה אני רוצה ויום אחרי השחרור כבר התחלתי לעבוד בזה (פיתוח אינטרנט).
אני מניח שאתה מדבר על אותו תחום או לפחות תחום דומה - אז אם אתה אוהב את זה, טוב בזה וממש רוצה לעשות את זה, מה ימנע ממך?
  Reply With Quote
ישן 31-03-14, 16:29   # 4
amit_avital
חבר מתקדם

מיני פרופיל

amit_avital לא מחובר  

נו באמת ..תשרת את המדינה שלך, זו זכות ..

המחשבה שלך מסוכנת כי אם כל אחד יחשוב על עצמו ועל לימודים לפני המדינה , מה יהיה איתנו ?
תשרת כמו שצריך האמן לי - אתה לא תתחרט על זה , את החוויות שתצבור אתה לא תשכח לעולם .

בהצלחה אחי !
  Reply With Quote
ישן 31-03-14, 16:54   # 5
GNS
חבר בקהילה

מיני פרופיל

GNS לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי amit_avital צפה בהודעה

המחשבה שלך מסוכנת כי אם כל אחד יחשוב על עצמו ועל לימודים לפני המדינה , מה יהיה איתנו ?
תשרת כמו שצריך האמן לי - אתה לא תתחרט על זה , את החוויות שתצבור אתה לא תשכח לעולם .

בהצלחה אחי !
+1
  Reply With Quote
ישן 31-03-14, 19:58   # 6
syn
הוסטסניון

מיני פרופיל

syn לא מחובר  

תשמע, אני כרגע אחרי 3 שנים של שירות קרבי. להגיד שאני מצטער על זה - אני לא.

להגיד שיכלתי לתת שירות משמעותי יותר בשבילי וגם בשביל המדינה (8200 למשל) אני אומר שכן.

כרגע אני עומד להתחיל מכינה (כי הבגרויות בתחתית) ונקווה שנסיים את התואר בגיל 26.

אם אתה הולך לעתודה צבאית, קח בחשבון שלמרות המשכורת הנמוכה אתה צובר ניסיון, ואתה משתחרר בגיל 27 עם 4 שנות ניסיון - לעומת מישהו שלמד אחרי הצבא ואולי צבר שנה ניסיון בשנה האחרונה לתואר.
  Reply With Quote
ישן 31-03-14, 20:55   # 7
Kernel
אושיית הוסטינג

מיני פרופיל

Kernel לא מחובר  

כבעל אזרחות ישראלית קיבלת את הזכות הגדולה ביותר, להישאר עם שתי ברירות בלבד.

1. ללמוד כעתודאי באישור הצבא.
2. להתגייס כמו כל שאר בני ה-18.

כל אופציה אחרת - לא משתלבת עם צה"ל.
ישן 31-03-14, 22:09   # 8
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי אדיר צפה בהודעה
אין לי מושג איפה ראית את השטויות האלו.. אני הייתי 3 שנים קרבי, זה נתן לי המון עזרה לעתיד והשכלה, ידעתי מה אני רוצה ויום אחרי השחרור כבר התחלתי לעבוד בזה (פיתוח אינטרנט).
אני מניח שאתה מדבר על אותו תחום או לפחות תחום דומה - אז אם אתה אוהב את זה, טוב בזה וממש רוצה לעשות את זה, מה ימנע ממך?
אתה 1 ל1000, ורוב האנשים כאן בפורום הם אנשים משכילים עם חשיבה מחוץ לקופסא ויודעים להסתדר עצמאית, עם עסקים עצמאיים, ורווחים עצמאיים.

וזה לא כזה קל. אני כרגע עובד באינטרנט בדרכים כאלו או אחרות, הכנסה לא יציבה, תמיד עם יד על הדופק, לפעמים תקופה שהרווחים רק עולים ועולים ואתה מרגיש על גג העולם, ולפעמים תקופה שאתה שואל את עצמך "למה אני צריך את החרא הזה".

אני לא רואה באינטרנט כעתיד אם אני לא אשיג השכלה נוספת (אקדמאית) או משהו שיעניק לי בונוס גדול בידע... כרגע הידע שלי מאוד מוגבל, את כולו למדתי בבית מהאינטרנט ומספרים, ועם כזה ידע אין סיכוי להצליח "לעבוד" בזה ולפרנס את עצמך.

חייבים השכלה נוספת, וכאן נכנס האשכול שפתחתי על לימודים אקדמיים. מתי זה הזמן הכי טוב ללמוד? לפני צבא? אחרי צבא? אחרי אחרי צבא?

ציטוט:
נכתב במקור על ידי amit_avital צפה בהודעה

בהצלחה אחי !
אחי זה לא כל כך קשור לשאלה ששאלתי... אני הכי לא רוצה לפתוח את זה לדיון על צבא ודיון פוליטי וכו'
(למען הסר הספק אני הכי רחוק מלהיות עם דעות שמאלניות וכל אחד במשפחה שלי שירת, אבל מגיעה נקודה בחיים כשאתה צריך להפסיק לרצות אחרים ולהתחיל לחשוב על עצמך ועל החיים שלך. ו3 שנים מהחיים (וזה בין השנים היפות ביותר בחיים), זה לא קצת.

אני אשמח אם נשאר בדיון שקשור ללימודים.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי syn צפה בהודעה
תשמע, אני כרגע אחרי 3 שנים של שירות קרבי. להגיד שאני מצטער על זה - אני לא.

להגיד שיכלתי לתת שירות משמעותי יותר בשבילי וגם בשביל המדינה (8200 למשל) אני אומר שכן.

כרגע אני עומד להתחיל מכינה (כי הבגרויות בתחתית) ונקווה שנסיים את התואר בגיל 26.

אם אתה הולך לעתודה צבאית, קח בחשבון שלמרות המשכורת הנמוכה אתה צובר ניסיון, ואתה משתחרר בגיל 27 עם 4 שנות ניסיון - לעומת מישהו שלמד אחרי הצבא ואולי צבר שנה ניסיון בשנה האחרונה לתואר.
99% שאני לא אלך לעתודה כי פשוט אין לי רצון להתחייב לצבא עד גיל 27 ולחיות כמו עבד.. אלא לראות עולם ולחוות את השנים היפות.

אני מבין ש2 האפשרויות האחרות שציינתי בכלל לא בסימן שאלה כי הן פשוט לא אפשריות חח?? (לימודים באירופה/ארהב)
  Reply With Quote
ישן 01-04-14, 12:08   # 9
Erez | TrustMedia.co.il
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

Erez | TrustMedia.co.il לא מחובר  

אני לא מסכים איתך, אם אתה אוהב את מה שאתה עושה, וטוב במה שאתה עושה, אז אתה יכול להרוויח דיי טוב בתחום הזה.
כמובן שאני חושב שצריך תואר כדי להתקדם בתחום, אבל בתור התחלה, אפשר להרוויח משכורת נחמדה בלי יותר מדי כאב ראש, לנהל איזשהוא עסק עצמאי או לעבוד בתור פרילנסר.
ובקשר לצבא, אתה תמיד יכול לנסות להקים איזשהוא עסק פאסיבי שיכול להתקיים מתחזוקה נמוכה, זה יותר קשה מעסק רגיל וגם הרווחים יהיו נמוכים יותר, אבל זה אפשרי.
או שאתה יכול להשיג תפקיד עם יציאות נורמליות, חמשושים ברזל, שבוע-שבוע, וגם לשרת בתפקיד טוב ולתרום, וגם ללמוד ולהרוויח על הדרך, וככה כשתשתחרר מצה"ל, לא תהיה עוד אחד בלי כסף, ידע וניסיון, אלא תהיה עם סכום רציני שתחסוך במשך שלוש שנים, לא מעט ניסיון, ועסק מרוויח ביד.

אני אישית כרגע בצבא, ומחזיק עסק שלא מצריך ממני יותר מדי, ומכניס סבבה, וכשאני ישתחרר, זה יעזור לי לא מעט
ישן 05-04-14, 08:33   # 10
Qwais
עסק רשום [?]

Qwais's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to Qwais

Qwais לא מחובר  

זה שאתה בצבא, לא הופך את השנים לפחות יפות אלא להפך.

שיררתי כחוקר מצ"ח בתפקידים מגוונים שלוש שנים ולעולם לא הייתי מחליף את זה בעד שום דבר, לא כסף ולא השכלה. התפקיד שינה אותי ב180 מעלות ונתן לי כל כך הרבה כלים שלעולם לא הייתי יכול להשיג במקום אחר.

כיום, שנה לאחר השחרור, דחיתי את הלימודים מכיוון שאני מתעסק במה שאני אוהב ומרוויח(לא עברתי שום קורס, הכל מלימודים עצמאיים) וdare i say שקשה - אני לא עובד.

אם אתה אוהב את מה שאתה עושה ותאמין בעצמך - אתה תרוויח.

Last edited by Qwais; 05-04-14 at 08:36..
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום