הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 02-03-10, 17:43   # 1
ronka
חבר וותיק

מיני פרופיל

ronka לא מחובר  

למה לי לבנות אתרים בעברית?

בו נגיד את האמת, הרבה יותר משתלם לבנות אתר באנגלית מאשר אתר בעברית.
נגיד ואני רוצה לבנות אתר מדריכים. במידה ואני עושה אותו באנגלית גם 90% מהאלה שהיו ניכנסים לאתר אם הוא היה בעברית יכנסו גם לאתר באנגלית, ככה שאי אפשר להגיד שאני מפספס הרבה מהקהל הישראלי.
מה גם יש אתרים כמו DIGG, שבמידה והתוכן באתר שלך טוב אתה יכול להשיג כמות מאסיבית של כניסות דרך האתר הזה. דרך אגב זאת בדיוק הדרך שPSDTUTS+ הפך לחברה גדולה מאוד שבבעלותה הרבה מאוד אתרים מצליחים ואני בטוח שגם ריווחים.
הדבר שהכי חשוב באתרים מהסוג הזה זה העידכוני RSS, מה שעם ישראל כניראה ולא שמה עליו בכלל. כמות האתרים שראיתי שמשתמשים בזה(אתרים בעברית) כל כך קטנה שאני יכול לספור אותה בשתי ידיים. רובם גם בלוגים של בלוגרים מוכרים. לפי דעתי RSS הוא בין הדברים היותר חשובים שצריך להיות באתרים. עזבו את זה שלא שמים את האפשרות הזאת, אנשים פשוט לא מישתמשים בזה גם אם זה קיים ומודגש בגדול בחלק הכי בולט באתר.

דיון קליל על הדילמה אם לעשות את האתר בעברית או באנגלית(אני מדבר על אתרים שמתעדכנים כמה פעמים בשבוע ככה שלעשות בשתי השפות דורש עבודה כפולה)
  Reply With Quote
ישן 02-03-10, 17:58   # 2
Michael Lifshitz
חבר בקהילה

מיני פרופיל

Michael Lifshitz לא מחובר  

שאלה מאוד קשה.
מבחינה טכנית אנגלית יותר משתלם היום אם גוגאל אתה יכול לתרגם אותם לעברית.
ויש לך כניסות מחוץ לארץ אז משתלם לך.
מבחינה שנייה הרבה ישראלים אוהבים ליראות תאתר בעברית לא כול אחד יודע ויש עצלנים כאלה שלא יתרגמו.
אם אתה פונה לקהל בכול העולם אני ממליץ אנגלית אם אתה רוצה להתחיל מישראל קודם ולאט לאט ליגדול תעשה עיברית ואז אנגלית
למרות שראיתי הרבה אתרים אנגלית/עברית.
ישן 02-03-10, 18:00   # 3
yonatan
I am root

yonatan's Avatar

מיני פרופיל

yonatan לא מחובר  

אנגלית נותן לך קהל הרבה יותר גדול, ופוטנציאל לתעבורה ממש גבוהה ( תאמין לי שאני רואה את זה כל יום ), ובמידה ומדובר בקהל ישראלי אז קהל "יותר משכיל" בלי לזלזל , לא כולם יודעים לקרוא אנגלית, ככה שזה גם פלוס וגם מינוס , או בעצם תעשה אתר ללימוד אנגלית? ופתרת את זה....
בכל מקרה אם אתה עושה אתר של מדריכים , לגופו של עניין אתה פונה יותר לאנשים טכניים שמן הראוי שידעו אנגלית ( מה לעשות מחשבים עובדים באנגלית אחרי הכל ).

Reply With Quote
ישן 02-03-10, 18:08   # 4
anti
חבר על

מיני פרופיל

anti לא מחובר  

בקשר למדריכים ספציפית אני קודם אחפש מדריך בעברית ואחרי שלא אמצא אעבור לאנגלית. וזה לא שאני לא יודע אנגלית, זה מהפחד לא להבין בטעות משהו ולהרוס את הכל.
  Reply With Quote
ישן 02-03-10, 19:02   # 5
Oren2
תודה על תרומתך.

Oren2's Avatar

מיני פרופיל

Oren2 לא מחובר  

אף אחד לא מונע ממך לפתוח אתר באנגלית, אבל אתה צריך לדעת שהתחרות שלך תהיה פי כמה יותר גדולה ובשביל אדם רגיל שלא עומדת מאחוריו חברה זה יכול להיות לעיתים בלתי אפשרי..
  Reply With Quote
ישן 02-03-10, 20:43   # 6
Inet
חבר וותיק

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Inet שלח הודעה באמצעות MSN אל Inet

Inet לא מחובר  

אני רוצה לתקן אותך לגבי ה RSSים - המון אתרים היום נותנים רססים ואני מבטיח לך שלא תצליח לספור אותם על אצבעות של 100 אנשים גם... ולא אני לא מזמין יש מלא מאגרים באינטרנט ואתה מוזמן לבדוק אותם.

אתה שוכח לחלוטין שעל כל אתר בעיברית יש לך 50 אלף אתרים באנגלית, התחרות מטורפת והסיכוי שלך להצליח קטן שאתה צריך להילחם בענקים בכל תחום.
עכשיו אני בטוח שתגיד "אבל יש גם פי 50 אלף אנשים - אבל ההסתכלות לא נכונה כי רובם ינטו לאתרים הגדולים והמוכרים שלעקוף אותם בגוגל יהיה עבודה מטורפת, לא אומר שלא אפשרי אבל הרבה הרבה הרבה יותר קשה.
ישן 02-03-10, 21:34   # 7
Erez | TrustMedia.co.il
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

Erez | TrustMedia.co.il לא מחובר  

תראה,לאתר בעברית יש פחות גולשים אבל גם פחות תחרות,בניגוד לאתרים בחו"ל שיש לך תחרות גדולה אבל אם תצליח לעמוד בתחרות אתה תרוויח מזה. וכמו שציינת יש גם הרבה אתרי שיתוף כמו דיג ושות' שפונים לקהל היעד שמחוץ לארצנו אז אתה יכול להשיג יותר תנועה,אבל שוב,יש לך הרבה תחרות ורק אם זה רעיון מיוחד שלא קיים בעולם(סבירות נמוכה ביותר,וגם אם אין כזה אז יש לזה משמעות.. אבל ראה ערך טוויטר) אז אין לך תחרות,ולכן בד"כ יהיה לך קשה להתחרות באנשים מחו"ל כי יש לך הרבה אתרים להתחרות וזה גם הזירה שלהם,באנגלית אז זה יקשה לך יותר על התחרות.
בקיצור ולעניין,אם אתה חושב שתוכל להתמודד עם תחרות גדולה,אז אתה יכול ללכת לקהל היעד בחו"ל,אחרת תשאר בארץ
ישן 02-03-10, 21:46   # 8
yonatan
I am root

yonatan's Avatar

מיני פרופיל

yonatan לא מחובר  

מוזר שכולם מרגישים שהם בתחרות כלשהי.

תשקיע באתר, תעשה אותו שימושי נוח לגולש בדגש על נגישות ועם תוכן רלוונטי , ואנשים יעדיפו את האתר שלך, אפילו אם תעשה אותו בשפה זרה.
לא לפתוח אתר באנגלית בגלל "תחרות" , תסלחו לי ,זו תבסותנות.

דוגמא קלאסית:
http://www.metacafe.com/
http://www.youtube.com/

באיזה אתר יותר נוח וקל לך לגלוש מבין ה 2 ?

מה ההבדל בניהם?

נגישות ונוחות למשתמש

אגב metacafe ישראלי שלא תטעה.

Reply With Quote
ישן 02-03-10, 22:03   # 9
ronka
חבר וותיק

מיני פרופיל

ronka לא מחובר  

אחלה דיון התפתח פה חח.

Inet, אולי אתה מכיר, אבל אני מסתובב דיי הרבה ברשת ולא יצא לי לראות הרבה מאוד אתרים שתומכים בRSS ומעודד אותי כקורא להשתמש בזה(כמובן שהגזמתי קצת עם העל יד אחת אבל התכוונתי שאין הרבה)
  Reply With Quote
ישן 03-03-10, 00:37   # 10
syn
הוסטסניון

מיני פרופיל

syn לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי anti צפה בהודעה
בקשר למדריכים ספציפית אני קודם אחפש מדריך בעברית ואחרי שלא אמצא אעבור לאנגלית. וזה לא שאני לא יודע אנגלית, זה מהפחד לא להבין בטעות משהו ולהרוס את הכל.
מסכים איתך לגמרי.

יותר משתלם - באנגלית, יותר איכותי - בעברית...
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום