הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 15-02-09, 22:31   # 11
intercooler3819
חבר וותיק

מיני פרופיל

intercooler3819 לא מחובר  

קודם כל נתחיל מזה שאל תסגור תגיות PHP
אין שום הכרח לסגור אותם מכיון שהאינטרפרטר לא צריך אותם והם רק יגרמו לך לתקלות של HEADERS ALREADY SENT אם מישהו הוסיף שם איזה רווחון בסוף הקוד

תתחיל להשתמש בהערות PHPDOC

תתחיל לעבוד עם מחלקות, פריימוורקים, ותעבור כבר לPHP5.. לא ניצלת שום יתרון של PHP5 בקוד שהראת.. תלך הלאה - השפה הרבה יותר עשריה ממה שאתה יודע
למרות שהOBJECT ORIENTED בPHP נוגד הרבה עקרונות של OBJECT ORIENTED אבל זה מה יש

בנוגע לקוד.. אין לי קוד עדכני כי אני כרגע בוינדוס (הMP רץ בלינוקס..) אז הנה משהו שמצאתי מאשכול שלי פה באתר:
PHP קוד:
<?php

function job($id = -1)
    {

$this->db->select('*')->from('jobs')->where("id"$id);

$query $this->db->get();

if (
$query->num_rows() != 1)
        {

show_404('job/' $id);
        }

$ab $query->row();

$temp $this->load->view('job', array('job' => &$ab), TRUE);

// get the other jobs

$this->db->select('*')->from('jobs')->where('id >'$ab->id)->limit(round($this->perblock 2));

$query $this->db->get();

$block = array();
        foreach (
$query->result() as $row)
        {

$block['job/' $row->id '/' url_title($row->title)] = $row->title;
        }

$this->db->select('*')->from('jobs')->where('id >', ($ab->id round($this->perblock 2) - 1))->limit(round($this->perblock 2));

$query $this->db->get();
        foreach (
        {

}

$block $this->load->view('block', array('title' => 'עבודות נוספות''items' => $block), TRUE);

$this->load->view('structure', array('content' => $temp'description' => $ab->title'blocks' => $block));
    }
אתה צריך לשאוף להתחיל לעבוד עם פריימוורק
אין לי ממש המלצה על פרימוורק מסוים אבל אני יתן לך סקירונת זריזה על אלה שהתנסיתי בהם
זנד - כבד ופלצני - אבל יש בו הכל - היתרון הכי חזק שלה זה שאפשר לפרק את המודולים ולהשתמש במודול אחד במקום רבים - החסרון הגדול זה שיש הרבה מה לדעת לפני שאתה מתחיל לתכנת תכלס
CODEIGNITER - פרימוורק קל ומאוד נוח - היכ יעיל שראיתי - עם הרבה פונקציות וממש כולל את הבסיס - זה טוב להתחלה כי הוא ממש קל ללמידה אבל החסרון זה שאין בו הרבה דברים מתקדמים (את הבסיס יש, דברים מתקדמים צריך לבנות לבד) יש לציין שהוא היחיד ברשימה שתומך PHP4 ברמה מלאה נכון לגרסה העכשוית
SYMPHONY - תקנו אותי אם טעיתי בשם - כלי מאוד חזק אבל יש הרבה ללמוד לדעתי
SEAGULL - הרבה מאוד פונקציות אפילו יותר מזנד אבל שוב יש הרבה ללמוד
CAKEPHP - אממ דיי קומבינטורי - יש שם מנגנון BAKE שמזכיר קצת RUBY ON RAILS שמאפשר לך לצייר סכמת מסד נתונים והוא כבר יכתוב לך את המודולים הבסיסים שאתה צריך.. זה חוסך קוד לאללה ואתה יכול תוך 10 דקות כבר לכתוב מערכת שרצה.. החסרון זה שיש גם הרבה מה ללמוד - מבחינת ריצה הוא לא כ'כ כבד אבל לא קל

תתחיל לעבוד עם XML וסוגי אחסון נתונים כמו YAML, JSON, CSV, INI וכו'

XML RPC - תקרא קצת על זה

תלמד בגדול איך עובד כל העניין של הבקשות HTTP - איך הדברים עובדים לעומק.. איך הדברים רצים

תלמד קצת על הסביבת עבודה בכלל - תחליפים לאפאצ'י (LIGHTTPD וכו'), שרתים אחרים וקונפיגורציות אחרות
גם פניה למקורות חיצוניים מתוך PHP ושימוש בPEAR, דוגמא קלאסית לשימוש שיצא לי לעשות - אתה מזין כתובת אתר, PHP פותח פיירפוקס עם אותו אתר ומצלם את המסך ומחזיר לך תמונה של איך הוא נראה בפיירפוקס - לא מסובך ויעיל..

מסדי נתונים אחרים מMYSQL - לדוגמא SQLITE, פוסטגרס וכו' - סוגי אחסון מידע וכו'

CRON JOBS, ביוטיים רגולרים

מנועי חיפוש - SEARCH LUCENE (תריץ חיפוש בגוגל זה במקור כתוב לJAVA אבל זנד כתבו אימפלמנטציה של זה לPHP במודול ZEND_SEARCH_LUCENE אני כמעט בטוח שזה השם)

ייעול מסדי נתונים - יצירת טבלאות RELATIONS, אינדקסים INDEXES, עמודות מפתח ועמודות UNIQUE, שאילתות חיבור ושאיבה, SUB QUERIES, שאילתות עם רגולר אקספרשנס (מתאפשר בMYSQL הכי עדכני עם האופרטור regexp שמקבל בתור אופרנד את הביטוי)

הייתי מציע לך לנסות לעבוד בעיקר עם דברים מוכנים כמו מערכות ניהול טמפלטים - SMARTY וכו', מודולים כמו EASY COMPONENTS, מערכת OPEN SOURCE - ג'ומלה, דרופל, WORDPRESS והלאה (הבנה של כל העניין של HOOKS ואיך להשתמש בהם)

יש עוד כל כך הרבה דברים שאני יכול לכתוב - חבל על הזמן - תתחיל ללמוד וזה יבוא עם הזמן ועם הצורך יותר נכון

בהצלחה לך (:
ישן 15-02-09, 22:41   # 12
Shay Ben Moshe
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

Shay Ben Moshe לא מחובר  

אחי, אני מרגיש שאני לא למדתי כמעט כלום חח, ואני יודע שזה גם די נכון. אני לא יודע את ההבדלים בין PHP 5 ל4, מצד שני אני כן משתמש בהערות, ברוב הקבצים, פשוט הקובץ הזה לא דורש הערות אבל כל שאר הקבצים כמעט כן קיבלו הערות, לא יודע אם כמו שאתה מצפה. אני לא מוצא לצערי איפה ללמוד וזו הבעיה העיקרית.
אם מישהו יוכל להביא לי מקור טוב למצוא מידע ומקורות ללמוד, ואל תביאו לי את גוגל כי אם כל הערצה שלי לגוגל לפעמים קשה מאוד למצוא שם מקור שמלמד PHP כמו שצריך. כמובן שאין לי בעיה עם אנגלית.

אני אשמח אם תוכל להתחבר למסן (ניצן) - כן, יש לי אותך...
ישן 15-02-09, 22:42   # 13
Shon12
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Shon12 לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי nitsanbn צפה בהודעה
קודם כל נתחיל מזה שאל תסגור תגיות PHP
אין שום הכרח לסגור אותם מכיון שהאינטרפרטר לא צריך אותם והם רק יגרמו לך לתקלות של HEADERS ALREADY SENT אם מישהו הוסיף שם איזה רווחון בסוף הקוד

תתחיל להשתמש בהערות PHPDOC

תתחיל לעבוד עם מחלקות, פריימוורקים, ותעבור כבר לPHP5.. לא ניצלת שום יתרון של PHP5 בקוד שהראת.. תלך הלאה - השפה הרבה יותר עשריה ממה שאתה יודע
למרות שהOBJECT ORIENTED בPHP נוגד הרבה עקרונות של OBJECT ORIENTED אבל זה מה יש

בנוגע לקוד.. אין לי קוד עדכני כי אני כרגע בוינדוס (הMP רץ בלינוקס..) אז הנה משהו שמצאתי מאשכול שלי פה באתר:
PHP קוד:
<?php

function job($id = -1)
    {

$this->db->select('*')->from('jobs')->where("id"$id);

$query $this->db->get();

if (
$query->num_rows() != 1)
        {

show_404('job/' $id);
        }

$ab $query->row();

$temp $this->load->view('job', array('job' => &$ab), TRUE);

// get the other jobs

$this->db->select('*')->from('jobs')->where('id >'$ab->id)->limit(round($this->perblock 2));

$query $this->db->get();

$block = array();
        foreach (
        {

}

$this->db->select('*')->from('jobs')->where('id >', ($ab->id round($this->perblock 2) - 1))->limit(round($this->perblock 2));

$query $this->db->get();
        foreach (
        {

}

$block $this->load->view('block', array('title' => 'עבודות נוספות''items' => $block), TRUE);

$this->load->view('structure', array('content' => $temp'description' => $ab->title'blocks' => $block));
    }
אתה צריך לשאוף להתחיל לעבוד עם פריימוורק
אין לי ממש המלצה על פרימוורק מסוים אבל אני יתן לך סקירונת זריזה על אלה שהתנסיתי בהם
זנד - כבד ופלצני - אבל יש בו הכל - היתרון הכי חזק שלה זה שאפשר לפרק את המודולים ולהשתמש במודול אחד במקום רבים - החסרון הגדול זה שיש הרבה מה לדעת לפני שאתה מתחיל לתכנת תכלס
CODEIGNITER - פרימוורק קל ומאוד נוח - היכ יעיל שראיתי - עם הרבה פונקציות וממש כולל את הבסיס - זה טוב להתחלה כי הוא ממש קל ללמידה אבל החסרון זה שאין בו הרבה דברים מתקדמים (את הבסיס יש, דברים מתקדמים צריך לבנות לבד) יש לציין שהוא היחיד ברשימה שתומך PHP4 ברמה מלאה נכון לגרסה העכשוית
SYMPHONY - תקנו אותי אם טעיתי בשם - כלי מאוד חזק אבל יש הרבה ללמוד לדעתי
SEAGULL - הרבה מאוד פונקציות אפילו יותר מזנד אבל שוב יש הרבה ללמוד
CAKEPHP - אממ דיי קומבינטורי - יש שם מנגנון BAKE שמזכיר קצת RUBY ON RAILS שמאפשר לך לצייר סכמת מסד נתונים והוא כבר יכתוב לך את המודולים הבסיסים שאתה צריך.. זה חוסך קוד לאללה ואתה יכול תוך 10 דקות כבר לכתוב מערכת שרצה.. החסרון זה שיש גם הרבה מה ללמוד - מבחינת ריצה הוא לא כ'כ כבד אבל לא קל

תתחיל לעבוד עם XML וסוגי אחסון נתונים כמו YAML, JSON, CSV, INI וכו'

XML RPC - תקרא קצת על זה

תלמד בגדול איך עובד כל העניין של הבקשות HTTP - איך הדברים עובדים לעומק.. איך הדברים רצים

תלמד קצת על הסביבת עבודה בכלל - תחליפים לאפאצ'י (LIGHTTPD וכו'), שרתים אחרים וקונפיגורציות אחרות
גם פניה למקורות חיצוניים מתוך PHP ושימוש בPEAR, דוגמא קלאסית לשימוש שיצא לי לעשות - אתה מזין כתובת אתר, PHP פותח פיירפוקס עם אותו אתר ומצלם את המסך ומחזיר לך תמונה של איך הוא נראה בפיירפוקס - לא מסובך ויעיל..

מסדי נתונים אחרים מMYSQL - לדוגמא SQLITE, פוסטגרס וכו' - סוגי אחסון מידע וכו'

CRON JOBS, ביוטיים רגולרים

מנועי חיפוש - SEARCH LUCENE (תריץ חיפוש בגוגל זה במקור כתוב לJAVA אבל זנד כתבו אימפלמנטציה של זה לPHP במודול ZEND_SEARCH_LUCENE אני כמעט בטוח שזה השם)

ייעול מסדי נתונים - יצירת טבלאות RELATIONS, אינדקסים INDEXES, עמודות מפתח ועמודות UNIQUE, שאילתות חיבור ושאיבה, SUB QUERIES, שאילתות עם רגולר אקספרשנס (מתאפשר בMYSQL הכי עדכני עם האופרטור regexp שמקבל בתור אופרנד את הביטוי)

הייתי מציע לך לנסות לעבוד בעיקר עם דברים מוכנים כמו מערכות ניהול טמפלטים - SMARTY וכו', מודולים כמו EASY COMPONENTS, מערכת OPEN SOURCE - ג'ומלה, דרופל, WORDPRESS והלאה (הבנה של כל העניין של HOOKS ואיך להשתמש בהם)

יש עוד כל כך הרבה דברים שאני יכול לכתוב - חבל על הזמן - תתחיל ללמוד וזה יבוא עם הזמן ועם הצורך יותר נכון

בהצלחה לך (:
מילים כדורבנות
יש כל-כך הרבה דברים... אל תיהיה פרמטיבי כמו שניצן אמר...תתקדם עם השפה (עם העידכונים שלה) זה רק יועיל לך!

בהצלחה !
ישן 15-02-09, 22:46   # 14
Shay Ben Moshe
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

Shay Ben Moshe לא מחובר  

שוב פעם, אני צריך מקורות ללמוד, כי אני קורא, מנסה לומד ומבין. אני פשוט צריך ללמוד אבל לא יודע כבר מאיפה, ניצלתי את כל מה שמצאתי וברור לי שיש הרבה מעבר לזה. מצד שני אני לא יודע לאן ללכת ובינתיים זרקתם לי כמויות של מידע שאני משער שהוא מאוד מועיל אבל זה לא כ"כ עוזר לי, אני צריך משהו קצת יותר מאורגן שיעזור לי ללמוד את השפה ומה שקשור בה (כמובן בלי לגלוש יותר מדי) כמו שצריך ולעומק, כי זה באמת מעניין אותי ואני מודע לזה שאפשר להוציא ממנה המון.
ישן 15-02-09, 23:16   # 15
intercooler3819
חבר וותיק

מיני פרופיל

intercooler3819 לא מחובר  

אממ לא הוןספתי אבל
תתנסה עם לינוקס.. איך הכל עובד.. איך עובד הקונספט של הגישות ואבטחה בכללי בלינוקס
מודולים באפאצ'י (MOD_REWRITE, MOD_AUTH ויש עוד הרבה מאוד כאלה..)
שימוש במודולים של הAPACHE יחד עם PHP
WILDCARDS - יתרונות חסרונות ואיך להשתמש
קאשינג ויעילות - OPCODE CACHE וכד' בעיקר MEMCACHED, APC, EACCELERATOR

כמובן שבלי קשר לPHP כדאי לדעת על מערכת הסשנים של PHP, איך היא עובדת אוטנטיקציה של הסשנים ובדיקה עם מסד בהשוואת דפדפן, איפי והאשים
כמובן כדאי לדעת איך לעבוד עם TOKENS ולמה הם טובים (CSRF/XSRF בעיקר)

תלמד (אם יש לך ראש - למרות שזה לא ממש קשור) איך להשתמש בPHP לא בהכרח לWEB - דוגמא קלאסית: המייל סרבר באחד מהמקומות שעבדתי בהם היה כתוב בPHP =>

הייתי מציע לך ללמוד קצת PERL אבל זה סתם כי יש לי קצת חיבה לפרל =>

בגדול אין לך ממש לאן ללכת - פשוט תעשה מה שאתה יודע ותשאף לשפר את הקוד

השאיפה שלך בגדול צריכה להיות לקוד מודולארי, יעיל, נוח לעריכה, קוד שאם יפתח תכנת אחר עוד שנתים וחצי הוא ידע להמשיך לכתוב אותו

זהו בגדול

לא ציינתי אבל רצוי שתצלמד 1 או שתים JS LIBRARIES כמו DOJO או MOOTOOLS או JQUERY (אני מחבב את מוטולס למרות שJQUERY ממש נוח) לבניית ממשקי WEB

בהצלחה לך
ישן 16-02-09, 15:41   # 16
Adir
חבר מתקדם

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Adir

Adir לא מחובר  

ציטוט:
השאיפה שלך בגדול צריכה להיות לקוד מודולארי, יעיל, נוח לעריכה, קוד שאם יפתח תכנת אחר עוד שנתים וחצי הוא ידע להמשיך לכתוב אותו
גם אני מתכנת(אומרים מתכנת או תכנת?) לא בסביבת Linux אלא יותר בכיוון של Windows, .net
בזמן האחרון אני מנסה לחשוב איך ליעל את הקוד שלי.
אני רוצה לכתוב CMS מודולרית כמה שיותר, שאני אוכל להשתמש בה למספר אתרים ולא רק לאתר אחד.
הבעיה שאני לא מוצא מידע על הנושא, אני לא צריך מדריך Step by step שמראה בדיוק מה עושים, אני צריך להבין את הבסיס, איך מערכת מודולרית עובדת וצריכה להיות בנויה.

מכיר מקום טוב שמלמד על הנושא?(כן, חיפשתי בגוגל)
  Reply With Quote
ישן 16-02-09, 15:53   # 17
intercooler3819
חבר וותיק

מיני פרופיל

intercooler3819 לא מחובר  

אין דבר כזה STEP BY STEP.. גם אני לא למדתי לתכנת STEP BY STEP..
הדבר היחיד שאני יכול לומר לך זה לחפש עוד בגוגל =>
אם לא מצאת כנראה שלא חיפשת מספיק טוב
ישן 16-02-09, 16:02   # 18
Adir
חבר מתקדם

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Adir

Adir לא מחובר  

ציטוט:
אין דבר כזה STEP BY STEP.. גם אני לא למדתי לתכנת STEP BY STEP..
בגלל זה אמרתי שאני לא רוצה מדריך כזה ^^
  Reply With Quote
ישן 16-02-09, 19:16   # 19
intercooler3819
חבר וותיק

מיני פרופיל

intercooler3819 לא מחובר  

ממ אם אתה ממש רוצה בסיס אז ככה.. אני מקוה שאני לא יברח לדברים אחרים פשוט יש כ'כ הרבה עקרונות שצריך לישם בדבר כזה

קודם כל אני חושב שכדאי להתחיל ממשהו מוכן.. תמיד אם יש לך אפשרות תתבסס על משהו מוכן ואל תתחיל לכתוב מאפס (על פרויקט קודם שלך על מערכת מוכנה על משהו ששלחו לך על משהו שמצאת - כל דבר עם שורשים טובים יכול להיות בסיס טוב למערכת גדולה)
תכתוב קוד מודולארי - קוד שתוכל לעדכן בעתיד, שעוד חצי שנה תרצה ל שפר תוכל
פרק את הדברים לפונקציות - כמה שיותר פונקציות
תהיה הגיוני עם הכמות של הפונצקיות אבל הגיוני גם בשימושיות שלהם, אין צורך להפריד כל דבר לפונקציות אבל הפרדה כזו תיתן לך יותר כוח - כמובן שלא להגזים ולהיות קיצונים
שימוש בפונקציות - תנסה ליישם כמה שיותר פונקציות בתוך פונקציות אחרות ככה שלבסוף הראשי שלך רק יגע בפונקציות ולא יגע במסד נתונים
השאיפה שלך צריכה להיות כזאת - אתה צריך לשאוף להפרדה בין הפלט (HTML וכו') לבין הקוד הראשי לבין הגישה לדטאביס
[להפרדה הזו קוראים MVC בדרך כלל - MODEL VIEW CONTROLLER
כאשר VIEW אלו הקבצי פלט שלך (HTML, שפות, AJAX, JAVASCRIPT, תמונות והלאה)
MODEL - פונקציות ומחלקות שרק הם ורק הם מבצעות עיבודים וניגשות לדטאביס
CONTROLLER - הקוד הראשי שלך - השאיפה שלך היא שבקונטרולר אתה תיגש רק לפונקציות ומחלקות בMODEL ובVIEW
הקונטרולר אמור למעשה להשתמש בתוצאות של הMODEL וליישם אותם בVIEW
כאשר הVIEW רק כולל הצגה של המידע - אבל לא בהכרח סטאטית - לדוגמא אם תרצה להדפיס 10 שורות אחרונות מטבלה מסוימת אתה לא תבצע הדפסה 10 פעמים בקונטרולר, אלא תשלח לVIEW אוביקט עם כל עשרת האוביקטים הקטנים שכל אחד מייצג שורה ובVIEW תהיה לולאה שתדפיס את הערכים - אתה מבין?

אני יכול להמשיך ולהמשיך אבל באמת שאין טעם

תנסה לכתוב קוד ותשפר אותו ותשפר אותו
מתישהו אתה תראה שאתה תנסה כמה שיותר ליצור את ההפרדות האלה בעצמך (מבלי שאפילו תקרא את מה שכתבתי) ותפרק בעצמך ותראה עד כמה זה נוח

בהצלחה ולהת'
ישן 16-02-09, 19:52   # 20
A.M.F
חבר וותיק

מיני פרופיל

A.M.F לא מחובר  

מחזק את ניצן, תעבוד בסביבת עבודה של codeigniter
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום