הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 03-12-07, 17:40   # 41
A.M.F
חבר וותיק

מיני פרופיל

A.M.F לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Byte צפה בהודעה

אתה יודע כמה נפלאה השיטה האקסטרנית? הילדים שלי (בתיכון) לא יתקרבו למערכת החינוך הממלכתית. נכון, עולה יותר כסף אבל מה לא עושים בשביל חינוך טוב?

אולי אם עד אז יפטרו 80% מהמורים שיש היום ויחליפו אותם במורים טובים המצב ישתנה. עד אז אין כמו מסגת אקסטרנית.
אז לך יהיה כסף לחינוך אקסטרני לילדים שלך, ומה יהיה עם כל שאר האנשים בארץ? הפערים בין השכבות רק ימשיכו לגדול כי העשירים ילכו ללמוד אקסטרני והעניים בממלכתי? שוב פעם, אתה צריך לחשוב על הכלל ולא על דברים פרטיים. צריך לעשות רפורמה מהיסוד לכולם, ועל זה שובתים.
  Reply With Quote
ישן 03-12-07, 17:46   # 42
offrira1
חבר מתקדם

מיני פרופיל

offrira1 לא מחובר  

זה עצוב.
לדעתי בעתיד רוב בתי הספר יהיו פרטיים (ברמה גבוהה) ואז יותר אנשים איכותיים ירצו לעבוד כמורים.

Last edited by offrira1; 03-12-07 at 17:48..
  Reply With Quote
ישן 03-12-07, 19:14   # 43
ozsason
חבר מתקדם

מיני פרופיל

ozsason לא מחובר  

אייכככססס... בושה מה שקורה... כבר עדיף לעבוד במשק בית...
גועל הנפש מה שקורה..
אני חושב שכל מורה צריך להרוויח לפחות ה 6 אלף בחודש...
כי זה לא רק שהם באים ללמד וזהו סיימו את העבודה... יש למורים פעם בשבוע בערך מין ישיבה כזו שעד הלילה נמשכת,יש ישיבות הורים,יש להכין מבחנים,לבדוק,להכין שיעור,מערכת,קבלת טלפונים מהורים\תלמידים...
זה ממש עבודה סביב השעון...
אני לפני שנתיים שעבדתי הייתי מרוויח יותר... 20 שקל לשעה! בחודש הייתי מרוויח 3 אלף + וזה בושה למדינה שנער מרוויח יותר ממורה...
ולזה שטען שזה הבעיה של המורים שבחרו במקצוע הזה אז אתה מדבר שטויות,תאר לך שרק בגלל משכורת אנשים לא היו הולכים לעבוד,אם ככה אז אתה אומר שכל המורים צריכים לעזוב את העבודה,ואז מי ילמד עובדים זרים ילמדו אותנו?!

זה כמו שתגיד שלמה ללכת לקרבי הרי יש סיכוי דיי גדול לא לצאת בחיים,למה להיות שוטר עם כל הפשע שיש....
  Reply With Quote
ישן 03-12-07, 19:34   # 44
Byte
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Byte לא מחובר  

ציטוט:
איזו סיבה יש לך להיו תמנקה רחובות? לא למדתה כניראה ואין לך השכלה
תחשוב שאותו אחד ילמד את הילדים שלך
תכבד כל עבודה, כי אתה בכלל לא יותר טוב ומכובד ממנקה רחובות להפך, לא יש הרבה יותר כבוד כי הוא יודע שפרנסה היא פרנסה.

והאמת? יש הרבה מנקי רחובות מברית המועצות לשעבר ששם היו בעלי השכלה, אך התואר שלהם לא התקבל בישראל ומשם הסוף כבר ידוע לנו (אפליה וגזענות). ככה שיכול להיות שמנקי רחוב מסכן שאתה רואה ברחוב הוא בעל ידע גדול יותר ממה שיהיה לי ולך ביחד.

ציטוט:
אז לך יהיה כסף לחינוך אקסטרני לילדים שלך, ומה יהיה עם כל שאר האנשים בארץ? הפערים בין השכבות רק ימשיכו לגדול כי העשירים ילכו ללמוד אקסטרני והעניים בממלכתי? שוב פעם, אתה צריך לחשוב על הכלל ולא על דברים פרטיים. צריך לעשות רפורמה מהיסוד לכולם, ועל זה שובתים.
משרד החינוך עושה רפורמה, לא? הרי ברור שלבסוף המורים לא יקבלו מה שהם רוצים - המדינה תמיד מנצחת בסוף גם אם 100% מהציבור תומך. המורים יאלצו להתפשר לכיוון הרפורמה של הממשלה (כמובן שלאחר שהם יחתמו על הסכם תהיה תעמולה כאילו הם השיגו משהו).

ותאמין לי שיש הורים, כמו ההורים שלי, שעבדו כול החיים ולא הוציאו שקל בשביל עצמם כל מה שהם הרוויחו הלך להשקעה בילדים, הורים כאלו ירוויחו כמה שירוויחו יוכלו לתת חינוך הגון לילד שלהם.

נכון, תמיד יהיו כאלה שבמצב שלא יכולים אבל אין מה לעשות, החיים לא קלים. נשמע רע? אין מה לעשות, גם בחינוך הממלכתי בערים/ישובים שיש יותר כסף התלמידים מצליחים יותר והחינוך הכללי יותר טוב. לא הוגן? אני בטוח שאמרו לכל אחד מאיתנו את המשפט החיים לא הוגנים. אנחנו לא מדינה סוציאליסטית, המנטליות של האנשים במדינה אינה סוציאליסטית, תמיד יהיו אנשים שיחיו מעולה, אנשים שיחיו טוב, אנשים שיחיו ואנשים שיסבלו ושום רפורמה בחינוך לא שתנה את זה.

ציטוט:
לדעתי בעתיד רוב בתי הספר יהיו פרטיים (ברמה גבוהה) ואז יותר אנשים איכותיים ירצו לעבוד כמורים.
במצב כזה זה פשוט עניין של שמות, הפרטים יהיה כמו ממלכתי (בגלל שהרבה ירצו לעבוד/ללמוד שם ויצטרכו לפתוח עוד בתי ספר) והמשכורות שוב יורדות.

ציטוט:
כי זה לא רק שהם באים ללמד וזהו סיימו את העבודה... יש למורים פעם בשבוע בערך מין ישיבה כזו שעד הלילה נמשכת,יש ישיבות הורים,יש להכין מבחנים,לבדוק,להכין שיעור,מערכת,קבלת טלפונים מהורים\תלמידים...
ישיבות? בכל מקצוע כמעט יש את זה אבל רק המורים מתלוננים.
אסיפות הורים? זה באמת סבל, אבל בכל מקצוע יש חלק יחודי לו שסובלים בו
להכין מבחנים? לא יודע אם תסכים או לא, אך כמעט כל התרגילים במבחני תיכון הם מבגרויות או ממבחנים קודמים

מערכת? למה נראה שהמורה מכין אותה? יש אחראי על הלוגיסטיקה הזו בכל בית ספר.

להכין שיעור? עו"ד צריך להכין כתב אישום, הסכם, פשרה...כמה עו"ד מתחיל-ממוצע מרוויח בימינו? ואם הוא יעבוד עבור המדינה כמו מורה בארגון הוא ימשיך להרוויח לא הרבה (אלא אם כן יפנה לתחום הפרטי).

ציטוט:
זה כמו שתגיד שלמה ללכת לקרבי הרי יש סיכוי דיי גדול לא לצאת בחיים,למה להיות שוטר עם כל הפשע שיש....
אין להשוות לחייל, מורים כרגע יש המון חיילים? 1/3 גברהם משתמט מהצבא. קצת מאלה שמתגייסים ובעלי נתוני חי"ר אכן מתגייסים לשם...
שוטר? ראית בזמן האחרון מי הולך להיות שוטר? ממש אנשים עם השכלה שיכלו להשתלב בקלות בהייטק...

Last edited by Byte; 03-12-07 at 19:37..
  Reply With Quote
ישן 03-12-07, 20:13   # 45
A.M.F
חבר וותיק

מיני פרופיל

A.M.F לא מחובר  

ציטוט:
להכין מבחנים? לא יודע אם תסכים או לא, אך כמעט כל התרגילים במבחני תיכון הם מבגרויות או ממבחנים קודמים
אתה זורק הרבה דברים סתם לאוויר, זה אחד מהם שאני רוצה להתייחס אליו.
להכין מבחן רציני, לוקח לפחות שעתיים. נכון שיש כאלה שגוזרים ומדביקים ממבחנים קודמים או מבגרויות, אבל זה לא סתם רק לגזור ולהדביק. זה לא פינת יצירה. המורה צריך לקחת תרגילים שמתאימים לרמה של אותם תלמידים, תרגילים שמתאימים להספק של אותה כיתה, תרגילים שמתאימים למיקוד של אותה שנה, לשים לב שאלה לא תרגילים שכבר עברו עליהם בכיתה...

אל תזרוק סתם דברים לאוויר ולחשוב שאתה יודע הכל.

ו... כאן אני מסיים את מה שהיה לי להגיד. תהנו בדיון.
  Reply With Quote
ישן 03-12-07, 20:25   # 46
onemancrew
חסום

מיני פרופיל

onemancrew לא מחובר  

כנראה שאותה מורה העדיפה את הבטן גב ביחס להיי טק.
בהיי טק עובדים מצאת החמה עד צאת הנשמה.
וכמובן שבמקרה שמדובר על מורה , אישה , רוצה להיות אמא , והיא לא מתאימה להיי טק.
  Reply With Quote
ישן 03-12-07, 20:48   # 47
Byte
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Byte לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי A.M.F צפה בהודעה
אתה זורק הרבה דברים סתם לאוויר, זה אחד מהם שאני רוצה להתייחס אליו.
להכין מבחן רציני, לוקח לפחות שעתיים. נכון שיש כאלה שגוזרים ומדביקים ממבחנים קודמים או מבגרויות, אבל זה לא סתם רק לגזור ולהדביק. זה לא פינת יצירה. המורה צריך לקחת תרגילים שמתאימים לרמה של אותם תלמידים, תרגילים שמתאימים להספק של אותה כיתה, תרגילים שמתאימים למיקוד של אותה שנה, לשים לב שאלה לא תרגילים שכבר עברו עליהם בכיתה...

אל תזרוק סתם דברים לאוויר ולחשוב שאתה יודע הכל.

המורה לא יכול לקחת סתם תרגילים שמתאימים לרמת הכיתה שלו. הוא צריך להכין לבגרות! בטח שהוא יכול לתת להם תרגילים ברמה יותר נמוכה אבל זו לא הכנה טובה. ההכנה הטובה ביותר היא לפתור כמה שיותר תרגילי בגרות - וזה מה שבעצם קורה במבחנים. לא אמרתי את זה לרעת המורים, בכל מוסדות חינוך עושים את זה (גם מי שעשה פסיכומטרי ראה שככה לומדים) - אתה לא מבין את הכוונה שלי ותוקף.

ציטוט:
שמתאימים למיקוד של אותה שנה, לשים לב שאלה לא תרגילים שכבר עברו עליהם בכיתה...
מיקוד מגיע זמן לא רב לפני הבגרות, יש אולי עוד מבחן לפניו ו"מגן" שלא שהמורה לא מחבר לבד.

ציטוט:
אתה זורק הרבה דברים סתם לאוויר
אני זורק וגם את זורק.

אני לא באמת יודע איך מורה בונה מבחן, אני משער , אבל אתה כנראה יודע.
אני לא באמת יודע כמה זמן לוקח לבדוק מבחן, אני משער , אבל אתה כנראה יודע.
אני לא באמת יודע אם מורה הלך למקצוע כי לא יכל לעשות משהו אחר, אני משער , אבל אתה כנראה יודע.
אני לא באמת יודע כמה שעות מורה משקיע לאחר שעות הלימודים, אני משער , אבל אתה כנראה יודע.
אני לא באמת כמה קשה עבודתו של מורה, אני משער , אבל אתה כנראה יודע.

או שבעצם יש סיכוי קטן שגם אתה משער? אם גם אתה משער אתה לא יכול להגיד שאני זורק דברים, כי גם אתה עושה זאת. אתה צריך להבין ששנינו מתבססים על דעתנו האישית ומהמקרות מהם אנו ניזונים (שבדר"כ בלתי אמינים/אוביקטיבים).

ציטוט:
ל תזרוק סתם דברים לאוויר ולחשוב שאתה יודע הכל.

אתה זה שבעצם יודע הכל כי אתה יודע שאני זורק דברים באוויר (ובמקרה מה שאני זורק באוויר וטועה היא הדעה המנוגדת אליך, מה שאונר שאתה יודע הכל וצודק)

ואגב, אני לא חושב שאני יודע הכל. בניגוד אליך שכנראה מתרגז מזה שאני זורק דברים באוויר, אני סה"כ מציג את דעתי אל מול הדעות שלכם שאם תשים לב הצגתם לפני באשכול. לך מותר לי אסור?

תודה, אני מאמין שנצליח להנות בדיון
  Reply With Quote
ישן 03-12-07, 21:32   # 48
A.M.F
חבר וותיק

מיני פרופיל

A.M.F לא מחובר  

ציטוט:
אני לא באמת יודע איך מורה בונה מבחן, אני משער , אבל אתה כנראה יודע.
אני לא באמת יודע כמה זמן לוקח לבדוק מבחן, אני משער , אבל אתה כנראה יודע.
אני לא באמת יודע אם מורה הלך למקצוע כי לא יכל לעשות משהו אחר, אני משער , אבל אתה כנראה יודע.
אני לא באמת יודע כמה שעות מורה משקיע לאחר שעות הלימודים, אני משער , אבל אתה כנראה יודע.
אני לא באמת כמה קשה עבודתו של מורה, אני משער , אבל אתה כנראה יודע.
נורא רציתי לא להגיב אבל לא יכלתי - כן, אני יודע.
  Reply With Quote
ישן 03-12-07, 22:59   # 49
somebody
A Al Alm Almo Almog!
תודה על תרומתך!

somebody's Avatar

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל somebody

somebody לא מחובר  

וואו כמה רוע ובולשיט באשכול אחד..
ממש מגעיל מה שאנשים פה חושבים.

נתחיל קודם עם אלו שחושבים שהשכר נמוך בגלל הביקוש, מה זה השטויות האלו?
אתה משווה לימודים לשוק האחסון?(בכוונה אמרתי שוק)
אסור לחשוב על הלימודים בתור שוק! זה לא שוק!
וממש, אבל ממש אין הרבה מורים.
דוגמא:
מורים לאנגלית- יש מחסור של מורים לאנגלית במערכת החינוך! ממש ככה מחסור! לכן מביאים כל מתלמד שיבוא ללמד, בגלל שאין מורים!
מורים למתמטיקה? איפה אתם חיים?! באמת ניראה לכם שיש הרבה כאלו?? כל הטובים עוזבים, או כבר מתו(זקנים)... נישארו כמה טובים, אבל לא באים עוד(לדוגמא המורה שלי למת', שהיא בוגרת הטכניון, אחת המורות היותר טובות לדעתי, אבל היא מהדור הישן).
אותו דבר עם מורים לפיסיקה(שם זה יותר חמור)
וכנ"ל בעוד הרבה מאוד מקצועות.
ככה שהשכר לא ירד בגלל שיש ביקוש, זה לא עובד ככה, זה בדיוק ההפך, אין ביקוש כי השכר ממש ממש גרוע.

המורים לא עובדים!?
איזה שטויות אתם מדברים? זה בדיוק כמו שאני אגיד ששחקן כדורגל משחק 90 דקות בשבוע, וזהו, אבל הוא מקבל 3 מיליון דולר לעונה.
וזה נכון?? ממש לא! כי חוץ מהמשחק יש את האימונים וכו.. אותו דבר אצל המורים- בדיקת מבחנים, ישיבות, ימי הורים, וכו..... ועל זה לא מקבלים שעות נוספות.

לוקח למורה לבדוק 5 דקות מבחן(אני מתמקד במת')- אני לא יודע איזו הקבצה אתה, או באיזה כיתה אתה, אבל אצלנו בכל מיקרה, מבחן במתמטיקה אין כזה דבר שיהיו בו פחות מ 6-7 דפים של פתרונות, ואני מדבר על פתרונות מלאים. המורה בודקת כל שלב ושלב, כל נימוק ונימוק, כל פסיק ונקודה!(ככה בכל מיקרה המורה שלי... היא הורידה לי במגן20% מתרגיל של 30 נק' בגלל שבנימוק לא זוכר איפה, שכחתי לכתוב איזו מילה ממשפט שלם(שזה שינה את המשמעות שלו, ככה שזה נכון(אני רק בא להראות בזה שהם עוברים מילה מילה))). ככה שאתה מדבר הרבה שטויות.
תחשוב על המורים להסטוריה! לבדוק ספרים!!! ספר! מבחן בהסטוריה זה ספר! חח.. אותו דבר ספרות, תנ"ך, וכל שאר המבחנים האלו..

לא זוכר מה עוד כתבו פה, אבל אני מצדיק את המורים, נכון שאני נידפק, כי אני לא אסיים את י"ב כמו שצריך ואני לא מבין איך בכלל אנחנו הולכים לסיים 007 במת', אבל עדיין הם צודקים, והם צריכים לקבל העלה במשכורת+הקטנת כיתות, כל מה שהם מבקשים זה רלוונטי, אולי לא למחזור שלי, אבל כן לבאים אחרי, ובטח ובטח לילדים שבעתיד יהיו לנו(חחח עתיד רחוק, אבל יהיו ב'ה), שאני ארצה שיקבלו חינוך כמו שצריך, ולא יצטרכו ליסבול.

Reply With Quote
ישן 03-12-07, 23:07   # 50
ETWD
חבר על

מיני פרופיל

ETWD לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי somebody צפה בהודעה
וואו כמה רוע ובולשיט באשכול אחד..
ממש מגעיל מה שאנשים פה חושבים.

נתחיל קודם עם אלו שחושבים שהשכר נמוך בגלל הביקוש, מה זה השטויות האלו?
אתה משווה לימודים לשוק האחסון?(בכוונה אמרתי שוק)
אסור לחשוב על הלימודים בתור שוק! זה לא שוק!
וממש, אבל ממש אין הרבה מורים.
דוגמא:
מורים לאנגלית- יש מחסור של מורים לאנגלית במערכת החינוך! ממש ככה מחסור! לכן מביאים כל מתלמד שיבוא ללמד, בגלל שאין מורים!
מורים למתמטיקה? איפה אתם חיים?! באמת ניראה לכם שיש הרבה כאלו?? כל הטובים עוזבים, או כבר מתו(זקנים)... נישארו כמה טובים, אבל לא באים עוד(לדוגמא המורה שלי למת', שהיא בוגרת הטכניון, אחת המורות היותר טובות לדעתי, אבל היא מהדור הישן).
אותו דבר עם מורים לפיסיקה(שם זה יותר חמור)
וכנ"ל בעוד הרבה מאוד מקצועות.
ככה שהשכר לא ירד בגלל שיש ביקוש, זה לא עובד ככה, זה בדיוק ההפך, אין ביקוש כי השכר ממש ממש גרוע.

המורים לא עובדים!?
איזה שטויות אתם מדברים? זה בדיוק כמו שאני אגיד ששחקן כדורגל משחק 90 דקות בשבוע, וזהו, אבל הוא מקבל 3 מיליון דולר לעונה.
וזה נכון?? ממש לא! כי חוץ מהמשחק יש את האימונים וכו.. אותו דבר אצל המורים- בדיקת מבחנים, ישיבות, ימי הורים, וכו..... ועל זה לא מקבלים שעות נוספות.

לוקח למורה לבדוק 5 דקות מבחן(אני מתמקד במת')- אני לא יודע איזו הקבצה אתה, או באיזה כיתה אתה, אבל אצלנו בכל מיקרה, מבחן במתמטיקה אין כזה דבר שיהיו בו פחות מ 6-7 דפים של פתרונות, ואני מדבר על פתרונות מלאים. המורה בודקת כל שלב ושלב, כל נימוק ונימוק, כל פסיק ונקודה!(ככה בכל מיקרה המורה שלי... היא הורידה לי במגן20% מתרגיל של 30 נק' בגלל שבנימוק לא זוכר איפה, שכחתי לכתוב איזו מילה ממשפט שלם(שזה שינה את המשמעות שלו, ככה שזה נכון(אני רק בא להראות בזה שהם עוברים מילה מילה))). ככה שאתה מדבר הרבה שטויות.
תחשוב על המורים להסטוריה! לבדוק ספרים!!! ספר! מבחן בהסטוריה זה ספר! חח.. אותו דבר ספרות, תנ"ך, וכל שאר המבחנים האלו..

לא זוכר מה עוד כתבו פה, אבל אני מצדיק את המורים, נכון שאני נידפק, כי אני לא אסיים את י"ב כמו שצריך ואני לא מבין איך בכלל אנחנו הולכים לסיים 007 במת', אבל עדיין הם צודקים, והם צריכים לקבל העלה במשכורת+הקטנת כיתות, כל מה שהם מבקשים זה רלוונטי, אולי לא למחזור שלי, אבל כן לבאים אחרי, ובטח ובטח לילדים שבעתיד יהיו לנו(חחח עתיד רחוק, אבל יהיו ב'ה), שאני ארצה שיקבלו חינוך כמו שצריך, ולא יצטרכו ליסבול.
אל תתנשא בבקשה.
5 יח"ל גם אני במתמטיקה, פיזיקה, אנגלית, מחשבים, ולא צריך להזכיר את זה בהודעה כי זה לא נותן כלום.
בכל מקרה אני חייב ללכת אז אני לא אתייחס לכל הדברים שכתבת.
מה הסיפור במבחן בהיסטוריה? גג 10 דפים מלאים? כמה זמן לוקח כבר למורה לקרוא 10 דפים? נשאר לו רק להעיר במקומות הנכונים במהלך הקריאה.
6 דפים במת'? גם מה הסיפור פה? המורה לא קורא סינית, הוא בודק מבחן במקצוע שהוא מבין הכי טוב כך שחצי שעה זה לא ממש זמן הבדיקה! בוא נזכיר גם שהם לא מלמד רק 5 יחידות אלא מורה שמלמד 5 יחידות אז בשכבות השונות הוא מלמד רמות נמוכות יותר וכך העבודה של בדיקת המבחנים קלה יותר. כך זה גם במבחן בהיסטוריה, למה נראה לך שכל התלמידים כותבים המון דפים? יש גם כאלה שמגישים את המבחן ריק.

החיים של המורים לא כל כך קשים.
אם היה לי זמן הייתי גם מזכיר את עיניין השיעורים הפרטיים שגם הם חלק בלתי נפרד מההכנסות של המורה וסכום די נכבד לשעה!
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום