הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 02-12-07, 15:44   # 1
mayden
Авторитет

מיני פרופיל

mayden לא מחובר  

"מאחורי הקלעים", כמה באמת מורה מרוויחה?

אחרי כל השביתות לאחרונה, קיבלתי מייל חדש.. ממורה למתמטיקה. אנא קראו את כל המייל ותחשבו אחרי זה כמה דקות עם עצמכם.

"

כן, אני אחת מהמורות הצעירות הבודדות במערכת החינוך.
אחרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה בטכניון (בהצטיינות !)
אחרי 4 שנים בהיי-טק שבהן הרווחתי מלא החלטתי שלא זה מה שאני רוצה לעשות בעולם הזה ובמדינה הזו
והלכתי להיות מורה.

והתחלתי ללמד בתיכון. רגיל. יכולתי ללמד בתיכון פרטי, שבו התנאים טובים, ומשלמים יותר, או בתי-ספר מיוחדים, ששם יש מקסימום 10 תלמידים בכיתה.
אבל לא. אני ידעתי למה אני הולכת להיות מורה – כי אני סבלתי במערכת החינוך הרגילה, ושם רציתי לעשות את ההבדל.

וידעתי שזה הולך להיות קשה, אבל זה כל-כך יותר קשה ממה שחשבתי.

וידעתי שאני הולכת להרוויח מעט, אבל זה כל-כך פחות ממה שתיארתי לי.

יצא לי במהלך חיי לעבוד בעבודות רבות, כולל ניקיון, מלצרות, מכירה, עבודה משרדית ועוד. וכמובן בפיתוח תוכנה. ואני אומרת את זה בלי להתבלבל:
מקצוע ההוראה הוא אחד המקצועות הכי קשים שיש.

זה מקצוע שדורש יכולות פיזיות, יכולת עמידה מול קהל, יכולת לעניין קהל (בני נוער !!!!) יכולת לשים לב לכמה שיותר תלמידים בו זמנית במהלך השיעור: מי מדבר, מי נרדם, מי יצא לשירותים ולא חזר, מי כבר פעם שניה לא מכין שיעורי בית, מי בא בלי תלבושת אחידה, ומי הטלפון שלו על השולחן, מי חולם ולא איתך, מי עצוב בצורה מדאיגה. ובתוך כל זה להעביר שיעור במתמטיקה לבגרות בזמן בלתי אפשרי של 45 דקות, אה, כן – וגם שהתלמידים יבינו.

ולא להגיד שום דבר שעלול לפגוע, ולא לעשות אף טעות – כי 40 זוגות עיניים נשואות אליך, וכל טעות מיד נרשמת ב-40 מחברות, ולך תתקן את זה עכשיו. אני לא מכירה עוד עבודה שבכל רגע ורגע אתה נתון בפיקוח של 40 בני נוער, ומאחוריהם 80 הורים. ואיך שמסיימים שיעור, צריך לאסוף כוחות, אין זמן לשתות או לאכול, ישר לכיתה הבאה – והכל מהתחלה.

אחרי 4 שעות לימוד שבהם הייתי כל דקה ודקה בריכוז ועירנות, אני ממוטטת. לגמרי. כמו שלא הייתי בשום עבודה אחרת.
ואז יש ישיבת צוות (לא משלמים על זה, זה כלול בשכר), וישיבת מורים ואסיפת הורים, וצריך לבדוק מבחנים, ולהקליד ציונים ולהכין את השיעור למחר, אולי להכין דף עבודה ולתת לשכפול, וצריך להתקשר למחנך של התלמיד שהפך כיסא, ולהורים של התלמידה שכבר פעם שלישית לא הכינה שיעורי בית. ועל שום דבר אין תשלום נוסף. הכל כלול בשכר.
אחד מרגעי המשבר של מורים חדשים, הוא תלוש המשכורת הראשון, שאותו הם מקבלים לאחר החודש הכי קשה בחייהם.
החלטתי לשתף את זה אתכם, שכן אין כמו מראה עיניים (קובץ מצורף)

וזה לא עוזר שמקבלים שכר גם בחופשים. גם בחישוב שנתי – זה מעט מאוד.

אין הרבה אנשים שמוכנים להיות מורים. כדי להיות מורה טוב צריך להיות אדם עם יכולות בלתי רגילות. אבל מנסים, ומתאמצים. כי אוהבים. אוהבים את הנוער ואוהבים את המקצוע המהמם הזה, שאין כמוהו. רק אהבה גדולה יכולה לגרום למורה להמשיך בעבודתו למרות התנאים הבלתי אפשריים והבלתי הגיוניים. הרבה מאוד אנשים שהולכים להיות מורים, מתוך מחשבה שזו עבודה נוחה, פורשים אחרי שנה או שנתיים או מפוטרים (כן, מפוטרים). ולמורה שכן מצליח להתנהל בין 6 כיתות ו-240 תלמידים, יש יכולות בלתי מבוטלות - תהיו בטוחים בכך - ויש הרבה דברים אחרים שהוא יכול לעשות, עבור יותר כסף ואפילו פחות שעות.

והמאבק הזה הוא לא על כסף – אחרת זה היה נפתר כבר לפני 3 שבועות.

המאבק הוא על כך שיהיה חינוך טוב לכל, ולא שמשפחות עמידות ישלחו את ילדיהם לבתי ספר פרטיים, וכך ינתקו את עצמם מהמצב.
המאבק הוא על כך שמורה יוכל להגיע לעבודה בראש שקט, ולהביא לידי ביטוי את היכולות והכישורים שלו, ולא רק לשרוד את היום, ולהתרוצץ בין 3 עבודות שונות.
המאבק הוא על שמקצוע ההוראה יהיה מקצוע מכבד ומעורר גאווה, כפי שראוי שיהיה.
המאבק הוא על כך שתלמיד בבית ספר לא יהיה אחד מ-40, ושהמורים יצליחו להגיע לכל תלמיד ולאפשר לו להתבטא ולהתפתח בשנים החשובות כל-כך של גיל העשרה.
המאבק הוא על האופן שיראה החינוך בארץ, על האופן שתראה הארץ.
וידעתי שזה הולך להיות קשה, אבל זה כל-כך יותר קשה ממה שחשבתי.
אבל אני לא נשברת.

תודה שקראתם, ובבקשה תעבירו למי שאתם יודעים שהוא לא מכיר מורים ולא בקיא במאבק המורים, ורק ניזון מהתקשורת.
איריס
.

תמונת השכר: http://img206.imageshack.us/img206/149/99130410xg9.gif
"

אחרי שקראתם את זה, תראו עד לאיזו רמה הגיע מצב החינוך כיום בארץ, פשוט עצוב.

(יש אישור מדניאל - Telecart לנושא זה)

ציטוט:
" זוכרים בשביל ללמוד, יודעים בשביל ללמד, מבינים בשביל לתכנת.."
  Reply With Quote
ישן 02-12-07, 15:52   # 2
Ori-G
Permanently Banned

מיני פרופיל

Ori-G לא מחובר  

נתחיל מזה שיש פה חרטות ואחת מהם היא ש-80% מהמורים אם בגרות נמוכה ולמדו באוניברסיטה (אם כל אחד לומד זה לא אומר שהוא אנשטין)
והם בוא נגיד הלא הכי טובים שהיו בבתי ספר ובאונבירסיטאות..

ממ.. בקשר למשכורת זה הם בחרו במקצוע הזה הם ידעו לפני המון זמן שהמשכורת היא לא כזאת גבוהה ויכלו להגיע למקומות אחרים ..זה לא אומר שאם הם למדו הם חייבים להיות במערכת חינוך/כל מערכת הקושרה לנושא שהם למדו..

אז שלא יבכו שיש משכורת נמוכה אף אחד לא ביקש שיהיו מורים.
  Reply With Quote
ישן 02-12-07, 15:56   # 3
meshuga
הנהלת הפורום לשעבר

meshuga's Avatar

מיני פרופיל

meshuga לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Ori-G צפה בהודעה
נתחיל מזה שיש פה חרטות ואחת מהם היא ש-80% מהמורים אם בגרות נמוכה ולמדו באוניברסיטה (אם כל אחד לומד זה לא אומר שהוא אנשטין)
והם בוא נגיד הלא הכי טובים שהיו בבתי ספר ובאונבירסיטאות..

ממ.. בקשר למשכורת זה הם בחרו במקצוע הזה הם ידעו לפני המון זמן שהמשכורת היא לא כזאת גבוהה ויכלו להגיע למקומות אחרים ..זה לא אומר שאם הם למדו הם חייבים להיות במערכת חינוך/כל מערכת הקושרה לנושא שהם למדו..

אז שלא יבכו שיש משכורת נמוכה אף אחד לא ביקש שיהיו מורים.
ממש ניצוצות חוכמה יוצאות מהפה שלך...

אם כל אחד היה חושב כמוך..המצב במדינה הזאת היה יותר גרוע מעכשיו....ועכשיו הוא בגלל ש....יש יותר מדי אנשים שחושבים כמוך...למזלנו..לא כולם.

אף אחד לא ביקש שיהיו מורים? בקיצור אתה אומר שכדאי למורים לא להיות מורים..ושאתה לא תקבל חינוך->לא תקבל תעודת בגרות->אולי תהיה מנקה רחובות.

עריכה:
ואני יוסיף...אין הרבה מורים שהולכים להיות מורים בשביל השכר...אבל תסכים איתי..שהם צריכים גם להתקיים..גם להם יש ילדים, גם להם יש מכונית וחשבון חשמל לשלם!...החינוך הוא הבסיס לכל חברה..אל תשכח את זה לעולם.

לך תגיד את מה שאמרת עכשיו להורים שלך..תראה איך הם יגיבו...התגובה שלך יותר נמוכה משל ילד בכיתה ג' ששונא בית ספר.
  Reply With Quote
ישן 02-12-07, 16:00   # 4
Ori-G
Permanently Banned

מיני פרופיל

Ori-G לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי meshuga צפה בהודעה
ממש ניצוצות חוכמה יוצאות מהפה שלך...

אם כל אחד היה חושב כמוך..המצב במדינה הזאת היה יותר גרוע מעכשיו....ועכשיו הוא בגלל ש....יש יותר מדי אנשים שחושבים כמוך...למזלנו..לא כולם.

אף אחד לא ביקש שיהיו מורים? בקיצור אתה אומר שכדאי למורים לא להיות מורים..ושאתה לא תקבל חינוך->לא תקבל תעודת בגרות->אולי תהיה מנקה רחובות.
רגע .. תחשוב בהגיון טיפה לפני הכל הם ידעו מה גודל השכר למה הם הלכו על זה ?כדי לבכות אחרי כמה שנים?

אם לא מורה אחד יש מורה שני שירצה כל מי שבא ללמד ידע מראש על מה הוא הולך ..

זה רק מורה אחד וזה לא אומר שכל המערכת נראת כך.
אני יגיד לך סוד קטן ,יש לי מורה בבית ספר שהיא ספרה בעצמה (אף אחד לא ביקש ממנה) שהיא מקבל 8 אלף והיא בקושי מלמדת 6 שנים..

אז?גם היא בוכה שזה קצת 8 אלף ממש קצת וכאילו שהיא מלמדת מי 8 בבוקר עד 12 בלילה.. בקושי יש לה איזה נראה לי 60 שעות (לא יודע אם זה 60 שעות אבל אני לא בטוח בזה)

אז גם ה-8 אלף היא בוכה..
ויש מיליון ואחת מורות שבוכות גם אם תתן להם 20 אלף יגידו שהם רוצות עוד..

אז שיעבדו יותר יקבלו יותר ..

ואני נשאר כרגיל אם הדעה שלי !
  Reply With Quote
ישן 02-12-07, 16:12   # 5
ETWD
חבר על

מיני פרופיל

ETWD לא מחובר  

כשרואים את רמת המורים היום (ברור שלא כולם) אז המשכורת אפילו מופרזות.
אולי אחרי השביתה בתקווה שהמשכורות יעלו אז יבואו מורים איכותיים.
  Reply With Quote
ישן 02-12-07, 16:16   # 6
mayden
Авторитет

מיני פרופיל

mayden לא מחובר  

כנראה לא הבנתם עדיין את הקטע אני רואה...
"המשכורת מופרזת",קיבינימאט תסתכלו מה המשכורת? היא לא עוברת את המינימום. כיום אני (אפילו עוד לא סיימתי בית ספר) אלך לעבוד באיזשהו מפעל אני אקבל יותר מהמשכורת שהם מקבלים (ללא תואר ואפילו ללא תעודת בגרות _עדיין_).

בזכות המורים האלה אתה לפחות מקבל קצת חוכמה כלשהי, קצת ידע לגבי החיים שלך. הם עוד רוצים ללמד אותך ואתה יורק להם בפנים, בשביל מה הם צריכים את כל החרא הזה שהם מקבלים? ולפי הפתרון שלך (Ori-G), בוא נבטל את הדבר הזה שנקרא בית ספר נכון? הרי במילא אנחנו יכולים ללכת עכשיו למפעל כלשהו, לעבוד תמורת מינימום ויהיה לנו שכר מקסימלי של 4,000.. מרגש!

המורים מקבלים גרושים שלא לדבר על כל דברים שאיריס (הזאת למעלה) ציינה:
ציטוט:
ואז יש ישיבת צוות (לא משלמים על זה, זה כלול בשכר), וישיבת מורים ואסיפת הורים, וצריך לבדוק מבחנים, ולהקליד ציונים ולהכין את השיעור למחר, אולי להכין דף עבודה ולתת לשכפול, וצריך להתקשר למחנך של התלמיד שהפך כיסא, ולהורים של התלמידה שכבר פעם שלישית לא הכינה שיעורי בית. ועל שום דבר אין תשלום נוסף. הכל כלול בשכר.
תסתכל את התלוש משכורת, בושה למדינת ישראל.

ציטוט:
" זוכרים בשביל ללמוד, יודעים בשביל ללמד, מבינים בשביל לתכנת.."
  Reply With Quote
ישן 02-12-07, 16:19   # 7
ETWD
חבר על

מיני פרופיל

ETWD לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי mayden צפה בהודעה
כנראה לא הבנתם עדיין את הקטע אני רואה...
"המשכורת מופרזת",קיבינימאט תסתכלו מה המשכורת? היא לא עוברת את המינימום. כיום אני (אפילו עוד לא סיימתי בית ספר) אלך לעבוד באיזשהו מפעל אני אקבל יותר מהמשכורת שהם מקבלים (ללא תואר ואפילו ללא תעודת בגרות _עדיין_).

בזכות המורים האלה אתה לפחות מקבל קצת חוכמה כלשהי, קצת ידע לגבי החיים שלך. הם עוד רוצים ללמד אותך ואתה יורק להם בפנים, בשביל מה הם צריכים את כל החרא הזה שהם מקבלים? ולפי הפתרון שלך (Ori-G), בוא נבטל את הדבר הזה שנקרא בית ספר נכון? הרי במילא אנחנו יכולים ללכת עכשיו למפעל כלשהו, לעבוד תמורת מינימום ויהיה לנו שכר מקסימלי של 4,000.. מרגש!

המורים מקבלים גרושים שלא לדבר על כל דברים שאיריס (הזאת למעלה) ציינה:

תסתכל את התלוש משכורת, בושה למדינת ישראל.
אני בטוח שהמורה הזאת, שמראה את התלוש, עושה השלמת הכנסה ועובדת בבית ספר נוסף.
המצב גרוע, אבל לא עד כדי כך כמו שהיא (המורה) מראה את זה.
  Reply With Quote
ישן 02-12-07, 16:23   # 8
A.M.F
חבר וותיק

מיני פרופיל

A.M.F לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי ETWD צפה בהודעה
אני בטוח שהמורה הזאת, שמראה את התלוש, עושה השלמת הכנסה ועובדת בבית ספר נוסף.
המצב גרוע, אבל לא עד כדי כך כמו שהיא (המורה) מראה את זה.
נו אבל מה אתה לא מבין גבר?? למה שהיא תעבוד בעוד עבודות ותקרע תתחת שלה שעות נוספות כשיש לה כבר עבודה אחת שכביכול אמורה לכבד את עצמה?
  Reply With Quote
ישן 02-12-07, 16:23   # 9
נמרוד
הוסטסניון

נמרוד's Avatar

מיני פרופיל

נמרוד לא מחובר  

נו ו.. המורות רוצות לקבל יותר ממקצועות אחרים? שילכו לעבוד בבית חולים יראו מזו עבודה קשה. המורות שרוצות לקבל כמו אחיות שעובדות אותו מספר שעות רק שהאחיות עובדות בלילה כנראה לא מבינות שעובדים בשביל כסף. כנראה חשבו שיהיה להן קל בהוראה..
בקשר למורה הזאת - מורה חדשה, עובדת חודש אחד בלבד, אין לה ילדים יכולה למצוא עבודה מ3 עד 7.
למי שמעלי - בשביל כסף צריך לקרוע את התחת, בשביל פרנסה צריך לעבוד.

ואני תומך במאבק, אבל הם מגזימים.

Last edited by נמרוד; 02-12-07 at 16:26..
  Reply With Quote
ישן 02-12-07, 16:31   # 10
A.M.F
חבר וותיק

מיני פרופיל

A.M.F לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי נמרוד צפה בהודעה
נו ו.. המורות רוצות לקבל יותר ממקצועות אחרים? שילכו לעבוד בבית חולים יראו מזו עבודה קשה. המורות שרוצות לקבל כמו אחיות שעובדות אותו מספר שעות רק שהאחיות עובדות בלילה כנראה לא מבינות שעובדים בשביל כסף. כנראה חשבו שיהיה להן קל בהוראה..
בקשר למורה הזאת - מורה חדשה, עובדת חודש אחד בלבד, אין לה ילדים יכולה למצוא עבודה מ3 עד 7.
למי שמעלי - בשביל כסף צריך לקרוע את התחת, בשביל פרנסה צריך לעבוד.

ואני תומך במאבק, אבל הם מגזימים.
ולא שמת לב עד כמה המורים קורעים תתחת לפחות לפי המכתב?
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום