הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 26-01-08, 02:56   # 1
Panda
הוסטסניון

Panda's Avatar

מיני פרופיל

Panda לא מחובר  

שאלת המיליון - למה לקנות שאפשר להוריד?

שלום לכולם.

רציתי לשמוע מאנשים למה לקנות משחק שאפשר להוריד?
עזבו אותכם כי אתה רוצה להעריך את יוצר המשחק ושטויות כאלו.. למה בדוגרי לקנות משחק במקום להוריד אותו תוך חצי שעה. (עזבו מקרים מיוחדים שאין הורדה וכד'.. נגיד ויש הורדה מעולה)

מה דעתכם?

עומר.
  Reply With Quote
ישן 26-01-08, 03:17   # 2
דניאל
מנהל ראשי

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל דניאל

דניאל לא מחובר  

למה לקנות אוטו כשאפשר לגנוב אחד?

למה לקנות ממך תכנות \ עיצוב כשאפשר לתחמן אותך ולגנוב את זה ממך?

sPD Hosting בע"מ | אחסון אתרים | בלוג אחסון אתרים
טלפון להזמנות: 1-599-559977
  Reply With Quote
ישן 26-01-08, 09:19   # 3
mlnn
משתמש - היכל התהילה

mlnn's Avatar

מיני פרופיל

mlnn לא מחובר  

כי אנחנו חיים בחברה כזאת.

בחורות ערומות
  Reply With Quote
ישן 26-01-08, 09:34   # 4
DanielS
הוסטסניון

מיני פרופיל

DanielS לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי TelecarT צפה בהודעה
למה לקנות אוטו כשאפשר לגנוב אחד?

למה לקנות ממך תכנות \ עיצוב כשאפשר לתחמן אותך ולגנוב את זה ממך?
פשוט מאוד כי אנשים באינטרנט (רוב הישראלים) מעדיפים אם אפשר אז להוריד , לפרוץ תוכנות משחקים , שירים.ווינדוס..

וכאילו זה לא אותו הדבר כמו לגנוב מכונית או לפרוץ לבית..

ולפני שיתחילו לקום עליי.. גם אני מעדיף להוריד אם יש אפשרות במקום לשלם..
ועכשיו יבואו אנשים שיגידו אני לא מוריד תוכנות .. אז אני ישאל את השאלה "הווינדוס שלכם. קניתם אותו ?".

שבת שלום.
דניאל

Reply With Quote
ישן 26-01-08, 09:44   # 5
שליחטא
Winner

מיני פרופיל

שליחטא לא מחובר  

שיורידו מחירים ואז אני יקנה
משחק מחשב ב400 שח ? 350 ?
זה פשוט לא נורמלי המחירים האלה
  Reply With Quote
ישן 26-01-08, 11:00   # 6
Beesites
משתמש - היכל התהילה
עסק רשום [?]

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Beesites שלח הודעה באמצעות MSN אל Beesites

Beesites לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי שליחטא צפה בהודעה
שיורידו מחירים ואז אני יקנה
משחק מחשב ב400 שח ? 350 ?
זה פשוט לא נורמלי המחירים האלה
תגיד לי בבקשה איפה אתה רואה משחקי מחשב ב 350-400 ש"ח? המחיר המומלץ לצרכן עבור רוב המשחקים הוא 219 ש"ח, כאשר את הרוב המכריע אפשר למצוא במחירים טובים יותר (אהם אצלנו למשל ).

ובאשר לשאלה, יש לה כמה תשובות.
1. עלות הפיתוח של משחק מחשב נעה סביב מיליוני דולרים. אם כולם/רובם יגנבו את המשחקים, המצב שיווצר הוא אי כדאיות כלכלית לפיתוח המשחקים.

2. בעצם כמו שאתה מוריד משחק ולא משלם עליו, למה אתה לא נכנס לחנות משחקים וגונב אותו מהמדף? הרי זה אותו דבר (לא לשלם על מוצר שעולה כסף ואתה משתמש בו). אז למה במקרה הזה אתה כן מרגיש טוב עם זה?

3. אני מתאר לעצמי שלא היית שואל את השאלה אם (לדוגמה) אבא שלך היה מתכנת משחקי מחשב, מעצב משחקי מחשב, או כל דבר אחר שקשור בתעשיית משחקי המחשב. אבל בעצם הגניבה כן פוגעת בפרנסה של אנשים אחרים.

4. וכמובן ההיבט הראשון, ההיבט המוסרי. יש מוצר, הוא עולה סכום מסויים - זה שאתה יכול לגנוב אותו לא אומר שזה נכון לעשות את זה.

ובתשובה לשאלת ה"יש לך רישיון לווינדוז"? אז כן, יש לי רישיון לווינדוז, ואני בטוח שאני לא היחיד שיש לו רישיון עבור התוכנות שבהן הוא משתמש. אבל לדוגמה Office לא ראיתי לנכון לקנות אז במקום לגנוב התקנתי OpenOffice.
  Reply With Quote
ישן 26-01-08, 11:05   # 7
maor
הוסטסניון

מיני פרופיל

maor לא מחובר  

מי שיש לו כסף ורוצה משחק - קונה
למשל אני מסביר לחבר שלי הוא רצה משחק אחד אמרתי לו בוא אני אוריד לך וזה.. אמר עזוב לא צריך וקנה את המשחק

או שיש משחקים כמו PES שאפשר לשחק ברשת רק עם מקורי
ישן 26-01-08, 11:16   # 8
Gil B
חבר וותיק

מיני פרופיל

Gil B לא מחובר  

אז בואו אני אגיד לכם משהו.
מבחינת משחקים, אני קונה תמיד.
מבחינת תוכנות, את רוב התוכנות יש לי חוקיות
אבל כשפוטושופ עולה 300 דולר.
וAutoCAD עולה 2000 דולר! אני לא מוכן לקנות, ולא מסוגל, לכן אני גם לא משתמש...

מוזיקה אני בד"כ מוריד שיר אחד שניים ואם אני אוהב את הזמר או הלהקה, אני פשוט הולך וקונה דיסק אחד, שניים שלהם.
אני יודע שאםם אניא קנה דיסקים לדוגמה של מוזיקה, אז זה יגרום לזמר לבוא יותר לארץ, להופעות וכד'.
אם אני אקנה משחקים (ואני קונה), אז החברה שפיתחה את המשחק תקבל עוד מוטיבציה לחדש לעדכן וליצור עוד משחקים וכו'.

Reply With Quote
ישן 26-01-08, 11:29   # 9
mlnn
משתמש - היכל התהילה

mlnn's Avatar

מיני פרופיל

mlnn לא מחובר  

• אם תשאיר באמצע הרחוב ערימה של כסף, אל תצפה שאף אחד לא יקח אותה. - בחנות המשחק מוגן והכל בסדר, לכן אפחד לא גונב, לא כי הוא חושב זה "לא בסדר" (לא אדון כרגע אם זה בסדר או לא). לעומת זאת המפתחים, לא נראה שהם משקיעים הרבה זמן בשביל להגן על המוצר שלהם, חוץ מכמה שכן משקיעים, ואי אפשר לפרוץ אותם, אז אנשים קונים אותם כמו גדולים והכל טוב.

• בואו נודה בזה, רוב המשחקים מיועדים לילדים? מאיפו לילד יהיה את ה200 שקל האלו לכל משחק חדש שיוצא? אה נכון, התעשייה בונה על זה שהם יבקשו מההורים. והם כל הזמן משווקים ומקדמים ובעצם עושים לחץ על הילד לרצות את המשחק, במה זה שונה מבריון שבא לילד ודורש ממנו כסף והילד נאלץ לבקש מההורים? אז יופי, התעשייה חשבה שמצאו דרך קלה לעשות כסף וקיבלו בתחת, צדק

• עוד נקודה חשובה, להרבה ילדים וגם להורים שלהם אין כסף מיותר לבזבז על משחקים. אני לא מדבר על משפחות עניות, אבל נגיד מי יקנה משחק מחשב במקום תיק חדש לביתספר, או נעליים חדשות, או משהו דומה. אז במה זה פוגע, שאם גם ככה הוא לא היה קונה את המשחק אז הוא מוריד אותו בשקט ומשחק בבית. או שאתה רוצה להפוך אותו למנודה חברתית ולהקשות עליו עוד יותר?

בחורות ערומות
  Reply With Quote
ישן 26-01-08, 11:47   # 10
Beesites
משתמש - היכל התהילה
עסק רשום [?]

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Beesites שלח הודעה באמצעות MSN אל Beesites

Beesites לא מחובר  

והתגובה (ולא, אני לא באמת מצפה שאחד מאיתנו ישכנע את השני):

ציטוט:
נכתב במקור על ידי mlnn צפה בהודעה
  • אם תשאיר באמצע הרחוב ערימה של כסף, אל תצפה שאף אחד לא יקח אותה. - בחנות המשחק מוגן והכל בסדר, לכן אפחד לא גונב, לא כי הוא חושב זה "לא בסדר" (לא אדון כרגע אם זה בסדר או לא). לעומת זאת המפתחים, לא נראה שהם משקיעים הרבה זמן בשביל להגן על המוצר שלהם, חוץ מכמה שכן משקיעים, ואי אפשר לפרוץ אותם, אז אנשים קונים אותם כמו גדולים והכל טוב.

הרבה יותר קל לגנוב משחק מחנות מאשר לפרוץ משחק. אנשים שמורידים פשוט לרוב משתמשים בפריצה שמישהו אחר עשה. אם הם היו צריכים בעצמם לפרוץ את המשחקים תאמין לי שכולם היו קונים. מה לעשות שמידע דיגיטלי, כאשר פרצו אותו פעם אחת, אפילו אם זה היה קשה - מעבר לזה קל להפיץ?

וזה מתעלם כמובן מהנקודה המוסרית - מחנות שקל לגנוב ממנה זה בסדר לגנוב?
  • בואו נודה בזה, רוב המשחקים מיועדים לילדים? מאיפו לילד יהיה את ה200 שקל האלו לכל משחק חדש שיוצא? אה נכון, התעשייה בונה על זה שהם יבקשו מההורים. והם כל הזמן משווקים ומקדמים ובעצם עושים לחץ על הילד לרצות את המשחק, במה זה שונה מבריון שבא לילד ודורש ממנו כסף והילד נאלץ לבקש מההורים? אז יופי, התעשייה חשבה שמצאו דרך קלה לעשות כסף וקיבלו בתחת, צדק

משחקים שמיועדים לילדים קטנים עולים לרוב בין 40-99 ש"ח, וזאת בין היתר גם משום שעלות הפיתוח שלהם נמוכה יותר.

אם אתה מדבר על נוער - התעשייה בונה בכל דבר (אם זה צעצועים, בגדים, ספרים, ספרי לימוד, אוכל, תספורות וכו') על כך שההורים הם אלה שישלמו בסופו של דבר. למה את המחשב בעצמו (שעולה נניח 4,000 ש"ח) אתה לא גונב?
  • עוד נקודה חשובה, להרבה ילדים וגם להורים שלהם אין כסף מיותר לבזבז על משחקים. אני לא מדבר על משפחות עניות, אבל נגיד מי יקנה משחק מחשב במקום תיק חדש לביתספר, או נעליים חדשות, או משהו דומה. אז במה זה פוגע, שאם גם ככה הוא לא היה קונה את המשחק אז הוא מוריד אותו בשקט ומשחק בבית. או שאתה רוצה להפוך אותו למנודה חברתית ולהקשות עליו עוד יותר?

אז אם אין לו כסף לקנות נעלי מותג, שיגנוב אותן? ואם אין לו כסף לתיקים ולבילויים שיגנוב גם אותם?

לא רוצה להפוך אף אחד ל"מנודה חברתית", אבל באותה מידה אתה יכול להגיד שמי שאין לו אלף דברים אחרים שהחברה המערבית שלנו משתמשת בהם (מחשב, רכב, בגדים, ספרים, בילויים וכו') - יש לו הצדקה לבוא ולגנוב אותם.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום