הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 04-09-15, 21:23   # 1
edenbuganim
חבר בקהילה

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to edenbuganim

edenbuganim לא מחובר  

שאלה בנוגע ללימודים לתואר ראשון

היי, שמי עדן ואני חייל משוחרר מזה שנה וחצי. אני רוצה להתחיל ללמוד לתואר ראשון, הכיוון הוא מחשבים. הבעיה היא הדרישות המאוד גבוהות ללימודי מדמ"ח או הנדסת תוכנה. רוב המוסדות דורשות 4 יח' מתמטיקה בממוצע 85+ ופסיכומטרי 650+.

עכשיו, אני בסה"כ בעל תעודת בגרות מלאה ממוצע 79 עם 3 יחידות מתמטיקה ו3 יחידות אנגלית. אני כבר די מיואש ולא יודע מה לעשות, אם זה בנוגע לכיוון לימודים ואם זה איך להתחיל וממה להתחיל, אם בכלל. יש רצון אבל אני כבר מיואש מהדרישות ואני בספק אם אעבור.
אשמח לעזרה,
מהמומחים שפה - ממה להתחיל? האם לנסות כיוון אחר? מה אתם ממליצים?
תודה תודה תודה!
  Reply With Quote
ישן 05-09-15, 12:04   # 2
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

שמע אחי הרצון שלך יפה, אבל תבין שהדרישות הן לא לחינם. הנדסת תוכנה בסיסה במתמטיקה. טוחנים מתמטיקה בתואר, ועושים מספר קורסים שלמים שתלמידי תואר למתמטיקה עושים.

הייתי ממליץ לך לגשת לפסיכומטרי לפני הכל, להשקיע את כל מה שיש לך ולנסות להוציא ציון גבוה, במיוחד בחלק הכמותי. (כי עליו מסתכלים ספציפית לפני הקבלה לתואר הנ"ל)

לאחר מכן אתה תדע כמה בדיוק אתה צריך לשפר בכל מקצוע. לדעתי תשלים ל4 יחל גם במתמטיקה וגם באנגלית, תוציא ציונים מעל ל85 בשניהם שזה די קל למען האמת. פסיכומטרי של 600-610 עם 110 בחלק הכמותי, ו85 בבגרויות של מתמטיקה ואנגלית של 4 יחל יכניסו אותך להנדסת תוכנה בבראודה שזאת המכללה המובילה בארץ ובמיוחד מגמת הנדסת תוכנה שם ברמה גבוהה.

בהצלחה.
  Reply With Quote
ישן 05-09-15, 13:57   # 3
A1ex
תודה על תרומתך.

מיני פרופיל

A1ex לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Tyler צפה בהודעה
שמע אחי הרצון שלך יפה, אבל תבין שהדרישות הן לא לחינם. הנדסת תוכנה בסיסה במתמטיקה. טוחנים מתמטיקה בתואר, ועושים מספר קורסים שלמים שתלמידי תואר למתמטיקה עושים.

הייתי ממליץ לך לגשת לפסיכומטרי לפני הכל, להשקיע את כל מה שיש לך ולנסות להוציא ציון גבוה, במיוחד בחלק הכמותי. (כי עליו מסתכלים ספציפית לפני הקבלה לתואר הנ"ל)

לאחר מכן אתה תדע כמה בדיוק אתה צריך לשפר בכל מקצוע. לדעתי תשלים ל4 יחל גם במתמטיקה וגם באנגלית, תוציא ציונים מעל ל85 בשניהם שזה די קל למען האמת. פסיכומטרי של 600-610 עם 110 בחלק הכמותי, ו85 בבגרויות של מתמטיקה ואנגלית של 4 יחל יכניסו אותך להנדסת תוכנה בבראודה שזאת המכללה המובילה בארץ ובמיוחד מגמת הנדסת תוכנה שם ברמה גבוהה.

בהצלחה.
איך הגעת לזה שבראודה היא המכללה המובילה בארץ? אולי המבילה בין מכללות אורט אבל בטח שלא בין כל שאר המכללות.
  Reply With Quote
ישן 05-09-15, 17:25   # 4
Ori The Man
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Ori The Man Send a message via Skype™ to Ori The Man

Ori The Man לא מחובר  

יש הרבה מסלולים שאתה יכול ללכת בהם.
אם אתה רוצה את המסלול הפשוט (אבל היקר) יש במכללת נתניה מסלול 4 שנתי, שהוא מיועד למי שיש בגרות מלאה אבל בלי 5 יח"ל מתמטיקה.
בשנה הראשונה לומדים מתמטיקה מהרמה הבסיסית עד לרמה של 5 יח"ל, ועוד קורס או 2 של השנה הראשונה של התואר, צריך ממוצע 75 אני חושב במתמטיקה כדי להכנס לקורס קיץ ואז לתואר.

אם אתה רוצה את הדרך הזולה יותר, תעשה פסיכומטרי + מכינה ואז אתה יכול ללמוד באוניברסיטה..
  Reply With Quote
ישן 06-09-15, 00:53   # 5
Rivus
חבר בקהילה

מיני פרופיל

Rivus לא מחובר  

יש קורסים ללא דרישות כלל, שעושיים להתאים לך
  Reply With Quote
ישן 06-09-15, 20:21   # 6
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי A1ex צפה בהודעה
איך הגעת לזה שבראודה היא המכללה המובילה בארץ? אולי המבילה בין מכללות אורט אבל בטח שלא בין כל שאר המכללות.
בראודה היא המכללה המובילה בארץ בתחום לימודי הנדסת תוכנה, לפי זה שהיא הראשונה לייצא מהנדסי תוכנה למקומות עבודה אחרי האוניברסיטאות. את מהנדסי בראודה בוחרים ראשונים, והמרצים שלהם (להנדסת תוכנה, פחות למתמטיקה) ברמה מאוד גבוהה לפי מה שראיתי באתר/בכנסים.
  Reply With Quote
ישן 07-09-15, 15:55   # 7
A1ex
תודה על תרומתך.

מיני פרופיל

A1ex לא מחובר  

ציטוט:
בראודה היא המכללה המובילה בארץ בתחום לימודי הנדסת תוכנה, לפי זה שהיא הראשונה לייצא מהנדסי תוכנה למקומות עבודה אחרי האוניברסיטאות. את מהנדסי בראודה בוחרים ראשונים, והמרצים שלהם (להנדסת תוכנה, פחות למתמטיקה) ברמה מאוד גבוהה לפי מה שראיתי באתר/בכנסים.
תשלח לי בבקשה קישור למחקר שעליו אתה מבסס את המידע הזה.
אני מכיר לפחות 4 מכללות אחרות טובות יותר באותו תחום (המכללה למנהל, אקדמית תל אביב-יפו, מכון טכנולוגי חולון ואפקה).
  Reply With Quote
ישן 08-09-15, 00:59   # 8
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי A1ex צפה בהודעה
תשלח לי בבקשה קישור למחקר שעליו אתה מבסס את המידע הזה.
אני מכיר לפחות 4 מכללות אחרות טובות יותר באותו תחום (המכללה למנהל, אקדמית תל אביב-יפו, מכון טכנולוגי חולון ואפקה).
שמע אחי, אין איזה "מחקר" או עמוד שקובע מי המכללות המובילות בארץ בX.
כמו שאין מי שיגיד לך "הטכניון ב100% מעביר לימודים יותר גבוהים ומכשיר יותר מהנדסים מצליחים מאשר בן גוריון/תל אביב בתחום Y"

ההוואי הכללי שיש ותמיד היה, הוא שאחרי האוניברסיטאות, בראודה היא המכללה שמציעה את מסלול הנדסת תוכנה הכי מוביל מבין המכללות.
אני גר בצפון אז אולי אני משוחד ולא מכיר את האנשים הנכונים, אבל כמעט כל מהנדס (אלקטרוניקה, חשמל או תוכנה) מצליח (=עובד בחברה נחשבת ובכירה כדוגמת אינטל, IBM וכו') שאני מכיר מהאיזור, ממליץ על בראודה(רק במידה ואתה לא מתאים לאוניברסיטה) ו/או למד בעצמו בבראודה תואר ראשון או שני.

גם לפי תכנית הלימודים, אתה יכול לראות שמה שיש ב"מכללה למנהל" לדוגמא:
א. היא מציעה מסלול להנדסאי תוכנה ולא לתואר ראשון בהנדסת תוכנה
ב. רק לפי תנאי הקבלה אפשר לקבוע את הרמה, אם בבראודה מבקשים מינימום 4 יח"ל מתמטיקה בציון 80/85, וחלק כמותי 110 בפסיכומטרי, וב"מכללה למנהל" מבקשים :
12 שנות לימוד, בגרות מלאה, וציון חיובי ב3 מקצועות: מתמטיקה, אנגלית ועברית(wtf), אז אפשר להבין את ההבדל לבד.

יצאתי איש מכירות של בראודה בלי לשים לב בכלל, ואני אפילו לא לומד שם.
  Reply With Quote
ישן 08-09-15, 08:48   # 9
A1ex
תודה על תרומתך.

מיני פרופיל

A1ex לא מחובר  

ציטוט:
שמע אחי, אין איזה "מחקר" או עמוד שקובע מי המכללות המובילות בארץ בX.
כמו שאין מי שיגיד לך "הטכניון ב100% מעביר לימודים יותר גבוהים ומכשיר יותר מהנדסים מצליחים מאשר בן גוריון/תל אביב בתחום Y"

ההוואי הכללי שיש ותמיד היה, הוא שאחרי האוניברסיטאות, בראודה היא המכללה שמציעה את מסלול הנדסת תוכנה הכי מוביל מבין המכללות.
אני גר בצפון אז אולי אני משוחד ולא מכיר את האנשים הנכונים, אבל כמעט כל מהנדס (אלקטרוניקה, חשמל או תוכנה) מצליח (=עובד בחברה נחשבת ובכירה כדוגמת אינטל, IBM וכו') שאני מכיר מהאיזור, ממליץ על בראודה(רק במידה ואתה לא מתאים לאוניברסיטה) ו/או למד בעצמו בבראודה תואר ראשון או שני.

גם לפי תכנית הלימודים, אתה יכול לראות שמה שיש ב"מכללה למנהל" לדוגמא:
א. היא מציעה מסלול להנדסאי תוכנה ולא לתואר ראשון בהנדסת תוכנה
ב. רק לפי תנאי הקבלה אפשר לקבוע את הרמה, אם בבראודה מבקשים מינימום 4 יח"ל מתמטיקה בציון 80/85, וחלק כמותי 110 בפסיכומטרי, וב"מכללה למנהל" מבקשים :
12 שנות לימוד, בגרות מלאה, וציון חיובי ב3 מקצועות: מתמטיקה, אנגלית ועברית(wtf), אז אפשר להבין את ההבדל לבד.

יצאתי איש מכירות של בראודה בלי לשים לב בכלל, ואני אפילו לא לומד שם.
אז בתור מישהו שגם למד באחת המכללות שציינתי וגם יש לו מספר חברים שלמדו הנדסת תוכנה במספר אוניברסיטאות ומכללות אני יכול להגיד לך שאתה לגמרי טועה (אולי היא המובילה בתחום בצפון).

במכללה למנהל התכוונתי למדעי המחשב ובלי קשר התנאים יהיו אולי קלים יותר בגלל שזאת מכללה פרטית בניגוד לבראודה אבל בכל מקרה הרמה גם גבוהה (לא למדתי שם אבל זה מה שהבנתי).

אני לא אומר שבראודה היא לא מכללה טובה, אני רק אומר שזה לא נכון להגיד שהיא המכללה המובילה.
  Reply With Quote
ישן 13-09-15, 20:52   # 10
דור
אחראי קהילה

מיני פרופיל

דור לא מחובר  

תלמד בפתוחה
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום