הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 11-02-15, 15:29   # 11
דור
אחראי קהילה

מיני פרופיל

דור לא מחובר  

אל תלך על עתודה, זה 6 שנים שאתה תתבאס על החיים שלך כשאתה מסיים את הצבא בגיל 28.
תנסה ללכת למסלול של מחשבים, ניסית גאמ"א / ממר"ם?
  Reply With Quote
ישן 12-02-15, 19:34   # 12
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי דור צפה בהודעה
אל תלך על עתודה, זה 6 שנים שאתה תתבאס על החיים שלך כשאתה מסיים את הצבא בגיל 28.
תנסה ללכת למסלול של מחשבים, ניסית גאמ"א / ממר"ם?
נפלתי מגאמ"א וממר"ם לא שלחו זימון.
אין לי מה להתבאס על החיים..
4 שנות תואר יוצא בגיל 21 עם תואר ונכנס ל3 שנות תעסוקה צבאית עם מערכות מסווגות שיתרמו בנסיון.

אחר כך קבע לפי רצון אישי.. (אפשר לצאת מקבע די בקלות) ואולי אני בכלל אאהב את הקבע.

בין לבין חופשות קטנות לחו"ל וכאלה בזמן הלימודים / ימי חופש בסדיר.

מה רע אחי? גיל 26 נסיון תעסוקתי יוצא לאזרחות
  Reply With Quote
ישן 13-02-15, 21:57   # 13
meshuga
הנהלת הפורום לשעבר

meshuga's Avatar

מיני פרופיל

meshuga לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Tyler צפה בהודעה
נפלתי מגאמ"א וממר"ם לא שלחו זימון.
אין לי מה להתבאס על החיים..
4 שנות תואר יוצא בגיל 21 עם תואר ונכנס ל3 שנות תעסוקה צבאית עם מערכות מסווגות שיתרמו בנסיון.

אחר כך קבע לפי רצון אישי.. (אפשר לצאת מקבע די בקלות) ואולי אני בכלל אאהב את הקבע.

בין לבין חופשות קטנות לחו"ל וכאלה בזמן הלימודים / ימי חופש בסדיר.

מה רע אחי? גיל 26 נסיון תעסוקתי יוצא לאזרחות
זה תלוי בתואר, לא בהכרח זה גיל 26 זה א'..
ב' מי מבטיח לך שיהיה לך טוב במערכת הצבאית?
ג' מי אמר שתצליח לסיים תואר (ואז זה בכלל בלאגן לצאת מעתודה בלי להיות חייב לצהל כסף)

מעבר ליתרונות יש המון סיכון בעתודה...זאת מערכת לא פשוטה ומאוד לא מתגמלת (כשאתה תהיה בפנים לפעמים תשמע שאנשים שעובדים פחות קשה ממך משתכרים הרבה יותר (גם אם הם יותר גדולים ממך בגיל, זה מתסכל))...
נראה שאתה מאוד להוט על זה, אבל כדאי שתחשוב גם (ובעיקר) על הנקודות שהבאתי פה, אחרת אין פה שאלה..לך על זה..

משהו שלא הבנתי, למה לעתודה אתה בוחר במכללה ולאזרחות אתה בוחר באוניברסיטה? אם כבר עתודה אז רק אוניברסיטה...

אני אספר לך אישית על עצמי, הייתי מתכנת לא רע (עדיין, תבין בהמשך למה "הייתי"), חשבתי על מסלול טכנולוגי, הייתי בכמה מיונים אבל הצבא לא ממש מחפש (או לפחות אז) מתכנתי WEB (הידע היה LAMP + צד לקוח)...
אח"כ ניסיתי לבדוק על ממר"מ...אבל פרופיל 97 הם לא ממש מסתכלים עליך...אחרי ש2 פניות אליהם אפילו לא גררו תשובה התחלתי לחשוב...
על עתודה אף פעם לא חשבתי..בעיקר מהסיבה שמי שמתחייב למערכת צבאית ל8-9 שנים בגיל 18 הוא קצת משוגע (להוציא את קורס טייס)...
למרות שלא הייתי הילד הכי ספורטיבי (אפשר להגיד שמנמן) לא הפריע לי ללכת לקרבי ובשלב מסויים לא השלמתי עם זה, אלא אפילו רציתי בזה....אני יכול להגיד לך שחוויית קרבי לא תמצא בשום מקום אחר....חברים שהלכו לממר"מ אמרו שאני משוגע (אפשר להגיד שאני לימדתי אותם תיכנות במגמת מחשבים בתיכון..איפה הם היום ואיפה אני בתחום) חברים שהלכו ל8200 אמרו שחבל שלא הייתה אפשרות למשוך אותי (אותם אנשים עכשיו עושים תואר במדמ"ח/חשמל בבן גוריון ועדיין לא מבינים איך לא הלכתי על הנדסת תוכנה/מדמ"ח ....תבין בהמשך למה)....אבל שוב, לא תמצא חוויה כזאת בשום מקום ואני לא מצטער לרגע...
אחרי השחרור חזרתי לעבוד, עבדתי שנה בחברה לבניית אתרים, אבל זה לא אותו דבר, היה לי קצת קשה לעבוד בחברה (לעומת פרילנסר שאתה בוחר את העבודות שלך) ולרוב יש חזרה על עבודות (משנה עיצוב פשוט) וזה פחות מאתגר ומוציא קצת מהחשק...החלטתי שאחרי (או יותר נכון במהלך) הטיול "אחרי צבא" אגיע למסקנות מה השלב הבא....

חזרתי מהטיול (ניו זילנד, נפאל, סין, הונג קונג, תאילנד לשואלים...היה מדהים) והחלטתי לקחת פסק זמן מהאזור הנוח שלי (תיכנות), עשיתי פסיכומטרי ואחריו החלטתי שבגיל הזה אני רוצה לעבוד עם אנשים בגילי, לחוות קצת חבר'ה....ארזתי והלכתי לעבוד ולגור בקיבוץ במשך שנה והמטרה העיקרית, לחסוך ללימודים גבוהים... שנה שכמו ה3 שנים קרבי, לא הייתי מוותר עליה.
אחרי שלא התקבלתי לאף אוניברסיטה, היום אני במסלול מעבר לאוניברסיטת בן גוריון במכללת ספיר (המטרה: הנדסת חשמל) להגיד שקל? ממש לא...כרגע אני די לא בכיוון ואולי אפילו אצטרך לחזור על השנה כי הייתי די בשוק בסמסטר א' (אם כי כרגע בקורס תיכנות..כנראה (מחכה לתוצאות מבחן) יש לי 100)...
למה הנדסת חשמל? הבנתי בתור מתכנת שזה טוב ויפה, אבל מעניין אותי מעבר, תיכנות אפשר ללמוד מגוגל, אני לא צריך אוניברסיטה בשביל זה (לא מבין תואר במדמ"ח / תוכנה) לעומת זאת הנדסת חשמל/מכונות אלו דברים מוחשיים, דברים פיסים בעולם הזה ולא שורות קוד..איך שלא תסתכל על זה, זה מעניין..והיי, תמיד יש לי לחזור לתיכנות...זה אף פעם לא יעלם לי...

אם אני חוזר לנקודה ששינתה לי את החיים, זה שהחלטתי ללכת על קרבי, אין ספק שהייתי במקום אחר לגמרי אם הייתי מתעקש על ממר"מ ומפעיל קשרים כאלו ואחרים...אבל אני ממליץ לאנשים פה, לצאת קצת "מהאזור הנוח" שלהם...תשאירו לכם קצת עוד אופציות , "תראו עולם"....ומה שלא תחליטו, שיהיה לכם טוב...אם לא טוב לכם זה לא שווה את זה.
  Reply With Quote
ישן 15-02-15, 00:06   # 14
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי meshuga צפה בהודעה
זה תלוי בתואר, לא בהכרח זה גיל 26 זה א'..
ב' מי מבטיח לך שיהיה לך טוב במערכת הצבאית?
ג' מי אמר שתצליח לסיים תואר (ואז זה בכלל בלאגן לצאת מעתודה בלי להיות חייב לצהל כסף)

מעבר ליתרונות יש המון סיכון בעתודה...זאת מערכת לא פשוטה ומאוד לא מתגמלת (כשאתה תהיה בפנים לפעמים תשמע שאנשים שעובדים פחות קשה ממך משתכרים הרבה יותר (גם אם הם יותר גדולים ממך בגיל, זה מתסכל))...
נראה שאתה מאוד להוט על זה, אבל כדאי שתחשוב גם (ובעיקר) על הנקודות שהבאתי פה, אחרת אין פה שאלה..לך על זה..

משהו שלא הבנתי, למה לעתודה אתה בוחר במכללה ולאזרחות אתה בוחר באוניברסיטה? אם כבר עתודה אז רק אוניברסיטה...

אני אספר לך אישית על עצמי, הייתי מתכנת לא רע (עדיין, תבין בהמשך למה "הייתי"), חשבתי על מסלול טכנולוגי, הייתי בכמה מיונים אבל הצבא לא ממש מחפש (או לפחות אז) מתכנתי WEB (הידע היה LAMP + צד לקוח)...
אח"כ ניסיתי לבדוק על ממר"מ...אבל פרופיל 97 הם לא ממש מסתכלים עליך...אחרי ש2 פניות אליהם אפילו לא גררו תשובה התחלתי לחשוב...
על עתודה אף פעם לא חשבתי..בעיקר מהסיבה שמי שמתחייב למערכת צבאית ל8-9 שנים בגיל 18 הוא קצת משוגע (להוציא את קורס טייס)...
למרות שלא הייתי הילד הכי ספורטיבי (אפשר להגיד שמנמן) לא הפריע לי ללכת לקרבי ובשלב מסויים לא השלמתי עם זה, אלא אפילו רציתי בזה....אני יכול להגיד לך שחוויית קרבי לא תמצא בשום מקום אחר....חברים שהלכו לממר"מ אמרו שאני משוגע (אפשר להגיד שאני לימדתי אותם תיכנות במגמת מחשבים בתיכון..איפה הם היום ואיפה אני בתחום) חברים שהלכו ל8200 אמרו שחבל שלא הייתה אפשרות למשוך אותי (אותם אנשים עכשיו עושים תואר במדמ"ח/חשמל בבן גוריון ועדיין לא מבינים איך לא הלכתי על הנדסת תוכנה/מדמ"ח ....תבין בהמשך למה)....אבל שוב, לא תמצא חוויה כזאת בשום מקום ואני לא מצטער לרגע...
אחרי השחרור חזרתי לעבוד, עבדתי שנה בחברה לבניית אתרים, אבל זה לא אותו דבר, היה לי קצת קשה לעבוד בחברה (לעומת פרילנסר שאתה בוחר את העבודות שלך) ולרוב יש חזרה על עבודות (משנה עיצוב פשוט) וזה פחות מאתגר ומוציא קצת מהחשק...החלטתי שאחרי (או יותר נכון במהלך) הטיול "אחרי צבא" אגיע למסקנות מה השלב הבא....

חזרתי מהטיול (ניו זילנד, נפאל, סין, הונג קונג, תאילנד לשואלים...היה מדהים) והחלטתי לקחת פסק זמן מהאזור הנוח שלי (תיכנות), עשיתי פסיכומטרי ואחריו החלטתי שבגיל הזה אני רוצה לעבוד עם אנשים בגילי, לחוות קצת חבר'ה....ארזתי והלכתי לעבוד ולגור בקיבוץ במשך שנה והמטרה העיקרית, לחסוך ללימודים גבוהים... שנה שכמו ה3 שנים קרבי, לא הייתי מוותר עליה.
אחרי שלא התקבלתי לאף אוניברסיטה, היום אני במסלול מעבר לאוניברסיטת בן גוריון במכללת ספיר (המטרה: הנדסת חשמל) להגיד שקל? ממש לא...כרגע אני די לא בכיוון ואולי אפילו אצטרך לחזור על השנה כי הייתי די בשוק בסמסטר א' (אם כי כרגע בקורס תיכנות..כנראה (מחכה לתוצאות מבחן) יש לי 100)...
למה הנדסת חשמל? הבנתי בתור מתכנת שזה טוב ויפה, אבל מעניין אותי מעבר, תיכנות אפשר ללמוד מגוגל, אני לא צריך אוניברסיטה בשביל זה (לא מבין תואר במדמ"ח / תוכנה) לעומת זאת הנדסת חשמל/מכונות אלו דברים מוחשיים, דברים פיסים בעולם הזה ולא שורות קוד..איך שלא תסתכל על זה, זה מעניין..והיי, תמיד יש לי לחזור לתיכנות...זה אף פעם לא יעלם לי...

אם אני חוזר לנקודה ששינתה לי את החיים, זה שהחלטתי ללכת על קרבי, אין ספק שהייתי במקום אחר לגמרי אם הייתי מתעקש על ממר"מ ומפעיל קשרים כאלו ואחרים...אבל אני ממליץ לאנשים פה, לצאת קצת "מהאזור הנוח" שלהם...תשאירו לכם קצת עוד אופציות , "תראו עולם"....ומה שלא תחליטו, שיהיה לכם טוב...אם לא טוב לכם זה לא שווה את זה.
אחי זה בדיוק המצב שלי.
פרופיל 97, ממר"ם לא יורקים עלי ואף יחידה עורפית אחרת שיכולה "לקדם אותי באזרחות בעתיד".
אז חשבתי למה להתווכח? גם ככה אחרי אין ספור בקשות הם לא רוצים אותי כי אני "קרבי".

אני אלך לעתודה ואחרי התואר הם בטוח ישבצו אותי באחת מהיחידות הללו (ממר"ם ובסגנון).

גם אני חשבתי כמוך => אולי כדאי לצאת מהאיזור הנוח, אולי כן ללכת לקרבי לחוות קצת חול ובוץ ודיכאונות פה ושם.

אבל החלטתי לבסוף (עכשיו) החלטתי שאני הולך בכל הכח ללימודים ועושה את מה שאני אוהב, וכן אמנם זה קרבי וזה כן סוג של איזור נוח בשבילי ומסלול קבוע, אבל זה כן מאתגר ואני כן אחווה צבא (גם אם זה טירונות 02 חח), ובסופו של דבר אני כן אהיה מרוצה.

ולמה מכללה ולא אוניברסיטה? לא עשיתי פיזיקה ואני עומד על 4 יחידות מתמטיקה. אמנם עם 100, אבל 4 יחידות.
ופסיכומטרי 680.

אז לא מספיק לי לאוניברסיטה, גם לא לבן גוריון (סכם הנדסאי לא מגרד את מה שהם מבקשים).
  Reply With Quote
ישן 20-02-15, 15:55   # 15
Eyale
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

Eyale לא מחובר  

דעתי האישית,
בתור מישהו שלמד מערכות מידע באוניברסיטה ועם נסיון עבודה בטכניון.

אם יש לך אפשרות להכנס ליחידה כמו גאמא או ממר"ם או משהו בסגנון לך על זה. כמובן שאתה רואה את העתיד שלך בתחום
אם אתה לא רואה את העתיד שלך בתחום ויש לך פרופיל גבוה תנסה להיכנס למודיעין או ליחידת שדה מובחרת.

אם אתה רוצה ללכת לעתודה לך על זה! הצבא יממן לך את כול הלימודים. יש לי שני חברי ילדות שהיו עתודאיים, שניהם בוגרי טכניון
אחד השתחרר מקבע בחיל הים במ"מ ומצבו טוב למדי ביחס לאנשים בגילי,
והשני חתם בקבע בחיל האוויר מנהל צוות בRT וגם מצבו די טוב (על פניו)
תאמין לי שהעתודה בונה לך מסלול שתופסים ממנו בשוק בארץ ומלא קשרים.
מאידך המסלול שאני עשיתי שרות קרבי וטיול ארוך + 4 שנים באקדמיה ומעבר בין עבודות הוא גם אופציה רק שהיא הדרך הארוכה ולא לכולם ממליץ.

Last edited by Eyale; 20-02-15 at 15:57..
  Reply With Quote
ישן 26-02-15, 13:31   # 16
דור
אחראי קהילה

מיני פרופיל

דור לא מחובר  

לא יודע מי סיפר לך ש"קל לצאת מהקבע". ממש לא.
אתה מתחיל את התואר בגיל 18, מסיים בגיל 21-22. עושה 3 שנים חובה ואז 3 שנים קבע. אף אחד לא יוצא מהקבע בכזאת קלות... לא יודע מי סיפר לך את זה.
  Reply With Quote
ישן 28-02-15, 15:18   # 17
zoharesh
חבר מתקדם

מיני פרופיל

zoharesh לא מחובר  

אוסיף ואשאל, מה ההבדל בין הנדסת מערכות מידע לבין הנדסת תוכנה?
תודה

HIGHDESIGN.co.il עיצוב ובניית אתרים.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום