הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Hosting ושירותים נלווים > תחזוק שרתים ושירותי רשת נוספים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 02-12-09, 13:40   # 1
Camel
חבר בקהילה
דירוג מסחר: (0)

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Camel

Camel לא מחובר  

שאלה לגבי השירות של 012

דיברתי עם נציג שלהם כאשר הוא ציין את הדבר הבא:
אחסון שרת U1 בקו 10 מגה פרטי בחווה של 012 => 410 + מע"מ. (בסדר... נניח)
הוא אמר בנוסף ש.. "תחזוק השרת" (עדכונים ובלה בלה בלה) => אפשר לקנות בנק שעות של 10 שעות בעלות של 2600 ש"ח + מע"מ או תשלום חודשי של 700 + מע"מ עבור "תחזוק מלא".

מה בדיוק הם עושים ב "תחזוק המלא" הזה?
אשמח לדעת...
והאם בנאדם שבאמת בור ועם הארץ בלינוקס לא יכול לאבטח את השרת שלו בעצמו או משהו באיזור ?
  Reply With Quote
ישן 02-12-09, 14:08   # 2
yonatan
I am root

yonatan's Avatar

מיני פרופיל

yonatan לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Camel צפה בהודעה
הוא אמר בנוסף ש.. "תחזוק השרת" (עדכונים ובלה בלה בלה) => אפשר לקנות בנק שעות של 10 שעות בעלות של 2600 ש"ח + מע"מ או תשלום חודשי של 700 + מע"מ עבור "תחזוק מלא".

אשמח לדעת...
והאם בנאדם שבאמת בור ועם הארץ בלינוקס לא יכול לאבטח את השרת שלו בעצמו או משהו באיזור ?
אישית אני לא ממליץ לך להתנהל ישירות מול 012, אלה לפנות לחברה שבבעלותה ארונות תקשורת ב012 לצורך העניין ( יכול להיות בכל ספק ) , כאחד שלא מבין בלינוקס, זו תהיה החלטה נבונה ורעיון טוב, תוכל להנות מחברה שזו העבודה שלה העיקרית והיחידה ( אירוח שרתים\הוסטינג) , ולא להסתמך על גורם כמו 012 שזהו רק תחום קטן מבין שאר העיסוקים שלה.

לדוגמא עממית - כשאתה הולך למכונאי רכב, הוא מסדר את המנוע, כשאתה הולך לחשמלאי רכב הוא מסדר את החשמל , כשאתה הולך לאחד שאומר לך שהוא עושה את הכל בייחד . . . - אני מתרחק מכאלה.

לא מסתדר לי שתחזוק מלא עולה יותר זול מבנק שעות, בכל מקרה המחירים האלה נשמעים סבירים במידה ואתם מדברים באותה שפה,
כשאתה אומר תחזוק , למה אתה מתכוון בעצם, מה אופי השרת שאתה הולך להכניס לפרודקשן(אפליקציות מסויימות?)
למשל מסד נתונים ORACLE , ידרוש שיהיה לך איש DB שמבין ויודע לעבוד עם המערכת הזו, לעומת זאת אפליקציות שרתי משחק , כל ילד היום יכול להריץ לך.
תהיה ברור מול המארח שלך ותבהיר בדיוק מה אתה מחפש ודורש - שלא ימכרו לך שירות שאתה לא באמת צריך אלה רק את מה שיענה לצרכים שלך.

בנשואי האבטחה, אם אתה לא מבין בלינוקס, עדיף לך לתת את השרביט לאדם אחר שיטפל לך בשרת, זה מעבר מלהפעיל את העדכונים \ להגדיר עדכונים אוטומטיים - הרבה מעבר לכך.

ומה לגבי גיבוי?

מקווה שזה עוזר טיפה.

Reply With Quote
ישן 02-12-09, 15:16   # 3
דניאל
מנהל ראשי

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל דניאל

דניאל לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Camel צפה בהודעה

אשמח לדעת...
בנאדם שלא מבין בלינוקס לא יכול לתחזק שרת פרודקשן,
תחזוק ואבטחת שרת מסתכמים בהרבה יותר מאשר yum update בניגוד למה שאנשים חושבים.

"מדריכים באינטרנט" (כפי שהרבה אנשים יגידו) הם לא באמת פתרון,
הם פתרון אם אתה ילד או לחלופין, אם האפליקציה שלך לא מכניסה שום כסף והחשיבות שלה בעינך היא אפסית.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי yonatan צפה בהודעה
לא מסתדר לי שתחזוק מלא עולה יותר זול מבנק שעות, בכל מקרה המחירים האלה נשמעים סבירים במידה ואתם מדברים באותה שפה.
בהחלט מסתדר, בנק שעות לא מחייב אף אחד.. וכרגע, אם יש לך תקלה שהטיפול בה יקח 20 שעות - אתה תצטרך לשלם על ההפרש.

תשלום FIX מאפשר לך את הבטחון שלא משנה איזה תקלה יש וכמה זמן לוקח לטפל בה - התקלה תטופל ולא תידרש לשלם יותר כסף.
הייתרון? בטחון (דבר קריטי באפליקציות פרודקשן),
החסרון? אם לא היתה לך שום תקלה החודש.. "בזבזת" 700 ש"ח.

sPD Hosting בע"מ | אחסון אתרים | בלוג אחסון אתרים
טלפון להזמנות: 1-599-559977
  Reply With Quote
ישן 02-12-09, 20:14   # 4
yonatan
I am root

yonatan's Avatar

מיני פרופיל

yonatan לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי TelecarT צפה בהודעה
בנאדם שלא מבין בלינוקס לא יכול לתחזק שרת פרודקשן,
תחזוק ואבטחת שרת מסתכמים בהרבה יותר מאשר yum update בניגוד למה שאנשים חושבים.

"מדריכים באינטרנט" (כפי שהרבה אנשים יגידו) הם לא באמת פתרון,
הם פתרון אם אתה ילד או לחלופין, אם האפליקציה שלך לא מכניסה שום כסף והחשיבות שלה בעינך היא אפסית.

בהחלט מסתדר, בנק שעות לא מחייב אף אחד.. וכרגע, אם יש לך תקלה שהטיפול בה יקח 20 שעות - אתה תצטרך לשלם על ההפרש.

תשלום FIX מאפשר לך את הבטחון שלא משנה איזה תקלה יש וכמה זמן לוקח לטפל בה - התקלה תטופל ולא תידרש לשלם יותר כסף.
הייתרון? בטחון (דבר קריטי באפליקציות פרודקשן),
החסרון? אם לא היתה לך שום תקלה החודש.. "בזבזת" 700 ש"ח.

לא חשבתי על זה ברמת התקלות ,אלה ברמת התפעול הרגיל של המערכת ( הוספת משתמשים \ הסרת משתמשים \ הגדרות מדיניות מערכת \ התקנת אפליקציות שונות ומשונות \ ניקוי ניטור לוגים קבוע .. הדברים הרגילים שאדמין בסביבת שרתים עושה ).
או שאני טועה , ויש הגדרה שונה ממה שאני חושב למהות הכוונה תחזוק -
"תקלה" זו לא המילה כהגדרתה אם כך.

בכל מקרה - אם תחזוק זה כמו שאני התכוונתי , זה נשמע לי זול ואפילו משתלם 700 שקל, ובטח אם זה כולל פתרון תקלות מקיף מעבר לתחזוק הרגיל.
בהתחשב בעובדה שעלות של טכנאי לינוקס זוטר כיום היא ה-ר-ב-ה יותר מ 700 ש"ח בחודש, נשמע אחלה דיל.
אם זה רק במקרי חירום , הייתי קורא לזה ביטוח - ממש לא פחות חשוב מתחזוק!

שוב השאלה היא מה הצרכים...

Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום