הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Hosting ושירותים נלווים > תחזוק שרתים ושירותי רשת נוספים

|!|

כלים לאשכול תצורת הצגה
Prev הודעה קודמת   הודעה הבאה Next
ישן 31-03-12, 23:57   # 1
Jenya
חבר בקהילה
דירוג מסחר: (0)

מיני פרופיל

Jenya לא מחובר  

שאלה לגבי בלוג Wordpress עם תעבורה די גדולה על VPS

הייתי מאוכסן על Hostgator מעל לשנתיים, עם הזמן הבלוג גדל וכשהייתי מגיע ל-150 גולשים אונליין השרת היה נופל.

החלטתי לעבור ל-VPS ורכשתי חבילה של 512 מגה RAM והזיכרון היה מתמלא תוך כמה רגעים (במיוחד כשיש מעל 100 מחוברים) שידרגתי ושידרגתי והגעתי ל-1.5 ג'יגה RAM וגם זה לא הספיק, השרת היה נופל ב-120/130 מחוברים.

לאחרונה עברתי ל-VPS ישראלי בעל 2 ג'יגה RAM, עשר מגה רוחב פס, ובינתיים אף פעם לא ראיתי את הזיכרון מתמלא מעל 50%.

לפעמים אני רואה 150 מחוברים וניצול של 25% מזיכרון ה-RAM, ולפעמים 100 מחוברים עם ניצול של 40% מהזיכרון.

הבעיה היא שיש תקופות שהאתר מגיע ל- PEAKIM (רגעי שיא) של 150-200 גולשים און ליין, אך הממוצע של המחוברים נמוך בהרבה. חבל לבזבז כסף על שרת שלא מנוצל במלואו.

יש לי כמה שאלות -
- מה משפיע על זיכרון ה-RAM (אין אני לא רואה יחס ישיר בין הניצול של הזיכרון למחוברים אונליין)?
- מה ממוצע המחוברים ששרת בעל 2 ג'יגה RAM אמור להחזיק?
- יש קונפיגורציות מסויימות ו/או הגדרות שאפשר לעשות בשרת ה-VPS על מנת להתאים אותו למערכת הספציפית הזאת (וורדפרס)?
- מה אפשר לעשות בכללי על מנת לחסוך בזיכרון ה-RAM ולאפשר לכמה שיותר גולשים מחוברים להיות באתר מבלי שהשרת יקרוס?

מצ"ב סטטיסטיקות של האתר:

אשמח לקבל תשובה מחבר'ה שמבינים עניין
  Reply With Quote

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום