הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 09-07-10, 09:45   # 1
Hagaibl
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

Hagaibl לא מחובר  

[מדריך] PHP - אבטחת נתונים למתחילים

יש מספר אנשים אשר לא ממש יודעים איך להגן נגד פירצות.
אני אנסה להסביר לכם הפעם איך להתגונן נגד פרצות כמו
LFI\RFI
CSRF
XSS
SQL INJECTION
אז בוא נתחיל?

LFI\RFI
קודם כל מה זה? LFI\RFI זה כאשר המשתמש(הפרוץ כביכול) עושה שימוש בInclude פריץ אצלכם באתר בכדי להגיע לקובץ מסוים לדוגמה. אם האתר מקבל מידע מדפים על ידי שהוא מבצע את הדבר הבא:http:/www.yoursite.co.il/index.php?act=main.php
אנו רואים כי האתר מקבל מידע מן הקובץ main.php, כלומר שאם נשנה את הmain.php בקובץ לhttp://www.google.com>התוכן של האתר יהיה הדף של גוגל.
השיטה הכי פשוטה להתגונן נגד הדבר הזה היא לא לעשות שימוש בINCLUDE שמתקבל ישר משורת הכתובת בלי לעבור בדיקה!
עדיף להשתמש בswitch ולהגדיר case לכל אחד מהדפים ואז לבצע INCLUDE כלומר:
PHP קוד:
<?php
switch($_GET['act']) {
    case 
"main":
        include(
"main.php");
        break;
    default:
        include(
"indexContent.php");
}
?>
ואז אתם מוסיפים ערכים וCASE כפי שאתם צריכים פשוט מאוד לא?

CSRF
מהו CSRF, זה כאשר משתמש שולח מידע מזויף לקובץ עיבוד הטופס שלכם.
כלומר אם יצרתם טופס הרשמה עם השדות: שם משתמש, סיסמה ואימיל המשתמש.
אך הנתונים בטופס נשלחים לקובץ חיצוני אשר מעבד את הנתונים ומכניס אותם למסד המשתמש מגלה את שם הקובץ המעבד. יוצר טופס מזויף עם פרטים שהוא רוצה ופשוט שולח אותו לעיבוד נתונים. מה שבצעם גורם זה שהמשתמש באותה המידה יכול להכניס טופס לא גלוי שברגע שהקורבן יכנס לאותו דף ישלח למקום כלשהוא איזה מידע שהוא רוצה.

הדרך הכי טובה להתגונן נגד זה זה לבצע בדיקה פשוטה:
האם ה
PHP קוד:
$_SERVER['HTTP_REFERER'
תואם למה שהוא צריך להיות.

XSS
מהו XSS? זוהי הזרקה אשר מנצלת מקומות פגיעים בקוד להזריק קוד HTML זדוני בכדי לפגוע באתר. למשל אם המשתמש רוצה הוא יכול להזריק שורת חיפוש שתוכנה הוא קוד זדוני.

הדרך הטובה ביותר למנוע את זה היא למחוק בעזרת פונקציות מובנות בPHP את הטאגי HTML שמכילה המחרוזת, להמיר את הסמלים המיוחדים בHTML.
עושים זאת כך:
PHP קוד:
<?php
    $formString 
strip_tags(htmlspecialchars($_POST['string']));
?>
ניתן לעשות גם שימוש בGET במקום POST או REQUEST.

SQL INJECTION
הדרך הכי נפוצה והכי פשוטה יחסית לפריצת אתרים.
איך מזהים SQL INJECTION? דבר ראשון בודקים אם הדף ניהיה לא תקין כלל אם נותנים ערך שלא הגיוני כמו -1 לID
מה הכוונה לדוגמה ויש לכם מערכת מאמרים, אתם רוצים רוצים לקבל את תוכן המאמר על פי הID שנמצא בשורת הכתובת
http://www.yoursite.co.il/article.php?id=1
מה ש"האקר" ינסה לעשות זה לתת ערך -1 ולראות עם הדף יהרס. אם כן הוא יודע שיש פגיעה ולאחר מכן ינסה להכניס את תוכן הSQLI שלו.
בכדי להגן על ערכים מספרים הכי ממולץ לבצע את הדבר הבא:
PHP קוד:
<?php
    $intValue 
is_numeric($_GET['id']) && intval($_GET['id']) > $_GET['id'] : die("Invalid id value");
?>
מה שעשיתי זה ביצעתי בדיקה שמחיבת שהערך יהיה מספרי ושהוא יהיה גדול מ0! כלומר תקין.
אם הבדיקה נכשלה תבוצע פקודת die.

בכדי לאבטח ערכים שהם מחרוזות משתמשים בשלוש פונקציות, אחת להסיר חלקים זדונים של HTML מהדף, השנים האחרות להסיר חלקים של XSS מהדף(הרי אנחנו לא רוצים שיהיה שניהם אה?)
עושים זאת ככה:
PHP קוד:
<?php
    $value 
strip_tags(htmlspecialchars(mysql_real_escape_string($_GET['string'])));
?>
חשוב לצין שיש לבצע את השימוש מפונקציה mysql_real_escape_string רק לאחר שיש חיבור mysql פתוח, אחרת תתקבל שגיאה.

זהו, הינה כמה טיפים ממני.
תהנו!
(תגובה לא עולה כסף :P)

Last edited by Hagaibl; 09-07-10 at 10:10..
  Reply With Quote
ישן 09-07-10, 10:24   # 2
intercooler3819
חבר וותיק

מיני פרופיל

intercooler3819 לא מחובר  

כתבה טובה כל הכבוד על ההשקעה!
מספר המלצות:

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Hagaibl צפה בהודעה
יש מספר אנשים אשר לא ממש יודעים איך להגן נגד פירצות.
אני אנסה להסביר לכם הפעם איך להתגונן נגד פרצות כמו
LFI\RFI
CSRF
XSS
SQL INJECTION
אז בוא נתחיל?

LFI\RFI
קודם כל מה זה? LFI\RFI זה כאשר המשתמש(הפרוץ כביכול) עושה שימוש בInclude פריץ אצלכם באתר בכדי להגיע לקובץ מסוים לדוגמה. אם האתר מקבל מידע מדפים על ידי שהוא מבצע את הדבר הבא:http:/www.yoursite.co.il/index.php?act=main.php
אנו רואים כי האתר מקבל מידע מן הקובץ main.php, כלומר שאם נשנה את הmain.php בקובץ לhttp://www.google.com>התוכן של האתר יהיה הדף של גוגל.
השיטה הכי פשוטה להתגונן נגד הדבר הזה היא לא לעשות שימוש בINCLUDE שמתקבל ישר משורת הכתובת בלי לעבור בדיקה!
עדיף להשתמש בswitch ולהגדיר case לכל אחד מהדפים ואז לבצע INCLUDE כלומר:
PHP קוד:
<?php
switch($_GET['act']) {
    case 
"main":
        include(
"main.php");
        break;
    default:
        include(
"indexContent.php");
}
?>
ואז אתם מוסיפים ערכים וCASE כפי שאתם צריכים פשוט מאוד לא?

CSRF
מהו CSRF, זה כאשר משתמש שולח מידע מזויף לקובץ עיבוד הטופס שלכם.
כלומר אם יצרתם טופס הרשמה עם השדות: שם משתמש, סיסמה ואימיל המשתמש.
אך הנתונים בטופס נשלחים לקובץ חיצוני אשר מעבד את הנתונים ומכניס אותם למסד המשתמש מגלה את שם הקובץ המעבד. יוצר טופס מזויף עם פרטים שהוא רוצה ופשוט שולח אותו לעיבוד נתונים. מה שבצעם גורם זה שהמשתמש באותה המידה יכול להכניס טופס לא גלוי שברגע שהקורבן יכנס לאותו דף ישלח למקום כלשהוא איזה מידע שהוא רוצה.

הדרך הכי טובה להתגונן נגד זה זה לבצע בדיקה פשוטה:
האם ה
PHP קוד:
$_SERVER['HTTP_REFERER'
תואם למה שהוא צריך להיות.

אני לא יודע אם אתה יודע מה זה CSRF, אבל בדיקת ה REFERER זה לא הפתרון, כיוון שלא בעיה לשנות את ה REFERER, ולא רק זה, דפדפנים לא שולחים את ה REFERER אם התקשורת היא ב SSL

XSS
מהו XSS? זוהי הזרקה אשר מנצלת מקומות פגיעים בקוד להזריק קוד HTML זדוני בכדי לפגוע באתר. למשל אם המשתמש רוצה הוא יכול להזריק שורת חיפוש שתוכנה הוא קוד זדוני.

הדרך הטובה ביותר למנוע את זה היא למחוק בעזרת פונקציות מובנות בPHP את הטאגי HTML שמכילה המחרוזת, להמיר את הסמלים המיוחדים בHTML.
עושים זאת כך:
PHP קוד:
<?php
    $formString 
strip_tags(htmlspecialchars($_POST['string']));
?>
ניתן לעשות גם שימוש בGET במקום POST או REQUEST.

אם כבר אתה משתמש ב strip_tags וב htmlspecialchars אז קודם תסנן את ה HTML ורק לאחר מכן תשתמש ב htmlspecialchars
למרות שיש סוגיה שלמה בעניין של האם להחזיק גרסאות שעברו htmlspecialchars בדטאבייס או לא..

SQL INJECTION
הדרך הכי נפוצה והכי פשוטה יחסית לפריצת אתרים.
איך מזהים SQL INJECTION? דבר ראשון בודקים אם הדף ניהיה לא תקין כלל אם נותנים ערך שלא הגיוני כמו -1 לID
מה הכוונה לדוגמה ויש לכם מערכת מאמרים, אתם רוצים רוצים לקבל את תוכן המאמר על פי הID שנמצא בשורת הכתובת
http://www.yoursite.co.il/article.php?id=1
מה ש"האקר" ינסה לעשות זה לתת ערך -1 ולראות עם הדף יהרס. אם כן הוא יודע שיש פגיעה ולאחר מכן ינסה להכניס את תוכן הSQLI שלו.
בכדי להגן על ערכים מספרים הכי ממולץ לבצע את הדבר הבא:
PHP קוד:
<?php
    $intValue 
is_numeric($_GET['id']) && intval($_GET['id']) > $_GET['id'] : die("Invalid id value");
?>
מה שעשיתי זה ביצעתי בדיקה שמחיבת שהערך יהיה מספרי ושהוא יהיה גדול מ0! כלומר תקין.
אם הבדיקה נכשלה תבוצע פקודת die.

בכדי לאבטח ערכים שהם מחרוזות משתמשים בשלוש פונקציות, אחת להסיר חלקים זדונים של HTML מהדף, השנים האחרות להסיר חלקים של XSS מהדף(הרי אנחנו לא רוצים שיהיה שניהם אה?)
עושים זאת ככה:
PHP קוד:
<?php
    $value 
strip_tags(htmlspecialchars(mysql_real_esace_string($_GET['string'])));
?>
חשוב לצין שיש לבצע את השימוש מפונקציה mysql_real_escape_string רק לאחר שיש חיבור mysql פתוח, אחרת תתקבל שגיאה.

זהו, הינה כמה טיפים ממני.
תהנו!
(תגובה לא עולה כסף :P)
יש עוד כמה אי דיוקים קטנים (למה להשתמש ב INTVAL אם עשית בדיקה שהערך הוא נומרי? מה גם ש is_numeric מקבל סטרינגים כמו 10E10 ומאשר אותם בתור INT)
ישן 09-07-10, 10:27   # 3
~The_Sultan~
חבר על

מיני פרופיל

~The_Sultan~ לא מחובר  

יפה, מדריך שיכול לעזור מאוד
ותן קצת קרדיט על ה-SQLI..

ובקשר ל-$_SERVER['HTTP_REFERER'], זה לא ממש מומלץ להשתמש בזה סתם ככה, כי זה יכול לגרום בעיות אם למשל שינית דומיין או אם אתה עובד עם כל כתובות אחרות שיכולות להשתנות.
בגדול עדיף אבטחה עם מסד או קוד CAPTCHA, אבל אם בכל זה מחליטים להשתמש בכתובת המפנה,
אני ממליץ להשתמש בפונקציה הזו:
http://php.net/manual/en/function.parse-url.php
אבל כאן עדיין יש חור, במקרה שהבנאדם ישים על השרת שלו את אותה הכתובת, ולכן, הנה קוד סופי:

PHP קוד:
global $config;

$ref $_SERVER['HTTP_REFERER'];
$current_ref "index.php?act=form&op=fill";
$divide parse_url($ref);
if ((
$divide['scheme']."://".$divide['host'] != $config['site_url']) && ($divide['path'] != $current_ref))
    die(
"False referrer."); 
ובמשתנה הגלובלי $config, צריך להיות משהו כזה:
PHP קוד:
$config['site_url'] == "http://google.com"

עריכה:
בהמשך למה שזה שמעליי אמר, בשביל לבדוק אם הערך מספרי בשיטה הכי תיקנית אפשר להשתמש בביטוי רגולארי פשוט:
PHP קוד:
if (preg_match("/[^0-9]/"$id))
    die(
"This is not a number."); 

Last edited by ~The_Sultan~; 09-07-10 at 10:33..
  Reply With Quote
ישן 09-07-10, 10:30   # 4
Hagaibl
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

Hagaibl לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי ~The_Sultan~ צפה בהודעה

ובקשר ל-$_SERVER['HTTP_REFERER'], זה לא ממש מומלץ להשתמש בזה סתם ככה, כי זה יכול לגרום בעיות אם למשל שינית דומיין או אם אתה עובד עם כל כתובות אחרות שיכולות להשתנות.
בגדול עדיף אבטחה עם מסד או קוד CAPTCHA, אבל אם בכל זה מחליטים להשתמש בכתובת המפנה,
אבל כאן עדיין יש חור, במקרה שהבנאדם ישים על השרת שלו את אותה הכתובת, ולכן, הנה קוד סופי:

PHP קוד:
global $config;

$divide parse_url($ref);
if ((
$divide['scheme']."://".$divide['host'] != $config['site_url']) && ($divide['path'] != $current_ref))
    die(
"False referrer."
PHP קוד:
מה פתאום, כל הרעיון זה שהמתכנת ישמור איפשהו את המקור ואז ישווה לHTTP REFFER.
אני נותן טיפים לא מדריך חח.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי nitsanbn צפה בהודעה
כתבה טובה כל הכבוד על ההשקעה!
מספר המלצות:

יש עוד כמה אי דיוקים קטנים (למה להשתמש ב INTVAL אם עשית בדיקה שהערך הוא נומרי? מה גם ש is_numeric מקבל סטרינגים כמו 10E10 ומאשר אותם בתור INT)
זה מה שידוע לי על CSRF, אם היה לי יותר ידע הייתי משתף אותו אבל אין לי ידע מושלם עוד בו, אני נתקלתי בו פעם אחת בחיי זה הכל.
לגבי השאר זאת אבטחה בסיסית לחלוטין, אין לאף אחד שימוש כאן לעשות באבטחה מושלמת אנשים כאן בונים דברים פשוטים ואני נותן טיפים לאנשים שמתחילים רק. אם זאת הייתה קהילה של מתכתנים שבונים מערכות יקרות שצריכות אבטחה יותר טובה הייתי משחרר כבר פונקציות הגנה.

Last edited by Hagaibl; 09-07-10 at 10:33..
  Reply With Quote
ישן 09-07-10, 10:41   # 5
~The_Sultan~
חבר על

מיני פרופיל

~The_Sultan~ לא מחובר  

מה זה קשור? אם אלו אנשים מתחילים אז זה בסדר אם הם לא יאבטחו את האתרים שלהם כמו שצריך? ועל מה אתה אומר מה פתאום?
  Reply With Quote
ישן 09-07-10, 10:44   # 6
Hagaibl
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

Hagaibl לא מחובר  

ציטוט:
מה זה קשור? אם אלו אנשים מתחילים אז זה בסדר אם הם לא יאבטחו את האתרים שלהם כמו שצריך? ועל מה אתה אומר מה פתאום?
על הprase url שלך.
ותאמין לי שהאבטחה הזאת מספיקה היטב.
היא מונעת SQLI כמו שצריך ואת שאר החרא. כל עוד אתה לא תשכח לעשות בהן שימוש הכל יעבוד כמו שצריך.
ישן 09-07-10, 10:45   # 7
~The_Sultan~
חבר על

מיני פרופיל

~The_Sultan~ לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Hagaibl צפה בהודעה
על הprase url שלך.
ותאמין לי שהאבטחה הזאת מספיקה היטב.
היא מונעת SQLI כמו שצריך ואת שאר החרא. כל עוד אתה לא תשכח לעשות בהן שימוש הכל יעבוד כמו שצריך.
לא לא, זה טיפשי להשתמש רק ב-HTTP REFERER כי אז אם אתה עובר דומיין, כמו שאמרתי, אתה צריך לעבור על כל העמודים במערכת שלך ולשנות את הקוד. בשיטה שאני נתתי אתה צריך רק לשנות את המשתנה $config בהתאמה. לצורך העניין, אתה משנה פה רק פעם אחת.......
  Reply With Quote
ישן 09-07-10, 10:59   # 8
Hagaibl
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

Hagaibl לא מחובר  

ציטוט:
לא לא, זה טיפשי להשתמש רק ב-HTTP REFERER כי אז אם אתה עובר דומיין, כמו שאמרתי, אתה צריך לעבור על כל העמודים במערכת שלך ולשנות את הקוד. בשיטה שאני נתתי אתה צריך רק לשנות את המשתנה $config בהתאמה. לצורך העניין, אתה משנה פה רק פעם אחת.......
:| אז אתה לא קורא כניראה מה שאמרתי, אמרתי שכן צריך להגדיר, אמרתי רק את המשתנה שאליו להשוות, לא נתתי קוד.
ישן 09-07-10, 12:14   # 9
~The_Sultan~
חבר על

מיני פרופיל

~The_Sultan~ לא מחובר  

אינעל העולם, אנשים פה לא יודעים להודות שהם טעו.. אז לך תשבור תראש עם מה שאמרת..
  Reply With Quote
ישן 09-07-10, 14:10   # 10
intercooler3819
חבר וותיק

מיני פרופיל

intercooler3819 לא מחובר  

ציטוט:

PHP קוד:
global $config;

$divide parse_url($ref);
if ((
    die(
"False referrer."); 
PHP קוד:

עריכה:
בהמשך למה שזה שמעליי אמר, בשביל לבדוק אם הערך מספרי בשיטה הכי תיקנית אפשר להשתמש בביטוי רגולארי פשוט:
PHP קוד:
if (preg_match("/[^0-9]/"$id))
    die(
"This is not a number."); 

CAPTCHA בכלל לא מיועד לפתירה של XSRF/CSRF

אפשר להשתמש בזה לזה.. אבל על כל טופס באתר תמקם CAPTCHA?

בנוסף - אין שום סיבה לא להשתמש ב REFERER - רק קח בחשבון שזה לא חובה שדפדפן ישלח REFERER וגם כל אחד יכול לשנות אותו בהתאם למצב רוח

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

Tags
אבטחה, מדריך למתחילים, מדריך php

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום