הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 21-07-06, 00:59   # 1
AFI
חסום

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל AFI

AFI לא מחובר  

Lightbulb [מדריך/דיון] "התכנות האמיתי" - הקדמה לסדרת מדריכים אודות DOT NET

שלום לכל פורום תכנות,
או יותר נכון לקרוא לפורום הזה "תכנות אינטרנטי"?!?
זאת שאלה שקצת הטרידה אותי בזמן האחרון,
למה לא רואים בפורום "תכנות" את הדבר שנקרא "תכנות"?!?
הדבר היחיד שניתן למצוא כאן זה שאלות על PHP SQL HTML CSS ASP... וכנראה שזה גם הדבר שרוב ה"מתכנתים" פה מתעניינים בו.
אז לקחתי על עצמי להכניס לפורום הזה קצט התעניינות ב"תכנות אמיתי"
C C++ JAVA PYTHON C#...

הדבר שאני הולך לעסוק בו זה DOT NET, בעיקר #C וASP.NET אולי נתעסק גם עם ADO.NET לא מבטיח...

אז לצורך התחלה המאמר הזה יסקור את DOT NET ואת #C (הוגים C Sharp) בכלליות ולמה הם כ"כ "גיאוניים"...

MICROSOFT.NET
מנקודת מבט ראשונית הדבר נראה כ"עוד ניסיון של מיקרוסופט להשתלט על עולם המחשבים"...
אבל דוט נט מאפשרת לנו המתכנתים אפשרות לחיבור בין מידע, אנשים, מחשבים, מערכות והתקנים...
הוא מאפשר רמה גבוהה של שילוב תוכנות באמצעות Web services - יישומי יסוד קטנים ונפרדים המתחברים זה לזה כמו גם ליישומים אחרים, גדולים יותר, באינטרנט.

מהו Microsoft .NET Framework?
Microsoft® .NET Framework הוא רכיב חשוב חדש במשפחת מערכות ההפעלה של Microsoft Windows®‎. רכיב זה מהווה את הבסיס לדור הבא של יישומים מבוססי Windows, הקלים יותר לבנייה, לפריסה ולשילוב עם מערכות רשת אחרות.

מרבית הצרכנים לעולם לא יבחינו ש- ‎.NET Framework פועל ב- Pocket PC, בטלפון החכם (smartphone) או במחשב השולחני שלהם. עם זאת, אותם צרכנים יעריכו את המהימנות, נוחות השימוש והיכולת להתחבר למערכות אחרות ש- ‎.NET Framework מסייע להביא למחשבים.

‎.NET Framework מסייע למפתחי תוכנה ולמנהלי מערכות לבנות ולתחזק מערכות ביתר קלות, תוך הצגת שיפורים ברמת הביצועים, האבטחה והמהימנות. להלן האופן בו הדבר נעשה.

גישה חדשה לבניית תוכנות של Windows
‎.NET Framework מפשט את תהליך הפיתוח של תוכנות Windows. הרכיב החדש מספק למפתחים גישה יחידה לבניית יישומים שולחניים - המכונים לעתים יישומי לקוח חכמים - ויישומים מבוססי אינטרנט. הרכיב גם מאפשר למפתחים להשתמש באותם הכלים והמיומנויות לפיתוח תוכנות למגוון מערכות, החל מטלפונים חכמים ידניים וכלה בהתקנות שרת גדולות.

תוכנה המבוססת על ‎.NET Framework קלה יותר לפריסה ולתחזוקה מאשר תוכנה רגילה. ניתן לתכנן יישומים כך שישדרגו את עצמם לגירסה המתקדמת ביותר באופן אוטומטי. באמצעות ‎.NET Framework ניתן גם לצמצם התנגשויות בין יישומים עד למינימום על-ידי יצירת התנאים המאפשרים לרכיבי תוכנה שאינם תואמים להתקיים זה לצד זה.

יתרונות ‎.NET Framework
היתרונות המרכזיים של ‎.NET Framework כוללים:
  • סיוע למומחי טכנולוגיות מידע (IT) לשלב בצורה טובה יותר מערכות קיימות באמצעות התמיכה הטבעית של הרכיב בשירותי אינטרנט.
  • סיוע בפריסת התוכנה אצל המשתמשים ובשרתי האינטרנט.
  • קידום הפיתוח של תוכנה עם רמה משופרת של מהימנות, מדרגיות, ביצועים ואבטחה.
  • סיוע למפתחים להיות יעילים יותר על-ידי:
    • הקלת השימוש החוזר בקוד קיים.
    • מתן אפשרות לשלב ביתר קלות רכיבים הכתובים בכל אחת מלמעלה מ- 20 שפות התיכנות הנתמכות.
    • סיוע בבניית תוכנה למגוון רחב של התקנים באמצעות אותן מיומנויות ואותם כלים ביתר קלות.

רכיבים בסיסיים של ‎.NET Framework
‎.NET Framework מורכב משני חלקים מרכזיים: common language runtime (CLR)‎ וספריית המחלקות של ‎.NET Framework
  • Common language runtime. מספק את השירותים הנפוצים עבור יישומי ‎.NET Framework ניתן לכתוב תוכניות עבור common language runtime בכל שפה כמעט, כולל בשפת C,‏ C++‎,‏ C#‎ ו- Microsoft Visual Basic®‎ וכן במספר שפות ישנות, כגון Fortran.‏ Runtime מפשט תיכנות על-ידי סיוע במשימות שגרתיות רבות של כתיבת קוד. משימות אלה כוללות ניהול זיכרון - מקור אפשרי גדול לבאגים - ניהול אבטחה וטיפול בשגיאות.
  • ספריית המחלקות של ‎.NET Framework הספריה כוללת ערכות פונקציונליות ארוזות מראש בהן מפתחים יכולים להשתמש כדי להרחיב במהירות רבה יותר את היכולות של התוכנה שפיתחו. הספריה מכילה שלושה רכיבים מרכזיים:
    • ASP.NET לסיוע בבניית יישומי אינטרנט ושירותי אינטרנט.
    • Windows Forms לקידום פיתוח ממשק המשתמש של לקוח חכם.
    • ADO.NET לסיוע בחיבור יישומים למסדי נתונים.

כיצד להשיג את ‎.NET Framework
צרכנים יגלו שיישומים מסוימים המבוססים על ‎.NET Framework כוללים כבר עותק של הרכיב. ניתן להשיג את הגירסה המתקדמת ביותר באתר האינטרנט Windows Update.

למפתחים המתכננים להוציא לשוק תוכנה המבוססת על ‎.NET Framework דרוש NET Framework Redistributable. גירסת Redistributable זו, הניתנת להפצה למשתמשים יחד עם יישומי ‎.NET Framework, מכילה את כל הדרוש להפעלת אותם יישומים, כולל common language runtime וספריית המחלקות של ‎.NET Framework גירסה זו זמינה מ- MSDN®‎ וכלולה ב- Microsoft Visual Studio® .NET ובמספר כלי פיתוח של ספקים חיצוניים. בנוסף, מפתחים יכולים לעודד משתמשים להוריד את ‎.NET Framework מאתר Windows Update.

מהם XML Web Services?
למרות ש- XML נתפס בצורה מטעה כפשוט, הוא הופך את אופן הבנייה והשימוש בתוכנות על פיו. האינטרנט חולל מהפכה בדרך בה משתמשים מקיימים תקשורת עם יישומים. XML מחולל מהפכה בדרך בה יישומים מקיימים תקשורת עם יישומים אחרים - או בצורה כללית יותר, בדרך בה מחשבים מקיימים תקשורת עם מחשבים אחרים - באמצעות תבנית נתונים אוניברסלית המאפשרת עיבוד או שינוי של נתונים בנקל:
  • XML Web Services מאפשרים ליישומים לשתף נתונים.
  • XML Web Services מהווים יחידות נפרדות של קוד; כל יחידה מטפלת בקבוצה מוגבלת של משימות.
  • הם מבוססים על XML, השפה האוניברסלית של חילופי נתונים באינטרנט, וניתן לקרוא להם על-פני פלטפורמות ומערכות הפעלה, ללא תלות בשפת התיכנות.
  • ‎.NET מהווה את הפלטפורמה של Microsoft לבניית XML Web Services.

XML Web Services: שפה אוניברסלית
XML Web Services מאפשרים ליישומים לשתף נתונים, וכן - בעוצמה רבה יותר - להפעיל יכולות מתוך יישומים אחרים, מבלי להתחשב באופן בו יישומים אלה נבנו, במערכת ההפעלה או הפלטפורמה בה הם פועלים, ובהתקנים המשמשים לשם גישה אליהם. למרות ש- XML Web Services אינם תלויים זה בזה, באפשרותם לקשר עצמם בחופשיות לקבוצת שיתוף פעולה המבצעת משימה מסוימת.

היתרונות של XML Web Services
פתיחת השער בפני הזדמנויות עסקיות חדשות על-ידי הפיכת הפעולה של יצירת קשר עם שותפים לקלה יותר.
הענקת חוויה משולבת, אישית הרבה יותר, למשתמשים באמצעות הזן החדש של התקנים חכמים - ובכלל זה מחשבים אישיים.
חיסכון בזמן ובכסף על-ידי קיצוץ בזמנים המושקעים בפיתוח.
הגדלת זרמי ההכנסות על-ידי XML Web Services שברשותך לזמינים עבור אחרים בקלות.

דוגמה: כיצד מקשרים XML Web Services בין יישומים
נניח שברשותך מערכת רישום מלאי. אם לא תחבר אותה לאף מערכת אחרת, ערכה לא יהיה רב; תוכל לנהל מעקב אחר המלאי, אך מדובר בעבודה רבה, והיכולות של מערכת זו לבדה הן מוגבלות. לדוגמה, על כל פריט שנמכר להיות מוזן לא רק במערכת רישום המלאי, אלא גם במערכת הנהלת החשבונות שלך וברשומות הנהלת החשבונות של הלקוח באופן נפרד. כמו כן, עליך לזכור להזמין מהספק שלך כמות גדולה יותר של פריט זה בהזמנה הבאה שתערוך. יחס העלות/תועלת של מערכת זו אינו מרשים, מאחר שהרווחים המופקים מהמערכת קרובים להוצאות התקורה הכרוכות בשימוש בה.

עם זאת, אם תחבר את מערכת רישום המלאי שלך למערכת הנהלת החשבונות באמצעות XML, היא תהפוך מעניינת יותר. כעת, בכל פעם שתרכוש או תמכור דבר מה, תוכל לעקוב אחר ההשלכות שיש לפעולה זו על המלאי ועל תזרים המזומנים בצעד אחד. אם תמשיך ותחבר את מערכת ניהול מחסן הסחורות, מערכת ההזמנות של לקוחות, מערכת ההזמנות מספקים וחברת המשלוחים שלך ל- XML, מערכת ניהול מלאי זו תתגלה לפתע כבעלת ערך רב. תוכל לבצע ניהול מקצה לקצה של העסק שלך, בעודך מטפל בכל עיסקה פעם אחת בלבד, במקום לטפל בה פעם אחת בכל מערכת עליה היא משפיעה. הרבה פחות עבודה, וסיכוי קטן בהרבה לטעויות.

ניתן לבצע בקלות חיבורים אלה באמצעות XML Web Services. שירותים אלה מאפשרים ליישומים לשתף מידע דרך האינטרנט, ללא קשר למערכת ההפעלה או לתוכנה העורפית בהן עושה היישום שימוש.

XML Web Services עושים שימוש בפרוטוקולים בעלי תקן תעשייתי
XML Web Services גם מאפשרים לאנשי פיתוח לבחור בין בניית כל קטעי היישומים שלהם, לבין צריכת (שימוש) XML Web Services שיצרו אחרים. פירוש הדבר הוא שחברה יחידה אינה נדרשת לספק את כל החלקים עבור פתרון שלם. היכולת לחשוף (להכריז ולהציע) XML Web Services משלך יוצרת ערוצי הכנסה חדשים עבור החברה שלך.

XML Web Services מופעלים באינטרנט באמצעות פרוטוקולים בעלי תקנים תעשייתיים, ובכללם SOAP‏, XML ו- UDDI ‏(Universal Description, Discovery, and Integration). הם מוגדרים באמצעות ארגוני תקנים ציבוריים, כדוגמת World Wide Web Consortium ‏(W3C).

SOAP ‏(Simple Object Access Protocol) מהווה טכנולוגיית העברת הודעות מבוססת XML, המתוקננת על-ידי ארגון W3C, ומציינת את כל הכללים הנחוצים לשם איתור XML Web Services, שילובם ביישומים וקיום תקשורת ביניהם. UDDI הוא מוקד רישום ציבורי, המוצע ללא תשלום, בו ניתן לפרסם וכן לברר באשר לשירותי אינטרנט.

.NET עוסק ב- XML Web Services
Microsoft .NET מהווה את הפלטפורמה של Microsoft המיועדת ל- XML Web Services. הקבוצה הראשונה של XML Web Services שחברת Microsoft בונה נקראת Microsoft .NET Services.

#C (הוגים C Sharp) - שפת תכנות מודרנית

שפת C#‎ – סקירה ומבוא
שפות התכנות C ו- C++‎ בססו את מעמדן בשני העשורים האחרונים בתור השפות המקובלות ביותר לפיתוח יישומי תוכנה מסחריים ועסקיים. שתי השפות הללו מעניקות למתכנת שליטה פרטנית ביותר בעבודתו, אך הגמישות הרבה פוגעת בתפוקה. פיתוח יישומים בשפות C ו- C++‎ נמשך זמן רב יותר בהשוואה לשפות תכנות כגון Microsoft® Visual Basic®‎‏. המורכבות ומחזורי הפיתוח הארוכים הקשורים בשפות הללו גרמו למתכנתים לחפש אחר כלי עבודה המפגינים איזון טוב יותר בין עוצמת השליטה לבין תפוקת העבודה שהוא מאפשר. קיימות כיום שפות תכנות המשפרות את התפוקה על חשבון הגמישות החשובה כל-כך למתכנתי C ו- C++‎‏. פתרונות אלה מטילים על איש הפיתוח מגבלות קשות (לדוגמה, על-ידי ביטול מנגנון הבקרה של קוד ברמת בסיס – low level) ומספקים יכולות שאינן כלליות די הצורך. הם אינם פועלים בהתאמה מלאה עם מערכות מוכנות וגם אינם משתלבים היטב עם הליכי התכנות הקיימים בתחום יישומי Web.

הפתרון האידיאלי למתכנתי C ו- C++‎ צריך לכלול פיתוח מהיר בשילוב היתרונות הכרוכים בנגישות ישירה לרכיבים התפקודיים של פלטפורמת הרקע. אנשי המקצוע זקוקים לסביבה מתואמת במלוא היבטיה עם תקני האינטרנט המתפרסמים חדשות לבקרים, כזו שתספק להם אינטגרציה קלה ופשוטה עם יישומים קיימים. בנוסף, מפתחים בשפות C ו- C++‎ זקוקים ליכולת לכתוב קוד ברמת בסיס, בזמן ובתנאים שהנסיבות מחייבות זאת.

מיקרוסופט מציגה: שפת C#‎
הפתרון של מיקרוסופט לבעיה, היא שפת התכנות C#‎ ("C sharp")‏. C#‎ היא שפת תכנות מודרנית, מוכוונת-אובייקטים, אשר מאפשרת למתכנתים לבנות מגוון יישומים רחב עבור פלטפורמת Microsoft.NET – סביבת העבודה והשירותים הממצה את מלוא היכולת הטמונה במחשוב ובתקשורת. הודות לטיפול האלגנטי שלה באובייקטים, שפת C#‎ היא הבחירה הטובה ביותר לעיצוב מגוון רכיבים רחב, החל באובייקטים עסקיים ברמה גבוהה וכלה ביישומים ברמת מערכת. השימוש במבנים (constructs) הפשוטים של C#‎ מאפשר להמיר את הרכיבים הללו לשירותי XML באינטרנט, ולהפעיל אותם דרך הרשת באמצעות שפה ומערכת הפעלה כלשהן. יותר מכל, C#‎ מיועדת להאיץ את עבודת המפתחים, בלי להקריב את העוצמה והשליטה שהיו מאז ומתמיד "חותם האיכות" של שפות התכנות C ו- C++‎‏. מורשת זו מעניקה לשפת C#‎ נאמנות גבוהה לשפות התכנות C ו- C++‎‏. מפתחים המתמצאים בשפות הללו יכולים להתחיל לעבוד ביעילות עם C#‎ תוך זמן קצר.

תפוקה ובטיחות
כלכלת האינטרנט החדשה יוצרת סביבה עסקית כזו המצמצמת את המרחק בין מתחרים לכדי לחיצה בעכבר, ולכן מאלצת את העסקים להגיב לאיומי המתחרים מהר יותר מבעבר. המפתחים נקראים לקצר את זמני הפיתוח ולהפיק יותר מהדורות מצטברות של יישומי תוכנה, ולא עוד גרסה אחת שהכל צריכים להתאים את עצמם אליה. זוהי נקודת המוצא של שפת C#‎. השפה מיועדת לסייע למפתחים להפיק יותר עוצמת מחשוב בעזרת פחות שורות קוד ותוך צמצום אפשרויות הטעות.

אימוץ תקני התכנות החדשים של יישומי האינטרנט
מודל התכנות החדש של יישומי האינטרנט מחייב להרחיב את השימוש בתקני אינטרנט חדשים, כגון HTML‏ (Hypertext Markup Language)‏, XML‏ (Extensible Markup Language)‏ ו- SOAP‏ (Simple Object Access Protocol). כלי הפיתוח הקיימים נוצרו לפני היות האינטרנט, או בתחילת עידן ה- Web כפי שאנו מכירים אותה היום. כתוצאה מכך, אין הם מספקים מענה הולם די הצורך לטיפול בטכנולוגיות ה- Web. מתכנתי C#‎ יכולים לנצל סביבת עבודה מקיפה לבניית יישומים עבור פלטפורמת Microsoft ‎.NET. שפת C#‎ כוללת תמיכה מובנית המאפשרת להמיר רכיב כלשהו ל- XML Web Services שניתן להפעילם דרך הרשת, מיישום כלשהו הפועל על-גבי פלטפורמה כלשהי.

יתירה מזאת – סביבת העבודה של השירותים הללו יכולה לגרום לשירותי אינטרנט מבוססי-XML קיימים כך שייראו למתכנת בתור אובייקטים טבעיים של C#‎. באופן כזה יכולים המפתחים למנף את שירותי האינטרנט הקיימים בעזרת כישורי התכנות מוכוון-האובייקטים העומדים לרשותם. קיימות תכונות מהותיות יותר שהופכות את C#‎ לכלי תכנות נהדר ליישומי אינטרנט. לדוגמה, XML הולך וכובש את מקומו בתור תקן מקובל להעברת נתונים מובנים (structured data) ברחבי האינטרנט. מערכי הנתונים הללו עשויים על פי רוב להיות קטנים מאוד. על-מנת לשפר את הביצועים, C#‎ מאפשרת למפות נתונים בפורמט XML ישירות לסוג הנתונים struct, במקום למחלקה (class). טיפול מעין זה בכמויות קטנות של נתונים יעיל יותר בהשוואה לדרך המקובלת.

צמצום שגיאות תכנות והעליות הכספיות הנלוות לכך גם המתכנת המנוסה ביותר בשפות C ו- C++‎ אינו חף משגיאות תכנות טפשיות, כגון אי-אתחול של משתנים, אשר לעתים קרובות גורמות לתקלות בלתי צפויות שקשה לגלות את מקורן. ברגע שיישום תוכנה מגיע לסביבת העבודה שאליה יועד, אפילו תיקון ה"באגים" הפשוטים ביותר כרוך בהוצאה כספית ניכרת.

העיצוב המודרני של שפת C#‎ מונע את שגיאות התכנות הנפוצות ביותר של C++‎‏. לדוגמה:
  • איסוף הפסולת (Garbage collection) משחרר את המתכנת מהמשימה הטרחנית לנהל את הזיכרון באופן ידני.
  • משתנים בשפת C#‎ עוברים אתחול אוטומטי על-ידי הסביבה.
  • משתני השפה הם מוגנים (type-safe).

התוצאה – שפת תכנות המאפשרת למפתחים לכתוב ולתחזק יישומי תוכנה הפותרים בעיות עסקיות מורכבות, בצורה קלה ופשוטה מבעבר.

צמצום עלויות הפיתוח השוטפות בעזרת תמיכה מובנית בניהול גרסאות
עדכון רכיבי תוכנה הוא משימה מועדת לטעויות. שינויים בקוד עלולים לשנות את הסמנטיקה של יישום מחשב, בלי שמי שטיפל בתוכנית התכוון לכך. כדי לסייע לאיש הפיתוח להתמודד עם הקשיים הללו, C#‎ כוללת תמיכה בניהול גרסאות בצורה מובנית בשפה. לדוגמה, העמסת שיטות (method overriding)חייבת להיות מפורשת; היא אינה יכולה לקרות בשוגג, כפי שהדבר מתרחש בשפות C++‎ ו- Java. כתוצאה מכך נמנעות שגיאות תכנות ונשמרת הגמישות בניהול הגרסאות. התמיכה הטבעית בממשקים ובהורשת ממשקים, היא תכונה שיש לה קשר לניהול גרסאות בשפת C#‎‏. התכונות הללו מאפשרות לפתח סביבות עבודה מורכבות ותומכות בגידולן במשך הזמן. השילוב ביניהן מחזק את תהליך הפיתוח של הגרסאות הבאות של הפרוייקט ועל-ידי כך מקטין את עלויות הפיתוח הכולל של גרסאות ההמשך.

מיפוי טוב יותר בין התהליך העסקי והיישום בשטח
ההשקעה הגדולה של ארגונים בתכנון העסק מחייבת קשר אמיץ בין תהליך עסקי מופשט לבין מימושו בפועל באמצעות תוכנה. הבעיה היא, שרוב הכלים של שפות התכנות אינם מצוידים בכלים פשוטים לקישור הלוגיקה העסקית עם קוד תכנות. לדוגמה, מפתחים נוהגים כיום להשתמש בהערות (code comments) כדי לזהות את המחלקות המרכיבות אובייקט עסקי מסוים. שפת C#‎ תומכת ב - types metadata הניתנים להרחבה, אשר ניתנים להחלה על אובייקט כלשהו. מעצב פרוייקט יכול להגדיר מאפיינים ספציפיים לתחום (domain specific) ולהחילם על מחלקות של אלמנטים, ממשקים ורכיבים של שפת תכנות כלשהי אחרת. בהמשך יכול איש הפיתוח לבדוק בעזרת קוד את המאפיינים הללו בכל אלמנט שהם מופיעים. הדבר מקל, למשל, על כתיבת כלי אוטומטי שמבטיח שכל מחלקה או ממשק מזוהים בצורה נכונה כחלק מאובייקט עסקי מופשט, או כדי לבצע משימה פשוטה כמו יצירת דוחות המבוססים על מאפייני האובייקט הספציפיים לתחום. הצימוד ההדוק בין המטא-נתונים המותאמים וקוד התוכנה מסייע לחזק את הקשר בין התנהגות התוכנית הרצויה לבין המימוש בפועל.

תפעוליות הדדית מקיפה
הסביבה המנוהלת עם הסוגים המוגנים (type-safe) הולמת את הצרכים של מרבית היישומים הארגוניים, אך הניסיון במציאות מוכיח כי יישומים מסוימים ממשיכים לחייב שימוש בקוד "טבעי" (native code). הסיבות לכך קשורות בדרישה לביצועים, או תפעוליות הדדית עם ממשקי תכנות יישומים (APIs) קיימים. תרחישים כאלה עלולים לאלץ את המפתחים לעבוד עם C++ גם במקרים שהיו מעדיפים סביבת פיתוח פרודוקטיבית יותר. C#‎ נותנת מענה לבעיות הללו בדרכים הבאות:
  • הכללת תמיכה טבעית ב- COM‏ (Component Object Model) וממשקי תכנות יישומים המבוססים על Windows®‎‏.
  • הרשאת שימוש מוגבל במצביעים טבעיים (native pointers).

בסביבת העבודה של C#‎, כל אובייקט מוגדר אוטומטית בתור אובייקט COM. אין צורך לממש במפורש את IUnknown וממשקי COM אחרים, מכיוון שהן מובנים בשפה. באופן דומה, תוכניות שנכתבו בשפת C#‎ עושות שימוש טבעי באובייקטי COM, ללא קשר לשפת התכנות שבה נכתבו האובייקטים הללו.

למפתחים שדורשים זאת, C#‎ כוללת רכיב מיוחד המאפשר לתוכנית לקרוא לממשק API טבעי כלשהו. קיימת אפשרות בקטע קוד שסומן במיוחד למטרה זאת, להשתמש במצביעים (pointers) וברכיבי C/C++‎ מקובלים נוספים, כגון ניהול זיכרון ידני וביצוע פעולות אריתמטיות על מצביעים. היתרון על פני סביבות פיתוח אחרות הוא עצום. משמעות הדבר היא שמתכנתי בשפת C#‎ יכולים להתבסס על קוד בסיס קיים בשפות C ו- C++‎‏, במקום להתעלם ממנו. בשני המקרים – תמיכה ב- COM ונגישות לממשקי תכנות יישומים – המטרה היא לספק לאיש הפיתוח כלים חזקים ושליטה רבה בלי שיצטרך לעזוב את סביבת התכנות של C#‎‏.

סיכום
C#‎ היא שפת תכנות מוכוונת אובייקטים ומודרנית, המאפשרת למפתחים לבנות פתרונות עבור פלטפורמת Microsoft.NET בקלות ובמהירות. סביבת העבודה שמספקת השפה מאפשרת להפוך את רכיביה לשירותי Web מבוססי-XML, זמינים ברחבי רשת האינטרנט, מכל יישום הפועל על פלטפורמה כלשהי. שפה משפרת את תפוקת איש הפיתוח תוך שהיא מסייעת לצמצם את שגיאות התכנות העלולות להגדיל את עלויות הפיתוח. שפת C#‎ מאפשרת למתכנתי C ו- C++‎ לטפל ביתר יעילות ביישומי Web‏, תוך שמירה על השליטה והגמישות הדרושות להם.

זה הכל להיום, אני יודע שחפרתי לכם יותר מידי ואני מקווה שהתרשמתם לטובה.
רוב המידע נלקח ממיקרוסופט.

בפעם הבאה נמשיך בסדרת מדריכים לC# ASP.NET עבודה עם ספריות של DOT NET Freamwork ויצירה ושימוש בWEB Service

הבאתי פה השקעה רצינית ואני מבקש לכבד זאת ולקחת את הכל ברצינות.

שאלות, הצעות בקשות... הכל פה...

(מחר אני מתחיל לעבוד מוקדם, אני יחזור ב1 בערך ואראה את כל התגובות פה)
  Reply With Quote
ישן 21-07-06, 01:06   # 2
Nimrod Levy
Permanently Banned

Nimrod Levy's Avatar

מיני פרופיל

Nimrod Levy לא מחובר  

יש פרויקט כזה,והתקבלתי אליו...
  Reply With Quote
ישן 21-07-06, 01:08   # 3
O-B
חבר וותיק

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל O-B

O-B לא מחובר  

חחח... לא יכלתה לסכם טיפה?..
התחלתי לקרוא. גילגלתי למטה לראות עוד כמה נשאר ו...
ירד לי החשק להמשיך לקרוא.

אבל תודה בכל זאת..
אולי אם יהיה לי משעמם אני יקרא.
ישן 21-07-06, 01:08   # 4
AFI
חסום

מיני פרופיל

AFI לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Nimrod Levy
איזה פרוייקט?!?
  Reply With Quote
ישן 21-07-06, 01:23   # 5
הכומר
קידום ושיווק אתרים
תודה על תרומתך איש! (:

מיני פרופיל

הכומר לא מחובר  

לא קראתי הכל, כי האמת אני לא מתעניין במשהו שאני לא אוכל לפתח אצלי,
האם רשום שם כמה עולים השרתים שתומכים ב DOT NET [אני מניח שחייבים משהו כדי להפעיל את זה]
עוד משהו, קראתי באשכול בפורום אחר שהטכנולוגיה ASP.NET פוגעת בקידום האתר, לא יודע למה, כי עוד פעם לא ניסיתי.
מה שכן תמיד יש יריבות בין ASP לPHP על מי יותר טוב ותמיד ASP.NET לוקחת את שניהם בקלות, אז בקשר לזה אין לי ממש מה להגיד.

האם חברות משתמשות בטכנולוגיה הזאת או שהם משתמשים לרוב בASP?
חוץ מזה אני אקרא את זה כבר מחר שיהיה לי יותר כוח[טוב בשעה הנוכחית קשה להתרכז ]

תודה רבה!
  Reply With Quote
ישן 21-07-06, 01:28   # 6
drowkid
חבר בקהילה

מיני פרופיל

drowkid לא מחובר  

פששש איזה מדריך קבל ח"ח יפה מאודדד!!
יש איזה אתר רישמי?
ישן 21-07-06, 01:37   # 7
AFI
חסום

מיני פרופיל

AFI לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Yup.co.il
לא קראתי הכל, כי האמת אני לא מתעניין במשהו שאני לא אוכל לפתח אצלי,
האם רשום שם כמה עולים השרתים שתומכים ב DOT NET [אני מניח שחייבים משהו כדי להפעיל את זה]
עוד משהו, קראתי באשכול בפורום אחר שהטכנולוגיה ASP.NET פוגעת בקידום האתר, לא יודע למה, כי עוד פעם לא ניסיתי.
מה שכן תמיד יש יריבות בין ASP לPHP על מי יותר טוב ותמיד ASP.NET לוקחת את שניהם בקלות, אז בקשר לזה אין לי ממש מה להגיד.

האם חברות משתמשות בטכנולוגיה הזאת או שהם משתמשים לרוב בASP?
חוץ מזה אני אקרא את זה כבר מחר שיהיה לי יותר כוח[טוב בשעה הנוכחית קשה להתרכז ]

תודה רבה!
שרתים שתומכים בDOT NET עולים בדיוק כמו שרתים שתומכים בASP...
בקשר לפגיע בקידום האתר, פעם ראשונה שאני שומע על זה, מחר אני יחפש משו בקשר לזה אפילו שזה נשמע ממש לא הגיוני.

בקשר למה שחברות משתמשות בה, אני עובד בחברת הייטק ואנחנו עובדים כמעט ורק עם DOT NET.

ושים לב שהמטרה שלי היא יותר להתמקד ב"תכנות האמיתי" ופחות בתכנות אינטרנטי.
#C היא השפה הראשונה שאני יכתוב עליה מדריכים, אני התאהבתי בשפה הזאת, היא פשוטה מאוד, קלה מאוד ופותרת את כל הבעיות של C וCPP.

אני רוצה לתת דוגמא קטנה לחיסכון במשאבים, תסתכלו טוב על הלולאה הזאת ותגידו לי מה יהיה הפלט שלה:

HTML קוד:
class myApp
{
   public void Main()
   {
      for (int ctr = 1; ctr <= 10; ctr++)
      {
         System.Console.WriteLine("{0}", ctr);
      }
      System.Console.WriteLine("{0}",ctr);
   }
}
התוכנית הזאת בעצם תתן לנו שגיאת הידור, למה?!?
מה שDOT NET עושה בעצם במצב כזה הוא יוצר משתנה זמני, מכיוון שהכרזתי על המשתנה CTR בהצהרת הלולאה המשתנה הזה נמחק בסוף הלולאה ובשורת הביצוע האחרונה הוא כבר לא קיים כך שלא ניתן להשתמש בו.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי drowkid
פששש איזה מדריך קבל ח"ח יפה מאודדד!!
יש איזה אתר רישמי?
מיקרוסופט הוא האתר הרשמי
  Reply With Quote
ישן 21-07-06, 02:17   # 8
drowkid
חבר בקהילה

מיני פרופיל

drowkid לא מחובר  

חחח לא... האתר של המדריכים שלכם??
ישן 21-07-06, 02:31   # 9
AFI
חסום

מיני פרופיל

AFI לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי drowkid
חחח לא... האתר של המדריכים שלכם??
אה...
סליחה,
לא אין אתר, אני מעדיף לעשות את זה במסגרת הקהילתית
  Reply With Quote
ישן 21-07-06, 02:54   # 10
FANATICS
חבר וותיק

מיני פרופיל

FANATICS לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Nimrod Levy
גם אני

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

Tags
דיון .net, דיון תכנות, מדריך .net, שפות

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום