הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 10-08-06, 13:44   # 21
Alm
מנהל ראשי בדימוס

מיני פרופיל

Alm לא מחובר  

העולם מחפש אותנו בקטנה, אין מה לעשות, אנחנו אנשים שנואים בעולם וכל זה מקנאה וכעת לא קיים פתרון לבעיה חות ממה שאנחנו עושים עכשיו.
  Reply With Quote
ישן 10-08-06, 13:47   # 22
Bla123Bla
חבר פורום

מיני פרופיל

Bla123Bla לא מחובר  

ציטוט:
האמריקאים לא בדיוק מקבלים תמורה ממנו...זה לא בדיוק כך...הכל פוליטיקה..אם אנחנו נראים רע הם נראים רע ולכן הם ינתקו קשרים.
אתה טועה אבל ממש. תחקור קצת, אין לי כח למגילות. בוא נגיד שלארה"ב יוצאים הרבה דברים מהקשר איתנו. ופוליטיקה? בשנייה ארה"ב יכול לשנות את הדעה שלה והם כבר לא מושפעים מאיתנו..כמו שאמרת: ארצות הרית (המדינה והאגדה..עלק).

ציטוט:
כבר הופצצו...כל הדברים שידוע שהם שייכים בוודאות לחיזבאללה ואין שם אזרחים שלא קשורים לחיזבאללה כבר הופצץ מזמן..
אני דיברתי על תשתיות של המדינה לא של חיזבאללה.

ציטוט:
לא אפשרי, חיזבאללה זה לבנון....90% מהאזרחים שם גם תומכים בחיזבאללה...
רשמית הם מייצגים מגזר של 40%. אבל אולי התמיכה בלבנון בחיזבאללה היא כמו התמיכה של עיראק בסדאם (עד שהוא נפל ואז יצאו בחגיגות לרחובות).

ציטוט:
ואתה לא מבין מה המטרה הסופית..אם אתה מנתק את החשמל והמים..סביר להניח שתתחיל מלחמת אזרחים בלבנון נגד החיזבאללה וזה מה שאנחנו מקווים ליצור...ואז אולי לבנון תתחיל לפרק את החיזבאללה.
אלה שטויות שאולי אפשר לשמוע בחדשות. כאשר 40% תומכים בחיזבאללה בשל המסורת והדת (משהו שאף מוסלמי לא מתנתק ממנו) החיזבאללה לא יפול במלחמת אזרחים. במיוחד לא כאשר הוא הכח החזק ביותר במדינה.

ציטוט:
אתה מאשים את הרוצחים, אני מאשים את הרוצחים...אבל בעיני העולם מי הם הרוצחים?..אנחנו!
אין לך מה להגיב בתגובות כאלה אליי, אם לא הבנת מה שאמרתי עד עכשיו אז אני חוזר: לא איכפת לי מה העולם חושב, מצידי שיגידו שעם ישראל הוא היטלר 2.

ציטוט:
תאמין לי שלא...ראה כפר כנא..
לדעתי יש משהו מלוכלך בכל הסיפור הזה, אבל בכל מקרה אם האזרחים לא עזבו אחרי הודעות ישראל ולא איכפת לי מה המגבלות שלהם אז הם מחבלים. החיזבאללה דרך אגב טוען שהוא עוזר להם הוא צריך לפנות אותם. מי שנשאר עם מחבלים הוא מחבל.

ציטוט:
זה בעייתי כל העניין..והוויכוח עליו זה כמו לדחוף מיים כי אין תשובה ממשית...מה שנשאר זה פשוט להסתכל קדימה ולראות מה יקרה..כי לא לי ולא לך יש את הכוח לשנות את זה.
בגלל זה עושים פה דיון, הכל תיאורתי בלי ידע מוכח בנושא של שני הצדדים.
ישן 10-08-06, 13:53   # 23
meshuga
הנהלת הפורום לשעבר

meshuga's Avatar

מיני פרופיל

meshuga לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Bla123Bla
אתה טועה אבל ממש. תחקור קצת, אין לי כח למגילות. בוא נגיד שלארה"ב יוצאים הרבה דברים מהקשר איתנו. ופוליטיקה? בשנייה ארה"ב יכול לשנות את הדעה שלה והם כבר לא מושפעים מאיתנו..כמו שאמרת: ארצות הרית (המדינה והאגדה..עלק).

אני דיברתי על תשתיות של המדינה לא של חיזבאללה.

רשמית הם מייצגים מגזר של 40%. אבל אולי התמיכה בלבנון בחיזבאללה היא כמו התמיכה של עיראק בסדאם (עד שהוא נפל ואז יצאו בחגיגות לרחובות).

אלה שטויות שאולי אפשר לשמוע בחדשות. כאשר 40% תומכים בחיזבאללה בשל המסורת והדת (משהו שאף מוסלמי לא מתנתק ממנו) החיזבאללה לא יפול במלחמת אזרחים. במיוחד לא כאשר הוא הכח החזק ביותר במדינה.

אין לך מה להגיב בתגובות כאלה אליי, אם לא הבנת מה שאמרתי עד עכשיו אז אני חוזר: לא איכפת לי מה העולם חושב, מצידי שיגידו שעם ישראל הוא היטלר 2.

לדעתי יש משהו מלוכלך בכל הסיפור הזה, אבל בכל מקרה אם האזרחים לא עזבו אחרי הודעות ישראל ולא איכפת לי מה המגבלות שלהם אז הם מחבלים. החיזבאללה דרך אגב טוען שהוא עוזר להם הוא צריך לפנות אותם. מי שנשאר עם מחבלים הוא מחבל.

בגלל זה עושים פה דיון, הכל תיאורתי בלי ידע מוכח בנושא של שני הצדדים.
ציטוט:
לא אומר שזה רק פוליטיקה..אבל זה הרוב...הם מרוויחים גם בעל ברית בחלק הארי של המזרח התיכון..וכו'..אבל תאמין לי שבעולם של היום...יש להם את הכוח להתנתק במידת הצורך.

ציטוט:
דברים כאלו כבר קרו ועוד יקרו...בלחץ הנפשי שהם נתונים הכל יכול לקרות...
ציטוט:
ואם לא הבנת עד עכשיו..ברגע שהוא יחשוב את זה אנחנו נתחיל לאכול משאריות ברחוב.
ציטוט:
גם לטעמי זה היה מלוכלך..אבל...מה לעשות...ככה זה איתם...וברור שעל רמת העקרון אנחנו צודקים כי הזהרנו אותם קודם...אבל בסופו של היום הרבה "חפים מפשע" (אני מניח שברור למה הגרשיים..כי בכל זאת הם הסתירו מחבלים) נהרגו..וזה מה שהעולם רואה..והכי חשוב..זה מה שהוא מבין.

כמו שאמרת..."אין לך מה להגיב בתגובות כאלה אליי" אז אני פשוט לא יגיב...יש לך דעה מסויימת וככה באת..בלי יכולת להתגמש..ואולי גם אני ככה...מה שאומר שמישהו צריך להפסיק להגיב או שזה ימשיך ימים..ואני מפסיק.

יום טוב.
  Reply With Quote
ישן 10-08-06, 14:06   # 24
VajDa
חבר וותיק

מיני פרופיל

VajDa לא מחובר  

אין מה לעשות..
האמריקאים הם הידידם שלנו, ברגע שנחריב כפרים ויהיה תעמולה ויהיה לחץ על האמריקאי
אז האמריקאים פשוט ידרשו להפסיק, וחבל שזה ייגמר בצורה שכזו

ומה אתה משווה את אמריקה באפגניסטן אלינו?
ארה"ב יכולה לעשות מה שהיא רוצה, היא לא תלוייה באף אחד, אם העולם ייחרב ארה"ב יוכלו להמשיך בחיי יום כמעט רגילים לחלוטין, הם פשוט לא תלויים באף אחד!
לעומתנו.. שאנחנו בלי האמריקאים לא היינו פה..
  Reply With Quote
ישן 10-08-06, 15:37   # 25
Bla123Bla
חבר פורום

מיני פרופיל

Bla123Bla לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי VajDa
אין מה לעשות..
האמריקאים הם הידידם שלנו, ברגע שנחריב כפרים ויהיה תעמולה ויהיה לחץ על האמריקאי
אז האמריקאים פשוט ידרשו להפסיק, וחבל שזה ייגמר בצורה שכזו

ומה אתה משווה את אמריקה באפגניסטן אלינו?
ארה"ב יכולה לעשות מה שהיא רוצה, היא לא תלוייה באף אחד, אם העולם ייחרב ארה"ב יוכלו להמשיך בחיי יום כמעט רגילים לחלוטין, הם פשוט לא תלויים באף אחד!
לעומתנו.. שאנחנו בלי האמריקאים לא היינו פה..
אתה כל פעם מנסה "לתפוס" אותי בטעות ובעצם לא שם לב מה כתבתי:
אני לא משווה אותנו לאמריקאים, אני אמרתי שצריך לאמץ את דרך הלחימה של שיטוח כפרים (ולידיעתך הנושא כבר עלה על שולחן הדיונים בממשלה ועדיין לא נשלל).

אנשים אומרים יותר מדי אמריקה אמריקה, תתעוררו בקרוב אמריקה לא תהיה המעצמה היחידה בעולם הזה, תנו לעולם כמה שנים. האמריקאים עזרו לנו רק שזה עוזר להם:
ברית המועצות הייתה בעלת ברית של ארצות ערב. ארצות ערב נלחמו נגדנו. ארצות הברית עזרה לנו להחליש את כוחם של החברים של ברית המועצות. וסה"כ הם עזרו לנו רק ביום כיפור, שאז הייתה סכנה להתפרצות של מלחמת העולם השלישית.

אנחנו בלי האמריקאים היינו פה ועוד איך. אולי שתגדל בשנתיים ותתגייס לצבא תלמד כוחה של ישראל מהו (תלמד קצת, אלא אם כן תהיה שותף לסודות מדינה), ארה"ב לא סתם שמרה איתנו על קשרים טובים.

ציטוט:
לא אומר שזה רק פוליטיקה..אבל זה הרוב...הם מרוויחים גם בעל ברית בחלק הארי של המזרח התיכון..וכו'..אבל תאמין לי שבעולם של היום...יש להם את הכוח להתנתק במידת הצורך.
וזה מה שאמרתי, אתה כותב את כאילו אתה מתקן אותי (שהם יכולים להתנתק).
אנחנו לא סתם בעלי ברית שלהם (סתם יש סעודיה, ירדן, מצרים). תהיה בטוח שהם לא היו בוחרים סתם את המדינה הכי קטנה, העם הכי קטן, האנשים הכי שנואים באזור אם לא היה יוצא להם משהו.

ציטוט:
ואם לא הבנת עד עכשיו..ברגע שהוא יחשוב את זה אנחנו נתחיל לאכול משאריות ברחוב.
אני לא יודע מה תעשה, ברגע שזה יקרה אני אהיה הבנאדם הכי מאושר בעולם גם אם אני אצטרך לאכול עץ כל החיים. הכלכלה העולמית תלויה גם בישראל (חקלאות מפותחת מאוד- גם בחורף, מדענים/מהנדסים בין הטובים בעולם, רופאים מעולים ועוד...).

ועכשיו הכח של ארה"ב שדיברתם עליו חוזר אליך- ניסו כבר לגרום לנו לאכול שאריות, בשביל זה יש לנו בעלת ברית שפשוט אומרת "וטו" כל פעם .

ציטוט:
כמו שאמרת..."אין לך מה להגיב בתגובות כאלה אליי" אז אני פשוט לא יגיב...יש לך דעה מסויימת וככה באת..בלי יכולת להתגמש
שוב, אתה מסובב את זה כאילו התייחסתי לכל מה שכתבת כשארמתי אין לך מה להגיב בתגובות כאלה אליי. התייחסתי רק למשפט אחד שאומר שהעולם יחשוב שאנו רוצחים. תגיד לי, לפי מה שכתבתי בהודעה הראשית נראה לך שאיכפת לי מה העולם יגיד? או שנראה שאני אשנה דעה כזאת?

אני פתוח לשינויים בדעה, אבל לא שינויים שישנו את המחשבות שיש לי שנים בראש.
ישן 10-08-06, 16:44   # 26
meshuga
הנהלת הפורום לשעבר

meshuga's Avatar

מיני פרופיל

meshuga לא מחובר  

אני חייב להגיב לזה..
ציטוט:
נכתב במקור על ידי Bla123Bla
שוב, אתה מסובב את זה כאילו התייחסתי לכל מה שכתבת כשארמתי אין לך מה להגיב בתגובות כאלה אליי. התייחסתי רק למשפט אחד שאומר שהעולם יחשוב שאנו רוצחים. תגיד לי, לפי מה שכתבתי בהודעה הראשית נראה לך שאיכפת לי מה העולם יגיד? או שנראה שאני אשנה דעה כזאת?

אני פתוח לשינויים בדעה, אבל לא שינויים שישנו את המחשבות שיש לי שנים בראש.
אבל זה בעקיפין נושא האשכול, מוסריות או החיים שלנו....אז זה מה שאני אמרתי מההתחלה..זה לא מוסריות...זה פעולה לפי העולם....אתה לא יכול לצאת רוצח בעולם כשאתה מדינה...כשאתה ארגון טרור אתה בעקרון מיועד לכך..כשאתה מדינה..לא.

ציטוט:
אנחנו בלי האמריקאים היינו פה ועוד איך. אולי שתגדל בשנתיים ותתגייס לצבא תלמד כוחה של ישראל מהו (תלמד קצת, אלא אם כן תהיה שותף לסודות מדינה), ארה"ב לא סתם שמרה איתנו על קשרים טובים.
היינו פה אבל לא במצב שאנחנו...היינו במצב הרבה יותר גרוע..אפילו קשה לדמיין את זה...בלי העזרה של ארה"ב לא היה לנו את הצבא שיש לנו היום, ואת הכלכלה (שאולי אפילו היא גרועה) שיש לנו היום.
ציטוט:
אני לא יודע מה תעשה, ברגע שזה יקרה אני אהיה הבנאדם הכי מאושר בעולם גם אם אני אצטרך לאכול עץ כל החיים. הכלכלה העולמית תלויה גם בישראל (חקלאות מפותחת מאוד- גם בחורף, מדענים/מהנדסים בין הטובים בעולם, רופאים מעולים ועוד...).

ועכשיו הכח של ארה"ב שדיברתם עליו חוזר אליך- ניסו כבר לגרום לנו לאכול שאריות, בשביל זה יש לנו בעלת ברית שפשוט אומרת "וטו" כל פעם
אי אפשר להגיד שאין לנו נתח בכלכלה העולמית, אבל היא בכלל לא תלויה בנו...אנחנו לא כווית ולא ערב הסעודית שיש לנו משהו שאין לאף אחד אחר כמעט....
מדענים, מהנדסים..כולם יברחו מפה וילכו ללמוד בחו'ל...
או, שילמדו פה ויעבדו בחו'ל..

לכן..לא היית אוכל תפוח...כי לא היה פה כסף וכלכלה יציבה...ולאט לאט הכל פה היה נהרס.
אנחנו תלויים בעולם, ולא העולם בנו...וזה מה שצריך לזכור ולהפנים.
  Reply With Quote
ישן 10-08-06, 20:40   # 27
HOSTANA
חבר פורום

מיני פרופיל

HOSTANA לא מחובר  

חיל האוויר לא צריך לגרום להרס אלא לתוצאות
  Reply With Quote
ישן 11-08-06, 08:51   # 28
Bla123Bla
חבר פורום

מיני פרופיל

Bla123Bla לא מחובר  

ציטוט:
אבל זה בעקיפין נושא האשכול, מוסריות או החיים שלנו....אז זה מה שאני אמרתי מההתחלה..זה לא מוסריות...זה פעולה לפי העולם....אתה לא יכול לצאת רוצח בעולם כשאתה מדינה...כשאתה ארגון טרור אתה בעקרון מיועד לכך..כשאתה מדינה..לא.
בגלל זה הרבה פעמים שאמרתי מוסריות באשכול התייחסתי אל זה בצורה צינית. עם ישראל מעולם לא היה מוסרי מרצונו ואף פעם לא יהיה. צריך להפסיק להעמיד פנים בשביל העולם.

ציטוט:
היינו פה אבל לא במצב שאנחנו...היינו במצב הרבה יותר גרוע..אפילו קשה לדמיין את זה...בלי העזרה של ארה"ב לא היה לנו את הצבא שיש לנו היום, ואת הכלכלה (שאולי אפילו היא גרועה) שיש לנו היום.
לא צריך להיות ביחסים מעולים עם ארה"ב כדי שהיא תעזור לנו מבחינה צבאית. יש מדינות שביחסים הרבה פחות טובים עם ארה"ב מאיתנו ומקבלות עזרה מבחינה צבאית. השאלה איך זה משרת את האינטרסים של ארה"ב, ברגע שזה ישרת את האינטרסים שלהם הם יחמשו אפילו אל אל קעידה.

ציטוט:
אי אפשר להגיד שאין לנו נתח בכלכלה העולמית, אבל היא בכלל לא תלויה בנו...אנחנו לא כווית ולא ערב הסעודית שיש לנו משהו שאין לאף אחד אחר כמעט....
מדענים, מהנדסים..כולם יברחו מפה וילכו ללמוד בחו'ל...
או, שילמדו פה ויעבדו בחו'ל..
אני לא מאמין שאנשים יברחו מהמדינה בשביל כסף, יש הרבה שכן אבל תאמין לי שיש הרבה שלא.

ציטוט:
לכן..לא היית אוכל תפוח...כי לא היה פה כסף וכלכלה יציבה...ולאט לאט הכל פה היה נהרס.
אנחנו תלויים בעולם, ולא העולם בנו...וזה מה שצריך לזכור ולהפנים.
אני אחד שמנסה להסתכל יותר על דברים שמאחורה, ולא רק על מה שמראים לנו בתקשורת.
לדעתי אם לא היינו בורג *יחסית מרכזי בעולם הזה, פשוט לא היינו פה כבר.

נכון, אולי רמת החיים הייתה יורדת אבל לדעתי רמת חיים זה משהו שולי. יש אנשים שמכונים שרמת החיים שלהם תהיה נמוכה כדי לשמור על העקרונות.

דרך אגב, התוכנית שהייתה על חיל האוויר...יש אנשים שפשוט יכנו אותה בשמה האמיתי "תעמולה".
נכון, חיל האוויר שלנו יכול לעשות מה שהוא רוצה אם יתנו לו, אבל תהיו בטוחים שהטייסים שם לא באמת אמרו את מה שהם חושבים (אולי קצת, אבל הרבה דברים שם נאמרו בגלל התעמולה). הרי ברור שחצי מהלבנונים כבר ראו אותה וזה בטוח שינה משהו אצל רובם.
זה בטח לא אומר שחיל האוויר יכול לרסק את חיזבאללה ביומיים, אבל סליחה אתה יודעים על חיל האוויר יותר טוב ממני ומהרמטכ"ל ומכל הצבא (את לבנון הוא יכול, את חיזבאללה לא).

ואפשר לקחת הרבה דוגמאות מהעולם- צבא שניצח מדינה אבל לא ארגון טרור/"התנגדות":

ארה"ב- וייטנאם.
ארה"ב- סומליה.
ארה"ב- עיראק.
ארה"ב- אפגניסטאן.
ישראל- לבנון (1982-2000).
ישראל- רשות פלסטינית.
ישראל- לבנון (2006- אני מקווה שהפעם ננצח).

אבל מצד שני, כל המלחמות כמעט נגד מדינות (ללא ארגוני טרור מהצד) הצליחו.

Last edited by Bla123Bla; 11-08-06 at 08:59..
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום