הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 23-04-12, 22:54   # 1
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

Thumbs up HTML5? זה כבר מזמן פה

פוסט מומלץ על אימוץ HTML5 לחיינו ולתהליך העבודה שלנו על פרוייקט, שנכתב ע"י FED מוכשר מנטקראפט, שבה התחלתי לעבוד לפני מספר חודשים.

אשמח לפתוח דיון בנושא כאן הזה כאן.
האם האתם כבר משתמשים ב-doctype המקוצרר של HTML5? או שעדיין מתעקשים על HTML4?
כן? לא? מה השיקולים שלכם לכך? מה למדתם בנושא לאחרונה?

אתמול עלה הפרויט הראשון עבדתי עילו עבור בנטקראפט, אתר לכנס "מפרינט לדיגיטל" שמאורגן ע"י נטקראפט.
נהנתי מהיד החופשית שקיבלתי להשתעשע הרבה עם התגיות החדשות של html5 ולהתפרע עם css3. כך לדוגמה, כל איזור המרצים (העיגולים הכתומים-צהובים) למעלה לא משתמש בתמונות כלל (פרט לתמונות המרצים כמובן). וגם אין שם JavaScript כלל. העיצוב עצמו, כמו גם האנימציה, כולם מבוססים על css3: החל מ-border-radius לעיגול האלמנטים והתמונות, המשך בגרדיאנטים ו-box-shadow לעיצובם וסיים ב-transition במעבר עכבר לאפקט המציג מידע נוסף על המרצה.

בנוסף, החבאנו easter egg נחמד באיזור הטופס ב-one pager הזה.. האם אתם תוכלו למצא?
  Reply With Quote
ישן 24-04-12, 19:34   # 2
Deagly
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

Deagly לא מחובר  

יפה מאוד, אתר מרשים.
בתור מפתח אני אכן מאוד אוהב את כל הפיצ'רים ש HTML5 נותן,
קראתי את המאמר שהבאת "אימוץ HTML5" אני קצת מסכים איתו וקצת לא (רק בגלל אחוז גבוה שמשתמש בדפדפנם ישנים, ובסופו של יום הלקוחות דורשים שהאתר יראו בדיוק כמו ב PSD, והתאמות דורשות זמן פיתוח נוסף),
נכון שאפשר להשתמש ב HTML5 אך זה דורש אחרכך התאמות לדפדפנים ישנים יותר (כפי שאמרתי הלקוח תמיד רוצה שהאתר יראה כמו בעיצוב (של ה PSD)) ולכן אין מה לעשות אלא להתאים לדפדפנים ישנים.

אני בעצמי מנסה כמה שיותר להשתמש ב CSS3 ואת ההתאמות לבצע עם PIE ודברים כאלו.
בכל אופן אני אישית לאט לאט מאמץ יותר ויותר את ה HTML5..

נ.ב
אהבתי את הטריק של תזוזת העיניים של הארנב עם הטופס
  Reply With Quote
ישן 25-04-12, 16:17   # 3
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Deagly צפה בהודעה
יפה מאוד, אתר מרשים.
בתור מפתח אני אכן מאוד אוהב את כל הפיצ'רים ש HTML5 נותן,
קראתי את המאמר שהבאת "אימוץ HTML5" אני קצת מסכים איתו וקצת לא (רק בגלל אחוז גבוה שמשתמש בדפדפנם ישנים, ובסופו של יום הלקוחות דורשים שהאתר יראו בדיוק כמו ב PSD, והתאמות דורשות זמן פיתוח נוסף),
נכון שאפשר להשתמש ב HTML5 אך זה דורש אחרכך התאמות לדפדפנים ישנים יותר (כפי שאמרתי הלקוח תמיד רוצה שהאתר יראה כמו בעיצוב (של ה PSD)) ולכן אין מה לעשות אלא להתאים לדפדפנים ישנים.

אני בעצמי מנסה כמה שיותר להשתמש ב CSS3 ואת ההתאמות לבצע עם PIE ודברים כאלו.
בכל אופן אני אישית לאט לאט מאמץ יותר ויותר את ה HTML5..

נ.ב
אהבתי את הטריק של תזוזת העיניים של הארנב עם הטופס
נשמע כאילו אתה מבלבל פה שני דברים שונים: HTML5 ו-CSS3.

HTML5 לא משפיע על הנראות של האתר בין הדפדפנים כלל. רק דפדפנים מיושנים (IE8 ומטה) צריכים תוסף כמו Modernizr על מנת "ללמד" את הדפדפן תגיות חדשות.

באשר ל-CSS3, כמו שציינת פה, ניתן להשתמש ב-PIE.htc ו/או פתרונות fallback אחרים עבור דפדפנים חסרי תמיכה ראויה.

בסופו של דבר אתה צריך לדעת לחנך את הלקוח שלך ולייעץ לו מה נכון. הלקוח לרוב לא מספיק מבין ויודע כדי לעשות החלטה מלומדת בנושא.
דעתי היא שאין סיבה לכתוב היום קוד מיושן בגלל שישנם אחוזים בודדים שמתעקשים להשתמש בדפדפנים כמו IE8 ואבוי, אפילו IE7. צריך לדאוג שאותם גולשים יקבלו את התוכן שאתה מציג, אבל הנראות באמת שפחות חשובה פה. בצורה כזאת נפגעת הרי חווית הגלישה של רוב הגולשים כאשר אתה מגביל את עצמך.

ואגב, בעיניין אין שום סיבה אפילו לבדוק את האתרים היום על IE7. גוגל כבר מעל לשנה לא תומכים בדפדפן וכך גם פייסבוק. זהו מדד מעולה לכך.

ונקודה אחת נוסף שחשוב לי לציין:
כשכותבים HTML5 && CSS3, ניתן בקלות לקבל אתר אחד ויחיד שנראה ומתנהג מעולה הן במחשב והן בטאבלטים ובמובייל.
  Reply With Quote
ישן 25-04-12, 16:57   # 4
gillllll
חבר מתקדם

מיני פרופיל

gillllll לא מחובר  

יפה מאד,
הכי כיף להתחיל אתר חדש מאפס בשביל לשחק עם הדברים קטנים של HTML5 ולדעת שאתה עושה אותם בשביל משהו.
בכל אופן ההתנסות שלי עם CSS3 ו HTML5 כפי שתיארתי כאן (http://www.hosts.co.il/forums/showthread.php?t=96910) היתה נחמדה ובעיקר בשביל התאמה לדפדפנים וחדשנות .
ה CSS QUEARY מבחינתי אחד הכלים הכי חזקים שמביא איתו ה CSS3 .

אבל יש לי הסתייגות אחת עיקרית הקוד יותר מסובך לקריאה מאשר עם JS. וגם לוקח יותר זמן בלי שימוש ב JQUEARY או תוספים אחרים עבור אפקטים מוכנים.
כמו כן ניסיון להשתמש ב VALIDATOR מגלה כי אפילו W3C לא אימצו את הפורמט הנוכחי שלו באופן מלא מבחינתם זה עדין בניסויים.

ולדבר הכי מציק זה הקושי האמיתי ברגע שבאמת רוצים לייצר עיצובים שונים למכשירים ניידים אין חופש פעולה אמיתי כיון שתלוים בדיבים שצפים .
ועדין לא התחלתי לדבר על SEO של גוגל ופרסומות אדסנס שאפילו הם לא יודעים איך לאכול את הגזירה הזו -
כיון שאתר HTML5 יכול לשמש גם כאפליקצית ווב וגם כאתר אינטרנט לכל דבר לא ברור איזה פרסומות אתה חייב לשים (כדי שגוגל לא יחסמו אותך) אם של ADMOB - לאפליקציות, או אדסנס רגיל.
בכל מקרה אי אפשר לשים את שניהם עד כמה שידוע לי. זה משאיר את בעלי האתרים לייצר גרסאות ואז כשאתה כבר מייצר גרסה מיוחדת לסלולר אתה מקבל בעיות של אופטימיזציה. (ועל זה אני מדבר בהתנסות שלי שאגב עדין לא פתורה)

בקיצור אנחנו עדין לא שם. דרך אגב ממש מזכיר לי את כל הסיפור מסביב ל XHTML .... אני בטוח שמיד אחרי ואם לא תוך כדי יתחילו לדבר על XHTML החדש שיתמוך בכל המאפיינים של HTML5 וירחיב אותם.
ועל זה נאמר "סלוזני"

Last edited by gillllll; 25-04-12 at 17:00..
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום