הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 11-09-11, 18:18   # 1
gillllll
חבר מתקדם

מיני פרופיל

gillllll לא מחובר  

מה דעתכם לגבי זמן קשינג?

מה לפי דעתכם הוא זמן טוב לרענון הקאשינג שלי.
ראשית אני אומר שאני משתמש בסוג הקאשינג הנפוץ ביותרב PHP לפי דעתי: ניתן לראות דוגמא שעל פיה עבדתי כאן... קצת שיפצתי אותה אבל בגדול בזה השתמשתי...
http://papermashup.com/caching-dynam...-pages-easily/

כמו שניתן לראות בקוד ניתן להגדיר את ה
PHP קוד:
$cachetime 60
למשל זה אומר שכל 4 דקות אם הבנתי נכון - זה ירענן את הדף השמור בזכרון .

אני יוסיף ויגיד שאני מבין שרענון צריך להיות תלוי באתר עצמו ואמור להשתנות ולכן רציתי להתייעץ איתכם ספציפית לגבי אחד האתרים שלי.
בגדול מדובר באתר שמתעדכן בערך כל 2-4 שעות .
וכמובן עם כמות מבקרים גדולה בנקודות הפיק שבגללן החלטתי להשתמש בקאשינג יכולים להיות בין 3000-5000 משתמשים בשעה. מה שגורם לעומס על השרת אבל בעיקר על הדטה בייס שלא מצליח לספק את השאילתות.

הקאשינבג שאני עושה הוא לבסביבות 100 עמודים עיקרים ועיקרים פחות שאליהם נופלות רוב הבקשות....

השאלה שלי היא מה לדעתכם תיהיה דגימת זמן אופטימלית לזכור את הדפים בזיכרון ? כמו כן רציתי לשאול אם עדיף להוריד את כמות הדפים שאני דוגם מהם כיון אולי יכולה להיות בעיה עם כמות גדולה מידי של דפים שעושים עליהם קאשינג בתדירות גבוהה ...?
אניא שמח אם מישהו ירחיב כאן מניסיונו מה מומלץ לעשות ומה מומלץ לא לעשות כשמתעסקים עם קאשינג.
שאלה נוספת בנוגע לקאשינג זה הסיפור עם הספרייה בה נשמר הדפים המועתקים לקאצ - נתתי לה הרשאות 777 כדי שהקוד יצליח לרשום לספרייה האם זה לא מהווה פרצה בטיחותית? ואם כן מה עלי לעשות?
דבר נוסף הוא שאני הייתי מעדיף לשמור על זמנים יחסית קצרים ולא לעדכן את הדף בזיכרון כל 2-4 שעות פשוט כי לעיתים רחוקות ישנם עידכונים שכן הייתי רוצה לראות יחסית מיידית ולכן לחכות שעתיים נראה לי קצת מוגזם אבל 10 דקות נשמע לי כן יותר הגיוני... אבל הכל שאלה של מה עדיף והאם עדכון כל 10 לעומת עדכון כל חצי שעה באמת הרבה יותר משמעותי במקרה שלי - ולכן הייתי רוצה לשמוע את הדיעות שלכם.

Last edited by gillllll; 11-09-11 at 18:25..
  Reply With Quote
ישן 11-09-11, 18:35   # 2
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

רק אתה יכול לבדוק באיזו תדירות, לאיזה דפים ולכמה זמן לבצע את הקאשינג.
כל עוד אין לך מאות או אפילו אלפי דפים שנשמרים כל כמה דקות, לא אמורה להיות בעיה.

בנוגע להרשאות עדיף כמובן להימנע מלתת 777 כשאפשר,
אם אתה פשוט חייב את זה וזה הכרחי, אין מה לעשות.

תלמד גם על עבודה על קאשינג של הדפדפן,
בעזרת זכרון המטמון של הדפדפן ושימוש בו בצורה חכמה תוכל לייעל את הקאשינג שלך בצורה נפלאה.
  Reply With Quote
ישן 14-09-11, 20:34   # 3
Kfir.G
חבר וותיק

Kfir.G's Avatar

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Kfir.G

Kfir.G לא מחובר  

זה לא הפתרון הכי טוב במקרה שלך לדעתי. אם העדכון הוא פעם בכמה שעות ואני מניח שהוא גם אוטומטי הדרך הכי טובה ופשוטה תהיה פשוט שבכל פעם שיש עדכון תייצר עמוד HTML מחדש ותפנה את המשתמשים שלך לעמוד הזה, עדיף עם כמה שפחות שימוש בשפת צד שרת כלשהי. הגשת תוכן סטטי לגולש כאשר כל מה שהשרת צריך לעשות זה לנתח את הHTTP REQUEST ופשוט לשלוח קובץ סטטי חזרה זאת הצורה הכי מהירה שיש..
ישן 14-09-11, 21:04   # 4
Skfir
חסום

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Skfir שלח הודעה באמצעות MSN אל Skfir

Skfir לא מחובר  

האתר שהבאת נחסם ע"י האנטי וירוס
  Reply With Quote
ישן 15-09-11, 09:15   # 5
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Kfir.G צפה בהודעה
זה לא הפתרון הכי טוב במקרה שלך לדעתי. אם העדכון הוא פעם בכמה שעות ואני מניח שהוא גם אוטומטי הדרך הכי טובה ופשוטה תהיה פשוט שבכל פעם שיש עדכון תייצר עמוד HTML מחדש ותפנה את המשתמשים שלך לעמוד הזה, עדיף עם כמה שפחות שימוש בשפת צד שרת כלשהי. הגשת תוכן סטטי לגולש כאשר כל מה שהשרת צריך לעשות זה לנתח את הHTTP REQUEST ופשוט לשלוח קובץ סטטי חזרה זאת הצורה הכי מהירה שיש..
+1

אם אתה יודע מתי מתחדש התוכן, אז רק במעמד יצירת תוכן חדש תרענן את הקאש שלך (בין אם זה קובץ סטאטי ובין אם מדובר בקאש צד שרת "רגיל").

ולשאלה המקורית, אם התוכן מתעדכן אחת ל-2-4 שעות, אני לא רואה סיבה לא לשמור את הקאש כ-60-120 דקות אפילו.
נכון שיכול להווצר מצב שהקאש נוצר דקות ספורות לפני ריענון העמוד, אבל זה אמור להיות נסבל (תלוי בתוכן האתר..)
  Reply With Quote
ישן 16-09-11, 10:40   # 6
gillllll
חבר מתקדם

מיני פרופיל

gillllll לא מחובר  

תדה על ההצעות, לגבי יצירת הקאש בזמן יצירת התוכן העיין הוא שמדובר בדף דינאמי שמחולק לדפים (הרבה דפים) ואפילו לקטגוריות כתלות בפרמטרים שהדף מקבל- כאשר הדף הראשון(שמיוצר עם פרמטר מסויים page=1) הוא נניח הדף הראשי והוא מקבל את מירב הפניות כמובן דפים 2-3 גם הם מקבלים תעבורה יחסית גבוהה ולכן הקאש שבחרתי לבצע תלוי בדפים 1-3 ובקטגוריות שאני יודע שנכנסים אליהם הרבה. עדכון הקאש רק כאשר נוצר תוכן במקרה הזה נראה לי קצת מסורבל. לא?
אבל אני באמת חושב שכדאי לי ואני באמת אגדיל את זמן הקאש שלי . תודה יגאל וכפיר.

- והאתר שהבאתי לא נחסם אצלי באנטי וירוס כך שאני לא ממש יודע על מה אתה מדבר (אני משתמש ב AVAST מעודכן)
ישן 16-09-11, 15:17   # 7
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

אם יש לך יכולת לייצר את הקאשינג בזמן יצירת התוכן תגיע לתוצאות הכי טובות. תמיד יהיה לך תוכן עדכני בקאש ומנגד לא תרענן את תוכן הקאש סתם.
אבל השאלה היא אם זה אכן שווה את ההשקעה.
אגב, לא נראה לי שיש הבדל לממש את זה לעמודים 1-3 או רק ל-1 (אמור להיות שקוף כמעט לחלוטין)

נ.ב: גם קספרסקי לא חוסם את האתר
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום