הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 15-08-11, 11:12   # 1
AlonMi
חבר על

מיני פרופיל

AlonMi לא מחובר  

שאלה | תלות טעינת קישורים

שלום לכם,

רציתי לשאול במה תלויה טעינה של תמונה/קישור/וידאו מאתר חיצוני.
רק ברוחב הפס של האתר החיצוני? (בהנחה והשרת מיועד לכך)
האם יש דרכים להגביר את מהירות הטעינה? (בהנחה ואני שולט ב-2 השרתים)

ושאלה נוספת, בהנחה ומעלים קובץ משרת לשרת - איך מתבצע התהליך?
ההעלאה מתבצעת בשרת 1 ואז נעשית העתקה/העברה לשרת 2 ?

תודה רבה,
אלון
  Reply With Quote
ישן 15-08-11, 23:50   # 2
בניה
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

בניה לא מחובר  

ציטוט:
רציתי לשאול במה תלויה טעינה של תמונה/קישור/וידאו מאתר חיצוני.
רק ברוחב הפס של האתר החיצוני? (בהנחה והשרת מיועד לכך)
במידה והבקשה מתבצעת ישירות בין מחשב הלקוח לשרת השני אז כן, המהירות תקבע לפי מהירות החיבור של השרת ושל המשתמש.

ציטוט:
ושאלה נוספת, בהנחה ומעלים קובץ משרת לשרת - איך מתבצע התהליך?
ההעלאה מתבצעת בשרת 1 ואז נעשית העתקה/העברה לשרת 2 ?
במידה ואתה משתמש בHTML/JS נטו אתה יכול או לעשות את הACTION של הטופס שמעלה לשרת שאליו הקובץ אמור להגיע בסופו של דבר ואז לעשות REDIRECT לשרת המקורי
ועם פלאש אני כמעט בטוח שאתה יכול לבחור לעלות את הקובץ ישירות לאיפה שאתה רוצה-יחסוך לך את ההעתקה של הקובץ בין שרתים(רוחב פס ועומס מבוזבזים)
תבדוק את SWFUPLOAD, זו תוכנית פלאש מעולה שקל להתאים אותה ואפשר לעשות איתה כל מה שאתה רוצה שקשור להעלאת הקבצים(העלאת קבצים מרובים, מד התקדמות, ואם אני לא טועה אפילו אפשר להשהות ולחדש את ההעלאה.)
  Reply With Quote
ישן 16-08-11, 18:39   # 3
Kfir.G
חבר וותיק

Kfir.G's Avatar

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Kfir.G

Kfir.G לא מחובר  

לגבי המהירות, בנוסף למה שבניה אמר לפני, מה שאתה יכול לעשות זה לצמצם את מספר הקבצים שהמשתמש צריך להוריד. אם מדובר בתמונות אז שימוש בSPRITES, אם מדובר בקבצי סקריפט\CSS אז אפשר לאחד קבצים ולעשות minify. חוץ מזה תמיד אפשר גם לכווץ את המידע שמוחזר בhttp request עצמו. הייתי ממליץ לך להריץ yslow וpagespeed ולראות מה כדאי לך לשפר באתר. בנוסף לזה אם אתה משתמש בשרת אחד לאחסון קבצים ובשרת השני אתה משתמש ללוגיקה הייתי ממליץ שבשרת השני תשתמש גם בתוכנה מתאימה. אין צורך בApache בשרת שרק מגיש תכנים סטטים למשתמש. יש הרבה אלטרנטיבות מתאימות ומהירות יותר בשביל זה.

לגבי ההעברה בין שרתים זה תלוי בקישוריות בין השרתים. אם הם באותו ארון אז אתה יכול לארגן גם חיבור ישיר בין השרתים ואז הoverhead על רוחב הפס הוא זניח. אני פחות אוהב את הגישה שבניה הציג כי אני מניח שאתה עושה עוד דברים בטופס חוץ מלהעלות את התמונה. אגב, אני די בטוח שאם תגדיר את תיקיית הTMP של השרת שלך (המקום אליו מועלות התמונות בתור ברירת מחדל בPHP) עבור העלאת תמונות בתור נתיב רשת לשרת השני PHP כבר תעשה את העבודה בשבילך ותשמור את הקובץ בשרת השני. אבל לא בדקתי את הנושא ככה שאני לא בטוח במאה אחוז.
ולגבי שאר הפיצ'רים שבניה דיבר עליהם, יש לא מעט פלאגינים לCORE של PHP שיספקו לך את התכולות האלה. ככה אתה לא צריך לדרוש מהשתמש שיהיה לו פלאש מותקן וסה"כ תהיה לך שליטה טובה יותר על כל התהליך.
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום