הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Hosting ושירותים נלווים > תחזוק שרתים ושירותי רשת נוספים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 17-09-09, 19:22   # 1
dabi
חבר וותיק
דירוג מסחר: (0)

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

מחפש הסבר איך עובד שרת יעודי

נגיד ויש לי שרת יעודי
עד עכשיו שהייתי איחסון אז היה אכפת לי רק נפח ותעבורה (שזה חארטה הבנתי)
עכשיו זה מעבד, וזיכרון ורוחב פס שזה מעניין יותר
אשמח לדעת איך אפשר לדעת מה זה נקרא עומס על השרת
איך אני יודע לפי המעבד אם זה יכול להחזיק את השרת שלי כו'
תודה
  Reply With Quote
ישן 17-09-09, 20:34   # 2
elialum
חבר בקהילה

מיני פרופיל

elialum לא מחובר  

כל פעולה שאתה מבצע בצד שרת (SERVER SIDE) צורכת מעבד.
אתרי PHP לדוגמא (שרץ בצד השרת), עם בסיס נתונים של MYSQL (שרץ על אותו השרת) צורך אחוז מסויים מהמעבד של השרת בכל פעם שאתה פונה לאתר.
ככל שכמות הפניות גדלה, וכמות השאילתות לבסיס הנתונים גדלה ככה צריכת המעבד גדלה גם היא.

באיזה שהוא שלב, אתרים מסויימים מגיעים למצב שאחסון שיתופי כבר לא יכול להכיל אותם מכיוון שהם צורכים המון CPU, והגיע הזמן להעביר אותם לשרת משלהם.

הסבר מספיק טוב?
ישן 17-09-09, 21:50   # 3
yonatan
I am root

yonatan's Avatar

מיני פרופיל

yonatan לא מחובר  

Thumbs up

ציטוט:
נכתב במקור על ידי dabi צפה בהודעה
נגיד ויש לי שרת יעודי
עד עכשיו שהייתי איחסון אז היה אכפת לי רק נפח ותעבורה (שזה חארטה הבנתי)
עכשיו זה מעבד, וזיכרון ורוחב פס שזה מעניין יותר
אשמח לדעת איך אפשר לדעת מה זה נקרא עומס על השרת
איך אני יודע לפי המעבד אם זה יכול להחזיק את השרת שלי כו'
תודה
עומס נמדד על פי מספר פרמטרים ,והעיקרי מבניהם הוא זמן ריצה של אפליקציה לאורך זמן ממושך כנגד אחוז שימוש במעבד והזכרון של המחשב.

אם תרצה להמחיש את זה בצורה טובה, אפילו במחשב הביתי שלך - תפתח את מנהל המשימות ( כפתור ימין על סרגל הכלים - ובחר במנהל המשימות ) , לאחר מכן תעבור לקטגורית "ביצועים",
ותכנס לאפליקציה כלשהי במחשב - למשל תפתח מסמך WORD גדול ,או תבצע גיבוי OUTLOOK, אתה תראה את הגרף ( כמו א.ק.ג. ) עולה ויורד, על פי עומס העבודה שאותה אפליקציה דורשת מהמחשב שלך.

נפח ותעבורה - זה לא חרטא בכלל, אני לא יודע איך הגעת לזה , בוא אני אתן לך מצב תיאורתי.
קיימים היום הרבה סוגי קישורים לאינטרנט במהירויות שונות.

בוא נקח כדוגמא שרת בעל חיבור 10Mbps לרשת, תאורתית שרת כזה יכול לספק קצב עבודה של 1.2Mb/sec .
תכפיל 1.2 מגה ,כפול מספר השניות שיש לנו בחודש - ותקבל את מקסימום התעבורה החודשית ששרת יעודי עם חיבור 10Mbps יכול לספק לך - בחישוב גס ביותר ( אתה מוזמן לחשב בעצמך כמובן ) יוצא לך 3200GB , שזה 3.2TB.

אז תאורתית, שרת בעל קישור 10Mbps יכול לספק לנו 3.2TB בחודש תעבורה, עכשיו - כאן מדובר במצב אופטימלי לחלוטין - של שימוש מקסימלי בקו כל שעות היממה במשך חודש שלם, ללא הפרעות בקו , איטיות מצד ספקי האינטרנט \ איטיות בחוות השרתים ( בשעות העומס למשל ) , ביצועי השרת מבחינת זכרון RAM פנוי לעבודה ( הרי מחשב בלי מספיק זכרון , יעבוד יותר לאט וישרת אותנו יותר לאט ), ישנם עוד המון גורמים שיכולים להתבטא ברמת הניתוב , פענוח DNS שיכול לקחת זמן, חומרת הקצה או החומרה בדרך שדרכה עובר המידע ( loss packets ).

זה באמת שעל קצה המזלג, ובשרתים יעודיים יש כלים מקצועיים ואפליקציות , שעוזרים למנהלי שרתים לעקוב אחרי ביצועי השרתים שלהם לאורך זמן, אך זה בנושא אחר - כשתגיע למצב שתצטרך להתקין מערכת שכזו יהיה על מה לדבר כאן, אחרת זה סתם דיבורים באוויר.

Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום