הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

סגור את ההודעה

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 15-02-12, 20:15   # 1
dordahan
חבר בקהילה

מיני פרופיל

dordahan לא מחובר  

Exclamation ביקורת רעה | נתנאל אדרי

שלום לכולם ,
בתאריך 30.1 העברתי לנתנאל אדרי כ-500 ש''ח (50% מהסכום) תמורת קידוד ותכנות מערכת אתר עם אפיון מלא , קבענו דד ליין ל3 שבועות מרגע קבלת התשלום.

מלפני קבלת התשלום שלו , נתנאל אדרי תמיד היה זמין - תמיד היה מענה מצידו , והוא אפילו היה מתקשר אליי - אך מרגע קבלת התשלום בהתחלה הוא ענה שלחתי לו את קבצי הPSD וכל מה שצריך , והכל היה סגור,

כעבור שבוע אני שואל מה העניינים איך הולך עם העבודה , הוא אמר שהוא עדיין לא התחיל , בקשתי לקבל עדכונים כאשר יהיה משהו חדש ..

כעבור כמה ימים שאלתי אותו שוב מה העניינים כי לא קבלתי ממנו שום הודעה שום עדכון שום כלום , ורק אחרי מספר פעמים שניסתי להשיג אותו , הוא אמר שהוא עדיין לא התחיל , שאלתי אותו אם הוא בטוח שהוא יכול להספיק לבנות מערכת כזו בשבועיים , והוא טען שזה לא ענייני ולא בעיה שלי והעיקר שאני אקבל את העבודה בדד - ליין שקבענו מלכתחילה , הסכמתי נכון יש דד ליין סמכתי עליו אם הוא אומר הוא צודק. למרות שהמערכת היא גדולה מאוד , ולא האמנתי שהוא באמת מסוגל לבנות בכזה מעט זמן מערכת בסדר גודל כזו אבל אמרתי בסדר זה נתנאל אדרי , יש לו שם טוב ברשת , הוא עסק רשום - יכול להיות .. נתתי צ'אנס

עכשיו נשאר עוד שבוע בדיוק להגשת הדד-ליין והוא לא עונה לי , לא יוצר קשר , לא זמין בפלאפון , ואם הוא זמין אז הוא מעביר לתא הקולי ואפילו לא חוזר אליי..

אני לא מאמין שבן אדם מסוגל לבנות בשבוע מערכת של רשת חברתית מושקעת כמו שצריך עם הכל לפי האיפיון , וגם אם כן אני מצטער אבל אני שלמתי 500 שקל , אני צריך לקבל עדכונים שוטפים לגבי מה קורה עם העבודה ואיפה אני עומד כי יש עוד גורמים במערכת הזו חוץ מנתנאל אדרי.

בקיצור אני יודע שיש לו שם טוב ברשת - והוא מתכנת טוב והכל , אבל זה השירות הכי זוועתי שקבלתי ברשת בכל השנים שאני מתעסק בזה ,
ונתנאל כשאתה רואה את הביקורת הזו תפנה אליי בבקשה , אני כבר לא רוצה את העבודה תחזיר לי את הכסף אני כבר אסתדר לבד.

תודה , דור.

Last edited by Dennis Ray; 17-02-12 at 19:22..

ישן 16-02-12, 20:03   # 2
NetanelEdri
חבר בקהילה

מיני פרופיל

NetanelEdri לא מחובר  

בוא נעשה פה קצת סדר , כי נראה לי שאיבדת את עצמך במה שאתה כותב.
כמו שקבענו יש דד ליין , ככה שכרגע לא עשיתי שום דבר לא בסדר , זמן הגשת העבודה עוד לא נגמר.
בתחילת העבודה כמו שציינת הייתי זמין כל הזמן , וקיבלת שירות מלא וברמה גבוהה ויש עדות לכך , בשבוע האחרון לא הייתי זמין ובצדק יש לי חיים פרטיים חוץ מהעבודה והייתי בטיול שנתי.
כרגע אני לא רואה שום טעם לביקורת הזאת , ולא סתם לא תמצא עלי ביקורות ברשת בראש ובראשונה לקוחות שלי מעידים על שירות ברמה גבוהה , וזה שלא הייתי בקשר מטעם זה שלא הייתי במחשב כמו שציינתי הייתי בטיול לא אומר שברחתי לך.
בנוסף אין לך יכולת לזלזל בערך שלי או במהירות שאני עובד ככה שאתה לא יכול לקבוע שאני לא יספיק את העבודה בשבוע שנותר , זאת הבעיה שלי ולא אתה מתכנת שתעריך את זמן העבודה.
אני רק מזכיר לך , אני לא חתום אתך על חוזה שמכריח אותי להתחיל לעבוד ברגע העברת מקדמה או לתת לך עדכונים יומיים או להיות זמין לתמיכה בטלפון כל הזמן , אני רק קבעתי אתך בעל פה תאריך דד ליין ששעתו לא הגיעה עוד.
שים לב שיש לך את כתובת האימייל שלי ולהתקשר זו לא הדרך היחידה להשיג אותי , יכלת לשלוח מייל ולשאול מה קורה והיית מקבל תשובה שהייתי מגיע למחשב , במקום לפתוח פה ביקורת חסרת טעם.

נתנאל.

- Netanel Edri, new approach to development -

Last edited by NetanelEdri; 16-02-12 at 20:10..

ישן 17-02-12, 11:13   # 3
dordahan
חבר בקהילה

מיני פרופיל

dordahan לא מחובר  

נתנאל , בוא נצא מנקודת הנחה שאני מצדיק אותך בכל מה שאתה אומר ,
אני מעוניין בהחזר כספי מלא והפסקת העבודה בינינו וזהו,
אני אשמח שתיצור איתי קשר בהקדם לקבלת פרטי הבנק שלי שתוכל להחזיר לי את ה500 ש''ח שקבלתה לשווא ונסיים את הקשר בידידות ובשלום,

דור.

ישן 17-02-12, 13:01   # 4
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

תסלחו לי שאני מתערב פו בדו-שיח בינכם, אבל אחרי הכל זהו פורום ומישהו צריך להתערב

דור,

אני חושב שאתה קצת מגזים עם כל מה שאתה אומר.
מהעובדות שהוצגו על ידיך (ולא נסתרו ע"י נתנאל) עולה שעדיין לא הגעתם לדד-ליין. כך שמאוד מפתיע אותי הודעת הביקורת שלך.
אתה בתור לקוח, לא אמור לעניין אותך מתי נותן השירות שלך מתחיל בעבודה על ההזמנה שלך כל עוד אתה מקבל את המוצר בזמן. במיוחד בעבודה עם פרילאנסרים צריך להבין שלרוב העבודות נסגרות עם טווח זמן לעבודה שמבטא גם זמן שהפרילאנסר צריך לסיים עבודות קודמות. כך שאם קיבלת התחייבות ל-3 שבועות, הרי שכנראה הזמן הנקי של העבודה על הפרויקט שלך הוא לא יותר מכ-10-12 שעות עבודה בסה"כ. גם גם מתבטא יפה מאוד במחיר שקיבלת (1000 ש"ח). 10-12 שעות עבודה הם לכל היותר יומיים של עבודה (בשעות העבודה).

לפעמים יש לי לקוחות שפונים אליי בבקשה להתעדכן בסטאטוס הפרויקט שלהם. מצד אחד אני יכול להבין את הלקוח שמשתוקק לקבל את המוצר וכעידוד זמני הוא מעוניין לדעת איפה עומדים העניינים. עם זאת, חשוב להבין שאין שום חובה של הספק לתת לך עדכון כזה. קח לדוגמה מצב שאתה מזמין רכב. אתה לא תתקשר למוכר פעם בשבוע ותשאל מה סטאטוס ההתקדמות של הרכבת הרכב ביפן, קוריאה או אירופה. מה מיקומו של הרכב בספינה שמובילה אותו לארץ וכו'. אתה רק תמתין לטלפון הזמנה למרכז המסירה לשם קבלתו, כל עוד הטלפון מגיע בטווח הזמן שהספק התחייב לו.

נכון שנתנאל יכול להיות יותר זמין, אך מדובר ב-best effort בלבד, לדעתי לפחות.

כמו כן, לדעתי אינך זכאי לביטול העסקה והשבת מלא הסכום חזרה, שכן אתה מבטל את העסקה ללא כל סיבה מוצדקת.
חשוב לשים לב כי תקנות ביטול עיסקה של מכר מרחוק לא תקפות במקרה של מוצרים המיוצרים ע"פ הזמנה מותאמת אישית. כך שרק הספק רשאי להחליט אם הוא מוכן לביטול העסקה לפנים משורת הדין והסכום אותו ישיב לך, אם בכלל.

לסיכום, לדעתי עליך להמתין עד תום התקופה עליה התחייב הספק, שכן במידה והוא לא יעמוד בזמן זה יהיה לך הרבה יותר כוחות והצדק לכתוב ביקורות שליליות, לדרוש פיצוי ו/או ביטול עסקה.

כאמור, זו היא דעתי בלבד. אני לא קשור לא לנתנאל ולא לדור. רק מנסה להסתכל על המצב בצורה אובייקטיבית.

ישן 17-02-12, 13:09   # 5
loading
חבר וותיק

מיני פרופיל

loading לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי IgalSt צפה בהודעה
תסלחו לי שאני מתערב פו בדו-שיח בינכם, אבל אחרי הכל זהו פורום ומישהו צריך להתערב

דור,

אני חושב שאתה קצת מגזים עם כל מה שאתה אומר.
מהעובדות שהוצגו על ידיך (ולא נסתרו ע"י נתנאל) עולה שעדיין לא הגעתם לדד-ליין. כך שמאוד מפתיע אותי הודעת הביקורת שלך.
אתה בתור לקוח, לא אמור לעניין אותך מתי נותן השירות שלך מתחיל בעבודה על ההזמנה שלך כל עוד אתה מקבל את המוצר בזמן. במיוחד בעבודה עם פרילאנסרים צריך להבין שלרוב העבודות נסגרות עם טווח זמן לעבודה שמבטא גם זמן שהפרילאנסר צריך לסיים עבודות קודמות. כך שאם קיבלת התחייבות ל-3 שבועות, הרי שכנראה הזמן הנקי של העבודה על הפרויקט שלך הוא לא יותר מכ-10-12 שעות עבודה בסה"כ. גם גם מתבטא יפה מאוד במחיר שקיבלת (1000 ש"ח). 10-12 שעות עבודה הם לכל היותר יומיים של עבודה (בשעות העבודה).

לפעמים יש לי לקוחות שפונים אליי בבקשה להתעדכן בסטאטוס הפרויקט שלהם. מצד אחד אני יכול להבין את הלקוח שמשתוקק לקבל את המוצר וכעידוד זמני הוא מעוניין לדעת איפה עומדים העניינים. עם זאת, חשוב להבין שאין שום חובה של הספק לתת לך עדכון כזה. קח לדוגמה מצב שאתה מזמין רכב. אתה לא תתקשר למוכר פעם בשבוע ותשאל מה סטאטוס ההתקדמות של הרכבת הרכב ביפן, קוריאה או אירופה. מה מיקומו של הרכב בספינה שמובילה אותו לארץ וכו'. אתה רק תמתין לטלפון הזמנה למרכז המסירה לשם קבלתו, כל עוד הטלפון מגיע בטווח הזמן שהספק התחייב לו.

נכון שנתנאל יכול להיות יותר זמין, אך מדובר ב-best effort בלבד, לדעתי לפחות.

כמו כן, לדעתי אינך זכאי לביטול העסקה והשבת מלא הסכום חזרה, שכן אתה מבטל את העסקה ללא כל סיבה מוצדקת.
חשוב לשים לב כי תקנות ביטול עיסקה של מכר מרחוק לא תקפות במקרה של מוצרים המיוצרים ע"פ הזמנה מותאמת אישית. כך שרק הספק רשאי להחליט אם הוא מוכן לביטול העסקה לפנים משורת הדין והסכום אותו ישיב לך, אם בכלל.

לסיכום, לדעתי עליך להמתין עד תום התקופה עליה התחייב הספק, שכן במידה והוא לא יעמוד בזמן זה יהיה לך הרבה יותר כוחות והצדק לכתוב ביקורות שליליות, לדרוש פיצוי ו/או ביטול עסקה.

כאמור, זו היא דעתי בלבד. אני לא קשור לא לנתנאל ולא לדור. רק מנסה להסתכל על המצב בצורה אובייקטיבית.
כל מה שאתה אומר נכון מאוד, אם בהסכם ביניהם הם סגרו דד-ליין לסיום סופי של הפרוייקט. כלומר לאחר שלב התיקונים והעלאת האתר בתאריך שנקבע.

חסרים מעט פרטים בשביל להבין את תמונת המצב המלאה, אך יחד עם זאת, זה לא פותר את המתכנת מליידע את הלקוח שהוא נמצא בטיול שנתי \ יש לו מבחן גדול \ כל תירוץ אחר.

הדד-ליין הוא כאמור בעוד שבוע, ואיני יודע מה גודל המערכת, אבל אני חושב שזה לא כל כך הרבה זמן, בהתחשב בעובדה שהמתכנת הוא תלמיד ולא עובד מהבוקר עד הערב בהקמת אתרים.

ולגבי החזרת הכסף - אם נקבע דד-ליין והמתכנת לא יעמוד בו, הרי שמדובר בהפרת הסכם, ואז הצדדים צריכים להגיע להסדר - או הארכת הדד-ליין באישור הלקוח, או החזר כספי, או החזר חלקי, או ביטול הפרוייקט כולו.

בכל מקרה מדובר בסכום כסף קטן יחסית ואני לא רואה סיבה לפוצץ את העסקה הזו.

Last edited by loading; 17-02-12 at 13:13..

ישן 17-02-12, 13:53   # 6
ShonLevi
חבר מתקדם

ShonLevi's Avatar

מיני פרופיל

ShonLevi לא מחובר  

אני השותף של דור, ורק אגיב בקצרה,
אף אחד לא מנסה להכריח אותו להתחיל, פשוט אני ודור רואים איך זה הולך ומגיע המשפטים של "לא הספקתי, עוד כמה ימים, נשאר לי ממש קצת" וכו', ואנחנו לא רוצים להתעכב עם זה. מהסיבות שלנו. קבענו זמן וקבענו לעצמנו מתי פותחים את האתר. ואנחנו רוצים לעמוד בו. כמו שזה נראה ומתנהל זה לא נראה שזה הולך להיות ככה. אנחנו לא באים בתלונות על העבודה שלו ועל המהירות, מבחינתי שיעשה את זה בחצי שעה. אם הוא מספיק וזה יהיה מקודד מאובטח ומתוכנת כמו שצריך. לא מפריע.

מה שמציק לנו זה הדרך התנהלות כלומר השירות. אנחנו מנסים להשיג אותו בפלאפון- אין מענה. בסקייפ- אין מענה. באימייל- אין מענה.
אם נתנאל הלכת לטיול, סבבה, אפשר להודיע? אל תחפשו אותי? או לחלופין, כשחזרת, שלח אימייל חזרה, שלח הודעה בסקייפ, תתקשר. ראית שחיפשנו אותך, למה אין מענה?

ומבחינת מה שloading אמר, החזק חלקי?! אנחנו מחכים 3 שבועות לקבל מוצר מוגמר, בסופו של דבר הוא לא יגיע, ונצטרך עוד לקבל החזר חלקי? אולי או יצטרך לתת לנו פיצוי על עיכוב של 3 שבועות? היינו יכולים בזמן הזה ללכת למתכנת אחר ולסגור איתו.

אסכם בזה שאני לא רוצה לריב וללכלך על אף אחד,
אבל יש גבול לשירות ולידיעת הלקוח, מינימום של מינימום. וזה אני לא מקבל.
אני מקווה להתחיל לקבל את זה, ולדעת קצת יותר איפה אני נמצא ועומד מבחינת העבודה וההתקדמות. להתאים גם את עצמי.
ואני מקווה שמעכשיו עד סיום העבודה, יהיה בסדר- יותר נחמד..

ישן 17-02-12, 14:31   # 7
דניאל
מנהל ראשי

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל דניאל

דניאל לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי ShonLevi צפה בהודעה
פשוט אני ודור רואים איך זה הולך ומגיע המשפטים של "לא הספקתי, עוד כמה ימים, נשאר לי ממש קצת" וכו',
אולי אתה צודק ואולי לא, אבל אף אחד לא מסוגל לחזות את העתיד.
אני דווקא מצדד בדבריו של יגאל - אם קיבלתם תאריך מסירה כלשהו, פתח את הביקורת לאחר שבמתכנת לא עמד בתאריך - לא לפני, אני לא מאמין שהצדק איתך במקרה הזה.

ציטוט:
מה שמציק לנו זה הדרך התנהלות כלומר השירות.
צודק, זכותך המלאה לא להיות מרוצה מהשירות שאתה מקבל.
במקרה כזה (או יותר נכון, בהתאם לחוזה בינכם) אתם בהחלט רשאים לקבל החלטה להפסיק לעבוד איתו (ולעיתים לקבל החזר על המקדמה ולעיתים לא - תלוי בחוזה השירות).

ציטוט:
ומבחינת מה שloading אמר, החזק חלקי?! אנחנו מחכים 3 שבועות לקבל מוצר מוגמר, בסופו של דבר הוא לא יגיע, ונצטרך עוד לקבל החזר חלקי? אולי או יצטרך לתת לנו פיצוי על עיכוב של 3 שבועות? היינו יכולים בזמן הזה ללכת למתכנת אחר ולסגור איתו.
צודק - אבל.
מקדמה היא תשלום חלקי עבור השירות שבאה להגן גם עליך כלקוח וגם על המתכנת.
אם המתכנת לא עמד בתנאי החוזה (מה שעושה רושם שעדין לא קרה) - הוא לא ייקבל את ייתרת הכסף ויהיה חשוף לתביעות מצדך לגבי החזר המקדמה ושיפוי עבור אי עמידה בתנאי החוזה.

מהצד של המתכנת זה פועל בדיוק באותה הצורה,
המקדמה מבטיחה שהלקוח לא יתעורר יום אחד, "ימציא" סיבה כלשהי בגינה הוא לא רוצה להמשיך בפרוייקט ולא ירצה לשלם עבור עבודה שכבר בוצעה.

שורה תחתונה,
אם החוזה עדין לא הופר - אני לא בטוח שיש מקום לביקורת.
יחד עם זאת, אני לא הייתי רוצה להשאיר אצלי לקוח לא מרוצה (במיוחד אם עדין לא התחלתי לבצע עבודה כלשהי) - במקרה כזה, גם הייתי מחזיר את המקדמה שקיבלתי.

sPD Hosting בע"מ | אחסון אתרים | בלוג אחסון אתרים
טלפון להזמנות: 1-599-559977

ישן 17-02-12, 15:47   # 8
opie
חבר בקהילה

מיני פרופיל

opie לא מחובר  

אני מסכים איתך שספק שירות צריך להיות זמין ולתת עדכונים והסברים שוטפים לגבי התקדמות העבודה.
אבל עדיין, היית צריך לחכות עוד שבוע, ורק אז לפרסם את הביקורת.

ישן 17-02-12, 19:24   # 9
Liorl
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Liorl לא מחובר  

אני לא מבין על מה אתה נותן כאן ביקורת ?

הבן אדם נתן לך דד-ליין , נשאר לו עוד שבוע שלם ..

על מה אתה מפרסם ביקורת רק אם לאחר השבוע הוא לא היה מכין את העבודה אז היה על מה לדבר

זאת ביקורת כל כך לא רלוונטית..
ואני כפרילנסר כבר קרו לי אותם הדברים ואני יודע על מה אני מדבר.

ישן 17-02-12, 19:58   # 10
NetanelEdri
חבר בקהילה

מיני פרופיל

NetanelEdri לא מחובר  

אחרי שקראתי את כל התגובות השונות אני יחדד את העובדות שתבינו שלביקורת הזו אין שום טעם או בסיס.
הדבר היחיד שנקבע בעבודה הוא תאריך הגשה שזמנו לא הגיע וכמובן שקיבלתי אפיון מדור , חוץ מזה לא חתום פה חוזה התקשרות כזה או אחר שבו מתואר מצב של תמיכה תמידית בטלפון למשל , דור לא טרח לשלוח מייל וטלפון זה לא אמצעי תקשורת יחיד מה גם שהוא לא תמיד עליך שאתה לא נמצא למשל שאתה בטיול.
דור יכול להעיד שדיברנו הוא קיבל שירות מלא , לאחר מכן שלא הייתי מן הסתם שהוא לא קיבל שירות.
אני מסכים לגמרי עם דברי יגאל , אני פרילנסר ואני יכול להחליט מתי לעבוד , לא משנה מה גודל העבודה או זמן האספקה הנותר.
כרגע לביקורת הזו אין שום בסיס , לא עברתי על שום דבר אין על מה לתת ביקורת.

שבת שלום , נתנאל.

- Netanel Edri, new approach to development -

סגור את ההודעה

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום