הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 15-10-12, 23:41   # 11
נריה
הוסטסניון

מיני פרופיל

נריה לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי xPerfection צפה בהודעה
אני עדיין לא מסכים איתכם.

קודם כל אבהיר שהאימרה לגבי הכמות של האפשרויות נאמרה בתגובה להודעה של MasterNetwork ולא לגבי ההסרה של התווים O ו- 0.
אם נוריד את O ו- 0 ונוסיף עוד תו אחד לאורך הביטוי (לצורך העניין ביטוי באורך כולל של 7 תווים במקום 6 תווים) נשיג הרבה יותר ביטויים פוטנציאלים גם בלי O ו- 0, זה לא העניין.

העניין הוא שאני פשוט לא חושב שזה נכון לפתור את הבעיה בצורה הזו.
אני לא חושב שצריך לוותר על התווים האלו רק כי בפונטים מסויימים לא ניתן להבדיל ביניהם בקלות,
דניאל, מה שיפגע בשמישות ובחווית המשתמש זאת בחירת הפונט הגרועה שעשה המפתח/ המעצב, לא התווים 0 ו- O.
כדי לפתור את הבעיה צריך לבחור בפונט שמתאים למטרה, לא לוותר על התווים האלו.

זאת דעתי בכל אופן.
דעתך חשובה לנו אדיר, זה הדיון אתה מתכנת מכובד אני שמח שאתה מביע את דעתך.
אני דוגל ברעיון של כמה שיותר שיהיה נוח ללקוח,וגם לאדם הכי 'מתחיל' לא אדם שחושב ומכיר אתרים מגיע חמש.
הרי ברור לך שאדם שניכנס ורואה את הקוד,הוא לא מכיר את הפונטים שאתה שם לו,לכן הוא עלול לטעות,גם בפונט הכי ברור אדם לא בהכרח יודע ש O יותר שמן מ 0, או שאולי זה בכלל o
אינני סבור שאדם מן השורה יצליח על הפעם הראשונה לנחש בכל פונט(ראיתי כמה פונטים כבר)... ולכן המסקנה שלי היא שאני לא רוצה שהגולשים יטעו בכלל,שלא יהיה להם קשה בכלל!
לכן אני מוריד כל תו שיוביל לטעות.
  Reply With Quote
ישן 19-10-12, 07:08   # 12
AlmogBaku
חבר וותיק

AlmogBaku's Avatar

מיני פרופיל

AlmogBaku לא מחובר  

א. יש המון אלגוריתמים שמסירים את התווים המבלבלים או לחילופין משתמשים בגופן מתאים יותר.
ב. באופן אישי, אני לא רואה כל סיבה ממשית לשימוש בקאפצ'ה תוצרת בית.
  Reply With Quote
ישן 19-10-12, 10:05   # 13
zoharesh
חבר מתקדם

מיני פרופיל

zoharesh לא מחובר  

צריך לעשות את הבאים:
א. גופן ברור וקריא
ב. הסרת תווים דומים
ג. שינוי צבעים (למשל להגיד למשתמש להקליד רק את התווים בצבע אדום)

HIGHDESIGN.co.il עיצוב ובניית אתרים.
  Reply With Quote
ישן 19-10-12, 13:26   # 14
Daniel
אחראי פורום

מיני פרופיל

Daniel לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי xPerfection צפה בהודעה
אני עדיין לא מסכים איתכם.

קודם כל אבהיר שהאימרה לגבי הכמות של האפשרויות נאמרה בתגובה להודעה של MasterNetwork ולא לגבי ההסרה של התווים O ו- 0.
אם נוריד את O ו- 0 ונוסיף עוד תו אחד לאורך הביטוי (לצורך העניין ביטוי באורך כולל של 7 תווים במקום 6 תווים) נשיג הרבה יותר ביטויים פוטנציאלים גם בלי O ו- 0, זה לא העניין.

העניין הוא שאני פשוט לא חושב שזה נכון לפתור את הבעיה בצורה הזו.
אני לא חושב שצריך לוותר על התווים האלו רק כי בפונטים מסויימים לא ניתן להבדיל ביניהם בקלות,
דניאל, מה שיפגע בשמישות ובחווית המשתמש זאת בחירת הפונט הגרועה שעשה המפתח/ המעצב, לא התווים 0 ו- O.
כדי לפתור את הבעיה צריך לבחור בפונט שמתאים למטרה, לא לוותר על התווים האלו.

זאת דעתי בכל אופן.
ברוב הפונטים אפשר להבחין בקלות בין 0 ל-O כששניהם מוצגים. השאלה היא מה אתה עושה כשמופיע בביטוי שאתה אמור לכתוב רק אחד מהם - איך תדע אם זה פונט שיש בו O רזה או 0 רחב?

zoharesh: דווקא דבר כזה קל מאוד לעקוף - אני אשים פילטר בבוט שלי שישאיר רק את האדום.

לאלמוג יש גם נקודה חשובה - היום, כשיש שירותים טובים כגון reCaptcha... הצורך לבנות מנוע קאפטצ'ות הוא אפסי...
  Reply With Quote
ישן 19-10-12, 13:44   # 15
Kernel
אושיית הוסטינג

מיני פרופיל

Kernel לא מחובר  

למה לא להגדיר:
o=0
0=o
i=I
i=1
1=i
1=L
L=i

???
ישן 19-10-12, 14:13   # 16
BuildDream
עסק רשום [?]

BuildDream's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to BuildDream

BuildDream לא מחובר  

האמת שאני לא חושב שיש סיבה בכלל לעשות קאפצ'ה שצריכה להבדיל בין אות קטנה לגדולה - מבחינתי הן אותו הדבר. אני לא בא להכשיל פה את הגולש, אני בא להכשיל בוטים בלבד.

אם ישתמשו בBrute Force - הסיכוי לשבור קאפצ'ה בשיטה הזאת גם אם היא לא מבדילה בין אותיות קטנות לגדלותו, או O ו-0 - הוא אפסי, אין סיכוי לשבור ככה קאפצ'ה.

מבחינת הקריאות - אם לבוט יש מנוע שמצליח לקרוא את הקאפצ'ה אז O ו-0 זה לא מה שיעצור אותו.

האמת שאם תקחו דוגמא מהקאפצ'ה של גוגל (Google Recapcha) או מקאפצ'ה של Microsoft תוכלו לשים לב שגם אם תטעו בחצי מהאותיות זה עדיין יעביר אתכם - כי לא מעניין אותם אם פספסת אות, לא זהית אות או הסתבכת עם איזה מספר. אם הצלחת לזהות יותר מחצי מהקאפצ'ה אז אתה כנראה פשוט הסתבכת עם חלק מהאותיות.

שימו לב שאם תכתבו את המילה הראשונה בקאפצ'ה כמו שצריך ובמילה השנייה תטעו עדיין תצליחו לעבור את הקאפצ'ה - אני לא יודע את האלגוריתם המדוייק שלהם, אבל אני מנחש שזה כולל בדיקה של כמות האותיות שהוקלדו, בדיקה של חלק מהאותיות שהן נכונות וכו'.

מי שרוצה לבדוק את זה בעצמו - http://www.google.com/recaptcha/learnmore
  Reply With Quote
ישן 19-10-12, 20:09   # 17
AlmogBaku
חבר וותיק

AlmogBaku's Avatar

מיני פרופיל

AlmogBaku לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי BuildDream צפה בהודעה
האמת שאני לא חושב שיש סיבה בכלל לעשות קאפצ'ה שצריכה להבדיל בין אות קטנה לגדולה - מבחינתי הן אותו הדבר. אני לא בא להכשיל פה את הגולש, אני בא להכשיל בוטים בלבד.

אם ישתמשו בBrute Force - הסיכוי לשבור קאפצ'ה בשיטה הזאת גם אם היא לא מבדילה בין אותיות קטנות לגדלותו, או O ו-0 - הוא אפסי, אין סיכוי לשבור ככה קאפצ'ה.

מבחינת הקריאות - אם לבוט יש מנוע שמצליח לקרוא את הקאפצ'ה אז O ו-0 זה לא מה שיעצור אותו.

האמת שאם תקחו דוגמא מהקאפצ'ה של גוגל (Google Recapcha) או מקאפצ'ה של Microsoft תוכלו לשים לב שגם אם תטעו בחצי מהאותיות זה עדיין יעביר אתכם - כי לא מעניין אותם אם פספסת אות, לא זהית אות או הסתבכת עם איזה מספר. אם הצלחת לזהות יותר מחצי מהקאפצ'ה אז אתה כנראה פשוט הסתבכת עם חלק מהאותיות.

שימו לב שאם תכתבו את המילה הראשונה בקאפצ'ה כמו שצריך ובמילה השנייה תטעו עדיין תצליחו לעבור את הקאפצ'ה - אני לא יודע את האלגוריתם המדוייק שלהם, אבל אני מנחש שזה כולל בדיקה של כמות האותיות שהוקלדו, בדיקה של חלק מהאותיות שהן נכונות וכו'.

מי שרוצה לבדוק את זה בעצמו - http://www.google.com/recaptcha/learnmore
כן, אבל לריקאפצ'ה לא אכפת אם טעית מסיבה אחרת.. שהוא לא יודע את התשובה.
ריקפצ'ה יודע מילה אחת בוודאות ואחרת הוא לא יודע. אתה מלמד אותו לקרוא את המילה.. אם המילה קיבלה סטטיסטיקה גבוהה לאותה פירוש כנראה שזה הפירוש.

יש המון מוסכמות בנוגע לדיון הזה בעולם.. אני לא מבין למה בכלל להתבחבש פה ולא לעשות גוגל על מחקרים בנושא..
אסכם את הממצאים בקצרה(בעבר עשיתי מחקר בנושא):
  1. השימוש בתווים Iגדולה וLקטנה Oo ו0 בעייתיים. רצוי להימנע. גם ככה כמות הצירופים היא כמה מיליונים.
  2. אסור להבדיל בין גודל האותיות.
  3. משחקים בפונטים ובצורות עדיפים מרקעים. הרקעים התגלו כלא יעילים כנגד הבוטים החדשים

רצוי להשתמש בפתרון קפצ'ה קיים
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום