הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > עיצוב וגראפיקה

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 12-07-11, 23:46   # 11
Lunjello
חבר חדש

מיני פרופיל

Lunjello לא מחובר  

אבל זה קצת (הרבה) לא מדוייק,לא?
אני יכול נגיד לעבוד לאט,אם בכוונה ואם לא בכוונה,ולהגיש חשבון מפוצץ.לא?
  Reply With Quote
ישן 13-07-11, 19:39   # 12
the-shadow
חבר מתקדם

מיני פרופיל

the-shadow לא מחובר  

אי אפשר להסתמך על שעות,פתאום מעצב יכול להגיד לך שהוא צריך עוד זמן ללטש את העיצוב.
הכי טוב,זה לסכם על מחיר כללי לאחר איפיון העבודה.
(אצלי זה לא רלוונטי כי אני עובד בגרפיקה בחברה אז אני מקבל לפי שעה)
  Reply With Quote
ישן 13-07-11, 20:07   # 13
daromri
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

daromri לא מחובר  

אני לוקח תמיד לפי הערכה של הזמן של העיצוב וכמו שאמרתם, אם קורה שנדפקים עם המחיר שנותנים ללקוח, אז פעם אחרי זה אני כבר מעלה ולא חוזר שוב על אותה טעות, בשביל שזה לא יקרה גם לאט לאט מסיקים מסקנות מפעם לפעם ולפי מה שאני הבנתי צריך תמיד לעשות איפיון/ סוג של איפיון לגבי מה תכלול העבודה ושמה לפרט, אומנם לוקח קצת זמן אבל זה חוסך אי נעימויות רבות לאחר מכן.
לגבי התמחור מבחינת כסף, זה תלוי, כשמדובר באתר אני לוקח משהו כמו 100-200 שקל לשעה, וכשמדובר בדברים קטנים יותר אני לוקח יותר 300-400 שקל לשעה (מדובר על דברים שלוקחים פחות משעה). אני בעצם מעריך כמה שעות העבודה תקח, ולפי זה מביא הצעת מחיר ללקוח, בדרך כלל אני מציע קצת יותר, ככה שאם הוא ירצה לרדת מהמחיר יש לאן לרדת ואני עדיין אקבל את הסכום המינימלי לפחות שרציתי.
אבל שים לב, כמו שאמרו, זה תלוי ברמה שלך ובזמן העיסוק, גם קח בחשבון שאף אחד לא ממן לך את הזמן שישבת וניסית דברים בתוכנה, למדת וכו'..
אז ככה שזה שלוקח לך לעשות לו עיצוב לאתר במשך 5 שעות זה לא אומר שזה באמת 5 שעות כמו עבודה של מישהו כמלצר במסעדה, כי בשביל זה לא הייתה לו התמחות של כמה שנים במקצוע, ובגלל זה המחירים הם בטח ובטח לא 20 שקל לשעה.

Last edited by daromri; 13-07-11 at 20:09..
  Reply With Quote
ישן 13-07-11, 20:36   # 14
Shlomi062
חבר על

מיני פרופיל

Shlomi062 לא מחובר  

25 ש"ח לשעה? זלזול במקצוע.
בד"כ אני לוקח בעבדות כמו בניית פורומים סכום מוגדר מראש - אני יודע לפני כמה עבודה אני עומד.

אך אם מדובר במשהו שאין לי לגבי הערכה - משתף את הלקוח בשאלה, כמה הוא מוכן לשלם - ולפי זה מתאים את עצמי.

מחפשים אחסון אתרים אמין וזול?
  Reply With Quote
ישן 13-07-11, 20:56   # 15
ronka
חבר וותיק

מיני פרופיל

ronka לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Lunjello צפה בהודעה
אבל זה קצת (הרבה) לא מדוייק,לא?
אני יכול נגיד לעבוד לאט,אם בכוונה ואם לא בכוונה,ולהגיש חשבון מפוצץ.לא?
זה כבר תלוי בך ..
  Reply With Quote
ישן 13-07-11, 21:43   # 16
Daniel
אחראי פורום

מיני פרופיל

Daniel לא מחובר  

אני יותר בא כאן מהצד של התכנות ובניית אתרים ולא מהקטע של העיצוב,

אבל זה מאוד תלוי בתור מה אתה עובד.

יש הבדל בין לקוח שירצה לרכוש ממך עיצוב לבין מעסיק שירצה שתעבוד אצלו.

אם לקוח רוצה לרכוש ממך עיצוב - עזוב שטויות של תשלום לפי שעה. תעריך בעצמך - אני אישית עושה לי טבלה של "מה צריך לעשות / כמה זמן אני חושב שזה יקח לי". תכפיל את זה במחיר מסויים שאתה חושב שהשעה שלך שווה ושאנשים ירצו לשלם עבורה, ותקבל הצעת מחיר ריאלית. אל תסכם איתו על מחיר לשעה ואז תדווח כמה שעות עבדת - כשהוא רוצה לרכוש ממך עבודה לא רק שהוא לא רוצה להסתבך בכל הקטע הזה, גם הרבה מאוד מצבים לא נעימים יכולים לצאת מדבר כזה. תחושה של הלקוח שסתם עבדת לאט, תחושה שלך שאתה עובד מהר אבל קשה מדי, בעיתייות במעקב אחר שעות (אתה כולל גם טלפונים ופגישות עם הלקוח? יצאת בדיוק להפסקה ושכחת להפסיק את הטיימר?) וכו'.

כשאתה נותן הצעת אל תשכח להוסיף לזה מע"מ ותוספת של 10% על "ברבורים" ותיקונים שהלקוח ירצה בדיוק ברגע האחרון: "שמע, באיפיון היה כתוב במפורש 'פלייאר פרסומי'. מה, לא ברור שהתכוונתי גם לפלייאר שיתאים לאינטרנט, גם לאחד שאוכל לחלק, וגם לאחד עם צבע רקע שקוף שאוכל לפרסם באתרים אחרים וגם ללוגו פרסומי קטן שאוכל לדחוף בחתימה באימייל?"

כשמעסיק ירצה להעסיק אותך - אז כבר הוא ישלם לך לפי שעה. וכאן אין לך שום "דדליין" - הוא יעסיק אותך עד... שימאס לו. יש הבדל בין השניים, ואני לא חושב שזה טוב בשבילך לבוא למישהו שרוצה לרכוש ממך עיצוב ולשלם לך עם מישהו שרוצה להעסיק אותך.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום