הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > חומרה ומפרטים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 19-08-11, 14:16   # 1
israel
חבר מתקדם

מיני פרופיל

israel לא מחובר  

איזה נטבוק מתאים לי?

היי
אני מחפש נטבוק לשימוש בדרכים ולהצגת חומרים בפגישות, שיהיה קל דק וקטן עד כמה שאפשר, רכיבים איכותיים וזמן סוללה ארוך.
דרישות חומרה 1 - מסך עם אמינות צבעים 2 - יכולת הרצה של 2/3 תוכנות במקביל מתוך חבילת CS5 (לא עבור עיבוד גרפי)

התנסיתי באחד מהדגמים של LG והביצועים שלו שווים ערך לקרטון שהוא בא איתו
מה אומרים המנוסים?

תקציב: הנמוך האפשרי

סופש מהנה
  Reply With Quote
ישן 17-09-11, 13:26   # 2
mindspec
חבר חדש

mindspec's Avatar

מיני פרופיל

mindspec לא מחובר  

שמע נטבוק זה עניין בעייתי. הם לרוב מצויידים במעבד ATOM או משהו דומה עם שם חדש (תכלס בפנים זה כמעט אותו דבר) מסכן למדי (שמריץ XP לא רע אבל 7 כבר קשה לו - לכן המלצתי היא על XP ולא על 7).
בטוח אל תלך על מחשבים עם SSD כי זה יהיה לך איטי בטרוף - בייחוד הרצת מספר יישומים (וכאן יקפצו אנשים שיאמרו שיש SSD מהירים אבל אלו שבנטבוקים הם לא מהירים).
אם אתה רוצה להריץ 2-3 תוכנות במקביל - השאלה מה הן עושות. אם הן סטאטיות אז לך בעיקר על זכרון גדול (2 גיגה לפחות) - כי זה מה שמשפיע על הביצועים, שכן כאשר נגמר הזכרון הוא מתחיל להשתמש בדיסק בפראות וזה גומר אותו.
אם התוכנות דינמיות - הרי שעליך להשים דגש גם על מעבד חזק.

מבחינת היצרן - זה לא ממש היצרן שקובע אלא המפרט אבל להיבט היצרן בכל זאת יש חשיבות ותכלס - אם תבדוק נטבוק של HP (ז"ל) או של IBM או חברות כאלו, אל מול מתחרה קוריאני - אתה תרגיש בהבדל. זה נובע מלוח האם וטיב האינטגרציה שלהם - שכן החברות הללו בוחרות רכיבים רציניים כדי לשמור על שמן הטוב ואילו הקוריאנים דוחפים מה שזול בד"כ (ושוב כאן יקפוץ מישהו ויאמר - שים נטבוק הכי יקר של LG מול IBM והוא אוכל אותו - אבל השאלה האם המחיר זהה ומהם הביצועים של IBM יקר יותר).

כמו שאומרים You Get What You Pay For.
זול עולה ביוקר.

אני חווה את זה יום יום ולמדתי את הלקח.
  Reply With Quote
ישן 17-09-11, 14:46   # 3
Kernel
אושיית הוסטינג

מיני פרופיל

Kernel לא מחובר  

mindspec, אמרת כאן כמה דברים לא מדויקים ובעצם עשית סלט שלם.

הבעיה עם הנטבוקים, נעוצה בעצם באינטל, אינטל לא הוציאה שום סדרה חדשה לניידים זולים (מחיר מהחשב מושפע ממחיר המעבד), הדבר היחידי שהתקדם בתחום, הוא ה-CHIPSET של המעבדים האלה והיום אתה רואה DDR3 בנטבוק, שאר הרכיבים, נשארו כמו שהם.

כל הדבר הזה הביא בעצם לירידה גדולה מאוד במחירים שלהם (נטבוק בישראל עולה פחות מבאירופה, ועומד על כ-1000 ש"ח). אך שום התקדמות טכנולוגית משמעותית.

בנושא ה-SSD, כונן SSD הוא כונן שאין בו חלקים נעים, יש בו מספר צי'פים של זכרון שהקריאה/כתיבה מתחלקת בין כולם (מעין RAID0) ואתה משיג מהירות הרבה יותר גבוהה (בשונה מכונני HD, המחט לא מחכה לסיבוב נוסף של הפלטות). פה אני חוזר לפסקה הקודמת, בגלל חוסר ההתקדמות הטכנולוגית של מחשבי נטבוק, חלקם נמכרים עם חיבורי SATA איטיים יותר מהחיבורים הנמכרים במחשבים בייתים, אבל עדיין השיפור מורגש (אני כותב שורות אלה מנטבוק LG X120 עם SSD ו-SATA1).

היתרונות של SSD בנטבוק:
צריכת חשמל נמוכה מכונני HD.
פליטת חום נמוכה יותר מכונני HD.
החסרון היחידי:
כונן SSD קל יותר מכונני HD, חלק מהנטבוקים מאבדים את השיווי משקל שלהם עם כונן SSD, אבל אפשר להתגבר על זה.
ישן 18-09-11, 00:52   # 4
mindspec
חבר חדש

mindspec's Avatar

מיני פרופיל

mindspec לא מחובר  

לגמרי לא מדויק ואני מדבר מניסיון

1. SSD - יש משפחות שונות של SSD וזו גם הסיבה שיש לך SSD שעולה 1000 דולר ו-SSD שעולה 30-60 דולר. "במקרה" יש לי פה SSD ששלפתי ממחשב Aspire One שהיה על הפנים (איטי להחריד - הביא את XP לרמה שכל לחיצה על כפתור לוקחת 2 דקות). החלפתי אותו בדיסק רגיל וכעת הכל טס (עם אותו חיבור ZIF PATA "מסכן"). אמנם הוא יחסית מדור ישן (בן שנתיים) אך לא חלה מהפכה מטורפת בעולם הזה.
העניין הוא שמרבית הנטבוקים הזולים שעוד מגיעים עם SSD (מעטים כיום - בדיוק מהסיבה הנ"ל) - זולים בגלל שהם מגיעים עם SSD זול והתוצאה בהתאם.
ישנם סוגים שונים של SSD וזה לא קשור לחיבור SATA (בוא נאמר שכך או כך ה-SSD הזולים אינם מגיעים לקצבים ריאליים שעולים על ATA100 ולכן ה-SATA איננו משמעותי). ה-SSD בפרוש אינם מהירים מדיסקים כאשר הם זולים וזו הסיבה למעבר לדיסקים בנטבוקים (ולא רק מסיבות הנפח). אגב - יש לי גם SSD שעולים 1000 דולר כאן בשרתים וזה כבר סיפור אחר כמובן.

2. לגבי צריכת חשמל - זהו מיתוס שמהר מאוד הופרך בבדיקות שונות שערכו. ה-SSD הקטנים אכן היו 'חסכוניים' יחסית אל מול מנוע חשמלי של דיסק, אך ה-SSD הגדולים ובייחוד המהירים יותר הראו פחות או יותר אותה צריכה בבדיקות בהן נעשה שימוש בדיסק ולפעמים אפילו יותר, עקב רענון תדיר של הזכרון. אינספור בדיקות נערכו בנדון שהראו אותה התנהגות - מה גם שעיקר הצריכה כיום היא המעבד בכלל.

3. לגבי אינטל - בעולם הטאבלטים היום יש ועוד איך בהלת מעבדים. זה עניין יותר של היצרנים ולא של אינטל - שאינם ממהרים לאמץ דברים ובעיקר כי אין באמת סיבה לכך. המחשבים עובדים ועובדים בסדר גמור. יש קושי רב באימוץ מעבדים וטכנולוגיות משתנות עקב צפיפות המחשב והצורך בהנדסה מחדש של פיזור החום או מבנה לוח האם (מבנה לוח האם מושפע מתכתיבים מאוד קפדניים לגבי אורכי מוליכים מותרים עבור צי'פסטים שונים ומעבדים שונים, הצורכים תדרי שעון הדורשים דיוק רב). זה בכל זאת נועד להיות נטבוק - לא תחנת עבודה הנדסית.

4. מסכים לגבי פליטת חום אבל לרוב זה לא מטריד אנשים אלא אם הם נשענים באופן קבוע על המחשב - מה גם שכאן דווקא המותגים מטפלים טוב יותר באלמנטים של הנוחות לעומת הקוריאנים שפחות מהונדסים לכך.

5. SSD בעל אורך חיים מוגבל. נכון שאורך החיים גדול מאוד אבל הוא עדיין מוגבל בכמות הכתיבות ואם אתה עושה בו שימוש אגרסיבי - הרי שאורך החיים עשוי להתקצר דרסטית (בעיקר אם אתה מריץ באופן קבוע DEFRAG על ה-SSD - שאמנם הוא פחות חשוב מאשר בדיסק מכאני אך עדיין יש לו משמעות מבחינת שבירת הקבצים באזורים שונים של הזכרון).

6. כתיבה מול קריאה - ב-SSD זולים ההבדל דרסטי ומאט את המחשב כאשר עושים שימוש בעיקר ב-Windows, שבה יש המון קבצים שמתעדכנים כל הזמן (לעומת Linux החסכונית יותר). הבדל זה ניכר למשל ב-SSD ששלפתי - בו לא ניתן היה כלל לעבוד עם Windows אך Linux עבד בו מהר.
ישן 18-09-11, 10:23   # 5
yonatan
I am root

yonatan's Avatar

מיני פרופיל

yonatan לא מחובר  

מסקרן אותי לשמוע על "משפחות" ה SSD,
על איזה אתה מדבר באופן ספציפי שנתנו לך חוויה לא טובה?
אתה מתכוון ל SLC מול MLC ? ( לא שיש הבדל לשימוש ביתי של סולטיר.. )
אני באופן גורף משתמש רק עם כוננים של אינטל SSD ומאוד מרוצה מהביצועים שלהם גם בנייד וגם בנייח.
ה X-25 מעולים

בדיקה קצרה בגוגל ( 2 תוצאות ראשונות ) , מראות שיש מה לעשות בנוגע לביצועים של הכונן ב ACER
http://domsyard.com/acer-aspire-one/...aspire-one-ssd
http://www.jkkmobile.com/2008/07/how...-ones-ssd.html

ולפי התמונה שם זה בכלל כרטיס CF לא כונן SSD סדרתי.

Reply With Quote
ישן 18-09-11, 17:17   # 6
Erez | TrustMedia.co.il
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

Erez | TrustMedia.co.il לא מחובר  

לא יודע מה יש עכשיו, אבל לפני שנה~שנה וחצי אני זוכר שהיה את ion של נוידיה שנתנה ביצועים גראפיים דיי טובים (הרצת משחקים שהיו בזמנו), כיום אני חושב שיש ion2 או tegra שלדעתי אמורים להספיק לך.

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום