הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 12-08-18, 14:12   # 1
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

Question קידום בFacebook Ads, אני בהפסד של פי 2 ממה שהשקעתי, מה לא נכון?

הוצאתי 520 שקל על מודעות פייסבוק, והרווחתי בחזרה רק באיזור ה230-250 שקל מאדסנס.

האתר הוא בנוגע לכתבות ומאמרים, ופרסמתי 2-3 מאמרים שחשבתי שיהיו ויראליים ויתפסו ופרסמתי אותם לאורך 5 ימים בערך וקידמתי דרך הפייסבוק.

ביום הראשון היו 2000 מבקרים, אחר כך 6000, אחר כך 10000, אחר כך 10000, ואז התחיל לרדת בהדרגתיות שוב ל6000 ואז ל4000 ואז חדלתי את הפרסום כי הבנתי שבמקום לגדול ולטפס לאיזור ה50 אלף ליום זה רק יירד ויירד והולך לי כסף לפח.

נתוני אדסנס:

נתוני פייסבוק:

אני חושב שמקור ההפסד שלי הוא בהגדרת הקמפיין והמודעות פרסום בפייסבוק. אני מאמין שפשוט "זרקתי" כסף וציפיתי שפייסבוק יעשה את העבודה אבל זה לא עבד, ופייסבוק פשוט "בזבז" את הכסף בצורה שלא משתלמת לי.
לא התעמקתי יותר מידי בהגדרות כשיצרתי את המודעות פרסום, הגדרתי תקציב, לפעמים קבוע לכל הקמפיין לדוגמא 120 שקל ליומיים/שלוש/ארבע, ולפעמים באופן תקציב יומי "50 שקל כל יום" או משהו כזה.

הבנתי מחבר שעובד במשרד פרסום ברומניה שהנתונים שלי על הפנים, ושאצלו הוא שם 10$ ליום (שזה יוצא 37 שקל בקירוב) ומקבל 200 אלף impressions, ואצלו הpay per click הוא 0.08$, בקיצור משהו זול רצח והוא היה בשוק(!) שהוצאתי 520 שקל בשבוע וקיבלתי רק 10 אלף unique visitors בפיק של הפיק (היו יומיים שהיו בהם 10 אלף מבקרים וזהו ואז נפל והחלטתי לחדול מהפרסום כי הבנתי שסתם הולך לי הכסף).

רציתי לשאול קצת על דעתכם ומהנסיון שלכם והאם גם לכם עלויות הפרסום כל כך גבוהות וזה בעצם גבוה מעצם העובדה שאנחנו גרים בישראל או שצריך באמת להגידר כמו שצריך ולשחק נכון עם הקהל יעד והתקציבים והכל.

תודה.
  Reply With Quote
ישן 18-08-18, 11:05   # 2
Eyale
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

Eyale לא מחובר  

לא הבנתי מה המטרה שלך פה?
לפתוח קמפיין בפייסבוק כדי להחזיר הכנסות מפרסום אדסנס (תסלח לי זה נשמע קצת דבילי)
אם המטרה שלך היא לחשוף את המאמרים שכתבת שבסופם יש קישור לאתר עסקי שלך אז זה יכול להשתלם לך בלידים אמיתיים
ואם המטרה שלך היא רק לשם החזרת כסף מקמפיין אדסנס, זה פשוט לא יעבוד ולא משתלם. לא מוצגים פרסומות ל100% חשיפות והיה לך CTR נמוך מאד (סך חשיפות/קליקים) פחות מ-0.25% זה כלום
לגבי חבר שלך שברומניה, כלכלה שם לא כמו פה, שער מטבע נמוך הקליקים בטח זולים משמעותית בהשוואה למערב. ולארץ גם

Last edited by Eyale; 18-08-18 at 11:08..
  Reply With Quote
ישן 19-08-18, 16:07   # 3
yortem
חבר על

מיני פרופיל

yortem לא מחובר  

אנחנו אפילו לא רואים פה רבע מהתמונה. חסרים פה נתונים רציניים - מי הקהל שנכנס למודעות? האם הוא רלוונטי בכלל? (במקרים רבים יצא לי להיתקל בקמפיינים של אנשים שלא הבינו שמי שנחשף למודעות שלהם ברובו זה ערבים למרות שזה לא קהל היעד)
בנוסף, מה עם אנליטיקס באתר? אפשר לגלות דרכו דרכים להגדיל את ההתאמה לגולשים וללמוד כיצד לשפר את הפרסום באמצעות השוואות למיניהם. לבדוק איזה דפים משתלמים יותר, מה זמן השהייה של הגולשים האלו ועוד....
נתונים על תקציב פרסום וכמות וקליקים לא אומרים שום דבר.

כמו שאמר הבחור מעלי, קמפיין פרסום כדי שיקראו מאמרים ואולי ילחצו על מודעות גוגל זה רעיון רע.
ישן 20-08-18, 20:06   # 4
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Eyale צפה בהודעה
לא הבנתי מה המטרה שלך פה?
לפתוח קמפיין בפייסבוק כדי להחזיר הכנסות מפרסום אדסנס (תסלח לי זה נשמע קצת דבילי)
אם המטרה שלך היא לחשוף את המאמרים שכתבת שבסופם יש קישור לאתר עסקי שלך אז זה יכול להשתלם לך בלידים אמיתיים
ואם המטרה שלך היא רק לשם החזרת כסף מקמפיין אדסנס, זה פשוט לא יעבוד ולא משתלם. לא מוצגים פרסומות ל100% חשיפות והיה לך CTR נמוך מאד (סך חשיפות/קליקים) פחות מ-0.25% זה כלום
לגבי חבר שלך שברומניה, כלכלה שם לא כמו פה, שער מטבע נמוך הקליקים בטח זולים משמעותית בהשוואה למערב. ולארץ גם
ציטוט:
נכתב במקור על ידי yortem צפה בהודעה
אנחנו אפילו לא רואים פה רבע מהתמונה. חסרים פה נתונים רציניים - מי הקהל שנכנס למודעות? האם הוא רלוונטי בכלל? (במקרים רבים יצא לי להיתקל בקמפיינים של אנשים שלא הבינו שמי שנחשף למודעות שלהם ברובו זה ערבים למרות שזה לא קהל היעד)
בנוסף, מה עם אנליטיקס באתר? אפשר לגלות דרכו דרכים להגדיל את ההתאמה לגולשים וללמוד כיצד לשפר את הפרסום באמצעות השוואות למיניהם. לבדוק איזה דפים משתלמים יותר, מה זמן השהייה של הגולשים האלו ועוד....
נתונים על תקציב פרסום וכמות וקליקים לא אומרים שום דבר.

כמו שאמר הבחור מעלי, קמפיין פרסום כדי שיקראו מאמרים ואולי ילחצו על מודעות גוגל זה רעיון רע.
היי,
אכן המטרה שלי הייתה לפרסם בפייסבוק ולקבל החזר+רווח מהאדסנס.
בניתי על מודל הויראליות. שהכתבות יהיו ויראלית ובאיזשהו שלב כתוצאה מסך השיתופים האורגניים (שצפיתי שיהיה גבוה) אני אוכל להפסיק עם הפרסום הממומן, ואז בעצם הפרסום יתרחש בצורה אורגנית בשיתופים של אנשים, ומשם הרווח ייכנס.

מה שלא קרה, ובעצם ברגע שהפסקתי את הפרסום הממומן אז הגעתי למצב שאין כניסות לאתר.

כן הצלחתי להוציא מהרצת הנסיון הזו 20 אלף מיילים מאושרי דיוור כי כמו שאמרת הכנסתי content locker של מייל ואישור לדיוור.

אמנם אין לי מושג עדיין מה לעשות איתם ואיך אפשר להרוויח איתם, אבל גם זה משהו לא?
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום