הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 29-09-14, 20:56   # 1
yortem
חבר על

מיני פרופיל

yortem לא מחובר  

לגבי עבודה מלאה כמפתח web צד לקוח

לאחרונה השתחררתי מהצבא ויש משהו שאני תוהה לגביו בנושא עבודה כמתכנתי צד לקוח.

הידע שלי הוא ככה:
שליטה מלאה ב HTML
שליטה מלאה ב CSS3
שליטה מלאה בעיצוב בעזרת תוכנה שהיא לא פוטושופ (אבל אף אחד לא יוכל לראות את ההבדל בתוצרים..)
ידע מועט ב JS... (אך כל דבר שאני רוצה לעשות יש מדריך או אפילו מוכן באינטרנט שרק צריך להתאים לצרכים)
בנוסף, אני יודע לבנות אתרים ולהתאים עיצובים למערכת וורדפרס
עבודות לדוגמא: http://interesting.co.il \ http://hacerem.net

האם זה מספיק כדי לעבוד בתפקיד מתכנת צד לקוח?
ואם בעלי עסקים פה בהוסטס קוראים את הנושא, האם אתם הייתם מעסיקים מישהו עם הידע הזה? ואם לא, במה אני צריך להתמקד בלמידה כדי להפוך את עצמי לאטרקטיבי יותר?
ישן 29-09-14, 22:51   # 2
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

מה זה שליטה מלאה ב- HTML ו- CSS3? מעטים האנשים שאני מכיר ויכול להגיד שיש להם שליטה מלאה בשפות האלו (במיוחד CSS), עושה רושם שאתה אפילו לא יודע מה אתה לא יודע - יש לך עוד הרבה ללמוד בנושא הזה.
אותו דבר לגבי העיצוב - מה זה שליטה מלאה בעיצוב? לדעת לעבוד עם תוכנה כלשהי (וזה לא משנה אם זה PS או אחרת) זה לא קשור בכלל לידע בעיצוב.
גם לגבי JS - אם אתה חושב שאתה יכול לעשות כל דבר עם איזשהו קוד מוכן או מדריך מא'-ת' אתה לגמרי לא מבין מה אתה בכלל צריך לדעת, יצא לך לבנות איזשהי אפליקצית צד-לקוח מורכבת (או בכלל אפליקציה כלשהי, או משהו מעבר לקוד מוכן שמצאת) כדי להגיד דבר כזה? כדי להיות מפתח Front-End אתה צריך לדעת JavaScript ברמה מעולה, או לפחות לדעת בכלל מה אתה עדיין לא יודע וללמוד.

עושה רושם שאתה מכיר את העולם הזה בצורה די בסיסית ושטחית ואתה מניח ששם הוא נגמר, יש לך עוד המון ללמוד.
תרשם לעדכונים מכל מיני בלוגים ו- newsletters, תתעדכן בכל מיני דברים חדשים שיוצאים, תלמד דברים קצת יותר בסיסיים וכו'. אתה תתפלא איזה עולם יפתח לך, אם חשבת שאתה יודע הכל - אתה תבין שאתה יודע בקושי טיפה בים.

בהצלחה.

Last edited by אדיר; 29-09-14 at 22:53..
  Reply With Quote
ישן 30-09-14, 00:06   # 3
yortem
חבר על

מיני פרופיל

yortem לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי אדיר צפה בהודעה
מה זה שליטה מלאה ב- HTML ו- CSS3? מעטים האנשים שאני מכיר ויכול להגיד שיש להם שליטה מלאה בשפות האלו (במיוחד CSS), עושה רושם שאתה אפילו לא יודע מה אתה לא יודע - יש לך עוד הרבה ללמוד בנושא הזה.
אותו דבר לגבי העיצוב - מה זה שליטה מלאה בעיצוב? לדעת לעבוד עם תוכנה כלשהי (וזה לא משנה אם זה PS או אחרת) זה לא קשור בכלל לידע בעיצוב.
גם לגבי JS - אם אתה חושב שאתה יכול לעשות כל דבר עם איזשהו קוד מוכן או מדריך מא'-ת' אתה לגמרי לא מבין מה אתה בכלל צריך לדעת, יצא לך לבנות איזשהי אפליקצית צד-לקוח מורכבת (או בכלל אפליקציה כלשהי, או משהו מעבר לקוד מוכן שמצאת) כדי להגיד דבר כזה? כדי להיות מפתח Front-End אתה צריך לדעת JavaScript ברמה מעולה, או לפחות לדעת בכלל מה אתה עדיין לא יודע וללמוד.

עושה רושם שאתה מכיר את העולם הזה בצורה די בסיסית ושטחית ואתה מניח ששם הוא נגמר, יש לך עוד המון ללמוד.
תרשם לעדכונים מכל מיני בלוגים ו- newsletters, תתעדכן בכל מיני דברים חדשים שיוצאים, תלמד דברים קצת יותר בסיסיים וכו'. אתה תתפלא איזה עולם יפתח לך, אם חשבת שאתה יודע הכל - אתה תבין שאתה יודע בקושי טיפה בים.

בהצלחה.
אני מניח שהבעיה פה היא בניסוח עם המילים 'שליטה מלאה'. ברור שאף אחד לא 100% אבל בסופו של דבר זה נמדד בעבודות שאתה עושה ובמה דורשים ממך בעבודה כך שאני יכול להגיד שלא נתקלתי בבעיות וגם אם יש תהיות לפעמים לגבי משהו, בעידן האינטרנט חיפוש קטן ולומדים דבר חדש כל יום.

לגבי שליטה מלאה בעיצוב, שוב זה בעיה של ניסוח וזה כנראה נפלט בזמן הכתיבה (לא התכוונתי לכתוב פה קורות חיים אלא סתם הודעה בפורום...)
על ה-JS אני מסכים, אני לא יכול להגיד שיש לי שליטה בזה בכלל חח.

השאלה שלי היא אם יש דברים 'מעבר'.. במיוחד בעבודה בתוך חברה עם אנשים מכיוון שעד היום לא עבדתי עם אנשים אחרים באתרים שבניתי, אני בונה את האתרים שלי בעצמי..
ישן 30-09-14, 07:22   # 4
אדיר
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

אדיר לא מחובר  

הבנתי, שים לב שזאת נשארת רק בעיה בניסוח, לדעת מה אתה לא יודע זה חשוב לא פחות ממה שאתה כן יודע. אחרת לא תתקדם לשום מקום.

בעניין העבודה בצוות ובכלל כלים מתקדמים, כדאי ללמוד על ניהול גרסאות (git), טסטים (jasmine, mocha, karma), אוטומציה של פעולות (grunt, gulp), אוטומציה של טסטים ודיפלוימנט (travisci, teamcity, Jenkins), נושאים מתקדמים בשפות שאתה מכיר, ביצועים ויעילות, sass/less, טמפלייטינג (haml, slim, handlebars, jade), ספריות MV* למיניהן (backbone, angularjs, emberjs), מבני נתונים ואלגוריתמים, סיבוכיות, נושאים חשובים מהנדסת תוכנה בכלל וכד'.. ויש עוד המון.

Last edited by אדיר; 30-09-14 at 07:25..
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום