הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 17-01-11, 22:16   # 11
BlueNosE
אין כמו ב127.0.0.1

BlueNosE's Avatar

מיני פרופיל

BlueNosE לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Exa.co.il צפה בהודעה
אתה תמיד יכול להצהיר שאתה לא עושה עבודה כזאת או אחרת.
השאלה היא מה מחייב אותך החוזה, אם קיים.

נשמע כאילו שאתה נמצא בוויכוח מסויים עם לקוח ורוצה לשמוע מה מתכנתים אחרים חושבים.
אז במידה וזה המצב, הייתי ממליץ לתת לו פתרון עבור IE6 בכל מקרה: עשית כבר את רוב העבודה, תן לו הצעת מחיר שתהיה הוגנת גם עבורך וגם עבורו ותשמור על לקוח מרוצה.
במידה ואתה לא מסוגל/מעוניין לבצע את העבודה, בכל זאת הייתי משמש כאיש הקשר ומוצא קבלן משנה שיעשה את העבודה עבורך.

כמו כן הייתי ממליץ לבדוק עם הלקוח האם הוא רוצה בהתאמה מלאה וזהה לחלוטין לתצוגה של האתר כמו שהיא בשאר הדפדפנים או שהוא מוכן לוותר/להחליף אלמנטים כאלה ואחרים על מנת לחסוך עלויות.
חח לא יא מצחיק, סתם רציתי לשמוע את הדעה של אחרים פה. ללקוח שלי הבהרתי עוד בתחילת הפרוייקט שIE6 לא ייתמך ולא הייתה לו שום בעיה עם זה. פשוט יצא לי לכתוב עוד ועוד שורות שIE6 לא היה מבין ואז חשבתי לעצמי, מה שאר המתכנתים חושבים?

זה ממש לא דיון שלי מול לקוח! לא הייתי בא בצורה כזאת לשאול שאלה

ציטוט:
בעבר על אחוזים יותר גבוהים מאלה שהיו ל-FF היו אומרים שזה לא מספיק על מנת להתאים את האתר ל-FF.
מה גם שאני לא יודע אם w3schools יכול ללמד על משהו. מאוד ייתכן ומתכנתים נכנסים אליו תוך כדי פיתוח, ונשארים עם הדפדפן שעליו הם מדאבגים.
אמנם היו כאלו שטענו נגד התאמה לFF אבל הם גם טענו נגד כתיבה בקוד תקני לרוב. אני מדבר על המתכנתים שחושבים קצת מעבר לראש קטן שמאפיין הרבה מאוד מתכנתים בשוק היום.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי VladikAlt צפה בהודעה
לא חושב שזה כזה חשוב, אחוז המשתמשים בIE 6 הוא 2.57.
אז כן, לא ממש אכפת לי מאותם 2-3 אנשים שנכנסים לי לאתר מתוך 100.
2-3 אנשים מתוך 100, או אדם אחד מתוך 35-50... מדובר במספרים של 2000-3000 גולשים מתוך 100,000 כניסות! זה המון.
אני גם חושב שאין מקום לטרוח כל כך הרבה, אבל לא הייתי ממהר להזניח את המספר הזה.

אגב, מאיפה הנתונים?

בניית אתרים Rely

סלנג מילון סלנג utter
  Reply With Quote
ישן 18-01-11, 11:13   # 12
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי BlueNosE צפה בהודעה
חח לא יא מצחיק, סתם רציתי לשמוע את הדעה של אחרים פה. ללקוח שלי הבהרתי עוד בתחילת הפרוייקט שIE6 לא ייתמך ולא הייתה לו שום בעיה עם זה. פשוט יצא לי לכתוב עוד ועוד שורות שIE6 לא היה מבין ואז חשבתי לעצמי, מה שאר המתכנתים חושבים?

זה ממש לא דיון שלי מול לקוח! לא הייתי בא בצורה כזאת לשאול שאלה
חח מצטער, ככה זה נשמע לי.
בכל אופן, לרוב הלקוחות שלי לא ממש יודעים מה הם רוצים וסומכים עלי בתחום הטכני בצורה אבסולוטית.
וכבר נתתי את דעתי בקשר להתאמה ל-IE6 במקרים האלה.

ציטוט:
אמנם היו כאלו שטענו נגד התאמה לFF אבל הם גם טענו נגד כתיבה בקוד תקני לרוב. אני מדבר על המתכנתים שחושבים קצת מעבר לראש קטן שמאפיין הרבה מאוד מתכנתים בשוק היום.
כרגיל, הכל עניין של עלות תועלת ו"אופנה".
גם אני עד ללפני מספר שנים לא היה אכפת לי מתאימות לדפדפנים שהם לא IE, ומי בכלל דיבר על תקנים?
הדרישות השתנו, המספרים השתנו, וכך גם הקוד.
מאז ומתמיד בעסקים מבצעים בדיקה אם שווה להשקיע זמן/כסף/משאבים במשהו.. באותה תקופה לא היה שווה.
היום הדברים השתני ולדעתי לא כ"כ שווה להשקיע ב-IE6 בעוד שמאוד חשוב להשקיע בהתאמת האתר ל-IE7-8, כרום, FF, אופרה, ספארי וגם IE9*

* הייתי בכנס של w3c ישראל לפני כחודש והם הביאו את מנהל מוצר של IE9 להרצות (הוא היה בארץ בעקבות ארוע דומה של מיקרוסופט) וכשנשאל אם יהיה צריך להתאים את האתרים ל-IE7, IE8, דפדפנים "תקנים" וגם IE9, הוא הביקש מאיתנו להתייחס ל-IE9 כמו לכל דפדפן תקני אחר. כי זה מה שהוא אמור להיות.
  Reply With Quote
ישן 18-01-11, 14:08   # 13
BlueNosE
אין כמו ב127.0.0.1

BlueNosE's Avatar

מיני פרופיל

BlueNosE לא מחובר  

זו ממש בשורה משמעותית, IE9 הולך לעבוד לפי התקנים הרגילים??? לא עוד התאמות מיוחדות?

בניית אתרים Rely

סלנג מילון סלנג utter
  Reply With Quote
ישן 18-01-11, 17:15   # 14
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
זו ממש בשורה משמעותית, IE9 הולך לעבוד לפי התקנים הרגילים??? לא עוד התאמות מיוחדות?
זו ההבטחה..
והוא אפילו הראה כמה דוגמאות לכך שהם מיישמים את התקנים בצורה יותר טובה ונוכנה משאר הדפדפנים. לדוגמא הוא הציג את הדוגמא זאת בקונפיגורציה הזאת. לפי התקן הקווים צריכים להיות שווים וכך גם IE9 מציג אותם, בעוד שאר הדפדפנים מתנהגים אחרת.

אני רק מתעצל להתקין Win7 על מכונה וירטאלית כדי לנסות את הדפדפן בינתיים.

נ.ב, הוא אפילו חילק חולצות כאלה, עם הלוגו של IE9 על הגב
  Reply With Quote
ישן 18-01-11, 17:47   # 15
k.machine
תודה על תרומתך.

k.machine's Avatar

מיני פרופיל

k.machine לא מחובר  

גם לIE9 יש בעיות מסויימות. מאז שהתחלתי לקודד שנאתי את הדפדנים מבית מיקרוסופט אך ההכרח תמיד ניצח. IE עדיין הדפדפן הפופולרי ביותר שנמצא אצל רוב המחשבים וצריך לתמוך בו בשביל פשוטי העם שאינם מבינים כמונו.
רוב הזמן לא חייב לכתוב CSS נפרד עבור כל דפדפן יש כמה hackים שאני משתמש בהם שפותרים בעיות. רובם לא תקינים מבחינת validation (רק בCSS) אבל זה על הזין שלי.

אז לשאלתך בנושא הראשי- כן, מפתח עם תאימות מלאה עד לIE6, מתוך הרגל. יש מצב שבעתיד אפסיק עם זה כי זה מתחיל לעצבן. אבל לבינתיים עוד לא נתקלתי במשהו שתיבת החיפוש של גוגל לא פתרה.
  Reply With Quote
ישן 18-01-11, 20:57   # 16
BlueNosE
אין כמו ב127.0.0.1

BlueNosE's Avatar

מיני פרופיל

BlueNosE לא מחובר  

ציטוט:
זו ההבטחה..
והוא אפילו הראה כמה דוגמאות לכך שהם מיישמים את התקנים בצורה יותר טובה ונוכנה משאר הדפדפנים. לדוגמא הוא הציג את הדוגמא זאת בקונפיגורציה הזאת. לפי התקן הקווים צריכים להיות שווים וכך גם IE9 מציג אותם, בעוד שאר הדפדפנים מתנהגים אחרת.

אני רק מתעצל להתקין Win7 על מכונה וירטאלית כדי לנסות את הדפדפן בינתיים.

נ.ב, הוא אפילו חילק חולצות כאלה, עם הלוגו של IE9 על הגב
נשמע טוב, מצד שני מוצג פה מצב מאוד ספציפי.. אם כל היתרונות של IE9 מסתכמים במרחקים שווים בין קווים מקווקווים כשיש 200 הגדרות למסגרת, אני לא בטוח שהשינוי משמעותי. השאלה היא אם הם באמת יעמדו בחדשנות ויטרחו להוציא מדי פעם התאמות לתקנים וטכנולוגיות חדשות, במקום לתת לקהל לחכות עוד שנה.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי k.machine צפה בהודעה
גם לIE9 יש בעיות מסויימות. מאז שהתחלתי לקודד שנאתי את הדפדנים מבית מיקרוסופט אך ההכרח תמיד ניצח. IE עדיין הדפדפן הפופולרי ביותר שנמצא אצל רוב המחשבים וצריך לתמוך בו בשביל פשוטי העם שאינם מבינים כמונו.
רוב הזמן לא חייב לכתוב CSS נפרד עבור כל דפדפן יש כמה hackים שאני משתמש בהם שפותרים בעיות. רובם לא תקינים מבחינת validation (רק בCSS) אבל זה על הזין שלי.

אז לשאלתך בנושא הראשי- כן, מפתח עם תאימות מלאה עד לIE6, מתוך הרגל. יש מצב שבעתיד אפסיק עם זה כי זה מתחיל לעצבן. אבל לבינתיים עוד לא נתקלתי במשהו שתיבת החיפוש של גוגל לא פתרה.
פתרון תמיד יש - הזמן הוא השיקול. הפסקתי לתמוך ב-IE6 רק לפני כ-3 חודשים. הקטע שבאמת התחלתי לעבוד עם דברים שIE6 פשוט לא היה מבין: רקעים שקופים (לא, לזה לא מצאתי האק עדיין), position:fixed (יש האקים אבל זה המון קוד) וכל מיני משחקים עם CSS שהדפדפן מסרב להבין.
אני חייב להודות שגיליתי שזה הרבה יותר קל - וכיף - לכתוב ככה קוד.

בניית אתרים Rely

סלנג מילון סלנג utter
  Reply With Quote
ישן 18-01-11, 23:33   # 17
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נשמע טוב, מצד שני מוצג פה מצב מאוד ספציפי.. אם כל היתרונות של IE9 מסתכמים במרחקים שווים בין קווים מקווקווים כשיש 200 הגדרות למסגרת, אני לא בטוח שהשינוי משמעותי. השאלה היא אם הם באמת יעמדו בחדשנות ויטרחו להוציא מדי פעם התאמות לתקנים וטכנולוגיות חדשות, במקום לתת לקהל לחכות עוד שנה.
גם את זה שאלו (למען האמת אני העלתי את השאלה הזאת), ולצערי התשובה היא לא.
הם לא הולכים לעדכן את הדפדפן הזה באותה תדירות כמו שכרום או FF מתעדכן.
מהרגע שהם יוציאו גירסה של הדפדפן היא תשאר איך שהיא והשינויים יהיו רק בגירסה הבאה (אולי יהיו SP לדפדפן גם? נחיה ונראה).
הסיבה שהוא הציג היא שחברות רבות משקיעות כספים על מנת לפתח מערכות פנימיות (לאינטראנט שלהן) מותאמות לדפדפן ספציפי והן לא ישמחו שהגירסה פתאום תתחלף והמערכת לא תעבוד.
התשובה הזאת ממש לא סיפקה אותי שכן הם לא חייבים להפעיל את העדכון האוטומטי או הידני, ובכלל - אם מערכת נבנת לפי הסטאנדרטים לא משנה איזה דפדפן מריץ אותה ואיזו גירסה.
בכל אופן, זו היית התשובה שלו.

השינויים לא מסתכמים רק בציור נכון של הגבול, אלא זו היית רק דוגמא על מנת להמחיש עד כמה הם נצמדים לסטאנדרטים הפעם. אני השתכנעתי שהדפדפן הזה הולך לתמוך בכל הסטנדרטים הרלוונטים בטיוטיות של CSS3 ו-HTML5 כאשר הוא יצא לאור.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום