הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 04-03-06, 03:43   # 1
gura
חבר בקהילה

מיני פרופיל

gura לא מחובר  

שאלה כללית בנושא מע''מ למי שיודע

רציתי לדעת במידה ואני מייבא פריטים מחו''ל. אני מעוניין למכור אותם דרך אתר אינטרנט מסודר אבל בצורה חוקית. האם לאחר שנרשמתי כעסק אני צריך לספק קבלות נכון? וובכן אם כאשר אני קונה סחורה אני לא מקבל חשבונית מה ניתן לעשות במקרה זה?

תודה מראש,
דניאל
  Reply With Quote
ישן 04-03-06, 04:53   # 2
shev.com
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

shev.com לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי gura
רציתי לדעת במידה ואני מייבא פריטים מחו''ל. אני מעוניין למכור אותם דרך אתר אינטרנט מסודר אבל בצורה חוקית. האם לאחר שנרשמתי כעסק אני צריך לספק קבלות נכון? וובכן אם כאשר אני קונה סחורה אני לא מקבל חשבונית מה ניתן לעשות במקרה זה?

תודה מראש,
דניאל
ערבבת ערב רב של שאלות, מושגים ופעולות.

כשאתה רוכש סחורה מחו"ל אתה מקבל מחו"ל Invoice. זה השווה ערך לחשבונית בחו"ל.
ברכישה מחו"ל לא גובים ממך מע"מ, ולכן אתה גם לא תזדכה על מע"מ (במידה ואתה עוסק מורשה או חברה ואתה בדרך כלל כן מזדכה על מע"מ).
כשהסחורה תגיע לארץ, במידה והיא תעבור דרך המכס, תתבקש להוסיף מע"מ על הסחורה. הפעם אתה תקבל את החשבונית מהמכס. הם ינתנו לך נייר שנקרא רשימון ובו למעשה יהיה חיוב של מע"מ על הטובין שאתה מייבא. אם אתה עסק שמזדכה על המע"מ, תוכל להגיש את הרשימון עצמו כחשבונית ולהזדכות על המע"מ.
עכשיו לגבי המכירה:
כשאתה מוכר סחורה ואתה מקבל כסף, תמיד, אבל תמיד אתה חייב להוציא קבלה על קבלת התשלום.
עכשיו, לגבי חשבונית, זה כבר תלוי אם אתה עוסק פטור או עסק רשום או חברה.
עוסק פטור, הקבלה שאתה נותן היא למעשה המסמך היחידי שאתה נותן.
אם אתה עסק רשום או חברה, אתה חייב להוציא חשבונית ולגבות מע"מ בהתאם.
נתתי לך פה המון מידע, ואני מקווה שהוא לא מבלבל אותך יותר מדי.

סולל יבוא ורשתות (1997) בע"מ מפעילת שב.קום - שירותי אחסון אתרים מאובטחים
טל: 03-6421228 http://shev.com

Reply With Quote
ישן 04-03-06, 11:54   # 3
אברי
חבר פורום

מיני פרופיל

אברי לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי shev.com
ברכישה מחו"ל לא גובים ממך מע"מ, ולכן אתה גם לא תזדכה על מע"מ
אלון, נראה לי שהוא התכוון למס קניה (SALES TAX) שגובים בחו"ל ועליו אי אפשר להתקזז. יבואנים קטנים נאלצים לפעמים לקבל את הסחורה בכתובת מקומית בחו"ל, ואז הם לא תמיד יכולים להימנע מחבות במס קניה. בכל מקרה, ההסבר שלך נכון.

אברי
ישן 04-03-06, 12:52   # 4
gura
חבר בקהילה

מיני פרופיל

gura לא מחובר  

אנסה להסביר קצת יותר לעומק. אני אספן של סוגי קלפים. בקרוב אני מקים אתר ובו אמכור סחורה בנושא זה. כיוון שהתחום לא כל כך מפותח בארץ אני קונה לרוב ממוכרים פרטיים כמו מEBAY או כל סוגי האתרים האחרים. הסוחרים הללו לעולם לא שולחים קבלות או משהו כזה. העניין הוא שאם אני רוצה להקים חנות אינטרנט ולמכור את זה, איך ניתן לעשות זאת בצורה חוקית?

תודה
  Reply With Quote
ישן 04-03-06, 15:35   # 5
אברי
חבר פורום

מיני פרופיל

אברי לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי gura
אנסה להסביר קצת יותר לעומק. אני אספן של סוגי קלפים. בקרוב אני מקים אתר ובו אמכור סחורה בנושא זה. כיוון שהתחום לא כל כך מפותח בארץ אני קונה לרוב ממוכרים פרטיים כמו מEBAY או כל סוגי האתרים האחרים. הסוחרים הללו לעולם לא שולחים קבלות או משהו כזה. העניין הוא שאם אני רוצה להקים חנות אינטרנט ולמכור את זה, איך ניתן לעשות זאת בצורה חוקית?
טוב, זה כבר עניין אחר לגמרי. עכשיו אנחנו כבר לא מדברים על ניכוי מס תשומות, אלא על חישוב הרווח לצורך מס הכנסה. אין לבעיה שלך תשובה פשוטה, כי בעקרון צריך קבלות. בפועל, אם מס הכנסה עושה ביקורת ומשתכנע שזאת הוצאה אמיתית ולא פיקטיבית, ויש עליה הוכחות (כמו למשל אישור המוכר על התשלום בצירוף פלט מחשב מחשבון פייפאל), יכול להיות שזה יעבור את הביקורת. כמובן, שום דבר ממה שנאמר פה הוא לא תחליף לקבלת ייעוץ מס וייעוץ משפטי.

אברי

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום