הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 15-12-07, 00:26   # 11
daMn
הוסטסניון

מיני פרופיל

daMn לא מחובר  

היה מאוד כיף לקרוא את המאמר =]
ישן 15-12-07, 02:05   # 12
עידנסמית
חבר בקהילה

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to עידנסמית

עידנסמית לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי NDVNDV צפה בהודעה
סליחה?
מה אוטומטי בלעשות אותו דבר בדיוק כמו שכתבת בDIVים רק להשתמש בטבלאות?
וואלה צודק, אני אתקן את האפליה הזאת במאמר באתר שלי..

ציטוט:
נכתב במקור על ידי WebProject צפה בהודעה
המאמר מושקע.. אבל למה לעזאזל אתה (ועוד מספיק גולשים) קורא לזה "קידוד אתרים" ? קידוד = encoding , אתה מדבר על חיתוך אתרים.
אני חושב שההסבר הוא בפסקה הראשונה של המאמר... בתכלס אני יודע שזה לא נכון להתייחס לקידוד כאל בנייה אבל אני מתייחס לזה כאל ביטוי סלנג שאימצו הדור החדש למושג בניית אתרים וזורם איתו.
ישן 15-12-07, 03:09   # 13
Byte
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Byte לא מחובר  

ציטוט:
אני חושב שההסבר הוא בפסקה הראשונה של המאמר... בתכלס אני יודע שזה לא נכון להתייחס לקידוד כאל בנייה אבל אני מתייחס לזה כאל ביטוי סלנג שאימצו הדור החדש למושג בניית אתרים וזורם איתו.

אני חושב שאף אחד לא אימץ את המונח קידוד מלבד משתמשים בפורומים כמו הוסטס
  Reply With Quote
ישן 17-12-07, 16:41   # 14
AlmogBaku
חבר וותיק

AlmogBaku's Avatar

מיני פרופיל

AlmogBaku לא מחובר  

אתה בהחלט ממציא מושגים נהדר!

בעת כתיבת מאמר אתה צריך להתייחס למושגים בצורה המקצועית, ולא מה שנאמר לך.
וקידוד הוא בהחלט לא ביצוע סלייסינג. ובטח שקידוד הוא לא סלנג, זה שכמה אנשים בודדים בארץ החליטו לאמץ לו משמעות חדשה - לא אומר כלום.

מיפוי תמונה הוא כלי שכמעט נעלם, וכבר כמעט שלא משתמשים בו.

וסלייסינג באמצעות div לא בהכרח שיטה מהירה יותר של טעינה. במיוחד היום כשהזיכרון הוא משאב שכבר כמעט ולא יקר, והנוחות בתכנות קיבלה דגש משמעותי יותר.
  Reply With Quote
ישן 17-12-07, 16:45   # 15
NDVNDV
חבר בקהילה

מיני פרופיל

NDVNDV לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי IdanSmith צפה בהודעה
וואלה צודק, אני אתקן את האפליה הזאת במאמר באתר שלי..

סליחה על ה'תוקפנות' בתגובות הקודמות..
פשוט אני שונא לעבוד עם DIVים
ואני לא תוכנה שעושה את החיתוך אוטמטית

מאמר טוב מאוד חוץ מהחלק של הטבלאות שלא כתבת..
ישן 18-12-07, 13:06   # 16
עידנסמית
חבר בקהילה

מיני פרופיל

עידנסמית לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Baku צפה בהודעה
אתה בהחלט ממציא מושגים נהדר!
תודה, אני משתדל.

ציטוט:
בעת כתיבת מאמר אתה צריך להתייחס למושגים בצורה המקצועית, ולא מה שנאמר לך. וקידוד הוא בהחלט לא ביצוע סלייסינג. ובטח שקידוד הוא לא סלנג, זה שכמה אנשים בודדים בארץ החליטו לאמץ לו משמעות חדשה - לא אומר כלום.
אל תדאג כתבתי את המאמר הזה בצורה מקצועית ולא על בסיס שמועות. זה שהוא לא נראה או קריא ומשעמם כמו כרך אינציקלופדיה זה בגלל סגנון הכתיבה שלי ואם יש לך בעיה עם זה, הפתרון הוא פשוט אל תקרא.
ההתייחסות שלי לקידוד במאמר הזה הוא כאל בניית אתרים ולא רק כאל סלייסינג (שאגב גם זאת מילת סלנג).
עוד משהו קטן - "זה שכמה אנשים בודדים בארץ החליטו לאמץ לו משמעות חדשה - לא אומר כלום", זה אומר הרבה. מספיק אפילו בנאדם אחד בשביל ליצור סלנג, או משמעות חדשה למילה ישנה. השאלה היא כמה אנשים הוא ישחוף איתו.. הדוגמא הכי טובה לכך היא הטלויזיה והביטויים שיצאו מננה - "יאללה, פנק אותה!", "עעעלק אתההה!", "עם כל הכבוד, ויש כבוד.." ושאר ביטויי העמכה שיצאו בארץ בשנים האחרונות..

ציטוט:
מיפוי תמונה הוא כלי שכמעט נעלם, וכבר כמעט שלא משתמשים בו.
אז לדעתי אתה טועה, מהסיבה הפשוטה שמאז שאני זוכר את עצמי לא היה ל"מיפוי תמונה" שימוש רב אך הוא עשה את העבודה כשהתבקש. למשל יש בארים של אתרים שממש כדאי למפות אותם מאשר לחתוך בתוכנה גראפית ואז להכניס אותם לטבלה שמונה כמה עשרות שורות קוד מיותרות להפליא שנטענות תאים תאים, והתוצאה כמובן מכוערת. את כל זה אפשר לעשות עם מיפוי תמונה פשוט בעל 5 עד 10 שורות קוד פשוטות עם טעינה אחידה של תמונה אחת, והתוצאה פשוט אסתטית (נקיה) יותר. לדוגמא אם פורום רד-בורד (מי שרוצה שיחפש בגוגל) היה ממפה את הבאר שלו ולא חותך חיתוך די גס עם תוכנה גראפית התוצאה הייתה הרבה יותר אסתטית ממה שיש להם כרגע באתר, הדגש הוא בזמן הטעינה. (למי שמכיר את הפורום הזה אני ממליץ לעשות clear cache בשביל לראות על מה שאני מדבר).

ציטוט:
וסלייסינג באמצעות div לא בהכרח שיטה מהירה יותר של טעינה. במיוחד היום כשהזיכרון הוא משאב שכבר כמעט ולא יקר, והנוחות בתכנות קיבלה דגש משמעותי יותר.
נכון, אבל תסכים איתי ש-300 שורות קוד, יטענו הרבה יותר מהר מ-600 שורות קוד גם אם זה במילי-שניה. חוץ מזה לא דיברתי על מהירות הטעינה אלא על רוחב פס במאמר. זאת אומרת ש600- שורות קוד שוקלות יותר מ-300 שורות קוד, שזה מביא אותי לחישוב מהיר ש600- שורות קוד יקרות יותר להעביר ברוחב פס. נכון זה לא מורגש באתרים פרטיים של תנועת גולשים בת 20 גולשים ביום. אך מה עם אתרים בעלי תנועת גולשים של עשרות אלפים עד מאות אלפים גולשים אם לא יותר? אתה לא חושב שאותם אתרי ענק יעדיפו לבנות אתר על בסיס שיטת ה-300 שורות ולא על בסיס ה-600? כי בשורה התחתונה הכל תלוי בכסף בעולם הזה.

נ.ב
300 שורות - DIV
600 שורות - טבלאות
כן?
ישן 19-12-07, 22:23   # 17
AlmogBaku
חבר וותיק

AlmogBaku's Avatar

מיני פרופיל

AlmogBaku לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי IdanSmith צפה בהודעה
תודה, אני משתדל.

אל תדאג כתבתי את המאמר הזה בצורה מקצועית ולא על בסיס שמועות. זה שהוא לא נראה או קריא ומשעמם כמו כרך אינציקלופדיה זה בגלל סגנון הכתיבה שלי ואם יש לך בעיה עם זה, הפתרון הוא פשוט אל תקרא.
ההתייחסות שלי לקידוד במאמר הזה הוא כאל בניית אתרים ולא רק כאל סלייסינג (שאגב גם זאת מילת סלנג).
עוד משהו קטן - "זה שכמה אנשים בודדים בארץ החליטו לאמץ לו משמעות חדשה - לא אומר כלום", זה אומר הרבה. מספיק אפילו בנאדם אחד בשביל ליצור סלנג, או משמעות חדשה למילה ישנה. השאלה היא כמה אנשים הוא ישחוף איתו.. הדוגמא הכי טובה לכך היא הטלויזיה והביטויים שיצאו מננה - "יאללה, פנק אותה!", "עעעלק אתההה!", "עם כל הכבוד, ויש כבוד.." ושאר ביטויי העמכה שיצאו בארץ בשנים האחרונות..

אז לדעתי אתה טועה, מהסיבה הפשוטה שמאז שאני זוכר את עצמי לא היה ל"מיפוי תמונה" שימוש רב אך הוא עשה את העבודה כשהתבקש. למשל יש בארים של אתרים שממש כדאי למפות אותם מאשר לחתוך בתוכנה גראפית ואז להכניס אותם לטבלה שמונה כמה עשרות שורות קוד מיותרות להפליא שנטענות תאים תאים, והתוצאה כמובן מכוערת. את כל זה אפשר לעשות עם מיפוי תמונה פשוט בעל 5 עד 10 שורות קוד פשוטות עם טעינה אחידה של תמונה אחת, והתוצאה פשוט אסתטית (נקיה) יותר. לדוגמא אם פורום רד-בורד (מי שרוצה שיחפש בגוגל) היה ממפה את הבאר שלו ולא חותך חיתוך די גס עם תוכנה גראפית התוצאה הייתה הרבה יותר אסתטית ממה שיש להם כרגע באתר, הדגש הוא בזמן הטעינה. (למי שמכיר את הפורום הזה אני ממליץ לעשות clear cache בשביל לראות על מה שאני מדבר).

נכון, אבל תסכים איתי ש-300 שורות קוד, יטענו הרבה יותר מהר מ-600 שורות קוד גם אם זה במילי-שניה. חוץ מזה לא דיברתי על מהירות הטעינה אלא על רוחב פס במאמר. זאת אומרת ש600- שורות קוד שוקלות יותר מ-300 שורות קוד, שזה מביא אותי לחישוב מהיר ש600- שורות קוד יקרות יותר להעביר ברוחב פס. נכון זה לא מורגש באתרים פרטיים של תנועת גולשים בת 20 גולשים ביום. אך מה עם אתרים בעלי תנועת גולשים של עשרות אלפים עד מאות אלפים גולשים אם לא יותר? אתה לא חושב שאותם אתרי ענק יעדיפו לבנות אתר על בסיס שיטת ה-300 שורות ולא על בסיס ה-600? כי בשורה התחתונה הכל תלוי בכסף בעולם הזה.

נ.ב
300 שורות - DIV
600 שורות - טבלאות
כן?
וואלה!
טוב לדעת!

תהיה בריא, ותעשה לעצמך טובה- רק אחרי שתהיה מספיק מנוסה ומקצוען בתחום תכתוב מאמר אודותיו.
  Reply With Quote
ישן 20-12-07, 00:29   # 18
עידנסמית
חבר בקהילה

מיני פרופיל

עידנסמית לא מחובר  

ציטוט:
וואלה!
טוב לדעת!

תהיה בריא, ותעשה לעצמך טובה- רק אחרי שתהיה מספיק מנוסה ומקצוען בתחום תכתוב מאמר אודותיו.
אוקיי, עוד שלוש שנים כשאסגור עשור בתחום, זה יהיה מספיק זמן או אצטרך לחכות עוד? |קורץ|

Last edited by עידנסמית; 20-12-07 at 00:33..
  Reply With Quote
ישן 20-12-07, 08:10   # 19
חיים
חבר וותיק

חיים's Avatar

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל חיים שלח הודעה באמצעות MSN אל חיים Send a message via Skype™ to חיים

חיים לא מחובר  

מאמר יפה מאוד הבעיה היחידה היא שאתה לא יודע בידיוק אם כל מה שכתבת נכון וזה מתחיל להיות בעייתי כי בוא נגיד ויש חלק במאמר הוא לא נכון ויש כזה אני חושב אז בוא נגיד ומישהו בא וקורא ועושה ככה זה סתם הורס לו אתה מבין... לדעתי כל אחד ילך בדרך שלו ויקודד איך שנוח לו בין טבלאות לDIVים אפשר להגיד שאין הבדל כי זה תלוי במקודד יש אפשרות בטבלאות להכין קידוד סוס יפה חלק ומהיר ובעזרת DIVים הוא יהיה מכוער גרוע איטי וכ"ו זה תלוי במקודד ורק במקודד ולא בצורה שבה הוא מקודד בקיצור בהתחלה אחי אתה צריך להיות בטוח בכל מילה שאתה כותב שם כי לכל אחד יש דעה משלו אתה אמרת את הדעה שלך וזה יפה מאוד אבל לכל אחד יש דעה משלו בגלל זה כאן התגובות האלו שאתה רואה

Reply With Quote
ישן 20-12-07, 14:58   # 20
Elad-A
הוסטסניון

מיני פרופיל

Elad-A לא מחובר  

טוב מה נסגר איתכם? הבנאדם בא, משקיע מאמץ כדי שאנשים ייעזרו בזה, ופשוט אנשים "לועגים".
אם יש לכם הערה כלשהי בקשר למאמר, פשוט אפשר לרשום את זה בצורה יפה.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום