הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Hosts: הכרזות, הצעות, שאלות ומשוב

|!|

כלים לאשכול תצורת הצגה
Prev הודעה קודמת   הודעה הבאה Next
ישן 16-10-08, 20:59   # 1
SHeDoN
מנהל קהילה ומנהל כללי בדימוס

מיני פרופיל

SHeDoN לא מחובר  

דפוס משתמש

שלום לכולם,

לאחרונה אני רואה לא מעט משתמשים שמסמלים באיזשהו צורה פחד מחסימות מהמערכת. אז אני ממש לא מתכוון להסיר את הפחד הזה, כי מי שמפחד - מודע באופן מעשי לכך שבעבר ובהווה דפוס ההתנהגות שלו היה לוקה בחסר.

אני לא אסביר שוב כמה הצוות ממש לא עושה אין-דידין-דינו (סוף על הקטי קטו..) כדי לחסום משתמשים,
פשוט כי אם יש פה מישהו שחושב שלצוות משעמם והוא "מחפש" אתכם,
הגיע הזמן להתבגר ולקחת אחריות על ההתנהגות שלכם (ולא רק בהוסטס).

יש שני סיבות מרכזיות בהם משתמשים נחסמים: בראש ובראשונה, משתמש שבכל פעם יחזור על אותה התנהגות בלי כבוד (גם למשתמשים האחרים וגם למערכת) יחסם. אם יש משתמש שדפוס ההתנהגות שלו בעייתי, הוא יודע את זה - ואם לא, האזהרות נכנסות כאן לתמונה ואומרות לכם בצורה הכי פשוטה - "קחו צעד קדימה, הינה ההזדמנות לקחת אחריות ולשנות את דפוס ההתנהגות".

השניה היא חוסר כבוד מוחלט (כמשתמש חדש או כמשתמש ותיק) למשתמש או למערכת. מבחינתי, גזענות, הסתה,,זלזול באחרים (ומה שכולל בזה) והפרה בוטה של אחד החוקים המרכזיים (או כאלו שהודגשו לאחרונה, בדומה לפרסום בפורום "ניהול העסק ומודעות דרושים" מודעות כלליות שאסורה) לא יהיו פה. ומשתמש שינהג ככה, יחסם.

אז נכון שהרבה יותר קל להאשים את המערכת,
ו..נכון שהרבה יותר קל לברוח מהאחריות (במיוחד בגלל שזה קהילה וירטואלית),
אבל, פה בדיוק נופלת ההחלטה שלכם - להישאר איתנו, בטוב וברע בקו ברור או לא להיות איתנו.

אני מוכן לקבל כל הערה, הארה או ביקורת (בתנאי שהיא תהיה בעלת יחס רציני ומכובד),
אני לא מוכן לקבל משתמשים שהחליטו לשים לי רגל להצלחת הקהילה, בשל דפוס ההתנהגות שלהם.

אני אחדד בצורה מאוד ברורה:
משתמש שמרגיש מפוחד מחסימה או קיבל אזהרה הגיע הזמן לקחת צעד קדימה ולחשוב איך הוא מונע את חסימתו.
משתמש שמרגיש מבוהל ממשהו או שיש לו שאלה או ביקורת, יקבל את מלוא תשומת הלב, התשובה העניינית ובצורה המכובדת ביותר, כל עוד ינהג בצורה הזאת. משתמש שלא יעשה זאת, סביר להניח שיחסם (והיו מקרים שמשתמשים רק כתבו "לא שם על האזהרה" ולא היו פה).

זה לא דמוקרטיה פה (ולא דיקטטורה),
ואני באמת לא חושב שכ"כ קשה להתייחס בכבוד למשתמשים ולשים לב. קשה יותר לקחת אחריות על עצמנו, אבל אלו החיים..והגיע הזמן להתבגר.

חג סוכות שמייח (:
[הדיון נשאר פתוח לתגובות ענייניות]
  Reply With Quote

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

Tags
אחריות, משתמשים, קהילה

חוקי פירסום