הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 02-09-12, 19:54   # 11
Deagly
עסק רשום [?]

מיני פרופיל

Deagly לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Qwais צפה בהודעה
את האמת, הנתון הוא ברובו מבוסס על פניות מהאתר alljobs וחבריו, שמתי לב כי רוב הפניות מסתכמות ב6-8 אלף אך לניהול צוות מתכנתים המשכורת גבוהה יותר ונמצאת סביב ה-15 אלף ש"ח.

אשמח אם תתן לי נתונים מדוייקים יותר(מתכנתי WEB בלבד).
אני עובד בחברת אינטרנט גדולה (אתר אינטרנט ב TOP5 של ישראל) בתור מפתח WEB ומרוויח משכורת של 5 ספרות..
חברות שמציעות 6-8 למפתח WEB זה ביזיון לדעתי, אלא אם כן למפתח אין שום ניסיון קודם
והידע שלו גם כן לא משהו כמפתח WEB אך החברה מוכנה לקחת על עצמה לקחת אותו וללמד אותו..
אז אולי המשכורת סבירה.
  Reply With Quote
ישן 02-09-12, 22:40   # 12
DoLet
חבר בקהילה

מיני פרופיל

DoLet לא מחובר  

כמה דברים לפותח האשכול כי כולם פה קצת לא ענו על השאלה וקפצו למשכורות.

לגבי לימוד PHP לעתיד הידע שיש לך כרגע הוא סביר+.
סה"כ זה הרמה שצריך לדעת בפיתוח מערכות בסיסיות כאשר מדובר על מערכות טיפה יותר גדולות יש חשיבה טיפה יותר נרחבת שכל דבר יעבוד עם הדבר האחר.
לגבי הקורס עד כמה שידוע לי תקנו אותי אם אני טועה אין איזה קורס PHP שיחדש דברים מטורפים,
אולי רק צורת עבודה שונה אבל כל אחד מסגל לעצמו את זה.
חברות בשוק היום לא מסתכלות על קורסים כאלה יותר חשוב להם ת'כלס ידע גם אם יש לך תואר ראשון במחשבים ותבוא לעבוד כמפתח WEB אם הידע שלך לא ברמה טובה זה לא עוזר.
לכן ההמלצה שלי היא ללמוד לבד OOP (זה לא תורה מסיני) מכמה סיבות זה דרך עבודה מסודרת וכמובן שתצא לשוק יהיה יותר קל להיכנס למקום עבודה כי זה עוד פלוס.

לכל השאר
אתם רושמים כאן מפתח WEB זה דבר מאוד גדול גם מי שמקודד הוא סוג של מפתח WEB.
לפני שאתם קופצים למשכורות וכו.. תגדירו כאן מה זה מפתח WEB האם זה סוג של וואבמאסטר?
או מתכנת צד שרת?
או בכלל מפתח צד לקוח?

כי הסכומים בין מתכנת למפתח צד לקוח הם גדולים.
  Reply With Quote
ישן 02-09-12, 23:01   # 13
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי DoLet צפה בהודעה
כמה דברים לפותח האשכול כי כולם פה קצת לא ענו על השאלה וקפצו למשכורות.

לגבי לימוד PHP לעתיד הידע שיש לך כרגע הוא סביר+.
סה"כ זה הרמה שצריך לדעת בפיתוח מערכות בסיסיות כאשר מדובר על מערכות טיפה יותר גדולות יש חשיבה טיפה יותר נרחבת שכל דבר יעבוד עם הדבר האחר.
לגבי הקורס עד כמה שידוע לי תקנו אותי אם אני טועה אין איזה קורס PHP שיחדש דברים מטורפים,
אולי רק צורת עבודה שונה אבל כל אחד מסגל לעצמו את זה.
חברות בשוק היום לא מסתכלות על קורסים כאלה יותר חשוב להם ת'כלס ידע גם אם יש לך תואר ראשון במחשבים ותבוא לעבוד כמפתח WEB אם הידע שלך לא ברמה טובה זה לא עוזר.
לכן ההמלצה שלי היא ללמוד לבד OOP (זה לא תורה מסיני) מכמה סיבות זה דרך עבודה מסודרת וכמובן שתצא לשוק יהיה יותר קל להיכנס למקום עבודה כי זה עוד פלוס.

לכל השאר
לפני שאתם קופצים למשכורות וכו.. תגדירו כאן מה זה מפתח WEB האם זה סוג של וואבמאסטר?
או מתכנת צד שרת?
או בכלל מפתח צד לקוח?

אז אם הרמה שלי סבירה.זה אומר שאם אלמד oop ‎‏ או גם בלי אוכל להציע את עצמי לחברות כבר מפתח?ותוך כדי הם גם מלמדות אותי ואני מקבל 8 אלף עם הניסיון שיש לי?אם אציג להם לדוגמא אתר צפיה ישירה בסרטים שפיתחתי וכאלה?אם כך אז שווה חודש חודשיים גם ללמוד(האם יש מישהו שבאמת מלמד בחברות?) וגמ משכורת וניסיון?ועד כמה הoop ‎‏ הזה חשוב אם אני עובד עם פונקציות בצורה מסודרת?האם זה באמת הכרחי לפני שאני מציע את עצמי לעבודה?ואיפה אפשר ללמוד את זה טוב?שום אתר בעיברית לא משהו למחלקות...
  Reply With Quote
ישן 03-09-12, 00:28   # 14
DoLet
חבר בקהילה

מיני פרופיל

DoLet לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי dabi צפה בהודעה
אז אם הרמה שלי סבירה.זה אומר שאם אלמד oop ‎‏ או גם בלי אוכל להציע את עצמי לחברות כבר מפתח?ותוך כדי הם גם מלמדות אותי ואני מקבל 8 אלף עם הניסיון שיש לי?אם אציג להם לדוגמא אתר צפיה ישירה בסרטים שפיתחתי וכאלה?אם כך אז שווה חודש חודשיים גם ללמוד(האם יש מישהו שבאמת מלמד בחברות?) וגמ משכורת וניסיון?ועד כמה הoop ‎‏ הזה חשוב אם אני עובד עם פונקציות בצורה מסודרת?האם זה באמת הכרחי לפני שאני מציע את עצמי לעבודה?ואיפה אפשר ללמוד את זה טוב?שום אתר בעיברית לא משהו למחלקות...
זה יחסית הרבה שאלות אני אענה לך מהידע שלי והניסיון שלי.

אם אלמד oop ‎‏ או גם בלי אוכל להציע את עצמי לחברות כבר מפתח?

ברור לא בכל עסק יש צורך בתיכנות OOP לפעמיים מספיק מישהו שמבין ויודע PHP.

תוך כדי הם גם מלמדות אותי ואני מקבל 8 אלף עם הניסיון שיש לי?אם אציג להם לדוגמא אתר צפיה ישירה בסרטים שפיתחתי וכאלה?

יש חברות שאוהבות להשקיע בעובדים שלהם מבחינת פיתוח כדי שהוא ימשיך להיות בחברה זה עוזר לך ולהם.
לגבי הסכום אף אחד לא יכול להבטיח לך סכום כזה במיוחד שיש לך סוג של רצון שגם החברה תממן לך זמן ללמוד ספרים וכו... במידה ותמצא עסק שמוכן להשקיע בך בסכום יותר קטן זה רק יתרון בשבילך זה ניסיון וגם זמן בשבילך ללמוד אבל גם באותו מידה אל תנסה להוריד מהידע שלך כי הוא שווה כסף.

אם כך אז שווה חודש חודשיים גם ללמוד(האם יש מישהו שבאמת מלמד בחברות?) וגמ משכורת וניסיון?

ברור ששווה ללמוד האם יש מישהו שמלמד בחברה קשה לי להאמין בחברות בעיקר נמצאים אנשים שכבר יודעים את העבודה בגלל זה אתה צריך למצוא חברה שגם מוכנה להשקיע בך כמו שאמרתי לך ממקודם.

ועד כמה הoop ‎‏ הזה חשוב אם אני עובד עם פונקציות בצורה מסודרת?האם זה באמת הכרחי לפני שאני מציע את עצמי לעבודה?

OOP אם זה חשוב זה נתון לוויכוח יש אנשים שמעדיפים פשוט לעבוד בפונקציות(גם אני אוהב לעבוד ככה).
OOP זה יותר שיטת עבודה מסודרת אפשר להגיד. במערכות גדולות כן הייתי משתמש נגיד בOOP.
סתם מערכת ששולפת מידע מDATABASE ומציגה על המסך פחות רציני אפשר להסתדר בלי.
והאם זה הכרחי עוד פעם זה תלוי בדרישות של אותו עסק יש מקומות שיגידו לך שלא צריך יש מקומות שיראו בזה חובה.

ואיפה אפשר ללמוד את זה טוב?שום אתר בעיברית לא משהו למחלקות...
תנסה ללמוד באתרים באנגלית גם אם זה קשה קצת לצערנו אין מספיק מידע בעברית אבל תנסה ללמוד באתרים באנגלית תריץ את הקודים תראה מה הם עושים תשחק איתם קצת וככה תבין את הדרך.
הנה בשבילך 2 מדריכים שיש בפורום:
חלק א+ב:
http://www.hosts.co.il/forums/showthread.php?t=43115
חלק ג+ד:
http://www.hosts.co.il/forums/showthread.php?t=43174
המדריכים נכתבו על ידי reXtea.

מקווה שעזרתי אם למישהו יש משהו לתקן להוסיף מוזמן
  Reply With Quote
ישן 03-09-12, 09:15   # 15
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי DoLet צפה בהודעה
לכל השאר
או מתכנת צד שרת?
או בכלל מפתח צד לקוח?

לפי איך שאני מכיר את השוק, מפתח מנוסה (לפחות 3 שנות ניסיון של עבודת full time) יכול לעשות סכומים של 5 ספרות, ולפעמים לעבור גם לקידומת 2.
מפתחים מנוסים יותר יכולים בלי כל בעיה לעשות סכומים שסובבים לרוב את ה-22 - 24 אלף ש"ח (תלוי כמובן בחברה שבה עם עובדים, חברות שונות מציעות סביבת עבודה שונה ושכר שונה).
נכון שיש הפרש קל בין המפתח צד לקוח לצד שרת, אך בשנה האחרונה כל תחום הצד לקוח (FED) תופס תאוצה אדירה והדרישה בשוק עולה ללא הכר. כך שבעצם ההפרש במשכורות מצטמצם מאוד.

כמו שנאמר קודם לכן, משכורות של "מתכנת WEB" מתחיל ללא ניסיון אכן סבירות שיהיו בטווח של 6-9 אלף ש"ח. אחרי הכל זה הגיוני כי החברה תצטרך להשקיע בהכשרת העובד "לעולם האמיתי".
בכלל, בעיניי אין יותר מקום ל"מתכנתי WEB" בשוק. הפרשה בין צד שרת לבין צד לקוח, יחד עם הידע הייחודי הרב הנדרש בכל אחד מהם, לא מאפשרים לאותו העובד לשלוט בכולם ברמה גבוהה מספיק.
  Reply With Quote
ישן 03-09-12, 22:47   # 16
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

[QUOTE=IgalSt;856031]לפי איך שאני מכיר את השוק, מפתח מנוסה (לפחות 3 שנות ניסיון של עבודת full time) יכול לעשות סכומים של 5 ספרות, ולפעמים לעבור גם לקידומת 2.
מפתחים מנוסים יותר יכולים בלי כל בעיה לעשות סכומים שסובבים לרוב את ה-22 - 24 אלף ש"ח (תלוי כמובן בחברה שבה עם עובדים, חברות שונות מציעות סביבת עבודה שונה ושכר שונה).
נכון שיש הפרש קל בין המפתח צד לקוח לצד שרת, אך בשנה האחרונה כל תחום הצד לקוח (FED) תופס תאוצה אדירה והדרישה בשוק עולה ללא הכר. כך שבעצם ההפרש במשכורות מצטמצם מאוד.

כמו שנאמר קודם לכן, משכורות של "מתכנת WEB" מתחיל ללא ניסיון אכן סבירות שיהיו בטווח של 6-9 אלף ש"ח. אחרי הכל זה הגיוני כי החברה תצטרך להשקיע בהכשרת העובד "לעולם האמיתי".
בכלל, בעיניי אין יותר מקום ל"מתכנתי WEB" בשוק. הפרשה בין צד שרת לבין צד לקוח, יחד עם הידע הייחודי הרב הנדרש בכל אחד מהם, לא מאפשרים לאותו העובד לשלוט בכולם ברמה גבוהה מספיק.[/QUOTE‏] אז אתה אומר שלפי הידע שציינתי בהודעה ביום עבודה של 7 8 שעות ביום אני יכול לעשות בין 6 ל 9 אלף?והחברה גם תשקיע בללמד אותי? אם כך ותוך 3 שנים אם אהיה טוב אקבל כבר 3 ספרות,אז מה הייתרון בללכת ולהוציא תואר במדעי המחשב או הנדסת תוכנה אם אז אותם משכורות ובאופציה של התואר אני מפסיד 4 שנים.אם(ובצדק) יעניין אותם רק הניסיון שלי ופחות התואר?
  Reply With Quote
ישן 03-09-12, 22:56   # 17
OldMega
הוסטסניון

מיני פרופיל

OldMega לא מחובר  

[QUOTE=dabi;856114]
ציטוט:
נכתב במקור על ידי IgalSt צפה בהודעה
לפי איך שאני מכיר את השוק, מפתח מנוסה (לפחות 3 שנות ניסיון של עבודת full time) יכול לעשות סכומים של 5 ספרות, ולפעמים לעבור גם לקידומת 2.

בכלל, בעיניי אין יותר מקום ל"מתכנתי WEB" בשוק. הפרשה בין צד שרת לבין צד לקוח, יחד עם הידע הייחודי הרב הנדרש בכל אחד מהם, לא מאפשרים לאותו העובד לשלוט בכולם ברמה גבוהה מספיק.[/QUOTE‏] אז אתה אומר שלפי הידע שציינתי בהודעה ביום עבודה של 7 8 שעות ביום אני יכול לעשות בין 6 ל 9 אלף?והחברה גם תשקיע בללמד אותי? אם כך ותוך 3 שנים אם אהיה טוב אקבל כבר 3 ספרות,אז מה הייתרון בללכת ולהוציא תואר במדעי המחשב או הנדסת תוכנה אם אז אותם משכורות ובאופציה של התואר אני מפסיד 4 שנים.אם(ובצדק) יעניין אותם רק הניסיון שלי ופחות התואר?
תואר יתן לך יתרון בהמון דברים, יסתכלו על קו"ח שלך בצורה שונה, יהיה לך קל יותר
לקבל תפקיד בכיר, תוספת שכר עבור התואר, ועוד כל מיני דברים כאלה.
  Reply With Quote
ישן 03-09-12, 23:06   # 18
Daniel
אחראי פורום

מיני פרופיל

Daniel לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי dabi צפה בהודעה
אז אתה אומר שלפי הידע שציינתי בהודעה ביום עבודה של 7 8 שעות ביום אני יכול לעשות בין 6 ל 9 אלף?והחברה גם תשקיע בללמד אותי? אם כך ותוך 3 שנים אם אהיה טוב אקבל כבר 3 ספרות,אז מה הייתרון בללכת ולהוציא תואר במדעי המחשב או הנדסת תוכנה אם אז אותם משכורות ובאופציה של התואר אני מפסיד 4 שנים.אם(ובצדק) יעניין אותם רק הניסיון שלי ופחות התואר?
אין כאן מסלול קסם. אתה לא מחר הולך להתחיל לעבוד בחברת הייטק, לקבל משכורת חודשית מפרגנת למישהו בלי ניסיון ואחרי שלוש שנים תקבל 3(!!!) ספרות....

אתה לא תתקבל לשום חברה אם לא תוכיח את עצמך ותראה לחברה שאתה מתאים לה. זה דורש לא רק להראות משהו שעשית - אלא להראות ידע בנושאים נרחבים - כי זה מה שמחפשים היום. לא מספיק לדעת לחתוך כמה תמונות ולשים אותם ב-DIVים... יש ה-מ-ו-ן אנשים שיודעים לעשות את זה... אתה צריך שיהיה לך יתרון יחסי על האחרים. אם לא עבדת עם jQuery/mootools, התעסקת ב-AJAX, טיפלת ב-JSON, למדת על התאמת אתרים לסלולאר, התעדכנת בחידושים של HTML5, יודע איך לעשות caching ויש לך ידע וניסיון מעשי על איך להתאים את האתר שלך למנועי חיפוש - אז אתה מאחור. הקדימו אותך.

וגם אחרי, שהפגנת יכולות, יש לך ניסיון רב, פרוייקטים מרשימים, עברת את הראיון והתקבלת לעבודה...
אם לא תעבוד בצורה יעילה, תתעדכן כל הזמן בטכנולוגיות החדשות, תיהיה מוביל בחברה ותראה לראש צוות שלך את היכולות שלך - אתה לא תתקדם.

אפשר להמשיך ולהמשיך את התיאור של כל המכשולים שעומדים בדרכך... אין שום מסלול זהב. אין שום הבטחה שאפילו אם תתקבל לעבודה בחברה כלשהי - שעוד 3 חודשים לא יבואו ויגידו לך - "אה.... מצאנו מישהו שיעשה יותר... בפחות." .

וחוץ מזה, יש לך תמיד את התקרה של גודל החברה - ובחברה עם מחזור של מאות אלפים - לא בטוח שתגיע אפילו ל-2 ספרות...

תואר במדעי המחשב נותן לך ניסיון וגב לעבוד בחברות גדולות. יצירתיות, יכולת הובלה וניסיון יכולים לעזור - אבל אם וכאשר תרצה לעבוד בחברה גדולה ורצינית... אף חברת הייטק לא מעסיקה בתפקידי פיתוח אנשים בלי תואר בהנדסה/מדעי המחשב...

נסה לשאול אותך מה אתה יכול לעשות שכל שאר ה"מתחרים" (מחפשי העבודה האחרים) לא יכולים לעשות. אתה חייב שיהיה לך נישה (שימושית) שבה אתה חזק וששם תוכל להפגין את היכולות שלך... אם יש לך דבר כזה, השמיים זה הגבול.
  Reply With Quote
ישן 03-09-12, 23:22   # 19
perfeito
חבר בקהילה

מיני פרופיל

perfeito לא מחובר  

[QUOTE=dabi;856114]
ציטוט:
נכתב במקור על ידי IgalSt צפה בהודעה

תואר ?!
אם אתה רוצה להיות מתכנת תותח אתה לומד מניסיון, מתכנות, נקודה.
תכנות אתה לא תלמד אם תעשה תואר, אתה תבזבז 4 שנים סתם.
לי יש חבר מקנדה מתכנת מוכשר שלמד הכל לבד, הוא התחיל בגיל 12
הוא עשה המון קוד פתוח, פייסבוק פנו אליו לפני 3 חודשים דרך
githire.com הם אמרו לו נשלח לך פאזל תפתור אותו ואוליי תתקבל,
הוא אמר להם "ההוכחה נמצאת בפודינג, לא תודה".

בעיקרון אם אתה רוצה להיות תותח, אתה צריך ללמוד לבד,
אם אתה רוצה למצוא עבודה בקלות לך לעשות תואר תלמד שם דברים
שמתכנתים שלמדו לבד כבר שכחו.

ד"א אין דבר כזה מתכנת web בארצות הברית ובשוודיה, יש frontend, backend.
רק בארץ יש נראה לי חח.

הבעיה עם תואר היא שהוא נותן לך הרגשה ש"אתה יודע, כי למדת" אבל בפועל מי שלומד
לבד, יידע שלוש פעמים יותר ממה שלמדת ב 4 שנים האחרונות.

Last edited by perfeito; 03-09-12 at 23:30..
  Reply With Quote
ישן 04-09-12, 23:07   # 20
dabi
חבר וותיק

מיני פרופיל

dabi לא מחובר  

אז לפי התגובות האחרונות עם הידע שלי שלא התנסתי בדברים שאמרו לא יקבלו אותי אפילו
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום