הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 27-07-13, 19:59   # 1
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

Exclamation שאלה לגבי לימודים, תואר, וכו'..

היי אני תלמיד שמסיים כיתה י"א, עולה לי"ב. אני כרגע נמצא בקורס פסיכומטרי , למה כל כך מוקדם אתם שואלים? אני מעוניין ללכת לעתודה וההרשמה נסגרת במאי כך שמי שבאמת רוצה להיות עתודאי חייב לעשות את הפסיכומטרי בתקופה הזו.

בכ"מ, אני חייתי באשליות עד היום, שאני אלך לי לעתודה, אחרוש קצת, אעשה תואר, אמצא עבודה טובה, אעשה קצת כסף מהאינטרנט בתור אקסטרה, אחיה לי בכיף.
מסתבר שלא ככה.

נרשמתי לפורום היום כי ראיתי שיש פה אנשים מאוד ענייניים, וראיתי אשכולות מאוד רציניים לגבי לימודים באוניברסיטה וכו'.. וראיתי שרוב האנשים פה הם אנשים או חרשנים ברמת או אנשים פשוט עם חכמה מטורפת.

בשורה התחתונה הבנתי מכל הנושאים האלה, שאם אין לי 5 יחידות פיזיקה + 5 יחידות מתמטיקה, וציון 90 פלוס בשניהם, אין לי מה לחפש בתחום המחשבים והייטק.

אני לא מתיימר להיות ביל גייטס, אבל לפחות ציפיתי לעבוד בעבודה מכובדת עם התואר והיכולות שלי, להרוויח די טוב לשמח את ההורים לשמח את עצמי..

נהרסו לי קצת החלומות, אני כמו שאמרתי עולה לי"ב, כרגע ממוצע הבגרויות שלי עומד על 80-85 [אני עדיין לא יודע את הציונים אך זה הצפי].

הגענו לנקודת המפנה, אין לי פיזיקה, ואני לא 5 יחידות מתמטיקה. אני 4 יחידות מתמטיקה עם ציון מגן 80 [הייתה לי שנה רעה], ובבגרות אני מצפה ל85-95 [הבדל גדול אבל זה הטווח שאני מצפה לו כי עדיין אין ציונים], לכן הסופי שלי השנה יהיה בסביבות ה85 פלוס מינוס.

אנגלית אני עומד די מעולה, 5 יחידות עם 100. ואני מקווה שזה ימשיך גם שנה הבאה.

יש לי מה לחפש בתחום? יש לי בכלל עתיד בזה? אני לא אוהב מתמטיקה, אני לא שקדן, אמנם יש לי עוד שנה שלמה בבית הספר וללמוד קשה ואולי להעלות קצת את הממוצע הסופי ואת הממוצע של מתמטיקה, אבל יש לי בכלל מה לחפש? או שכל הזמן הזה סתם חייתי באשליות ובעצם אני אגמור בתור עוד עתודאי שעובד בסלקום ומתקשה לגמור את החודש? [כל עבודה מכבדת את בעליה, זה לא היה בקטע של התנשאות].

מה אתם אומרים? בלי פיזיקה, עם מתמטייקה של 4 יחידות, וממוצע בגרויות שלא עולה על 90, אתם חושבים שיש בכלל מה לחפש בעבודות הטובות? חחח בעצם למה אני ישר רץ לעבודות, בכלל יקבלו אותי לאוניברסיטה טובה כלשהי? או שלא יפזלו עלי אפילו?

תודה רבה.

אגב כמו שאמרתי כרגע אני לומד לפסיכומטרי ככה שאין לי מושג, אולי יכול להיות שאני אקבל בכלל 700 ואולי אני אקבל 400. רק התחלנו את הקורס ככה שאין לי ממש צפי אמיתי לגבי היכולות שלי בפסיכומטרי.

(הסטוריה, תנך, לשון אני עם 80-85) (אזרחות וספרות אני עושה שנה הבאה).

Last edited by Tyler; 27-07-13 at 20:01..
  Reply With Quote
ישן 27-07-13, 21:29   # 2
Kernel
אושיית הוסטינג

מיני פרופיל

Kernel לא מחובר  

אין לי 5 יחידות בפיזיקה,
אין לי 5 יחידות במתמטיקה,

למרבית האנשים שאני עובד מולם אין 5 יחידות בתחומים האלה הם עובדים יפה.

מעבר לזה, יש המון אנשים שהוציאו ציונים מעולים עם ממוצעים של 95-100, אבל שום תעוזה/רעיון לא יוצא להם מהראש.

תעשה פסיכומטרי, אם התקבלת, אדרבה (יש גם 9 שירות בצבא), אם לא, לא נורא, אתה עדיין תצליח.
ישן 28-07-13, 01:59   # 3
Qwais
עסק רשום [?]

Qwais's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to Qwais

Qwais לא מחובר  

עדיף יכולת(לא שאין לך) אך לא רצון? בסופו של דבר, אדם עם רצון ובלי יכולת יצליח יותר מאדם עם יכולת, אך בלי רצון כלל.
אתה עוד צעיר וישנם המון דברים שתעבור עד הצבא וגם תוך כדי הצבא, יש לך זמן להבין מה אתה רוצה ובאיזו צורה אתה רוצה את זה.

אם נרשמת לפורום סה"כ על מנת לשאול את השאלה ששאלת, התרשמתי לטובה.
  Reply With Quote
ישן 29-07-13, 02:55   # 4
Jenya
חבר בקהילה

מיני פרופיל

Jenya לא מחובר  

תאמין לי יהיה לך זמן לחשוב על זה... אני כרגע משוחרר טרי מצה"ל ורק מתחיל לחשוב על לימודים...

הטעות היחידה שעשיתי אני חושב היא שלא הלכתי לממר"ם, העדפתי להיות לוחם... תשמע לי, תלך לממר"ם ומשם הדרך שלך סלולה אל האושר.

וד"א אני עם בגרות עילגת עם ממוצע של 82 (אחרי בונוסים של 5 יח"ל), ולא חסר תוכניות ומלגות שעוזרות בדיוק בקטע הזה (ראה: אופקים להייטק)
  Reply With Quote
ישן 29-07-13, 13:20   # 5
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Jenya צפה בהודעה
תאמין לי יהיה לך זמן לחשוב על זה... אני כרגע משוחרר טרי מצה"ל ורק מתחיל לחשוב על לימודים...

הטעות היחידה שעשיתי אני חושב היא שלא הלכתי לממר"ם, העדפתי להיות לוחם... תשמע לי, תלך לממר"ם ומשם הדרך שלך סלולה אל האושר.

וד"א אני עם בגרות עילגת עם ממוצע של 82 (אחרי בונוסים של 5 יח"ל), ולא חסר תוכניות ומלגות שעוזרות בדיוק בקטע הזה (ראה: אופקים להייטק)
הקטע הוא שאני איפשהו תקוע במחשבה שאם אני אהיה בגיל 20 עדיין מרוויח כמה מאות בחודש כמו חייל או במקרה הטוב כמה אלפים, ואגור עדיין בבית של ההורים אני אהיה בעצם כישלון..

בישראל תמיד אומרים שזאת המציאות ואין סיכוי לכלכל את עצמך עד לפחות גיל 30 ותמיד תצטרך תמיכה מההורים וכו' וכו' אבל עובדה שאני מכיר אישית אנשים, לא דווקא גאונים או משהו, שלמדו והשקיעו והנה לאחר צבא מצאו דירה נחמדה ועובדים ומכלכלים את עצמם.

בגלל זה אני כבר חושב על זה עכשיו, אתה מבין?
כשאתה אומר בגרות עם ממוצע 82 אתה מתכוון שזה בסדר? או שאפילו לא יסתכלו עליך בטכניון אם תבקש להתקבל?

עד כדיו כך דרושה שלמות בלימודים? פסיכומטרי 620+ ובגרות 90+ ?? זה מטורף
  Reply With Quote
ישן 29-07-13, 14:28   # 6
Qwais
עסק רשום [?]

Qwais's Avatar

מיני פרופיל

Qwais לא מחובר  

אתה מגיע מבית עשיר? אם לא, הסיכוי שתחייה טוב עד גיל 30 הוא מזערי(אלא אם כן יהיה לך סטארטאפ מצליח).

כמובן לחיות בדירה קטנה ושכורה בתל אביב, להנות מידי פעם בשישי-שבת ולהיות בעל רכב - זה אפשרי, אבל עדין תעבוד כמו חמור.
  Reply With Quote
ישן 30-07-13, 14:12   # 7
OldMega
הוסטסניון

מיני פרופיל

OldMega לא מחובר  

הציונים של הבגרויות שלך הם ממש לא גרועים, הייתי מציע לך לא למהר לעתודה, ולהנות קצת מהיותך צעיר, אולי לעבוד ולחסוך קצת כסף.
בשלב יותר מאוחר בחיים הגישה שלך לדברים תשתנה במיוחד ללמידה ודברים שבבית הספר נראו לך קשים, פתאום נראים לך הרבה יותר פשוטים ומהנים.
תמיד תוכל לשפר את ציוני הבגרויות שלך או לקחת מכינה.
בהצלחה
  Reply With Quote
ישן 01-08-13, 05:13   # 8
TomHaww
חבר חדש

מיני פרופיל

TomHaww לא מחובר  

אתה לא חייב 100 יחידות, מספיק 4, באנגלית מומלץ כמה שיותר, כל השאר אתה יכול לזרוק לפח, כל עוד יש לך ממוצע נחמד שעובר את ה90,
כל ממכללה תשמח לקבל אותך, בהצלחה!
  Reply With Quote
ישן 01-08-13, 16:11   # 9
Qwais
עסק רשום [?]

Qwais's Avatar

מיני פרופיל

Qwais לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי ttt123 צפה בהודעה
אתה לא חייב 100 יחידות, מספיק 4, באנגלית מומלץ כמה שיותר, כל השאר אתה יכול לזרוק לפח, כל עוד יש לך ממוצע נחמד שעובר את ה90,
כל ממכללה תשמח לקבל אותך, בהצלחה!
קשה לי להאמין שהוא רוצה ללמוד במכללה.
  Reply With Quote
ישן 01-08-13, 17:37   # 10
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Qwais צפה בהודעה
קשה לי להאמין שהוא רוצה ללמוד במכללה.
אני מממש ממש ממש ממש לא רוצה למכללה.
בקיצור הבנתי מכם מה הסיפור, שאין לי עתיד עם החוסר פיזיקה שלי ועם ה4 יחידות מתמטיקה, לפחות לא עתיד בתחום המחשבים או משהו שיכול לבסס אותי כלכלית + לעסוק בהייטק, תכנות וכו'.

כנראה שאני אהיה עוד איש מכירות בסלקום
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום