הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 29-07-06, 05:23   # 11
Smile
Permanently Banned

Smile's Avatar

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Smile שלח הודעה באמצעות MSN אל Smile Send a message via Skype™ to Smile

Smile לא מחובר  

צודק, עזבו פוליטיקה גם עם לחימה וגם בלי זה אף פעם לא מביא טוב
  Reply With Quote
ישן 29-07-06, 06:58   # 12
alex
חבר וותיק

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל alex

alex לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי TelecarT
שלום חברים,
חזרתי בינתיים הביתה...אחרי רצף אירועים טוב ורע כאחד שגרם לי לא להיות באזור,
הייתי 17 יום בארה"ב (שזה החלק הטוב של הסיפור), וכשחזרתי - נהרגו 2 חיילים שהיו תחת פיקודי כחצי שנה (הטיל שנורה על הס"טיל), לאחר ההלוויות גוייסתי למילואים בלבנון ועכשיו..אני במעין הפוגה קצרה בבית, נראה מה יהיה בהמשך השבוע.

האשכול נרשם בעקבות אשכול אחר שקצת "הקפיץ" אותי,
http://www.hosts.co.il/forums/showth...t=27448&page=2
האשכול אומנם ננעל מסיבותיו שלו, אבל ישנה תודעה וצורת מחשבה נורא פרמיטיבית שהפריעה לי לא מעט.

המלחמה, המבצע..או מה שלא יהיה השם העדכני של מה שקורה עכשיו,
הוא לא משהו שאף אחד רוצה, לא אנחנו, לא העולם..ובטח לא הלבנוניים...ש"לא מרוויחים" שום דבר מהפעולה הזו..בלשון המעטה.

לבנון זו לא עזה, וממשלת לבנון זו לא הרשות הפלסטינית.

אפשר להגיד הרבה דברים על לבנון,
אפשר להפיל על המדינה והממשלה הרבה מאוד מהאחריות להסלמה במצב, מה שיהיה בהחלט נכון אבל זהו מצב שאי אפשר להשוות אותו למצב מול הפלסטינים, בה הממשלה המעודדת טרור נבחרה ע"י העם, כשהמסקנה המתבקשת היא שהעם מעודד טרור (פתוח לפרשנות כמובן, הדעה שלי בנושא רחבה הרבה יותר אבל זה לא הנושא).

את הלגיטימיות למלחמה מצד ישראל לא צריך בכלל הזכיר,
הרי שאני מאמין שיש קונצנזוס בעם בנוגע לכך שלא ניתן לחיות תחת איום תמידי של טילים,
ובחוסר וודאות של "מה יהיה מחר",
בכל אופן, כולנו מסכימים שלחיות לפי המצב רוח של נסראללה באותו היום - לא מקובל עלינו.

בכל אופן,
ההודעה שהקפיצה אותי באותו אשכול היתה הודעה שאמרה כי "זה בטח אתר של מצביעי מרצ" או משהו מטומטם מעין זה.

אומנם אני לא אכנס לדעתי על משתמש זה או אחר אלה פשוט אביע דעה כללית בנושא,
אני לא מתכוון להטיף על "אחדות העם משמעותו כוח" או שום קשקוש מעין זה,
אני אסכם את זה במשפט קצר שאני מאמין שמעביר את כל המסר.

גם חיילים,
שאמא שלהם ערבייה,
שנשבעים להפריד בין דת ומדינה,
שמוכנים להחזיר את ירושלים,
או בקיצור - גם חיילים שהצביעו מרצ מתים.

במקום להתעסק בגזענות פרמיטיבית ובטמטום מוחלט,
תניחו לרגע את הפוליטיקה והשנאה שלכם ל-50% מהאוכלוסיה (ה"שמאלנים") בצד, לפחות בזמן הזה.

דניאל,
"שמאלני" גאה.
אם אתה מתחיל מתקפה על מדינה (וכרגע לא מדובר במלחמה) ולא פותח איתה תוך כדי במגעים פולטים מה עשינו בזה?
אני עדין מנסה להבין את המטרה של האשכול שפתחת, אתה באמת תמים כזה שחושב שאם נצא חלילה למלחמה כל העם ירע ויתמוך? הרי מטבע הדברים ברור היה שתמיד יהיו מתנגדים, זה היה וזה יהיה.

ציטוט:
שאנשים נלחמים למעננו תוך ידיעה שהם הולכים לסכן את חייהם ובכל זאת הם בחרו בזה. בינתיים חלקנו עוסקים בוויכוחים שקשורים לפוליטיקה למרות ששם בצפון, בשומרון וברצועה אנשים מכל המגזרים נלחמים. אז? לפחות לתקופת המלחמה שעוברת עלינו, תעזבו את הפוליטיקה וכל השטויות, תתמקדו בחיזוק חיילי ואזרחי מדינת ישראל.
לא זכור לי ששואלים אותנו לאיפה אנחנו רוצים ללכת ומה לעשות.

אם כל הצער שיש לי למה שקורה (ואני תרמתי חבילות משופרסל) אני לא מבין מה הביג דיל שאנשים מנסים למצוא פתרונות אחרים תוך כדי המבצע שמתרחש שם.

אם כל הכבוד לצה"ל ולדרכי הליחמה החכמים שלו ולאסטרטגיות הלחימה שלו , שלא ברור מאיפה הוציאו אותם, שכבר למעלה מ10 בנים נהרגו , שלושה מסוקים נפלו, טיל פגעה בספינה על מערכת ההגנה הטובה בעולם ו4 נציגי UN נהרגו וכל העולם ראה ושמע , ואני כן תמכתי במצבע הזה, אבל צריך להספיק את ההרג ההמוני של החיילים שלנו וצריך להפסיק עכשיו. אני לא יודע אם הדרג הפולטי הוא המענה אבל סביר להניח שכן.

Last edited by alex; 29-07-06 at 07:01..
  Reply With Quote
ישן 29-07-06, 07:37   # 13
A1ex
תודה על תרומתך.

מיני פרופיל

A1ex לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי alex
אם אתה מתחיל מתקפה על מדינה (וכרגע לא מדובר במלחמה) ולא פותח איתה תוך כדי במגעים פולטים מה עשינו בזה?
אני עדין מנסה להבין את המטרה של האשכול שפתחת, אתה באמת תמים כזה שחושב שאם נצא חלילה למלחמה כל העם ירע ויתמוך? הרי מטבע הדברים ברור היה שתמיד יהיו מתנגדים, זה היה וזה יהיה.

אם כל הצער שיש לי למה שקורה (ואני תרמתי חבילות משופרסל) אני לא מבין מה הביג דיל שאנשים מנסים למצוא פתרונות אחרים תוך כדי המבצע שמתרחש שם.

אם כל הכבוד לצה"ל ולדרכי הליחמה החכמים שלו ולאסטרטגיות הלחימה שלו , שלא ברור מאיפה הוציאו אותם, שכבר למעלה מ10 בנים נהרגו , שלושה מסוקים נפלו, טיל פגעה בספינה על מערכת ההגנה הטובה בעולם ו4 נציגי UN נהרגו וכל העולם ראה ושמע , ואני כן תמכתי במצבע הזה, אבל צריך להספיק את ההרג ההמוני של החיילים שלנו וצריך להפסיק עכשיו. אני לא יודע אם הדרג הפולטי הוא המענה אבל סביר להניח שכן.
אז מה אתה מציע לעשות במקום זה?
להחזיר הכל אחורה,לישכוח שחטפו לנו 2 חיילים וליחיות באיום מתמיד מצד החיזבאללה?
זה מה שאתה רוצה? שהחיזבאללה ינהלו את שיגרת החיים של תושבי הצפון?
ואפילו אם ישראל תשחרר את כל המחבלים של חיזבאללה,מחבלים שרצחו הרבה מאוד ישראלים, עדיין לא יהיה שקט באזור,אתם לא מבינים את זה?
ואי אפשר תמיד להאשים את הפוליטיקאים ואת מפקדי צה"ל,תבינו דבר מאוד חשוב שנקודת הראות שלהם היא נקודה מקיפה ולא כמו שאתם רואים את זה,הם חושבים על דעת הקהל העולמית,מה תגיד ארה"ב,מה התקציב וכ`ו
ואתם לעומת זאת יושבים בבית וחושבים שאתם הכי חכמים בעולם,שאתם בעצם לא מבינים שום דבר ממה שהולך שם ועוד איך יש לכם את החוצפה לנסות לחשוב שאתם יודעים יותר טוב ממפקדי צה"ל שהם בעלי ניסיון של עשרות שנים?
  Reply With Quote
ישן 29-07-06, 10:39   # 14
Elior
נשמה של הפורום

מיני פרופיל

Elior לא מחובר  

3 חיילים נחטפו.

אלכס, גם החיזבאללה תקף נציגי או"ם. אחד מהם נפצע אנוש, צה"ל הטיס אותו לחיפה והוא ניצל בזכות הטיפול המהיר שהוא קיבל ברמב"ם.
ואני לא מצדיק בזה את ההרג של נציגי האו"ם...זה עשה רק לרעתנו בסופו של דבר...
אבל מצד שני, מה העולם יודע באמת על לחיות במקלטים ולפחד מאזעקות וקטיושות? מי מהאנשים שיושבים באו"ם, וקמים כל בוקר בוילה שלהם, לנהוג במרצדס שלהם כדי לקבל את המשכורת המנופחת שלהם כדי מה...להחליט איך אנחנו נחיה? העם לא יחיה בפחד, ובמשך כל כך הרבה זמן, ראינו שפוליטיקה לא עובדת עם מי שלא רוצה פוליטיקה.
ישן 29-07-06, 11:35   # 15
A1ex
תודה על תרומתך.

מיני פרופיל

A1ex לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Elior
3 חיילים נחטפו.

אלכס, גם החיזבאללה תקף נציגי או"ם. אחד מהם נפצע אנוש, צה"ל הטיס אותו לחיפה והוא ניצל בזכות הטיפול המהיר שהוא קיבל ברמב"ם.
ואני לא מצדיק בזה את ההרג של נציגי האו"ם...זה עשה רק לרעתנו בסופו של דבר...
אבל מצד שני, מה העולם יודע באמת על לחיות במקלטים ולפחד מאזעקות וקטיושות? מי מהאנשים שיושבים באו"ם, וקמים כל בוקר בוילה שלהם, לנהוג במרצדס שלהם כדי לקבל את המשכורת המנופחת שלהם כדי מה...להחליט איך אנחנו נחיה? העם לא יחיה בפחד, ובמשך כל כך הרבה זמן, ראינו שפוליטיקה לא עובדת עם מי שלא רוצה פוליטיקה.
התכוונתי לחיילים שנחטפו בצפון
וזה שנהרגו 4 נציגי או"ם,באמת שאני לא מצטער על זה
בשנת 2000 נחטפו 3 חיילים מול העיניים של הנציגים האלה ואפילו דובר על זה שהם העלימו עין,הם לא עושים את העבודה שלהם
אז או שיעזבו או שאחרי זה לא יתלוננו.
  Reply With Quote
ישן 29-07-06, 11:49   # 16
alex
חבר וותיק

מיני פרופיל

alex לא מחובר  

אני לא יודע מאיפה הסקתם שאני נגד הלחימה הזו , ואני ממש לא נגד, ההפך הוא הנכון , ואי אפשר להסיק מהדברים שלי שאמרתי שאני נגד.
אבל אני נגד כניסה רגלית לשם , ועדיף להפציץ באוויר ולא רק אני אומר את זה, אפילו אנשי הביטחון בעצם מודים שהייתה טעות שנכנסו ללבנון רגלית ועדיף להפציץ אווירת, ואני אגיד לכם למה אני נגד כי אני לא רוצה שיהרגו חיילים שלנו סתם, כי בוא נהיה באמת ריאלים הרי לא נשיג שום מטרה בכניסה רגלית לשם.
בהתחלה גם אני אמרתי שעדיף שיפצצו אותם מבלי לשים לב למה שאומרים בעולם כולו, ולמען האמת לא אכפת לי מה יאמרו באירופה , אבל אי אפשר לחיית ככה, אף אחד מכם לא חושב מה יקרה בעוד כמה חודשים אחרי שהכול יגמר , מה הסיכוי שינהלו איתנו מגיעים כל שהם בעולם.

אני לא מאשים אף אחד, אבל מישהו אשם בכשלונות כל כך עלובים של צה"ל , שלושה מסוקים נפלו , נערים בני 19 אחרי ארבע חודשים בצבא נשלחים להלחם - זה לא צבא שרוצה שלום, המפקדים שלנו מפעלים אסטרטגיות מגוכחת שגורמת ליותר הרג של הבנים שלנו , וכל מה שאתם דואגים זה לא לערב את הפולטיקה בזה ולהלל את צה"ל, אני לא מתכוון להלל אותו , כי מה שקורה שם , פשוטו כמשמעו, נערים בני 19 שעברו הכשרה בטירונות אינם לחומים ולא משנה מה תגידו, אני לא יודע מה השיקול שהופעל כשהם נשלחו לשם אבל סביר להניח שלא משהו.

ושוב פעם בו נבהיר עמדות, אני לא בעד לעצור את המבצע בצפון, אני בעד לעצור את הכניסה הרגלית לשם, אני לא בעד למצוא לזה פתרון מדיני , אני בעד בלנהל מגיעים מדינים תוך כדי המבצע.
  Reply With Quote
ישן 29-07-06, 12:05   # 17
AFI
חסום

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל AFI

AFI לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי alex
אני לא יודע מאיפה הסקתם שאני נגד הלחימה הזו , ואני ממש לא נגד, ההפך הוא הנכון , ואי אפשר להסיק מהדברים שלי שאמרתי שאני נגד.
אבל אני נגד כניסה רגלית לשם , ועדיף להפציץ באוויר ולא רק אני אומר את זה, אפילו אנשי הביטחון בעצם מודים שהייתה טעות שנכנסו ללבנון רגלית ועדיף להפציץ אווירת, ואני אגיד לכם למה אני נגד כי אני לא רוצה שיהרגו חיילים שלנו סתם, כי בוא נהיה באמת ריאלים הרי לא נשיג שום מטרה בכניסה רגלית לשם.
בהתחלה גם אני אמרתי שעדיף שיפצצו אותם מבלי לשים לב למה שאומרים בעולם כולו, ולמען האמת לא אכפת לי מה יאמרו באירופה , אבל אי אפשר לחיית ככה, אף אחד מכם לא חושב מה יקרה בעוד כמה חודשים אחרי שהכול יגמר , מה הסיכוי שינהלו איתנו מגיעים כל שהם בעולם.

אני לא מאשים אף אחד, אבל מישהו אשם בכשלונות כל כך עלובים של צה"ל , שלושה מסוקים נפלו , נערים בני 19 אחרי ארבע חודשים בצבא נשלחים להלחם - זה לא צבא שרוצה שלום, המפקדים שלנו מפעלים אסטרטגיות מגוכחת שגורמת ליותר הרג של הבנים שלנו , וכל מה שאתם דואגים זה לא לערב את הפולטיקה בזה ולהלל את צה"ל, אני לא מתכוון להלל אותו , כי מה שקורה שם , פשוטו כמשמעו, נערים בני 19 שעברו הכשרה בטירונות אינם לחומים ולא משנה מה תגידו, אני לא יודע מה השיקול שהופעל כשהם נשלחו לשם אבל סביר להניח שלא משהו.

ושוב פעם בו נבהיר עמדות, אני לא בעד לעצור את המבצע בצפון, אני בעד לעצור את הכניסה הרגלית לשם, אני לא בעד למצוא לזה פתרון מדיני , אני בעד בלנהל מגיעים מדינים תוך כדי המבצע.
אתה צודק במליון אחוז,
אבל הבעייה היא שהיעדים מתחבאים מתחת לאדמה ומתחת ובבתים ששוהים שם אזרחים "תמימים" (ממש תמימים) והם לא רוצים להפציץ לשם.

אני מאמין שצהל יודע בדיוק איפה יש מחבואים ובורות, אז במקום להיכנס עם חיילים או עם פצצות קטנות,
להפיל על כל המקומות האלה פצצות של טונה וכל הבור שלהם ירעד ושלום על ישראל.
  Reply With Quote
ישן 29-07-06, 14:09   # 18
Bla123Bla
חבר פורום

מיני פרופיל

Bla123Bla לא מחובר  

ציטוט:
אני לא יודע מה איתך, אני בחרתי להתגייס לחטיבת הצנחנים (משום שזו יחידת התנדבות).
אבל בתכלס, אם מישהו לא רוצה לסכן את החיים שלו עבור המדינה הוא לא יסכן.

ציטוט:
זו מלחמה... חיילים, אזרחים ושוהים אחרים במדינות הלוחמות נהרגים. אין מה לעשות, החיזבאללה צריך אחת ולתמיד ליפול וחזק. לי יש הרגשה טובה בקשר למבצע הזה, אבל רק בעתיד נוכל לגלות את התוצאה.
  Reply With Quote
ישן 29-07-06, 16:04   # 19
alex
חבר וותיק

מיני פרופיל

alex לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי AFI
אתה צודק במליון אחוז,
אבל הבעייה היא שהיעדים מתחבאים מתחת לאדמה ומתחת ובבתים ששוהים שם אזרחים "תמימים" (ממש תמימים) והם לא רוצים להפציץ לשם.

אני מאמין שצהל יודע בדיוק איפה יש מחבואים ובורות, אז במקום להיכנס עם חיילים או עם פצצות קטנות,
להפיל על כל המקומות האלה פצצות של טונה וכל הבור שלהם ירעד ושלום על ישראל.
אז זה כל העניין, אם האזרחים באמת חפים משפע שיקחו את עצמם משם.
ארצות הברית וכל השאר טוענים שיש שם אזרחים חפים משפע , אזרח חף פשע יודע מה טוב בשבילו ואם הם אומרים שחיזבאללה זה טוב בשבילים ומוכנים להרוג הילידים שלהם למען זה , ולאחר מכן נציגי הUN שלהם אומרים שכל ילד שנהרג זו טרגדיה , אז זה לא אזרחים חפים מפשע.
והיינו צריכים להמשיך להפציץ אוורית עד שלבנון הייתה נעלמת כליל מהמפה.

אנחנו רוצים להציל שלושה חיילים חטופים ? הרגנו בשביל זה 10 ...
  Reply With Quote
ישן 29-07-06, 22:31   # 20
AFI
חסום

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל AFI

AFI לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי alex
אז זה כל העניין, אם האזרחים באמת חפים משפע שיקחו את עצמם משם.
ארצות הברית וכל השאר טוענים שיש שם אזרחים חפים משפע , אזרח חף פשע יודע מה טוב בשבילו ואם הם אומרים שחיזבאללה זה טוב בשבילים ומוכנים להרוג הילידים שלהם למען זה , ולאחר מכן נציגי הUN שלהם אומרים שכל ילד שנהרג זו טרגדיה , אז זה לא אזרחים חפים מפשע.
והיינו צריכים להמשיך להפציץ אוורית עד שלבנון הייתה נעלמת כליל מהמפה.

אנחנו רוצים להציל שלושה חיילים חטופים ? הרגנו בשביל זה 10 ...
אזרח חף פשע לא מחביא בבית שלו אנשי חיזבאללה.
מי שמחביא בבית שלו אנשי חיזבאללה הוא אחד מהם וגם אותו צריך להשמיד ולחסל.
זה כמו שתגיד שנהג בצבא הוא לא חלק מהצבא.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום