הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Off-topic, מחשבים, קהילה ומשוב > Off-Topic וסיקורים

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 08-10-08, 08:04   # 1
ToxicBoy21
חבר מתקדם

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל ToxicBoy21

ToxicBoy21 לא מחובר  

דברי תורה לפני יום הקדוש - יום הכיפורים

בס"ד

לפני היום הקדוש יום כיפור אני רוצה להגיד כמה דברי תורה בקשר ליום הקדוש שבו רוב כל עם ישראל צמים ומתענים.
היום בו כמעט כל העם מתאחד עם בוראו. אתם יכולים לראות את זה ברחובות, בקושי תראו מכוניות עוברות
הזכויות שמורות לי אבל אני מתיר להעתיק

מה זה חזרה בתשובה?בימנו המונח חזרה בתשובה מתאר תהליך שחילוני הופך לדתי, אבל חזרה בתשובה זה חרטה על חטא מסויים כלשהו וקבלה לא לעשותו בעתיד.

הקב"ה נתן לנו את האפשרות לחזור בתשובה ולכפר על החטא כאילו לא קרה כלום. אבל זאת במידה וקיבלתם באמת על העתיד לא לעשות שוב.
האומר אחטא ואשוב, אין מספיקין בידו לעשות תשובה.
במידה ונכשלתם בחטא שוב צריך לחזור בתשובה שוב על אותו חטא ואפשר לעשות את זה בכל זמן לא רק ביום כיפור.

ממתי אפשר לחזור בתשובה?תלמוד בבלי מסכת פסחים דף נד עמוד א
הא תניא: שבעה דרכים נבראו קודם שנברא העולם ואלו הן: התורה והתשובה וגן עדן וגיהנם וכסא הכבוד ובית המקדש ושמו של משיח

אז אם אפשר לעשות בכל זמן חזרה בתשובה בשביל מה יום כיפור?מצוות עשה - אפשר לחזור תשובה על מצוות עשה בכל עת והחטא ימחק
מצוות לא תעשה - רק יום הכיפורים מכפר

מה ההבדל בין חזרה בתשובה לכפרה?כפרה - סובלים בשביל לכפר על החטא, לדוגמא:
חזרה בתשובה - מרצון וללא סבל. חרטה על העבר (חטא שעשית בעבר) וקבלה על העתיד (לא לעשות שוב).

מנהג פדיון כפרות על תרנגולות, צער בעלי חיים?כבר חלק מגדולי ישראל מחו על מנהג זה אבל בכל זאת לצערי יש עדין מקומות שמקיימים אותו

מעלת התשובה
תלמוד בבלי מסכת קידושין דף מט עמוד ב
ע"מ שאני תלמיד אין אומרים כשמעון בן עזאי וכשמעון בן זומא אלא כל ששואלין אותו בכ"מ דבר אחד בלימודו ואומרו ואפילו במסכתא דכלה על מנת שאני חכם אין אומרים כחכמי יבנה כר' עקיבא וחביריו אלא כל ששואלים אותו דבר חכמה בכל מקום ואומרה על מנת שאני גבור אין אומרים כאבנר בן נר וכיואב בן צרויה אלא כל שחביריו מתיראים ממנו מפני גבורתו על מנת שאני עשיר אין אומרים כרבי אלעזר בן חרסום וכרבי אלעזר בן עזריה אלא כל שבני עירו מכבדים אותו מפני עושרו על מנת שאני צדיק אפילו רשע גמור מקודשת שמא הרהר תשובה בדעתו

תשובה מקרבת את האדם לקב"ה
רמב"ם הלכות תשובה פרק ז הלכה ו
גדולה תשובה שמקרבת את האדם לשכינה שנאמר שובה ישראל עד ה' אלהיך, ונאמר ולא שבתם עדי נאם ה', ונאמר אם תשוב ישראל נאם ה' אלי תשוב, כלומר אם תחזור בתשובה בי תדבק, התשובה מקרבת את הרחוקים, אמש היה זה שנאוי לפני המקום משוקץ ומרוחק ותועבה, והיום הוא אהוב ונחמד קרוב וידיד...

עבירות בין אדם לחברו
אין יום הכיפורים מכפר. שימו לב, עוון גזל (גזל = גניבה שלא רואים , גניבה = גניבה ליד כולם) הוא עוון חמור מאוד וצריך להזהר ממנו כי הוא הכי מקטרג!!! למי שיש גזל שיחזיר אותו לפני כיפור! לפני שדנים אותכם!

מי שלא צם בכיפור מה עונשו?כרת!!
לקריאה: http://www.yeshiva.org.il/ASK/?id=16034

לא צם בגלל סיבות רפואיות
בדברים כאלה הרופא קובע ולא הרב. אבל יש לשאול רופא שיודע ומבין את ערך יום כיפור (בדרך כלל רופא דתי)

סעודה מפסקת
קיצור שולחן ערוך סימן קלא הלכה ג (הלכות ערב יום כיפור)
שימו לב הלכה זאת היא לא ערב יום כיפור, כלומר לפני יום כיפור!
מצווה להרבות בסעודה ולאכול ולשתות. וכל האוכל ושותה בערב יום הכיפורים לשם מצווה נחשב לו כאילו התנה גם היום ומצווה לאכול דגים בסעדה ראשונה

איסורים של כיפור
כל האיסורים של יום טוב וגם: אכליה שתיה , רחיצה, סיכה, נעילת הסנדל, ובתשמיש המיטה. ואסור בכל מלאכה וטלטול כמו בשבת.

קצת דברים שחילונים עושים ולא יודעים שזה אסור בכיפור
פלאפונים וכו' זה מוקצה (כל בסיס לדבר האסור - דבר שאפשר לחלל איתו שבת/יום טוב נחשב מוקצה, יש עוד חפצים שנקראים מוקצה, לדוגמא ארנק וכסף אבל לא נפרט) ולכן אסור בכלל לגעת בזה ובטח שלא לקחת את זה למקרה חירום בכיס
תיקון אופניים אסור

מכוניות שנוסעות
יש שכונות שזה הפך כבר למנהג לצערי לזרוק אבנים על מכוניות שעוברות, שימו לב, לטלטל אבן ביום כיפור/שבת זה חילול שבת/כיפור!!!

קצת על שופר...
יש הרבה סיבות למה לתקוע בשופר, אחת מהסיבות ששמעתי לאחרונה שאהבתי היא בגלל שהפה שלנו שאנחנו מתפללית איתו, אבל גם האיבר הכי קשה לשלוט בו, והפה הזה שאנחנו מוצאים ממנו לשון הרע וקללות במהלך השנה
שלא ישמש אותנו בתור קטגור ביום כיפור, כי הפה הזה אחרי כל זה לא מתאים שהוא יבקש סליחה. לכן השופר משמש כתחליף. כמובן שזאת לא הסיבה היחידה אבל אני לא אפרט פה את כל הסיבות

שימו לב, המצווה היא לשמוע את השופר ולא לתקוע, כאשר בעל התקיעה תוקע בשופר, יש טעות נפוצה להנות בברכה שהוא אומר ברוך הוא ברוך שמו, ובברכות שיוצאים ידי חובה מאדם אחר לא עונים ברוך הוא ברוך שמו אלא רק אמן!
אדם שהלך ברחוב ופתאום שמע שופר לא יצא ידי חובה כי הוא לא התכוון לקיים מצוות שופר. אז תשימו לב להתכוון לצאת ידי חובה

אפשר לראות בתפילה קטעים שאנו מבקשים להחתם ב "ספר החיים" ? "ספר הפרנסה" ?כמובן שלא מדובר בספרים כמו הספרים שלנו!

איך עושים צום קל?אבטיח ואורז טוב לאכול לפני הצום

צום קל!!!!!!!!
תחתמו לחיים טובים
  Reply With Quote
ישן 08-10-08, 09:10   # 2
Shart
הוסטסניון

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל Shart

Shart לא מחובר  

לא אומרים צום קל , אומרים צום יעיל.
כשאתה אומר צום קל אתה מאחל שהצום יעבור בקלות ובלי שנרגיש כלום בעצם.
הבעיה היא שביום כיפור צריך לענות את הגוף.

גמר חתימה טובה
  Reply With Quote
ישן 08-10-08, 09:39   # 3
Dani123
חסום

מיני פרופיל

Dani123 לא מחובר  

ב"סד
איזה צדיק אתה ידידי, שתהיה לכולם גמר חתימה טובה וצום קל(יעיל).
  Reply With Quote
ישן 08-10-08, 10:37   # 4
Oren2
תודה על תרומתך.

Oren2's Avatar

מיני פרופיל

Oren2 לא מחובר  

גמר חתימה טובה וצום יעיל
  Reply With Quote
ישן 08-10-08, 11:18   # 5
aviram
חבר מתקדם

מיני פרופיל

aviram לא מחובר  

צום קל ויעיל לכולם
וגמר חתימה טובה..
ישן 08-10-08, 12:24   # 6
NaFster
חבר וותיק

מיני פרופיל

NaFster לא מחובר  

צום קל וגמר חתימה טובה לכולם!
  Reply With Quote
ישן 08-10-08, 12:33   # 7
ariel20059
חבר וותיק

ariel20059's Avatar

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל ariel20059 שלח הודעה באמצעות MSN אל ariel20059

ariel20059 לא מחובר  

כן צריך להגיד צום יעיל אבל כולם התרגלו כבר להגיד צום קל אז =\

בכל אופן שיהיה לכולם גמר חתימה טובה
ישן 08-10-08, 15:21   # 8
hilfiger
חסום

מיני פרופיל

hilfiger לא מחובר  

וואה וואה איזו השקעה הרב אדוני :]
שיהיה צום קל לכולם
שנה טובה וגמר חתימה טובה :]
  Reply With Quote
ישן 08-10-08, 17:29   # 9
Labs
חבר וותיק

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to Labs

Labs לא מחובר  

ושוב מתחלים
ה' הנחמד והאוהב אדם בלי וסולח הכל מעניש את מי שלא צם
אני יכול להתווכח שעות על התורה והתנך וכל הקטע של המסורת
אבל פה אני אתמקד על יום כיפור

יום כיפור וכל הקטע של הסליחות נעזוב את כל הקטע של התורה נעבור לתכלס לרגע
מבקשים מאנשים סליחה. אופ פה זה נגמר מבקשים סליחה הסליחה הזאת מחזיקה 3 ימים במקרה הטוב שבוע ואז חוזרים לאותם מעשים ולאותם דברים שעשו לפני זה

לדעתי לא מפריע לי שמישהו באמת מאמין ורוצה עד כמה שאני יחשוב שזה מפגר זה עדיין זכותו המלאה אבל שלא יפריע לי לחיות
אני לא הולך לגרות אותו בחוץ אבל שלא יגיד לי שאני הולך לענש על זה וכו'

אני מנסה פה לשמור על רמת דיון גבוהה כדי לא לקבל באן או אזהרה אבל יש הרבה דברים מאד מטומטים וחסרי תכלית על כל הקטע הזה...
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום