הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 17-08-11, 20:29   # 1
morsrh
חבר מתקדם

morsrh's Avatar

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל morsrh

morsrh לא מחובר  

בניית אתרים עם JAVA?

אהלן , השאלה שלי היא האם אפשר לבנות אתרים עם גאווה
ראיתי ש twitter משתמש בגאווה כמנוע עיקרי לשליחת הטוויטים
עכשיו השאלה שלי היא האם המנוע הזה הוא מנוע פנימי כלומר שמנהל הכל מבפנים או שאפשר
לתכנת אתרים עם גאווה כמו בPHP?

תודה
  Reply With Quote
ישן 17-08-11, 21:22   # 2
link
חבר בקהילה

מיני פרופיל

link לא מחובר  

אתה מתבלבל בין java לבין ג'אווה סקריפט, עם ג'אווה סקריפט לא מפתחים אתרים כי היא לא מיועד לצד שרת אלא לצד לקוח. וטוויטר משתמש בjson, פורמט מסוים שנועד להעביר מידע בנפחים קטנים(לעומת הXML)
  Reply With Quote
ישן 17-08-11, 23:30   # 3
morsrh
חבר מתקדם

morsrh's Avatar

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות MSN אל morsrh

morsrh לא מחובר  

כשקראתי את הכתבה ראיתי שדיברו הרבה על גאווה לכן כנראה הנחתי שזה אפשרי
אחלה , תודה
  Reply With Quote
ישן 18-08-11, 06:23   # 4
Kfir.G
חבר וותיק

Kfir.G's Avatar

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל Kfir.G

Kfir.G לא מחובר  

קודם כל אני רוצה להבהיר נקודה, Java וJavaScript הן לא אותה שפה.
עכשיו בהננחה שדיברת על Java אז כן אפשר לבנות איתה אתרים במגוון רחב של דרכים... אני מציע לך לקרוא על שימוש בJSP, הכי פשוט וקל למתחילים..

עכשיו לגבי מה שlink אמר זה פשוט לא נכון. יש היום מגוון רחב מאוד של פתרונות שמאפשרים לך לתכנת בצד שרת עם javascript, חלקם מציעים יכולות חזקות שאין בPHP כמו שימוש בfiber וthread. זה תחום מאוד מעניין אבל לא הייתי נכנס אליו לפני שיש לך ידע טוב, אולי אפילו טוב מאוד, בjavascript. אני אישית אוהב את node.js שהיא ספריה מדהימה עם המון יכולות עם תמיכה מובנית בבדיקות יחידה (unit tests), עבודה עם תת תהליכים (sub processes) ועוד מגוון רחב של דברים.

לגבי טוויטר אני יודע שפעם הוא היה בנוי בruby on rails, אני לא בטוח מה זה היום, אם אני לא טועה הם החליפו שפה..

הערה נוספת, ההבדל שlink צין בין json לxml הוא לא נכון. אלה שני פורמטים שבסה"כ מאפשרים את אותן היכולות (אני לא מדבר על תוספים כגון xpath שבהן מן הסתם XML חזק יותר). JSON הרבה יותר פופולארי ברשת בגלל שהוא הרבה יותר חסכוני מבחינת משאבים. גם העיבוד (parsing) שלו הוא פשוט יותר וגם הגודל של מידע שעובר בjson הוא קטן יותר. העבודה שהוא קטן יותר משחקת תפקיד מרכזי באינטרנט שבו מחפשים לצמצם כמה שיותר את המידע שצריך להעביר.

מצטער אם זה יצא קצת תקיף אני יודע שlink לא התכוון להטעות
ישן 18-08-11, 07:28   # 5
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל
Send a message via Skype™ to IgalSt

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Kfir.G צפה בהודעה
הערה נוספת, ההבדל שlink צין בין json לxml הוא לא נכון. אלה שני פורמטים שבסה"כ מאפשרים את אותן היכולות (אני לא מדבר על תוספים כגון xpath שבהן מן הסתם XML חזק יותר). JSON הרבה יותר פופולארי ברשת בגלל שהוא הרבה יותר חסכוני מבחינת משאבים. גם העיבוד (parsing) שלו הוא פשוט יותר וגם הגודל של מידע שעובר בjson הוא קטן יותר. העבודה שהוא קטן יותר משחקת תפקיד מרכזי באינטרנט שבו מחפשים לצמצם כמה שיותר את המידע שצריך להעביר.
ראשית, מצטרף לכל מה שאמרת לגבי JS/JAVA וצד שרת. node.js אכן נראה מאוד מבטיח ומציע הרבה מאוד מהנוחות ש-JS יודע להציע על הקליינט, גם עבור הצד שרת.

שנית, לדעתי הסיבה לכך ש-JSON הפך להיות הפורמט הפופולרי ביותר להעברת מידע כיום נעוץ בראש ובראשונה בעובדה שהוא מאוד טבעי עבור JS. גם ההמרה של JSON לאובייקט JS היא מאוד מאוד פשוטה וגם מדובר בסה"כ באותו עיקרון כך שעקומת הלמידה פה מאוד מהירה.
לקריאה נוספת אני ממליץ על התשובה הזאת מ-stackoverflow.com עם פריט היתרונות והחסרונות של כל פורמט
  Reply With Quote
ישן 18-08-11, 10:09   # 6
link
חבר בקהילה

מיני פרופיל

link לא מחובר  

אכן אמרתי שjson הוא "הרבה יותר חסכוני מבחינת משאבים" פשוט כתבתי את זה: "פורמט מסוים שנועד להעביר מידע בנפחים קטנים".

וכן, שכחתי את JSP ועוד כל מיני דברים שנגזרים מזה, אבל אני לא רואה בזה כזו הצלחה כי בשביל מישהו מתחיל להתחבר למסד נתונים הרבה יותר נוח, לפי דעתי, לעומת שפות תכנות אחרות(C++ למשל, ASP המעפנה) שהיום זה הפך להיות קונצנזוס.

והרבה מדריכים שראיתי שמתעסקים בהתממשקות בטוויטר נוגעים בJSON, שזה לא אינטואטיבי כל כך לעומת הAPI של facebook(האחד שכתוב בPHP)
  Reply With Quote
ישן 18-08-11, 11:50   # 7
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי link צפה בהודעה
אכן אמרתי שjson הוא "הרבה יותר חסכוני מבחינת משאבים" פשוט כתבתי את זה: "פורמט מסוים שנועד להעביר מידע בנפחים קטנים".

וכן, שכחתי את JSP ועוד כל מיני דברים שנגזרים מזה, אבל אני לא רואה בזה כזו הצלחה כי בשביל מישהו מתחיל להתחבר למסד נתונים הרבה יותר נוח, לפי דעתי, לעומת שפות תכנות אחרות(C++ למשל, ASP המעפנה) שהיום זה הפך להיות קונצנזוס.

והרבה מדריכים שראיתי שמתעסקים בהתממשקות בטוויטר נוגעים בJSON, שזה לא אינטואטיבי כל כך לעומת הAPI של facebook(האחד שכתוב בPHP)
באמת שלא משנה באיזו שפה צד שרת כתוב ה-API.
גם אם הוא כתוב ב-"ASP המעפנה" (לדבריך), ניתן להגיע לאותן התוצאות בדיוק.
  Reply With Quote
ישן 18-08-11, 22:06   # 8
link
חבר בקהילה

מיני פרופיל

link לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי IgalSt צפה בהודעה
באמת שלא משנה באיזו שפה צד שרת כתוב ה-API.
גם אם הוא כתוב ב-"ASP המעפנה" (לדבריך), ניתן להגיע לאותן התוצאות בדיוק.
מבין שנגעתי בנקודה רגישה, סורי.
אבל למשל לי, שאני מתכנת עם PHP הרבה זמן, לשנות פאזה ולהתחיל להתעסק עם JSON זה לא משהו שבא לי.
  Reply With Quote
ישן 18-08-11, 23:22   # 9
BlueNosE
אין כמו ב127.0.0.1

BlueNosE's Avatar

מיני פרופיל

BlueNosE לא מחובר  

ציטוט:
אבל למשל לי, שאני מתכנת עם PHP הרבה זמן, לשנות פאזה ולהתחיל להתעסק עם JSON זה לא משהו שבא לי.
link, כדאי להבין שזה לא קטע של נקודה רגישה כמו הקטע של גישה לא נכונה.
ASP היא שפה שמבחינה טכנולוגית מציעה לך ספקטרום מאוד נרחב של כלים וברבים מהם היא חופפת ל-PHP. יש דברים שבהם ASP מתעלה על PHP. בגלל זה התבטאויות כמו "ASP המעפנה" הן פשוט לא מבוססות על שום דבר בשטח.
לגבי עניין השינוי פאזה, אני חושב שהתחום שאתה מתעסק בו קצת תובע ממך דינמיקה מחשבתית וויתור על פיקסציה. אם אתה לא חושב על שינוי פאזה כאופציה, אתה תישאר תקוע בתחום שלך בעוד המתחרים עוקפים אותך. מה גם, שזה נראה לי משמעותי ומלמד מאוד להתנסות בתחומים חדשים ולהכיר צורות עבודה חדשות שאולי אפילו יתאימו לך יותר.

בניית אתרים Rely

סלנג מילון סלנג utter
  Reply With Quote
ישן 19-08-11, 10:38   # 10
IgalSt
מנהל פורום, עסק רשום

IgalSt's Avatar

מיני פרופיל

IgalSt לא מחובר  

ציטוט:
אני לא יודע איזה פתונות יש ל-PHP כדי להתעסק עם JSON, אבל ב-ASP יותר נוח לעבוד עם JSON מאשר עם XML.
גם כקלט וגם כפלט.

ציטוט:
נכתב במקור על ידי BlueNosE צפה בהודעה
link, כדאי להבין שזה לא קטע של נקודה רגישה כמו הקטע של גישה לא נכונה.
ASP היא שפה שמבחינה טכנולוגית מציעה לך ספקטרום מאוד נרחב של כלים וברבים מהם היא חופפת ל-PHP. יש דברים שבהם ASP מתעלה על PHP. בגלל זה התבטאויות כמו "ASP המעפנה" הן פשוט לא מבוססות על שום דבר בשטח.
לגבי עניין השינוי פאזה, אני חושב שהתחום שאתה מתעסק בו קצת תובע ממך דינמיקה מחשבתית וויתור על פיקסציה. אם אתה לא חושב על שינוי פאזה כאופציה, אתה תישאר תקוע בתחום שלך בעוד המתחרים עוקפים אותך. מה גם, שזה נראה לי משמעותי ומלמד מאוד להתנסות בתחומים חדשים ולהכיר צורות עבודה חדשות שאולי אפילו יתאימו לך יותר.
+1
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום