הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > Hosting ושירותים נלווים > ניהול עסק ומודעות דרושים לעסקים רשומים בלבד

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 06-12-09, 02:46   # 1
yuvalGold
חבר חדש

מיני פרופיל

yuvalGold לא מחובר  

הדבר הכי חשוב לדעת בעסק

טוב ברור שיש כל כך הרבה דברים לדעת ובסופו של דבר זה פאזל אחד גדול
אחד הדברים שבחרתי לשתף אתכם זה דבר שלדעתי מאוד מאוד חשוב, בין החשובים ביותר
אני לא צריך בטח לחדש לכם , שהפרסום שעובד הכי טוב, זה פרסום מפה לאוזן, פרסום מעולה שלא עולה כסף לא לחודש ולא לקליק ולא לפי מילה, הוא פשוט לא עולה וכשמישהו המליץ עליכם אז בלקוח הפונטנציאלי יש לכם כבר סוג של אמון
אז איך יוצרים את זה?

דבר ראשון צריך להבין מה זה כסף, ומה עושים איתו
כסף הוא אנרגיה והוא בר החלפה, במילים אחרות, כסף הוא שיטה לחליפין
אם פעם היה נהוג לתת כבש תמורת 5 תרנגולות ותרנגולת תמורת 10 ליטר של חלב , עברו כמה אלפי שנים והיום יש כסף (איך נוצר הכסף והבנקים זה כבר סיפור הרבה יותר מעניין..בהזדמנות)
אז כשבעצם יש לכם לקוח, והוא מעוניין לרכוש את המוצר שלכם, ולשלם לכם בכסף הוא קצת חושש,
בתשלום יש אובדן כלשהו, אני מאבד כסף שהיה לי קשה להשיג, ועל כן צריך לשבור את המחסומים של הרוכש הפונטנציאלי
מרגע שהלקוח שילם לכם, יהיו 4 רמות של חליפין

חליפין 0 -
בחליפין 0 , הלקוח שילם לכם, ולא קיבל דבר, דוגמה טובה: אני מתוך אמון בבן אדם כלשהו, שילמתי לו 600 דולר וציפיתי לקבל אייפון בדואר, האייפון לא הגיע מעולם וגם אותו בן אדם כבר לא עונה לי

האם אני אנסה מתישהו בעתיד לעשות איתו שוב עסקה? ברור שלא... האם הוא יקבל ממני פרסום? שלילי בעיקר...

חליפין חלקי -
בחליפין זה, הלקוח ציפה לקבל איזהשהו ערך, והלקוח קיבל ערך שהוא פחות ממה שציפה, לדוגמה: בן אדם שקנה טלפון סלולרי מתקדם אבל הטלפון עובד לו מאוד לאט, הוא לא ציפה שהטלפון החדש שהוא קנה יעבוד לאט ויתקע לעתים קרובות.
עוד דוגמה, בן אדם מזמין מנה של פיצה אישית במסעדה ושילם 50 שקלים, הוא מקבל פיצה הרבה יתר קטנה ממה שהוא חשב שהוא יקבל, חליפין 1 יכול להיות גם שבן אדם הזמין כוס קפה והקפה הגיע קר

חליפין שווה -
בחליפין זה הלקוח מקבל בדיוק את מה שהוא ציפה לקבל, זה לא חייב להיות שווה ערך בכסף, הכוונה שלא אם לקוח הזמין כוס קפה ב10 שקל המרכיבים שהוא קיבל ביחד שווים 10 שקל , הם יכולים להיות גם שווים 2 שקל, אבל מבחינתו הוא שילם 10 שקל, ציפה לקבל כוס קפה ששווה 10 שקל וזה מה שהוא קיבל
האם לקוח כזה ימליץ עליכם? אולי

חליפין מעולה -
בחליפין הזה, הלקוח מקבל הרבה יותר ממה שהוא ציפה לקבל, שוב, הוא לא יקבל משהו ששווה באמת יותר ממה שהוא שילם, כי אז אתם תפשטו את הרגל, ברור שאם מישהו ימכור אייפודים בשקל יהיה לו חליפין מעולה והרבה מכירות, אבל אנחנו יודעים לאיפה הוא יגיע,
הכוונה היא אם הזמנת קפה וקיבלת איתו 2 עוגיות, זה חליפין מעולה, אם הזמנת מחשב והזמנת הארדיסק 80 , ולא היה במלאי וקיבלת 120 בלי להוסיף תשלום , זה חליפין מעולה, אם לקוח, הזמין שרת לדוגמה, והוא מצפה שהשרת הזה יעבוד באופן סביר, והשרת עובד הרבה יותר טוב ממה שהוא ציפה, אז זה חליפין מעולה, אם הוא ציפה לקבל את השרת בתוך 3 ימי עסקים וקיבל אותו תוך שעה, זה חליפין מעולה, אם הוא ציפה לקבל 10 מגה ביט , אבל בפועל הוא מקבל 15 מגהביט, זה חליפין מעולה , ואני בטוח שאתם נתקלתם כמה פעמים כשאתם קיבלתם שירות ממישהו ופשוט אמרתם "וואו..אני ציפיתי ל... אבל הוא עשה ככה וככה וככה וזה פשוט מדהים"
בחליפין הזה, הלקוחות שלכם יהיו כל כך מרוצים, כך שהם יתנו בכם ביטחון ואף ימליצו לחברים

אני חושב שזה מאוד חשוב לדעת את החוק הפשוט הזה, כי בסופו של דבר כל מה שאנחנו עושים עם כסף זה חליפין, ואם אתם רוצים הרבה לקוחות ולקוחות מרוצים וממליצים , זה אחד הדברים החשובים לדעת

אני מבטיח לכם, תשמרו על רמה גבוהה, תדאגו לזה שהלקוחות שלכם יקבלו הרבה מעבר למה שהם ציפו לקבל ואתם תראו צמיחה מאוד מהירה בעסק שלכם

ועוד משהו קטן, בקשר לחזון של עסק, שמתי לב להרבה חברה שהתחילו ופתחו חברה והכל, שאלתי אותם "מה החזון שלך?" והתשובה היתה ברורה "להיות עשיר"/"להרוויח מלא כסף"
ואני אומר דבר כזה, החזון שלכם לא יכול להיות "להיות עשיר" כי אז אתם פשוט לא תגשימו אותו
לחזון שלכם, לא רק אתם שותפים, כי במידה ויש עובדים בעסק, אז גם הם שותפים לו, וגם הלקוחות שלכם שתפים לו כי הם חלק מסוים בעסק
על החזון שלכם, צריכים להסכים: אתם, הלקוחות שלכם, העובדים שלכם, הספקים שלכם וכל מי שבא במגע כלשהו עם העסק שלכם
בן אדם שהחזון שלו זה להיות ספק שירותי האיחסון הכי טוב והכי מקצועי תוך הקפדה על סטנדרטים מהגבוהים שיש (סתם דוגמה זרקתי) והוא באמת מודע לחזון שלו והוא והעובדים שלו פועלים לפי החזון הזה ולהגשים את החזון הזה, אז יש לנו פה חזון מנצח, ואתם בדרך להגשים אותו
ועוד משהו בחזון, זה לא יכול להיות "להיות הכי זולים" כי מחר יבוא מישהו ויהיה יותר זול ממכם (אני מבטיח לכם שגם אם תמכרו אייפוד בשקל יהיה הפריאר שימכור ביותר זול ואפילו ישכנע את עצמו למה זה כדאי לו)
המטרה שלכם לא יכולה ואסור שהיא תהיה להיות הכי זולים, אתם צריכים לענות על הצורך של הלקוח ולהבין מה הערך שזה נותן לו
אתם יודעים מה הערך שאני מקבל מהשרת שלי? אתם אפילו לא תאמינו
הערך שאני מקבל - זה זה שאני יושן טוב בלילה, כי אני יודע שהשרת מאובטח ומוגן ברמות הרבה יותר גבוהות משרתים אחרים, ויש לי מידע רגיש על השרת

ואם מישהו רוצה טיפים ועצות/שאלות כללי בנושא ניהול עסק יש לי הרבה ניסיון

שיהיה בהצלחה
  Reply With Quote
ישן 06-12-09, 13:00   # 2
Dima
אקס מנהל

מיני פרופיל

Dima לא מחובר  

אני חושב שהאשכול באמת יכול לתרום פה הרבה לחבר'ה הצעירים.
יהיה נחמד אם תסביר קצת מאיפה הניסיון שלך בעסקים.
  Reply With Quote
ישן 06-12-09, 19:26   # 3
shayb
חסום

מיני פרופיל

shayb לא מחובר  

אהבתי
  Reply With Quote
ישן 06-12-09, 19:42   # 4
IsraKal.co.il
חבר מתקדם

מיני פרופיל

IsraKal.co.il לא מחובר  

האמת, לא קראתי כאן משהו חדש עבורי אך עדיין נהנתי לקרוא את המאמר.
חשבת אולי על פתיחת בלוג בנושא?
  Reply With Quote
ישן 07-12-09, 02:40   # 5
yuvalGold
חבר חדש

מיני פרופיל

yuvalGold לא מחובר  

דימה, לפני 6 שנים פתחתי עסק בתחום ההוסטינג, יהיה עדין להגיד שפשוט לא הצלחתי,
מאז עברתי הרבה בהרבה מאוד תחומים חלקם בWEB וחלקם פיזיים (נדלן וכו')
ב6 שנים האלה שמתי לי למטרה לזהות נקודות משותפות לעסקים שכן מצליחים, מה הם עשו שכן עזר להם להצליח, ומה הם עשו שגרם להם ליפול
גם לי כמו להרבה עסקים היו עליות והיו מורדות, אבל תמיד היה לי את האתגר ואת הרצון העז להצליח והאתגר לפענח את הDNA של עסק מצליח וקראתי המון מאמרים והמון ספרים והקשבתי להמון הרצאות בתחום
אני מאוד אוהב ספרים ומאמרים שבסוף הקריאה יש לכם ממש דברים לעשות וזה לא רק תיאוריות יפות
יש הרבה כלים שתורמים להצלחה בעסק וכל כלי כזה הוא חלק בפאזל גדול מאוד

IsraKal, חבל שלא הצלחתי לחדש לך, אולי בפוסט הבא ואני לא חשבתי לפתוח בלוג כי אני לא שלם עם הכתיבה שלי, דיי קשה לי לכתוב.. אני לא מוצא את המילים הנכונות
  Reply With Quote
ישן 07-12-09, 03:16   # 6
yuvalGold
חבר חדש

מיני פרופיל

yuvalGold לא מחובר  

סטטיסטיקות -
אני חושב שרובנו משתמשים ב Google Analytics או בתוכנת סטטיסטיקות אחרת, זה נפלא וזה נהדר וזה נותן לנו תמונה מלאה לגבי מה שקורה אצלנו באתר
היתרון העצום בלראות גרף של מה שקורה לך באתר הוא העניין הויזואלי, אתה לא יכול לפספס, אתה רואה קו שעולה או יורד, ואני בכוונה לא רושם קו שנשאר אותו דבר, כי מניסיון שלי מה שלא עולה יורד..
עד פה הכל טוב ויפה, אבל מה עם למדוד את זה גם בעסק שלנו?
אני בטוח שכמעט אף עסק כאן לא מייצר לעצמו גרפים שמשקפים לו את מצב העסק שלו עכשיו נכון לרגע זה, גם דוח של רואה חשבון זה הכל טוב ויפה אבל זה כבר היסטוריה מאוד ישנה
עסק חייב תמיד להיות עם יד על הדופק
חבר שלי, שיש לו עסק בתחום הטקסטיל היה בעננים , ישבנו לשתות קפה, והוא מספר לי כמה העסק שלו הפך למכונה שמייצרת מזומנים, כמה חודשים אחרי זה נפגשנו שוב ופתאום הוא מספר לי שהוא בקריסה והוא לא יודע למה
מבירור קצר שעשינו ביחד, ראינו שכמות הכניסות לאתר שלו התחילה לרדת משמעותית כבר שבועיים לפני שנפגשנו , וגם את הסוכן שהסטטיסטיקות שלו היו הכי גבוהות הוא פיטר
אז למה הוא היה בעננים? כי הוא חשב שהוא במצב טוב, הוא היה במצב טוב והיה לו הרבה הכנסות, אבל ההכנסות האלה היו של תקופה קודמת שפשוט הן התעכבו
אם הוא היה מנהל את העסק עם סטטיסטיקות מאוד חזקות, הוא היה יכול לזהות מי הסוכן שכן היה כדאי לו לפטר כדי לחסוך בהוצאות (רמז: אם הוא היה מודד להם את הסטטיסטיקות, הוא היה מפטר את זה עם הנמוכות) , והוא היה מזהה ירידה בכמות ההזמנות, ויודע, שאם יש ירידה בכמות ההזמנות,ה אומר ירידה בגרף הרווחים בעתיד
אז מה כדאי לכם למדוד בעסק שלכם?
1. דברים שקשורים למוצר שלכם/דברים שקשורים להתקדמות הפיתוח במוצר שלכ
2. סוף ו/או סיום של תהליכים כלשהם בעסק
3. אזורים (לדוגמה: ביצועים של איזור המכירות, מספר לקוחות, מספר חשבוניות שיצאו, מספר הזמנות)
4. דברים שהייתם רוצים לראות שיפור בהם

כשאתם מודדים את הדברים האלה והגרף עולה, סימן שאתם או אחד העובדים שלכם גרם לו לעלות
אם הגרף יורד, כנראה שאתם עשיתם משהו שגרם לו לרדת, או לא עשיתם משהו שהייתם צריכים לעשות ובגללו זה ירד

משהו לגבי סטטיסטיקות
לא, זה לא המתחרים!
זה לא בגלל מזג האוויר!
זה לא בגלל שזה החגים!
ו ל-א !!! זה לא בגלל המיתון!!!
כל עוד לא מדובר באסון טבע (צונאמי לדוגמה), אם יש ירידה בסטטיסטיקות זה תמיד אבל תמיד בגלל פעולות שעשיתם או לא עשיתם.

עסק שמתנהל נכון יצמח בכל תקופה, גם ב"מיתון"
בשנה האחרונה הסתכלתי על הרבה עסקים יפים שפשוט פרחו כי הם עבדו כמו שצריך
תחשבו על זה ככה, אם אתם תאשימו את המיתון, אז זה כבר לא בידיים שלכם, זה המיתון, אתם תשבו ותחכו שהוא יעבור
אבל אם תבינו שאתם יכולים לעשות משהו בנידון ויש בכם יכולות של מנהלים אמיתיים, אתם תהפכו את העולם ותמצאו פיתרון שישנה את זה
אני מכיר מישהי שהיא דולה, תומכת לידה, לאחרונה, בעקבות ה"מיתון" לטענתה אין לה הרבה עבודה ו "אין מה לעשות" כי "אצל כולם זה ככה עכשיו"
הוכחתי לה שהיא טועה ובאמצעות כמה דברים פשוטים היא ראתה איך היא יוצאת מהמצב הזה

זה על קצה המזלג עניין הסטטיסטיקה, יש עוד רבות ללמוד על הכלי המדהים הזה שנקרא סטטיסטיקות ,

ועוד משהו שדיי בוער לאחרונה וזה אשראי,
חברה תבינו, כשעסקים ממונפים מדי זה מסוכן, זה כמו סרטן,
מדינות שלמות יפלו על זה, תראו מה קורה בדובאי לדוגמה,
עסק תאמינו או לא, צריך לחיות על הון עצמי! לא על אשראי של בנקים
יש מקרים שבהם אשראי הוא טוב ולפעמים אפילו הכרחי אבל אנשים היום לוקחים אשראי סתם
הדבר הראשון שלומדים היום במנהל עסקים זה מימון ואשראי, ולמה? נחשו... הבנקים מרוויחים מזה, ואיפה שיש רווח יש כוח ושליטה
אגב, אני עשיתי לי חוק, מאוד חזק, כמו שאי אפשר לא לשלם מע"מ (נסו לא לשלם להם, תראו מה יקרה חח) הוספתי לעצמי "מס"
בכל חודש, על כל הכנסה שלי בניכוי מע"מ (לדוגמה אם הכנסתי 10 אלף שקל כולל מע"מ, אז מ8 וחצי) אני לוקח 15% ושם בצד,
5% הולכים לחיסכון למה שלא יהיה, לדוגמה, נגנב המחשב, נשרף השרת, צריך לשפץ משהו דחוף במשרד, זה חיסכון של מה שלא יהיה
5% הולכים למחקר ופיתוח, לדוגמה, עכשיו אני נכנס לתחום חדש שמאוד מעניין אותי וצריך פה 50 אלף שקל לשרתים, אז את הכסף אני לוקח משם
5% הולכים ל"קופת נדלן" , יום יבוא ותרצו לרכוש נכס להשקעה, הכסף או חלק מהכסף יבוא משם
וזה משהו שלא משנה מה, אני שם בצד, כמו שאני לא יכול להתחמק מלשלם מס הכנסה ומע"מ , ככה אני לא יכול להתחמק מלשים את הכסף הזה בצד
תאמינו לי שזה יכול לעזור לכם מאוד בעתיד

שיהיה בהצלחה :]
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום