הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > מסחר > מסחר - קניה/ מכירות שונות (לא הוסטינג)

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 09-07-13, 15:00   # 11
MAORBARI
חבר מתקדם
דירוג מסחר: (0)

מיני פרופיל

MAORBARI לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי eliran2313 צפה בהודעה
עזוב רגע את המובן הפורמאלי של הקניין הרוחני שלך פה.
אתה לא מבין פה כמה דברים בסיסיים:
מכרת למישהו את האתר הוא יודע שהוא קנה את האתר ולא מישהו אחר, הוא לא היה קונה אם היה עוד אתר שכזה זהה.
מעבר לכך שאכן הוא קנה את הזכויות ואתה לא ציינת אחרת ולכן הזכויות עוברות אליו.
כמו במכירה של אוטו, אם אין חוזה שאומר שהאוטו עכשיו שלו זה אומר שמותר לך למכור את האוטו שוב? לא! כי האוטו כבר נקנה והוא שייך למישהו אחר!
זה שנשארה אצלך החשבונית קניה הראשונית לא אומר שאתה יכול למכור אותו.

ובנוסף, בהיגיון, זה לא לעניין לעשות את זה ואתה יודע.
איפה הערכים שלך? זה מה שהם שווים? 150 שקל?
התאכזבתי... הפורום שלנו התדרדר..
האתר שלו לא פעיל... הוא ויתר עליו..
בקשר לדוגמה אני לא מוכר אתר, אני מוכר מערכת זה כמו שתמכור אוטו ותבנה אותו מחדש מבוסס על מבנה מסויים.. זה שמכרת אוטו עם מבנה כזה לא אומר שאתה לא יכול למכור עוד אוטו עם מבנה זהה אלא אם סוכם אחרת. אני לא מוכר כאן אתר אלא מערכת, ואתה לא מהאנשים שיוציאו אותי קטן בגלל חשיבה ומעשה שהוא לדעתך השגוייה, לא מעשה נכון. נראה לך שאם הייתי מוכר את האתר הייתי מוכר ב 150? לא. הייתי עושה כמה אלפים... אבל בגלל שמכרתי כבר את האתר אני מוכר עכשיו מערכת שיש בה תכנותים שבניתי ועיצובים תחת המערכת.. לא מכרתי כאן שום אתר או רישיון או דומיין או העברתי בעלות כמו במכירה של האתר. וגם אם הייתי עושה משהו שגוי, תפנו בפרטי, ואם זה אכן שגוי אני מוחק. אבל גזילת פרנסה (כל סכום שנכנס הוא פרנסה) היא אחת התכונות הרעות אם כבר מדברים על מה קרה לפורום..

Last edited by MAORBARI; 09-07-13 at 15:03..
  Reply With Quote
ישן 09-07-13, 18:44   # 12
eliran2313
חבר מתקדם

מיני פרופיל

eliran2313 לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי MAORBARI צפה בהודעה
האתר שלו לא פעיל... הוא ויתר עליו..
בקשר לדוגמה אני לא מוכר אתר, אני מוכר מערכת זה כמו שתמכור אוטו ותבנה אותו מחדש מבוסס על מבנה מסויים.. זה שמכרת אוטו עם מבנה כזה לא אומר שאתה לא יכול למכור עוד אוטו עם מבנה זהה אלא אם סוכם אחרת. אני לא מוכר כאן אתר אלא מערכת, ואתה לא מהאנשים שיוציאו אותי קטן בגלל חשיבה ומעשה שהוא לדעתך השגוייה, לא מעשה נכון. נראה לך שאם הייתי מוכר את האתר הייתי מוכר ב 150? לא. הייתי עושה כמה אלפים... אבל בגלל שמכרתי כבר את האתר אני מוכר עכשיו מערכת שיש בה תכנותים שבניתי ועיצובים תחת המערכת.. לא מכרתי כאן שום אתר או רישיון או דומיין או העברתי בעלות כמו במכירה של האתר. וגם אם הייתי עושה משהו שגוי, תפנו בפרטי, ואם זה אכן שגוי אני מוחק. אבל גזילת פרנסה (כל סכום שנכנס הוא פרנסה) היא אחת התכונות הרעות אם כבר מדברים על מה קרה לפורום..
אני אצטט:

ציטוט:
מי שזוכר upim.co.il הייתה פורום 3.8.3 vbulletin עם ים תכנותים ייחודיים ועיצובים.
מצאתי גיבוי של האתר אצלי במחשב שמעודכן בדיוק שניה לפני המכירה של האתר.
אתה מוכר גיבוי של האתר, אתה מוכר את האתר (מינוס הדומיין) במתכונת מיושנת טיפה (טיפה מאוד).
ומהסיבה שאתה מוכר גיבוי מושלם של האתר, זה לא כמו למכור אותו על בסיס אותו תכנון !
(במיוחד כי מהמוצר שלך הייתה יחידה אחת, להלן אתר)

אתה מוכר את אותו המוצר לכמה אנשים, זאת תרמית.

גזילת פרנסה? באותה המידה גם עבריין יכול לטעון זאת כי המשטרה לא מרשה לו להלבין כספים... נו באמת.

תקשיב אחי, אתה צריך כסף - תעבוד.
תעשה דברים כמו שצריך, לפני שתהיה עשיר ולפני שתהיה מה שתרצה: תהיה בן אדם.
ואני לא אומר את זה מהכיוון הרע, אבל פשוט תחשוב פעמיים על הדברים שאתה עושה כי אתה לא היית רוצה לקנות את האתר ולגלות שמכרו אותו לעוד מישהו.

ממליץ לך אם אתה באמת רוצה לעשות את זה כמו שצריך: תיצור קשר עם מי שקנה אותו בראשונה ותשאל אותו אם אתה יכול למכור את הגיבוי.

זה נראה לי בסיסי אם אתה מתכוון לעשות דבר שכזה.
ישן 09-07-13, 23:15   # 13
MAORBARI
חבר מתקדם

מיני פרופיל

MAORBARI לא מחובר  

ציטוט:
אני אצטט:

אתה מוכר גיבוי של האתר, אתה מוכר את האתר (מינוס הדומיין) במתכונת מיושנת טיפה (טיפה מאוד).
ומהסיבה שאתה מוכר גיבוי מושלם של האתר, זה לא כמו למכור אותו על בסיס אותו תכנון !
(במיוחד כי מהמוצר שלך הייתה יחידה אחת, להלן אתר)

אתה מוכר את אותו המוצר לכמה אנשים, זאת תרמית.

גזילת פרנסה? באותה המידה גם עבריין יכול לטעון זאת כי המשטרה לא מרשה לו להלבין כספים... נו באמת.

תקשיב אחי, אתה צריך כסף - תעבוד.
תעשה דברים כמו שצריך, לפני שתהיה עשיר ולפני שתהיה מה שתרצה: תהיה בן אדם.
ואני לא אומר את זה מהכיוון הרע, אבל פשוט תחשוב פעמיים על הדברים שאתה עושה כי אתה לא היית רוצה לקנות את האתר ולגלות שמכרו אותו לעוד מישהו.

ממליץ לך אם אתה באמת רוצה לעשות את זה כמו שצריך: תיצור קשר עם מי שקנה אותו בראשונה ותשאל אותו אם אתה יכול למכור את הגיבוי.

זה נראה לי בסיסי אם אתה מתכוון לעשות דבר שכזה.
אתה לא מכיר אותי, אתה לא יודע מי אני, ואני מבטיח לך שאם היית מכיר אותי היית מדבר אחרת.
עכשיו נסביר לך מה ההבדל בין מכירת גיבוי של אתר (לא פעיל כן?), לבין מכירת אתר:
1. אתר מורכב מכמה מאפיינים, אחד מהם מרכיב הדומיין ושם. אתר לא יכול לעבוד מבלי דומיין או שם המייחד אותו.
כנ"ל לגבי רישיון המערכת, האתר לא פועל מבלי רישיון (כמובן כל עוד נעשה שימוש במערכת הצורכת רישיון).
האתר דורש בעלות גם, ז"א שאם בבעלותי אתר ומכרתי אותו, זה נקרא העברת בעלות על האתר, משמע העברת בעלות על קבצי האתר ומאפייניו.

2. מכירת גיבוי האתר, כלומר מכירה של תכנותים או עיצובים, ללא מכירת דומיין, רישיון או העברת בעלות.

מדוע מותר לי למכור את הגיבוי של האתר מספר פעמים?
1. אין חוזה המורה אחרת.
2. מבוסס על מערכת לא ייחודית.
3. לא מתבצע העברת בעלות או גרימת נזק לאתר הראשי. (גם בעקבות שאינו פעיל, וגם בעקבות שהשם Upim תפוס, לכן אין פגיעה בכלל).
4. מכירה של גיבוי האתר הוא בדיוק כמו לקחת תכנותים או עיצובים ולמכור אותם בנפרד, במקום זאת נמכר הכל יחד.

זה ברור שאני לא אתן משהו בחינם, וה- 150 ש"ח האלו הם שטויות. אני עובד, אך גם מעבר לעבודה, כולנו מחפשים לעשות כסף מהצד, כמובן מבלי לפגוע באיש או בקניינו של איש.

"גזילת פרנסה? באותה המידה גם עבריין יכול לטעון זאת כי המשטרה לא מרשה לו להלבין כספים... נו באמת." - מה הקשר?
הכוונה שלי הייתה, שאתם הולכים לפי דעה אישית וגורמים לכך שהדעה שלכם תפגע ב"פרנסה" שלי, מבלי יכולת ביסוס.
אם אתם חושבים שטעיתי או שאני טועה, תמיד אפשר לבוא לפנות בפרטי ואני אסביר מדוע אני צודק. במידה והתנהגתי ברשלנות בפרטי רק אז מבחינת התנהגות נאותה ודאגה לחברים, ניתן לפנות לאשכול והגיד שאני "מרמה" או עושה דבר שגוי. ולא לפני שבררתם איתי בפרטי שאני יודע את החוק ולא עוקף אותו.

הוצאתם לי את החשק של המכירה. אני לא מוכר. ולא בגלל שאני חושב שטעיתי (כי אני לא) אלא בגלל שאף אחד לא יקנה ממני את זה אחרי הדעות שפרסתם כאן מבלי ביסוס אחד נכון.
  Reply With Quote
ישן 10-07-13, 00:32   # 14
eliran2313
חבר מתקדם

מיני פרופיל

eliran2313 לא מחובר  

ציטוט:
אתה לא מכיר אותי, אתה לא יודע מי אני, ואני מבטיח לך שאם היית מכיר אותי היית מדבר אחרת.
עכשיו נסביר לך מה ההבדל בין מכירת גיבוי של אתר (לא פעיל כן?), לבין מכירת אתר:
1. אתר מורכב מכמה מאפיינים, אחד מהם מרכיב הדומיין ושם. אתר לא יכול לעבוד מבלי דומיין או שם המייחד אותו.
כנ"ל לגבי רישיון המערכת, האתר לא פועל מבלי רישיון (כמובן כל עוד נעשה שימוש במערכת הצורכת רישיון).
האתר דורש בעלות גם, ז"א שאם בבעלותי אתר ומכרתי אותו, זה נקרא העברת בעלות על האתר, משמע העברת בעלות על קבצי האתר ומאפייניו.

2. מכירת גיבוי האתר, כלומר מכירה של תכנותים או עיצובים, ללא מכירת דומיין, רישיון או העברת בעלות.

מדוע מותר לי למכור את הגיבוי של האתר מספר פעמים?
1. אין חוזה המורה אחרת.
2. מבוסס על מערכת לא ייחודית.
3. לא מתבצע העברת בעלות או גרימת נזק לאתר הראשי. (גם בעקבות שאינו פעיל, וגם בעקבות שהשם Upim תפוס, לכן אין פגיעה בכלל).
4. מכירה של גיבוי האתר הוא בדיוק כמו לקחת תכנותים או עיצובים ולמכור אותם בנפרד, במקום זאת נמכר הכל יחד.

זה ברור שאני לא אתן משהו בחינם, וה- 150 ש"ח האלו הם שטויות. אני עובד, אך גם מעבר לעבודה, כולנו מחפשים לעשות כסף מהצד, כמובן מבלי לפגוע באיש או בקניינו של איש.

"גזילת פרנסה? באותה המידה גם עבריין יכול לטעון זאת כי המשטרה לא מרשה לו להלבין כספים... נו באמת." - מה הקשר?
הכוונה שלי הייתה, שאתם הולכים לפי דעה אישית וגורמים לכך שהדעה שלכם תפגע ב"פרנסה" שלי, מבלי יכולת ביסוס.
אם אתם חושבים שטעיתי או שאני טועה, תמיד אפשר לבוא לפנות בפרטי ואני אסביר מדוע אני צודק. במידה והתנהגתי ברשלנות בפרטי רק אז מבחינת התנהגות נאותה ודאגה לחברים, ניתן לפנות לאשכול והגיד שאני "מרמה" או עושה דבר שגוי. ולא לפני שבררתם איתי בפרטי שאני יודע את החוק ולא עוקף אותו.

הוצאתם לי את החשק של המכירה. אני לא מוכר. ולא בגלל שאני חושב שטעיתי (כי אני לא) אלא בגלל שאף אחד לא יקנה ממני את זה אחרי הדעות שפרסתם כאן מבלי ביסוס אחד נכון.
ברגע שאתה מוכר את כל המצרכים שצריך בשביל שיהיה אפשר להקים אתר זהה בשם "UPIN.CO.IL" או עיוות אחר כלשהו של השם המקורי, כבר יצרת פה בעיה.
כי אתה מכרת את אותו התוכן של האתר.
כשבן אדם בא לקנות אתר הוא לא מחפש אותו בגלל הדומיין בד"כ אלא בגלל האתר התוכן שלו והמשתמשים.
ואתה פשוט משכפל את זה פה.
זה לא משנה אם האתר פעיל או לא, הלקוח קנה ושם זה נגמר.
אני חושב שזה צריך להיות אפילו קוד מוסרי פה, לפני החוזה לא חוזה.
לך תמכור את המוסר שלך בשביל 150 שקל... אני מתבייש לשמוע.
ישן 10-07-13, 06:48   # 15
MAORBARI
חבר מתקדם

מיני פרופיל

MAORBARI לא מחובר  

ציטוט:
ברגע שאתה מוכר את כל המצרכים שצריך בשביל שיהיה אפשר להקים אתר זהה בשם "UPIN.CO.IL" או עיוות אחר כלשהו של השם המקורי, כבר יצרת פה בעיה.
כי אתה מכרת את אותו התוכן של האתר.
כשבן אדם בא לקנות אתר הוא לא מחפש אותו בגלל הדומיין בד"כ אלא בגלל האתר התוכן שלו והמשתמשים.
ואתה פשוט משכפל את זה פה.
זה לא משנה אם האתר פעיל או לא, הלקוח קנה ושם זה נגמר.
אני חושב שזה צריך להיות אפילו קוד מוסרי פה, לפני החוזה לא חוזה.
לך תמכור את המוסר שלך בשביל 150 שקל... אני מתבייש לשמוע.
מוסר?
נו באמת.. גם אם מישהו רוצה לשכפל את האתר מ UPIM ל UPIN וליצור עיוות כלשהו.. נראה לך שהוא יצליח?
אתה באמת חושב שבן אדם שלוקח את הגיבוי לרמה כזאת יצליח להתקדם עם האתר שלו שהכל אצלו מועתק כל התוכן והמשתמשים?
אתה חי בסרט, מצטער לומר. אין פה שום קשר למוסר. אם בן אדם שאני מוכר לו את הגיבוי לוקח למקום של העתקה של תוכן או משתמשים שיהיה לו בכיף ואני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם להגיע לעשירית מהמקור. ואתה יודע למה? כנראה שלא. אני קצת מבין בקידום אתרים, קצת. לכן אסביר לך בקצרה מדוע אתר שמעלה תוכן מועתק, או תוכן רב משוכפל אינו יכול להצליח, להתקדם או להיקלט כלל ברשת או במנועי החיפוש:
אתר שמעלה כמות תוכן רבה כל כך תוך יום או תוך חודש, אוטומטית נמחק מגוגל, גם אם ינסה לעשות זאת בחכמה, היגיון וכו'. כי גוגל מכיר בתוכן, במבנה ובמקור שלו.

רק שתדע שהיום אין פורומים שעובדים על גירסה 4 ומטה, כולם מעל גירסה 4, (הגיבוי הוא 3.8.3) לכן להמיר גרסאות מגרסה ישנה לחדשה ועוד אחר כך לשלב את זה למערכת קיימת אני יכול לומר לך שזה מאוד קשה ואני לא יודע אם מישהו יעשה את זה ועוד בשביל להמחק מגוגל.

המטרה האמיתית של המכירה היא לא תוכן ולא משתמשים ומי שקונה אמור לדעת. המטרה היא התכנותים והעיצובים נטו. משתמשים ותוכן אפשר לזייף ולשכפל מכל אתר או מכל גיבוי של אתר שמסתובבים ברשת וזו לא המטרה של המכירה הזו.

זה רק מפליא אותי כל פעם מחדש איך אנשים מנסים להוציא אותי קטן ויוצאים יותר קטנים. לפעמים שתיקה שווה זהב.

Last edited by MAORBARI; 10-07-13 at 06:50..
  Reply With Quote
ישן 10-07-13, 09:57   # 16
eliran2313
חבר מתקדם

מיני פרופיל

eliran2313 לא מחובר  

ציטוט:
מוסר?
נו באמת.. גם אם מישהו רוצה לשכפל את האתר מ UPIM ל UPIN וליצור עיוות כלשהו.. נראה לך שהוא יצליח?
אתה באמת חושב שבן אדם שלוקח את הגיבוי לרמה כזאת יצליח להתקדם עם האתר שלו שהכל אצלו מועתק כל התוכן והמשתמשים?
אתה חי בסרט, מצטער לומר. אין פה שום קשר למוסר. אם בן אדם שאני מוכר לו את הגיבוי לוקח למקום של העתקה של תוכן או משתמשים שיהיה לו בכיף ואני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם להגיע לעשירית מהמקור. ואתה יודע למה? כנראה שלא. אני קצת מבין בקידום אתרים, קצת. לכן אסביר לך בקצרה מדוע אתר שמעלה תוכן מועתק, או תוכן רב משוכפל אינו יכול להצליח, להתקדם או להיקלט כלל ברשת או במנועי החיפוש:
אתר שמעלה כמות תוכן רבה כל כך תוך יום או תוך חודש, אוטומטית נמחק מגוגל, גם אם ינסה לעשות זאת בחכמה, היגיון וכו'. כי גוגל מכיר בתוכן, במבנה ובמקור שלו.

רק שתדע שהיום אין פורומים שעובדים על גירסה 4 ומטה, כולם מעל גירסה 4, (הגיבוי הוא 3.8.3) לכן להמיר גרסאות מגרסה ישנה לחדשה ועוד אחר כך לשלב את זה למערכת קיימת אני יכול לומר לך שזה מאוד קשה ואני לא יודע אם מישהו יעשה את זה ועוד בשביל להמחק מגוגל.

המטרה האמיתית של המכירה היא לא תוכן ולא משתמשים ומי שקונה אמור לדעת. המטרה היא התכנותים והעיצובים נטו. משתמשים ותוכן אפשר לזייף ולשכפל מכל אתר או מכל גיבוי של אתר שמסתובבים ברשת וזו לא המטרה של המכירה הזו.

זה רק מפליא אותי כל פעם מחדש איך אנשים מנסים להוציא אותי קטן ויוצאים יותר קטנים. לפעמים שתיקה שווה זהב.
גאונצ'יק, זה לא מדובר על אם יצליח בגוגל.
כי הדוגמא שנתתי פה היא ממשית, לכתוב כתובת, N ו M דומות וצמודות במקלדת - זאת טעות שיכולה להיות נפוצה.
ופתאום המשתמש הגיע לאתר הלא נכון בלי לשים לב!

אני לא מנסה להוציא אותך קטן, אני ממש לא רוצה לרעתך, אבל אני גם לא רוצה לרעתו של זה שיקנה את התוכן הזה.
מה שאתה עושה פה לא חוקי בעליל.

אתה רוצה למכור מודולים? תמכור מודולים, אבל אל תמכור אותם כחלק בלתי נפרד מגיבוי של אתר שכבר לא שלך (מבחינת תוכן ומשתמשים) ואל תמכור את העיצוב של האתר כי גם זה כבר לא שלך.
אתה יותר ממוזמן לפתוח אשכול "מוכר מודולים מותאמים אישית ל VB 3.X.X", תמכור ותהנה.
אבל יש הבדל בין למכור את המודולים לבין למכור את האתר ו"שיעשה מה שהוא רוצה אבל אין סיכוי שהוא יצליח לשכפל את האתר" ובכן.... אל תבנה על זה כלכך שמי שיקנה את זה לא מסוגל לעשות את הדבר שאתה חושב שכזה "בלתי אפשרי".
אנשים מפתיעים מדי פעם YOU KNOW..

אל תשחק אותה ראש קטן ש"חשבתי שזה לא אפשרי והגיוני שהוא יעשה את זה..." תגדיל ראש ותפעיל היגיון קצת.
ישן 10-07-13, 10:05   # 17
Steve-Web
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Steve-Web לא מחובר  

מאור היקר , אני מוכן בשביל כל ההתנהלות והדיבורים האלה שלך להתקשר ביחד איתך היום למספר עורכי דין ביחד איתך ולקבל מהם את אותה תשובה , מה אתה אומר ?
תפסיק לשחק אותה ראש קטן , בבית משפט יזרקו אותך בלי לחשוב פעמיים . לפני שכתבתי לך פה , אני בררתי וחקרתי את הנושא , אתה מוזמן להתקשר אליי היום ונעשה שיחת וועידה עם מספר עורכי דין .
כמובן כמו שאלירן אמר , את הערכים שלך תזרוק על 150 - 300 שח , אז סבבה . שיהיה לך בהצלחה .
ישן 10-07-13, 17:00   # 18
MAORBARI
חבר מתקדם

מיני פרופיל

MAORBARI לא מחובר  

אני יכול לענות לשניהם כמו שעניתי למעלה, אבל באמת שאין לי כח לויכוח המיותר הזה. אני יודע שאני לא פגעתי באף אדם, או באף אתר, וגם לא אפגע כמו שלא הייתי רוצה שיפגעו לי.
מעבר לכך כל דבר שאני עושה, במיוחד כשמדובר בכסף או בדברים שאני עשיתי ויצרתי או מכרתי, יש לי אלף שיקולים ואני מברר דברים לפני שאני עושה פעולה כלשהי.
גם כאן יש חשיבה מאחורי הדבר. אתם אומרים דברים לא מבוססים.. סתם דברים ששמעתם או שעובדים לפי היגיון. אבל כאן היגיון לא משחק, אלא ידע ועובדות. תלמדו עוד קצת בלי לזלזל על המערכת ועל קידום אתרים ואולי תבינו למה אני לא מסכים אתכם..
ואני יודע מה התשובה שלכם תיהיה, אבל וואללה אין לי כח להמשיך את הדיון הזה כי אתם בראש אחד ואני באחר, אני יודע שאני לא טועה או פוגע באתר או באדם כלשהו לא מבחינה חוקית ולא מבחינה רגשיות או קידומית.. אתה יכול לחשוב אחרת (יש דרך להביע זאת אבל זכותך).
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום