הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 02-04-06, 17:52   # 21
meshuga
הנהלת הפורום לשעבר

meshuga's Avatar

מיני פרופיל

meshuga לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי eLad
כל אתר שומר את הסיסמא בעוגייה? אני ממש לא חושב ככה.
וגם אם עושים את זה אז זו תפיסת אבטחה מוטעית מיסודה ולא ככה עושים את הדברים..

בכלל - סיסמאת משתמש היא אחד הדברים שצריכים להיות שמורים ביותר לאחר ביצוע הרשמה. אין שום טעם לפרסם אותה בעוגיה כדי שכל אחד יוכל לעיין בזה (אפילו אם זה מוצפן ב MD5), ועל אחת כמה וכמה שכל העולם ואישתו משתמשים ב MD5.

איך בקלות אני פורץ לכם את האבטחה במקרה הזה?

נניח ומדובר במערכת פורומים ובעוגייה נשמרים ה userID וה userPassword (מוצפן ב MD5).
לצורך העניין ה userID הוא 6523 וה userPassword זה 32 תווים מסויימים שהנפיק ה md5.

אני נרשם לפורום בתור משתמש רגיל, הולך לפרופיל משתמש של יוזר 6523. על ידי כך מצאתי את ה userName שלו.

אני הולך לעוגיה שגנבתי, מוציא משם את ה 32 תווים שהנפיק ה MD5, מכניס את ה 32 תווים האלו בגוגל ותוך שניות אני מקבל ביטוי שיכול להרכיב את ההצפנה הזאתי (אתם יודעים שלמשל למילה "שלום" ולביטוי "whats up" ייתכן אותו פלט?).

ברגע שקיבלתי את הביטוי שהוצפן (נניח וזה המילה "אלעד") אני הולך לטופס התחברות ומתחבר עם הפרטים שבידיי - היוזר שמצאתי והביטוי שהוצפן מגוגל. היופי בדבר הוא שאני אפילו לא צריך לדעת מה הסיסמא האמיתית של הבחור כי כל הבדיקות שאתם עושים זה פשוט להצפין את המחרוזת שקיבלתם ולהשוות אותה למה שיש במסד. במקרה הזה הביטוי שמצאתי בגוגל יהיה שווה לביטוי שיש במסד.. והופס.. אני בפנים

ואלו היום 60 שניות עם אלעד איך פורצים אבטחה של פורום שחושב שהוא חכם ושומר סיסמא בעוגייה
אז איך אתה רוצה לעשות את זה?....כי לפי מה שאמרת ברגע זה אתה יכול לפרוץ לי למשתמש פה.
  Reply With Quote
ישן 02-04-06, 18:00   # 22
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי meshuga
אז איך אתה רוצה לעשות את זה?....כי לפי מה שאמרת ברגע זה אתה יכול לפרוץ לי למשתמש פה.
יש שיטות אחרות טובות יותר לבצע את זה. design אחר ל DB.

בכל מקרה אני לא יכול לפרוץ לך למשתמש פה מהסיבה הפשוטה שלא השגתי עדיין את העוגייה שלך. אם אני אמצא איזה באג במערכת (רמז רמז העלאת קבצים ושימוש ב document.cookie לדומיין שלי) אז המשתמש שלך בהחלט נפרץ.
ישן 02-04-06, 18:02   # 23
HighA
מתאורר / יצא בחוץ

מיני פרופיל

HighA לא מחובר  

תראה, בשביל להשיג את הקוקיז שלו אתה צריך גישה למחשב שלו, ואם יש לך את זה אז אתה כבר יכול להכנס לפורום או למה שזה לא יהיה
  Reply With Quote
ישן 02-04-06, 18:04   # 24
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי SsH S Scripts
תראה, בשביל להשיג את הקוקיז שלו אתה צריך גישה למחשב שלו, ואם יש לך את זה אז אתה כבר יכול להכנס לפורום או למה שזה לא יהיה
ממש לא. אני לא צריך גישה למחשב שלו.

תחשוב רגע בהיגיון, אם רק מגישה פיזית למחשב היה אפשר לפרוץ קוקיז, אז מה הטעם בהצפנת הסיסמא שם? סתם עוד זמן עיבוד שרת?

אני בקלות יכול לנצל פרצת אבטחה שקיימת פה בפורום (להזכירכם, גם בפעם שעברה הצלחתי לזייף את הניק של דני) והעוגיה תגיע אלי בלי שום טרחה גדולה..
ישן 02-04-06, 18:05   # 25
HighA
מתאורר / יצא בחוץ

מיני פרופיל

HighA לא מחובר  

רגע אז איך אתה מציג לעשות?
  Reply With Quote
ישן 02-04-06, 18:13   # 26
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי SsH S Scripts
רגע אז איך אתה מציג לעשות?
יש הרבה דרכים לבצע וזה בעיקר קשור באיך אתה מתכנן את המסד שלך ולמה אתה זקוק בשליפה. ובכלל, במערכות שאני בונה אני מוודא קודם כל את תקינות העוגייה ומעביר את הנתונים ל session שאליו הגישה מהירה הרבה יותר.
ישן 02-04-06, 18:17   # 27
HighA
מתאורר / יצא בחוץ

מיני פרופיל

HighA לא מחובר  

איך אני יכול להשאיר משתמש מחובר גם כשהוא יוצא מהדפדפן ושזה יהיה "מאובטח"?
כי עד עכשיו רק הערת לנו אבל בעצם לא אמרת איך
  Reply With Quote
ישן 02-04-06, 18:19   # 28
nevo
חבר וותיק

מיני פרופיל

nevo לא מחובר  

eLad , אז זה אומר שבקלות פה אתה יכול לפרוץ למנהל הראשי..?
  Reply With Quote
ישן 02-04-06, 18:27   # 29
Eye-Soft
Permanently Banned

מיני פרופיל

Eye-Soft לא מחובר  

אלעד, כדי לאפשר למשתמש להיות תמיד מחובר חובה שגם הPASS וגם הUN יהיו שם. ישנם המון דרכים לשחק עם זה. אני לדוגמא משלב בין העוגיה לSESSION. המידע מהעוגיה הוא רק כדי לבדוק האם המידע בה תקני. אם הוא תקני אני עובר לעבוד רק עם הSESSION.
  Reply With Quote
ישן 02-04-06, 18:38   # 30
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי nevo
eLad , אז זה אומר שבקלות פה אתה יכול לפרוץ למנהל הראשי..?
לא בקלות, אבל עם טיפה מאמץ זה אפשרי

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Eye-Soft
אלעד, כדי לאפשר למשתמש להיות תמיד מחובר חובה שגם הPASS וגם הUN יהיו שם. ישנם המון דרכים לשחק עם זה.
לא הבנתי מה הקשר לזה.. ברגע שאני מצליח להתחבר פעם אחת עם העוגיה שגנבתי נגמר הסיפור והמערכת נפרצה (אני אפילו לא צריך לשנות סיסמא כי המערכת אוטומטית תכניס לי עוגייה כשרה למהדרין).

ציטוט:
נכתב במקור על ידי Eye-Soft
אני לדוגמא משלב בין העוגיה לSESSION. המידע מהעוגיה הוא רק כדי לבדוק האם המידע בה תקני. אם הוא תקני אני עובר לעבוד רק עם הSESSION.
זה בדיוק מה שאמרתי -
ציטוט:
נכתב במקור על ידי eLad
יש הרבה דרכים לבצע וזה בעיקר קשור באיך אתה מתכנן את המסד שלך ולמה אתה זקוק בשליפה. ובכלל, במערכות שאני בונה אני מוודא קודם כל את תקינות העוגייה ומעביר את הנתונים ל session שאליו הגישה מהירה הרבה יותר.

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום