הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה הודעות מהיום

חזור   הוסטס - פורום אחסון האתרים הגדול בישראל > עיצוב גראפי, תכנות על כל שפותיו וקידום ושיווק אתרים > פורום תיכנות

|!|

צפה בתוצאות הסקר: מה לדעתכם יהיה שימושי יותר למתכנת חדש ללמוד
PHP 37 80.43%
ASP 3 6.52%
ASP.NET 6 13.04%
מצביעים: 46. אינך יכול להצביע לסקר הזה

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 16-06-06, 23:34   # 41
Alon.R
הוסטסניון

מיני פרופיל

Alon.R לא מחובר  

eLad

אה אתה לא פנאט של MS?
איך זה שאתה מתחזק עשרות שרתי ווינדוס בצבא, אה?!

חחח

וMSDN גרוע, ממש גרוע.
מההיכרות שלי איתו קשה מאוד, מאוד! למצוא שמה דברים רלוונטים,
מבחינת התמיכה הרשמית ברשת (MSDN, php.net) PHP לוקחת ובגדול.

אני יודע PHP וASP (VBS) ואני יכול להגיד לך שעדיף ללמוד קודם PHP לפני ASP, מבחינת התחביר היא יותר קלה (לטעמי) ולכן שתרצה להשתדרג לעוד שפות תוכל ללמוד ASP ביותר קלות, כמובן כל זה מדובר לאחר שלמדת HTML, CSS ואולי גם קצת JS לא יזיק אבל זה לא כל כך משנה (אלא אם כן החלטת ללכת על ASP).

אגב בקרוב מאוד אני מקבל ספר על ASP.NET
  Reply With Quote
ישן 17-06-06, 01:26   # 42
Eye-Soft
Permanently Banned

מיני פרופיל

Eye-Soft לא מחובר  

ציטוט:
נכתב במקור על ידי MasterNir
virtual net, לא אמרתי ש-ASP נוסדה הרבה לפני, אבל ההבדל הוא שה-"פוש" הראשוני שמיקרוסופט נתנו ל-ASP היה מוקדם יותר וחזק יותר מה-"פוש" הראשוני של PHP.

עכשיו, כש-PHP ו-ASP מוכרות פחות או יותר באותה רמה, הרוב בוחר ב-PHP.
הרוב בפורום הוסטס והרוב בגילאי 13-16.

בקשר ליתרונות, PHP לא צריכה תמיכה של ארגון כלכלי גדול, מכיוון שכל אדם (עם ידע) יוכל לתמוך בה.
לי לא נידרש שום תומך...
לעומת זאת, ASP.net תמות מתישהו בעתיד, כי MS תפסיק לתמוך בה, כמו שכבר קרה עם ASP.
ASP.NET לא תמות בעשור הקרוב מכיוון שהיא כעת בתהליכי היוולדות. .NET הוא דבר די חדש אשר תופס תאוצה רגע לרגע.

PHP הרבה יותר נוחה מבחינת הסיינטקס שלה (לטעמי, לטעם הבחור שמעליי ולטעמם של מתכנתים נוספים בגלל הקרבה שלה ל-C/Cpp, במיוחד בגרסה 5, שתומכת גם במחלקות בצורה טובה ביותר).
ASP.NET יכולה להכתב בC#, מקביל בסינטקס לC\CPP
כמו כן, ASP בJScript המקביל גם כן לC וC++

PHP פורטבלית בעוד ש-ASP מכריחה אותך להשתמש ב-IIS ו-windows. זה חיסרון ענק אם אתה מחשב את הייתרון של שרתי Linux לעומת שרתי Windows. או שאתה חושב שעדיף שרת Windows?
שרת ווינדוס 2003 עדיף בהחלט. ASP.NET יכול לראות כעת גם על לינוקס.

עלות, PHP חינמית כשלעומתה ASP דורשת שרת IIS עליו עליך לשלם ומערכת Windows עליה עליך לשלם. MS-SQL גם כן עולה כסף. ל-PHP יש תחלופות טובות לא פחות (ואולי יותר, Linux VS Windows).
אתה לא זה שמשלם על זה, אלא בעל השרת. ובו זמנית, כל שרת בחברה גדולה כמו בזק או 012 הוא ווינדוס.

מהירות, PHP על פי רוב מובילה בנושא על פני ASP ו-ASP.net. אתה מוזמן לחפש בגוגל "PHP VS ASP speed" ולקרא לבד, הנושא נטחן. ולקטני האמונה, עינו במבחנים המעשיים באתר הבא: http://www.wrensoft.com/zoom/benchmarks.html ההפרשים מגיעים למעל 5 שניות לטובת PHP באתרים גדולים, תפוז, וואלה, וכו'. שימו לב גם, שככל שהאתר יותר גדול כך ההפרשים לטובת PHP גדולים יותר.
ASP מהירה כמו ויותר מPHP. המהירות תלויה במתכנת ובדרכי העבודה שלו וההקפדה שלו על הקוד.

בסיסי נתונים, PHP יכולה להתחבר לרוב בסיסי הנתונים המובילים הקיימים בשוק, ASP לעומתה מתחברת בעיקר ל-MS-SQL.
ASP יכולה להתחבר לכל מסד בעולם !!! (!!!).

הייתי יכול להמשיך, אבל באמת שאין לי כוח...
הייתי יכול להמשיך, אבל באמת שאין לי כוח...

היה נעים שהיה.
  Reply With Quote
ישן 17-06-06, 02:57   # 43
MasterNir
חבר פורום

מיני פרופיל
שלח הודעה באמצעות ICO אל MasterNir שלח הודעה באמצעות MSN אל MasterNir

MasterNir לא מחובר  

בני ה-13 עד 16 של היום יהיו המתכנתים של העתיד...

הכוונה לתומך היתה אדם שיכול לתקן באגים בסביבת עבודה, בשפה, לעדכן ולשפר. אני בטוח שלא תרצה להיתקע בלי גב לשפה שלך... ההבדל הוא שב-PHP אתה יכול בעצמך להיות הגב.

אז לא עוד 10 שנים, עוד 20? אפילו 30, מתישהו היא תמות, וזה יהיה כשל-MS יהיה נוח, לא כשהשפה תיחלש. חוץ מזה, היא תמות דיי מהר, כי MS רוצה רווחים.

שרתי ווינדוס 2003 טובים מההפצות החדשות יותר של לינוקס? ומדברים על פאנטים...

אני מסתכל על זה מכל הזויות, מישהו צריך לשלם, ולאותו אדם עדיף PHP.
בקשר למה ש-"כולם" עושים, הכולם שלך בני 40+, רובם הגדול לא מעודכן בשוק, רובם הגדול "הולך עם מה שהוא יודע" כי זה הרבה יותר פשוט מללמוד משהו חדש. הדור של היום (בני ה-13 וה-16 שפה) בוחרים מלכתחילה ב-PHP.

זה שטות, אתה אומר שהסיבה שהבדלי המהירות היו פי 5 לטובת PHP היו בגלל כתיבה לא נכונה ב-ASP? זה פשוט שטות גמורה. לאיזה תסביך עליונות נכנסת שאתה באמת חושב שבדיקה של מעל 20 מבחני מהירות נעשתה על ידי בן אדם שהצליח, בצורה מדהימה, להכפיל פי 5 את זמן הביצוע? אתה ידידי, הוזה.

כן, רק לך תמצא/תקנה דריבר... ב-PHP הרוב מובנה וכשלא, אתה יכול לכתוב בעצמך.

הדבר היחידי שנתת לו טיעון מתקבל על הדעת היה בנושא הסיינטקס של C#. אבל שוב, הנושא העיקרי מדבר על ASP, לא .Net

צור קשר:
MSN Messanger: MasterNir@gmail.com
E-mail: MasterNir@gmail.com
ICQ #: 171963672

Last edited by MasterNir; 17-06-06 at 02:59..
  Reply With Quote
ישן 17-06-06, 09:08   # 44
eLad
Fatal Error

eLad's Avatar

מיני פרופיל

eLad לא מחובר  

ציטוט:
בקשר ליתרונות, PHP לא צריכה תמיכה של ארגון כלכלי גדול, מכיוון שכל אדם (עם ידע) יוכל לתמוך בה.
לעומת זאת, ASP.net תמות מתישהו בעתיד, כי MS תפסיק לתמוך בה, כמו שכבר קרה עם ASP.
אני גם לא צריך תמיכה של מיקרוסופט לעניין. אם יש לי שגיאה בקוד, אני לא מרים טלפון למיקרוסופט ושואל אותם "חבר'ה, למה זה לא עובד?" אני ניגש לגוגל ומחפש אחר הפתרון. או לחילופין - מעיין ב MSDN ששם בטוח יש פתרון לעניין.

מיקרוסופט לא הפסיקה את התמיכה ב ASP (עובדה ש MSDN עדיין מלא בהסברים ודוגמאות קוד עליה), פשוט ASP לא בפיתוח יותר והגיעה המחליפה החדשה שלה - דוט נט. לעומת זאת ב PHP, הגרסאות רק ממשיכות קדימה. רק באחרונה נוסף לה OOP בגרסא 5, למה חיכו כל המפתחים שלה??

ואגב, אפע"פ שהיא השתחררה (PHP 5) לפני שנה - שנה וחצי, מעטים השרתים בארץ ובעולם שתומכים בה (שרתי איחסון), ככה שקוד פתוח קוד פתוח, אבל אף אחד לא ממהר לעדכן. מעניין למה..

ציטוט:
PHP הרבה יותר נוחה מבחינת הסיינטקס שלה (לטעמי, לטעם הבחור שמעליי ולטעמם של מתכנתים נוספים בגלל הקרבה שלה ל-C/Cpp, במיוחד בגרסה 5, שתומכת גם במחלקות בצורה טובה ביותר).
על טעם ועל ריח אני לא יוכל להתווכח.
דוט נט יכולה לרוץ ב vb.net, c# או כל שפה שתומכת ב CLR, משמע שאתה יכול לבחור את הסיינטקס הנוח לך (בין אם אתה אוהב יותר C או בין אם אתה אוהב יותר VB). ב ASP אתה גם יכול לתכנת JS או VBS (שוב - סיינטקס שמזכיר C או סיינטקס שמזכיר VB). הזכרתי כבר את התמיכה של .net במחלקות של windows גם??

ציטוט:
PHP פורטבלית בעוד ש-ASP מכריחה אותך להשתמש ב-IIS ו-windows. זה חיסרון ענק אם אתה מחשב את הייתרון של שרתי Linux לעומת שרתי Windows. או שאתה חושב שעדיף שרת Windows?
נכון, PHP היא קרוס פלאטפורם אבל זה בערך היתרון היחידי שלה.
ובנוגע לעדיפות שרת windows - תלוי מה המטרה, ככל הייתי לקוח גם שרת linux שישמש mirror בין האינטראנט לאינטרנט.

ציטוט:
עלות, PHP חינמית כשלעומתה ASP דורשת שרת IIS עליו עליך לשלם ומערכת Windows עליה עליך לשלם. MS-SQL גם כן עולה כסף. ל-PHP יש תחלופות טובות לא פחות (ואולי יותר, Linux VS Windows).
לא נכון.
IIS מגיע כחלק אינטגרלי במערכות NT (כלומר: win xp, win 2k, win2k3) ואין צורך לשלם עליו תשלום נוסף פרט לעלות רישיון מערכת ההפעלה.

MSSQL הוא אחד המסדים החזקים ביותר בשוק. הוא לא מסד שדומה ל mySQL או ל access ביכולות שלו ואני יכול לספר לך על האפשרויות מפה ועד הודעה חדשה. רובכם כאן עובדים עם MySQL באפליקציות פשוטות יחסית. אתם לא נדרשים ל JOINים, שאילתות מקוננות, טריגרים וכו'. נפח המסד הוא גם מזערי לעומת MSSQL שיכול לעמוד בג'יגות בקלות.

אני בספק אם PHP יכולה לתקשר עם MSSQL בצורה טובה כמו ש ASP ודוט נט יכולות. (בסדר, אז תזכיר את אוראקל ואני אזכיר את המחיר האסטרונומי שלה יחסית ל MSSQL. אתה תזכיר את oracle 10g החינמית? אני אזכיר לך את mssql 2005 אקספרס החינמית).

כבר הזכרתי שב ms-sql 2005 אפשר לכתוב בדוט נט????

ציטוט:
בסיסי נתונים, PHP יכולה להתחבר לרוב בסיסי הנתונים המובילים הקיימים בשוק, ASP לעומתה מתחברת בעיקר ל-MS-SQL.
כל בסיס שתציין, ASP ודוט נט יתחברו אליו וידברו איתו יפה.

ציטוט:
מהירות, PHP על פי רוב מובילה בנושא על פני ASP ו-ASP.net. אתה מוזמן לחפש בגוגל "PHP VS ASP speed" ולקרא לבד, הנושא נטחן. ולקטני האמונה, עינו במבחנים המעשיים באתר הבא: http://www.wrensoft.com/zoom/benchmarks.html ההפרשים מגיעים למעל 5 שניות לטובת PHP באתרים גדולים, תפוז, וואלה, וכו'. שימו לב גם, שככל שהאתר יותר גדול כך ההפרשים לטובת PHP גדולים יותר.
וואלה לא מתוכנת ב PHP אלא ב CGI (וואללה שופס ב דוט נט - http://www.wallashops.co.il/mall/main.aspx)
תפוז מתוכנת ב ASP ובחלקים מסויימים בדוט נט.

אז איפה בדיוק PHP נכנס לסיפור? המממממ

ציטוט:
אה אתה לא פנאט של MS?
איך זה שאתה מתחזק עשרות שרתי ווינדוס בצבא, אה?!
נראה לך שאני זה שמחליט במה אני אעסוק בצבא? מה צה"ל שייך לאבא שלי?
ישן 17-06-06, 12:02   # 45
HighA
מתאורר / יצא בחוץ

מיני פרופיל

HighA לא מחובר  

תראו
אנשים חושבים שASP היא השפה המקצועית כי בשביל לעבוד איתה צריך מערכת הפעלה בתשלום
ומאיזו סיבה אנשים חושבים שמה שבתשלום שווה יותר
לדעתי, זה לא נכון לחשוב ככה
אז מה אם ASP יקר יותר, זה לא אומר שזה מקצועי יותר
  Reply With Quote
ישן 17-06-06, 12:05   # 46
Xire
חבר בקהילה

מיני פרופיל

Xire לא מחובר  

אני אגיד לך מנסיון (שאין לי). PHP הרבה יותר קל והרבה יותר נפוצה. בהתחלה רציתי ללמוד PHP אבל לא היה לי כוח.. אולי בעתיד.
שנה הבאה בביצפר אני אלמד ASP אז אין לי בעיה...
  Reply With Quote
ישן 17-06-06, 12:51   # 47
-VladK-
הוסטסניון

-VladK-'s Avatar

מיני פרופיל

-VladK- לא מחובר  

אמרתי את זה בעבר ואני חוזר על זה שוב:
הוויכוח הזה מיותר לחלוטין! אין טעם שתמשיכו את זה! לא משנה מי יותר טובה או נפוצה...העיקר שכל השפות הן אחלה!
  Reply With Quote
ישן 18-06-06, 05:38   # 48
omaniusd
משתמש - היכל התהילה

מיני פרופיל

omaniusd לא מחובר  

אני רואה שהוויכוח לא מדבר על תכונות בפועל. רק על דברים באוויר.
בקשר ליאהו!, רובו, בנוי בCGI, כפי שכתוב בתשובה (C++ וכו').
בקשר לזה שטען שכשהדור של היום יהיו גדולים הם יתחילו לתכנת בPHP. על מה אתה מדבר? יש לדברים שלך ביסוס בשטח?
לפי הגישה שלך, כיום, לא היינו אמורים לראות בשוק .NET (מעל 60%, אם כבר מדברים על זה), אלא רק קובול, ADA ופורטרן (שאגב, אאל"ט, לכולם יש מקבילות דוט.נטיות מבחינת Syntax).

רק בשביל העניין, בואו נעלה את הדיון על מישור טכני, תביאו דברים שלדעתכם, ASP.NET לא תומכת בהם.
  Reply With Quote
השב

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

חוקי פירסום