הרשם שאלות ותשובות רשימת חברים לוח שנה חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

|!|

השב

כלים לאשכול תצורת הצגה
ישן 26-08-18, 23:27   # 1
Tyler
חבר מתקדם

מיני פרופיל

Tyler לא מחובר  

Question מה זה בעצם שרת וירטואלי ולמה כל כך מסובך לעשות בו דברים בסיסיים?

יש פסקה קצרה שמסכמת הכל בכמה משפטים בסוף הפוסט
היי,
יש לי ידע בסיסי מינוס באתרים. אני יודע PHP וHTML ברמה בינונית, יודע בכלליות סביב כל הקטע של צד שרת וצד לקוח.
בחיים לא הסתבכתי עם "כניסה לשרת" או הורדת קבצים או כתיבת קוד והעלאה לשרת כי תמיד פעלתי בסביבה זהה, נכנס לתוכנת הFTP שלי, מכניס את הפרטים, מתחבר, ומתחיל לכתוב קוד ולהעלות לאתר.

לאחרונה התחלתי להתעניין במה זה ubunto . קניתי "droplet" באתר מסוים שזה בעצם השם שלהם לvirtual server. גם הורדתי "אתר דוגמא" בפייתון והעלתי אותו לשרת כדי לנסות להבין מה כל הסיפור.

עכשיו כמה דברים שפשוט לא הבנתי.
למה בעצם יש הבדל בין אתרים רגילים שכתובים בphp וhtml לבין אתרים שכתובים בפייתון ופתאום אני צריך להתחבר בsftp ולא בftp רגיל, ופתאום אני צריך לשנות פורט ל22 ולא ל21. ופתאום צריך גם access code שמוצפן..
ופתאום גם אין CPANEL או DA אלא יש איזה מערכת מסובכת שמראה לי נתוני זיכרון וCPU ..

למה זה לא יכול להיות פשוט כמו PHP שאני פשוט נכנס לFTP, עורך קובץ ומעלה אותו ובודק את הקוד.

מה כל הסיפור על ubunto ולינוקס וכו' ומה השוני ..
למה הSFTP מוביל אותי לתיקיית ROOT עם מלא מלא תיקיות מסובכות ולא פשוט תיקיה אחת כמו בFTP שמובילה אותי ישר לWWW לקבצי האתר.

אמלק:
מה השוני בעצם בין אתר "רגיל" שיותר פשוט ונוח למשתמש, שכתוב בphp וhtml על shared hosting עם Cpanel או DA חמוד וידודתי למשתמש לבין שרת וירטואלי עצמאי משלך, עם ngnix עליו ומלא מלא תיקיות וקושי וסיבוך בלעשות דברים בסיסיים כמו להגיע לנטו קבצים ש"נראים" באתר כמו הindex html ולגבות את הקבצים ופאקינג לפתוח לעצמך webmail . אפילו להגיע למסד לא הצלחתי כי אין פה phpmyadmin כמו עד עכשיו בכל אתר שעשיתי וניהלתי

תודה
  Reply With Quote
ישן 28-08-18, 13:27   # 2
solcito
חבר מתקדם

מיני פרופיל

solcito לא מחובר  

1. משאבי השרת לפחות אתרים
2. אתה יכול להתקין גרסאות וחבילות איך שהמערכת שלך מבקשת

בעיקרון אתה יכול לרכוש cpanel וכדו' שינהל גם VPS...

חברים פעילים הצופים באשכול זה: 1 (0 חברים ו- 1 אורחים)

כלים לאשכול
תצורת הצגה

חוקי פירסום